Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.  (Przeczytany 32611 razy)

Offline Błazen Króla

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #120 dnia: 26 Listopad, 2017, 16:02 »
Będzie lament I płacz.. jaka szkoda.. jaka szkoda.. upadła....  8-)


Tusia

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #121 dnia: 26 Listopad, 2017, 16:04 »
. No właśnie   , kiedy runie WTS .

Już się wali. Likwidacja Rocznika o tym świadczy. Nie będzie Roczników, nie będzie WTS.


Offline Światus

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #122 dnia: 26 Listopad, 2017, 17:28 »
Ja przepowiadałem koniec WTS na 2019  ;)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #123 dnia: 26 Listopad, 2017, 17:47 »
Cytuj
Cytat: Błazen Króla w Dzisiaj o 15:37

    Tylko ze ojcowie kosciola wierzyli w 1000 l krolestwo na ziemi..
A poza tym wierzyli ci niektórzy, że dusze po śmierci idą do nieba a po zmartwychwstaniu te 1000 lecie będzie. A później znów do nieba.

Niektórzy katolicy dziś też np. nie wierzą w duszę, czy piekło. Czy to jest nauka całego KK?
Za 200 lat ktoś będzie się tak jak ty powoływał na nich, mówiąc, że np. bp Pieronek nie popierał PISu, więc wszyscy biskupi też nie popierali. ;D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #124 dnia: 26 Listopad, 2017, 17:49 »
A poza tym wierzyli ci niektórzy, że dusze po śmierci idą do nieba a po zmartwychwstaniu te 1000 lecie będzie. A później znów do nieba.

Niektórzy katolicy dziś też np. nie wierzą w duszę, czy piekło. Czy to jest nauka całego KK?
Za 200 lat ktoś będzie się tak jak ty powoływał na nich, mówiąc, że np. bp Pieronek nie popierał PISu, więc wszyscy biskupi też nie popierali. ;D

A co było w czasach Ojców Kościoła nauką całego KK, skoro każdy z nich wierzył inaczej, a każdy przekazywał Tradycję?


Offline Reskator

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #125 dnia: 26 Listopad, 2017, 17:56 »
Ja przepowiadałem koniec WTS na 2019  ;)
WTS przejdzie w niszowe,a z czasem w rozproszone rachityczne grupki religijne.
Bez głównej centrali z czasem spowoduje to ich endemiczność na danym terenie.
Coś jak Arianie czy Kwarkowie.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad, 2017, 17:58 wysłana przez Reskator »


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #126 dnia: 26 Listopad, 2017, 17:58 »
A co było w czasach Ojców Kościoła nauką całego KK, skoro każdy z nich wierzył inaczej, a każdy przekazywał Tradycję?
Nigdy żadnego papieża nie przywoływano w sprawie nauki o Tysiącleciu.
Żadnego synodu i soboru.
Mi to starczy.
Tysiąclecie nie było herezją i dziś nie jest.
Nie ma orzeczeń, a nawet dopuszcza się wiarę w jakiś szczęśliwszy okres kościoła.


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #127 dnia: 26 Listopad, 2017, 18:39 »
Cytuj
Cytat: Błazen Króla w Dzisiaj o 15:37

    Tylko ze ojcowie kosciola wierzyli w 1000 l krolestwo na ziemi..
A Piotr, Paweł, Jakub i inni Apostołowie wierzyli w Tysiąclecie, skoro zmarli zanim Jan napisał Apokalipsę o którym mówi dopiero około roku 100?
To kogo słuchać? Tych ojców czy Apostołów?
Może więc to Tysiąclecie to jakaś symbolika, jak cała Apokalipsa, co?


Offline Startek

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #128 dnia: 26 Listopad, 2017, 19:27 »
Żaden z Apostołów nie uczył o milenium  , szczególnie Paweł który był posłany do pogan . Potwierdził że Bóg nie odrzucił swojego ludu Izraela w 11 rozdziale Listu do Rzymian .


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #129 dnia: 26 Listopad, 2017, 19:43 »
Np. Tertulian w II w. uczył:

   „Natomiast co do przywrócenia królestwa Judei, którego sami Żydzi tak się spodziewają, jak to opisałem, wiedzeni są nazwami okolicznych miejscowości i krain; to byłoby i za długie do śledzenia i należałoby to w innym dziele wyłożyć, a któremu dajemy tytuł: ‘O nadziei wierzących’, a treść jego dotyczy: w jaki sposób alegoryczne tłumaczenie duchowo odnosi się do Chrystusa i do Kościoła oraz jego stanu i korzyści. A teraz to zbyteczne choćby dlatego, że nie zachodzi tu kwestia o przywróceniu ziemskim, ale niebieskim. Bo i my wyznajemy, że na ziemi mamy przyrzeczone królestwa, ale przedtem niebo; ale w innym stanie, jako że po zmartwychwstaniu na tysiąc lat, w mieście budowy Boskiej, w Jeruzalem spuszczonym z nieba, które i Apostoł nazywa z góry matką naszą. Ale zaznaczając, że ojczyzna nasza, to jest prawo obywatelstwa, jest w niebiesiech, przeznacza je oczywiście jakiemuś miastu niebieskiemu” („Przeciw Marcjonowi” III:24,2-3).

   Widzimy z tego cytatu, że niewiele możemy zarzucić Tertulianowi w jego „alegorycznym” i „duchowym” pojmowaniu 1000-lecia ziemskiego, poprzedzonego królowaniem wiernych w niebie.


