Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół  (Przeczytany 5696 razy)

Offline Szarańcza

Witam się nieśmiało, z lekkim strachem czy aby na pewno nie porazi mnie piorun gniewu bożego jak niegdyś Heroda :)
Postaram się czasem udzielić na forum, czasem pokąsać, czasem użądlić, a czasem tylko wtrącić swoje 3 grosze - oczywiście ku zbudowaniu i pokrzepieniu  forumowiczy.

Trochę o mnie: nadal oficjalnie jestem w jworgu z tego powodu co większość ukrywających się, mentalnie jednak już zupełnie poza korpo. Myślę, że kiedyś pokuszę się o opisanie historii mojego eksodusu.

Tymczasem wracam do czytania wątków..



Offline Grześzajęty

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad, 2017, 17:00 »
 :)
witam całą resztę


Offline Błazen Króla

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad, 2017, 17:06 »
Ooo biedna szarańczo naszego króla Abaddona  ;D
Mam nadzieje, że zdążysz się nawrócić przed okrutnym argamedionem  :) :)
Pozdrawiam gorąco  :P


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad, 2017, 17:14 »
Witaj!


Offline Abramakabra

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Listopad, 2017, 17:17 »
Witaj na forum!


Offline Salome

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad, 2017, 17:23 »
Witam się nieśmiało, z lekkim strachem czy aby na pewno nie porazi mnie piorun gniewu bożego jak niegdyś Heroda :)


Cześć! Mi też się ręce  trzęsły, a serce biło jak szalone jak się rejestrowałam na forum. Nie stać mnie było na oficjalne przywitanie się - ze strachu.
Ale to tylko potwierdza jak bardzo ta organizacja kontroluje i zniewala umysły ludzi. Do tego stopnia, że oglądałam się za siebie we własnym domu, ze strachu, że ktoś zadenuncjuje do starszych, co czytam i co piszę.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Szarańcza

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad, 2017, 17:32 »
Salome, ja na tym forum siedzę już jakieś pół roku i teraz to już jestem zupełnie uleczona z "powinnam", "nie powinnam", "wypada", "nie wypada". Tak jak ktoś już kiedyś na tym forum pisał takie mentalne wyjście zawsze jest trudne i każdemu jest ciężko, ale nie ma nic lepszego niż opuszczenie tej klatki.


Offline Salome

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad, 2017, 17:39 »
ale nie ma nic lepszego niż opuszczenie tej klatki.

Tak, to prawda, ja klatkę opuściłam definitywnie rok temu. Niestety kajdanki w głowie jeszcze czasami mnie uwierają. Łapię się na tym, że racjonalizuję pewne wybory, tłumaczę sobie wewnętrznie: "przecież jesteś już wolna, przecież możesz, nikt ci nie będzie gadał, co można, a co nie, już cię nikt nie śledzi, nikt nie będzie donosił....."

Cieszę się, bo odejście to jest bardzo trudna decyzja, ale WARTO. 
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Grześzajęty

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopad, 2017, 17:39 »
Salome, ja na tym forum siedzę już jakieś pół roku i teraz to już jestem zupełnie uleczona z "powinnam", "nie powinnam", "wypada", "nie wypada". Tak jak ktoś już kiedyś na tym forum pisał takie mentalne wyjście zawsze jest trudne i każdemu jest ciężko, ale nie ma nic lepszego niż opuszczenie tej klatki.

https://www.youtube.com/channel/UCy7b4gPRpEx-0HHGY4_XCZQ


Offline Szarańcza

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopad, 2017, 17:52 »
Salome racjonalizowanie wyborów jest w moim odczuciu jak najbardziej właściwe. Trzeba być przekonanym co do własnych decyzji, w gruncie rzeczy każdy z nas odpowiada sam za siebie i będzie zbierał co posiał. Dlatego nikt nie może nam narzucać własnych przekonań i dlatego psychomanipulację w ŚJ uważam za wysoce niemoralną. Organizacja odbiera człowiekowi prawo do samostanowienia i wkłada do głowy wewnętrznego "policjanta" na usługach orga, który zastępuje sumienie.

Druga sprawa jest taka, że nawet ziemscy rodzice choć "niegodziwi" potrafią dawać swoim dzieciom dobre dary więc o ileż bardziej Ojciec w niebie zadba o swoje dzieci. Choć sama określam się aktualnie jako agnostyk to w opisu biblijnego Bóg, który jest kochającym Ojcem i definiuje się jako miłość nie zgładzi w armagedonie ani nie umieści w piekle (zależy w co kto wierzy) pochopnie ani jednej osoby. To porównanie Boga do Ojca nie jest bezcelowe..

Grześzajęty filmiki tego Pana oglądałam (szkoda, że stworzył tylko 2), co chciałeś mi dać do zrozumienia?
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2017, 17:58 wysłana przez Szarańcza »


Offline Estera

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad, 2017, 17:57 »
   Szarańczo
   Witaj.
   Nie obawiaj się, napewno Cię żaden piorun nie porazi, ani ogień nie spali.
   Czego dowodem jest wielka rzesza tu obecnych, oficjalnie śj, którzy jak widzisz żyją i nic z nimi się nie dzieje.

   Też oficjalnie jestem śj i mam się całkiem dobrze.
   Żadna spiekota mi nie dokucza, ani ogień.
   Jestem jak banita zborowy, którym, jak dotąd nikt się narazie nie interesuje.
   Żyję na całkowitym marginesie życia teokratycznego, duchowo, ktoś by powiedział, że jestem trup duchowy.
   Spokojnie, bez wts-owskich obowiązków, nazywanych u nich "przywilejami".

   Czuj się tu dobrze.
   Nie trać humoru ani życia.
   :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Villa Ella

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopad, 2017, 18:06 »
Witaj Szarańczo, kolejny odstępczuszku na forum. Baw się z nami dobrze.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Szarańcza

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopad, 2017, 18:08 »
Estera humor to ja dopiero odzyskuję  ;) Chociaż co niektórym mój swąd może przypominać gnijące na polu zwłoki to dla mnie jest to zapach najdroższych perfum ;D Duchowo nigdy nie czułam się lepiej i na szczęście nic nikomu do tego.
Z resztą kimże ja jestem, żeby narzucać innym co mają o mnie myśleć? To nie jest mój interes.

Villa Ella
a jakże!! Teraz to się dla mnie ta impreza dopiero rozkręciła  8-)



Offline Grześzajęty

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Listopad, 2017, 18:13 »
Grześzajęty filmiki tego Pana oglądałam (szkoda, że stworzył tylko 2), co chciałeś mi dać do zrozumienia?

przypomniał mi się ten film po twoich słowach. Biorąc pod uwagę " dwóm Panom służyć nie będziesz". Człowiek zostaje tak czy tak kiedyś zmuszony do podjęcia decyzji.
Dlatego nie rozumiem do końca osób- które mają takie rozeznanie a nie opuszczają tej organizacji do końca.
Jedynym powodem może być dla mnie obawa przed utratą rodziny, jeżeli ci również są świadkami jehowy. Innych nie rozumiem.
Jeśli tak jest- to tym bardziej mam przekonanie do tego- aby nie szukać Boga w organizacjach założonych po przez ludzi.


Offline Estera

Odp: Witam całą odstępczą brać i wszystkich jej przyjaciół
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Listopad, 2017, 18:17 »
(...)  Teraz to się dla mnie ta impreza dopiero rozkręciła  8-)
   To dobrze.
   To znaczy, że jesteś na najlepszej drodze do odzyskiwania normalności.
   U mnie to tak już trwa około dwóch lat.
   I jest mi wyśmienicie.
   :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.