Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.  (Przeczytany 32595 razy)

Offline Startek

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #150 dnia: 27 Listopad, 2017, 17:13 »
Inaczej uczą  Protestanci ,  sola scriptura . Nie żadni ojcowie kościoła czy papieże ale tylko Pismo Święte .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #151 dnia: 27 Listopad, 2017, 17:16 »
Gorszyciel mylił się co Tysiąclecia.
KK cały czas uczy o nim, ale inaczej niż Towarzystwo.
Pisał o tym Tusia.

A czy ja napisałem, że nie naucza? Jeśli tak, to mnie zacytuj. Ja cytowałem Ireneusza, który uczył o Tysiącleciu bliższemu ŚJ niz dzisiejszemu nauczaniu KK, a przy tym mówił, że tak nauczał Pan Jezus!? Kłamał?


Online Gremczak

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #152 dnia: 27 Listopad, 2017, 22:31 »


31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. 32 Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. 33 Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca.



Całe szczęście ,że będzie panował ,( miał władzę )tylko nad domem Jakuba a nie nad wszystkimi ludźmi. Dobrze ,że na de mną nie ma władzy.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #153 dnia: 28 Listopad, 2017, 07:35 »
Całe szczęście ,że będzie panował ,( miał władzę )tylko nad domem Jakuba a nie nad wszystkimi ludźmi. Dobrze ,że na de mną nie ma władzy.

Nie ma? Przecież każdy umiera.


Online Gremczak

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #154 dnia: 28 Listopad, 2017, 09:33 »
Nie ma? Przecież każdy umiera.
Bo człowiek to materia takie są prawa fizyki .Materia się rozkłada, mówiąc jak najprościej i ulega zamianie.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2017, 09:44 wysłana przez Gremczak »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #155 dnia: 28 Listopad, 2017, 10:25 »
Bo człowiek to materia takie są prawa fizyki .Materia się rozkłada, mówiąc jak najprościej i ulega zamianie.

Czyli z punktu widzenia chrześcijańskiego Bóg ma władzę nad życiem każdego człowieka.


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #156 dnia: 28 Listopad, 2017, 20:38 »
Całe szczęście ,że będzie panował ,( miał władzę )tylko nad domem Jakuba a nie nad wszystkimi ludźmi. Dobrze ,że na de mną nie ma władzy.

Obyś nie lekceważył Syna Bożego.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #157 dnia: 28 Listopad, 2017, 20:55 »
Obyś nie lekceważył Syna Bożego.
Mat 12:32 bt5 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, ... Przeciw imieniu Ojca też, niema wyraźnego potępienia.


Offline Światus

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #158 dnia: 28 Listopad, 2017, 21:54 »
Mat 12:32 bt5 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, ... Przeciw imieniu Ojca też, niema wyraźnego potępienia.

CO będzie ODPUSZCZONE?

Łk 7:47 Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy
Łk 7:49 (...)  «Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza
Mk 1:Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów
Jn 20:23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»
.

Nigdzie w biblii nie ma wyraźnego potępienia grzechów?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Online Gremczak

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #159 dnia: 28 Listopad, 2017, 22:41 »
Czyli z punktu widzenia chrześcijańskiego Bóg ma władzę nad życiem każdego człowieka.
To spytaj się o to chrześcijanina. Dla mnie punkt chrześcijański ma taką samą wartość jak każdej innej religii.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2017, 23:18 wysłana przez Gremczak »


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #160 dnia: 29 Listopad, 2017, 14:32 »
Ja tak o tobie też mogę powiedzieć. ;D
Jedyny czysty jesteś, co nigdy nie skłamał? :-\A ty kogo reprezentujesz?
Kościół Jezusa?
Jednoosobowy czy was więcej jest?

Ja tak o tobie też mogę powiedzieć. ;D
Jedyny czysty jesteś, co nigdy nie skłamał? :-\A ty kogo reprezentujesz?
Kościół Jezusa?
Jednoosobowy czy was więcej jest?

Nie, nie jestem czysty.. i wiem, że możesz tak o mnie powiedzieć, ale ja nie tworzę religii i nie pociągam za sobą milionów wiernych.

A jeśli tak piszesz to w takim razie powinniśmy akceptować wszystkie religie, które kłamią.. ŚJ również.

Tak, reprezentuję Kościół Jezusa i nie jednoosobowy tylko zbór Chrystusowy w którym Starszy przynajmniej stara się rozumieć Słowa Pana Jezusa i je przekazywać i nie wprowadzać żadnych herezji, których próżno szukać w Piśmie Świętym jak to bywa z naukami ŚJ czy KRK.

Jak tak prześledziłem Roszada trochę Twoich wypowiedzi to Ty też nieźle ziejesz ogniem jak tylko ktoś podważa Świętą Doktrynę KRK.. po czym mogę powiedzieć, że też jesteś nieźle nawiedzony na swoją religię.

Nie miałem z Tobą na tym forum praktycznie w ogóle do czynienia, ale jak tylko dotknąłem raz Papieskie sprawy to od razu atak na mnie przeprowadzasz.. zapewne w niedługim czasie będę na Twojej liście ignorowanych :)


Offline Światus

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #161 dnia: 29 Listopad, 2017, 15:20 »
Bo człowiek to materia takie są prawa fizyki .Materia się rozkłada, mówiąc jak najprościej i ulega zamianie.

To znaczy, że twoje życie nie ma sensu.
Żyć tylko po to żeby się rozkładać?
Życie wszy jest warte tyle samo; najeść się, rozmnożyć, rozłożyć.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #162 dnia: 29 Listopad, 2017, 17:55 »
Cytuj
Jak tak prześledziłem Roszada trochę Twoich wypowiedzi to Ty też nieźle ziejesz ogniem jak tylko ktoś podważa Świętą Doktrynę KRK.. po czym mogę powiedzieć, że też jesteś nieźle nawiedzony na swoją religię.
No to wrzuć 10 moich postów byśmy się pośmiali z nich i popatrzyli ja zieję ogniem.
Ja chwyciłem Twój pierwszy post skierowany w moją stronę, gdzie zaliczyłeś mnie i tych, do których spuścizny się przyznaję, do kłamców.

Już widzę jak twój zbór miłuje katolików.
Podaj nam jaki to zbór pełen miłości. :-\


Tusia

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #163 dnia: 29 Listopad, 2017, 18:15 »
Tak, reprezentuję Kościół Jezusa i nie jednoosobowy tylko zbór Chrystusowy w którym Starszy przynajmniej stara się rozumieć Słowa Pana Jezusa i je przekazywać i nie wprowadzać żadnych herezji, których próżno szukać w Piśmie Świętym jak to bywa z naukami ŚJ czy KRK.

"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia" (2 P 1, 20)

"Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę" (2 P 3, 16)

"Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym" (Judy 3)



Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #164 dnia: 29 Listopad, 2017, 18:19 »
To znaczy, że twoje życie nie ma sensu.
Żyć tylko po to żeby się rozkładać?
Życie wszy jest warte tyle samo; najeść się, rozmnożyć, rozłożyć.
Jemu widać tyle starczy. :-\
A jeśli, jak ta wspomniana wsza, nie spłodzi potomków, to i tego nie będzie miał. ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad, 2017, 18:52 wysłana przez Roszada »