Według historyka Kościoła Euzebiusza z Cezarei (260-339), Papiasz (II w.) nie miał dobrej marki jako sprawozdawca dawnych czasów i wierzący w Tysiąclecie. Oto jego słowa o nim:

„Papiasz przytacza inne jeszcze szczegóły, które go dojść miały drogą ustnego podania, a mianowicie jakieś nieznane podobieństwa Zbawiciela i nauki Jego oraz inne, zgoła legendarne opowiadania. Tak np. mówi, że po zmartwychwstaniu nastąpi okres tysiącletni i że tutaj na ziemi nastanie widzialne królestwo Chrystusowe. Sądzę, że źle rozumiał opowiadania, zasłyszane od Apostołów i nie dostrzegł tego, co mu jako obrazy w symbolicznych podawano słowach. Zdaje się, że to nie tęga była głowa, jak się o tym można przekonać z pism jego. A jednak sprawił, że po nim bardzo wielu pisarzy kościelnych podobne żywiło mniemanie, bo się opierali na starodawnej tego męża powadze. Należeli do nich np. Ireneusz i jeszcze inni, którzy dali wyraz podobnemu zapatrywaniu” („Historii Kościoła” III:39,11-13).
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad, 2017, 19:48 wysłana przez Roszada »


Offline Błazen Króla

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #130 dnia: 26 Listopad, 2017, 21:39 »
Cala Biblia trąbi o krolestwie doslownym na co 2-stronie jak nie na kazdej...
Nie bede podawal wiecej fragmentow bo bym musial cala Biblie wklejac...


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #131 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:00 »
Nigdy żadnego papieża nie przywoływano w sprawie nauki o Tysiącleciu.
Żadnego synodu i soboru.
Mi to starczy.
Tysiąclecie nie było herezją i dziś nie jest.
Nie ma orzeczeń, a nawet dopuszcza się wiarę w jakiś szczęśliwszy okres kościoła.

Papież nie, ale mnóstwo świętych i biskupów głosiło poglądy millenarystyczne, a zwłaszcza TYCH ŻYJĄCYCH BLIŻEJ czasów apostolskich. Podaję przykłady:
Papiasz z Hierapolis
Polikarp, biskup Smyrny
Justyn Męczennik
Meliton, biskup Sardes
Ireneusz, biskup Lyonu

Papiasz i Polikarp byli kolejno uczniami Jana prezbitera i Jana Ewangelisty. Pozostali to też śmietanka. A żyli w wiekach I-III. Wszyscy są przednicejscy. Jednak jest to jakieś świadectwo wiary pierwotnego Kościoła.

Znaczące jest także i to, że pierwszymi przeciwnikami milenaryzmu byli Marcjon i Orygenes, którzy zostali przez wiarę Kościoła potępieni...
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 13:08 wysłana przez Gorszyciel »


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #132 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:10 »
Cytuj
Papież nie, ale mnóstwo świętych i biskupów głosiło poglądy millenarystyczne
Papież nie, ale mnóstwo świętych i biskupów głosiło poglądy antytrynitarne
itp.
i co z tego ma wynikać?

Poza tym słabo czytasz czyjeś posty.
Pisałem o Papiaszu. Ireneuszu i innych.

Cytaty Polikarpa nie przytoczyłeś.

Poza tym wyraźnie napisałem:
Cytuj
A Piotr, Paweł, Jakub i inni Apostołowie wierzyli w Tysiąclecie, skoro zmarli zanim Jan napisał Apokalipsę o którym mówi dopiero około roku 100?
To kogo słuchać? Tych ojców czy Apostołów?

Może więc to Tysiąclecie to jakaś symbolika, jak cała Apokalipsa, co?
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 13:12 wysłana przez Roszada »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #133 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:14 »
Papież nie, ale mnóstwo świętych i biskupów głosiło poglądy antytrynitarne
itp.
i co z tego ma wynikać?

Wynika z tego (o czym nawet mówią profesorowie teologii), że te sprawy były przedmiotem dyskusji pierwotnego Kościoła i nie było spójnego, sztywnego ani doktrynalnego rozwiązania tych kwestii. Mówię tylko, że do III w. tylko Marcjon sprzeciwiał się milenaryzmowi. Wnioskuję, że większość uznawała milenaryzm za pogląd poprawny - Marcjona za heretyka uznano, a Justyna świętym uczyniono.


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #134 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:17 »
Wynika z tego (o czym nawet mówią profesorowie teologii), że te sprawy były przedmiotem dyskusji pierwotnego Kościoła i nie było spójnego, sztywnego ani doktrynalnego rozwiązania tych kwestii. Mówię tylko, że do III w. tylko Marcjon sprzeciwiał się milenaryzmowi. Wnioskuję, że większość uznawała milenaryzm za pogląd poprawny - Marcjona za heretyka uznano, a Justyna świętym uczyniono.
Znów słabo czytasz:
Cytuj
Nigdy żadnego papieża nie przywoływano w sprawie nauki o Tysiącleciu.
Żadnego synodu i soboru.
Mi to starczy.
Tysiąclecie nie było herezją i dziś nie jest.
Nie ma orzeczeń, a nawet dopuszcza się wiarę w jakiś szczęśliwszy okres kościoła
.

Po co mnie poprawiasz skoro ja wyraźnie piszę.
Nie ucz mnie katolicyzmu bo nie nauczysz.
I tak od kogoś kto nie jest katolikiem nie będę brał nauk w sprawie katolicyzmu.
To tak jakbym słuchał Obirka i innych odszczepionych. :-\