Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.  (Przeczytany 32594 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #135 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:23 »
Znów słabo czytasz:
Po co mnie poprawiasz skoro ja wyraźnie piszę.
Nie ucz mnie katolicyzmu bo nie nauczysz.
I tak od kogoś kto nie jest katolikiem nie będę brał nauk w sprawie katolicyzmu.
To tak jakbym słuchał Obirka i innych odszczepionych. :-\

Sam jesteś odszczepiony, człowieku. Zacznij wyraźnie Ty czytać, to może zrozumiesz, co poprawiam. Fakty są takie, że wiara Kościoła do III w. była jedna - wierzono w Tysiąclecie. Nie ma autorów autorytatywnych dla Tradycji, którzy by to negowali. Nie uczę Cię katolicyzmu i nie piszę nawet do Ciebie. Po prostu wyrażam swoje zdanie na temat 1) stanowiska Kościoła w wiekach I-III wobec millenaryzmu oraz 2) tego, że gadanie o usztywnionym, jednym Magisterium przed Niceą jest dużym nieporozumieniem. Nie musisz się z tym zgadzać.


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #136 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:36 »
Wiesz swoje to wiedz, ja też wiem swoje:

1000-lecie i pisarze wczesnochrześcijańscy a Towarzystwo Strażnica

http://piotrandryszczak.pl/ojcowie-kosciola-inne-nauki/1000-lecie-i-pisarze-wczesnochrzescijanscy-a-towarzystwo-straznica.html

1000 LAT KRÓLOWANIA


http://piotrandryszczak.pl/9.html

Wprawdzie Justyn Męczennik (ur. 100), do którego odwołuje się Strażnica Nr 5, 1997 s. 10, nauczał o 1000-leciu (choć inaczej niż ŚJ, bo mówił, że Jezus będzie na ziemi ze świętymi, którzy zamieszkają w Jerozolimie, a zmartwychwstanie nastąpi po 1000-leciu), to jednak zaznaczył: „według mnie i wielu innych tak niewątpliwie będzie ale zaznaczyłem też, że istnieje wielu chrześcijan o nauce czystej i bogobojnej, którzy tego mniemania nie podzielają” („Dialog z Żydem Tryfonem” 80:2; por. 81:4, 80:1).

Tak więc bujd nie puszczaj. :-\
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 13:40 wysłana przez Roszada »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #137 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:39 »
Wprawdzie Justyn Męczennik (ur. 100), do którego odwołuje się Strażnica Nr 5, 1997 s. 10, nauczał o 1000-leciu (choć inaczej niż ŚJ, bo mówił, że Jezus będzie na ziemi ze świętymi, którzy zamieszkają w Jerozolimie, a zmartwychwstanie nastąpi po 1000-leciu), to jednak zaznaczył: „według mnie i wielu innych tak niewątpliwie będzie ale zaznaczyłem też, że istnieje wielu chrześcijan o nauce czystej i bogobojnej, którzy tego mniemania nie podzielają” („Dialog z Żydem Tryfonem” 80:2; por. 81:4, 80:1).

Tak więc bujd nie puszczaj. :-\

A jacy to są? Podaj cytaty opozycjonistów. Jeśli ich nie masz, znaczy to, że nie było polemiki. A nadający ton nauce Kościelnej w czasie Ojców Apostolskich i apologetów albo wierzyli w Tysiąclecie albo o sprawie się nie wypowiedzieli. NIE MA ŻADNEGO OPOZYCJONISTY.


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #138 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:41 »
Cytuj
Krytykę nauki 1000-leciu przedstawił Gajusz (II w.) i Dionizy Aleksandryjski (ur. 190) cytowani w „Historii Kościoła” (III:28,1-4) Euzebiusza (ur. 260) oraz Orygenes (ur. 185), którego nawet Strażnica (Rok CIII [1982] Nr 5 s. 10 i Nr 23, 1999 s. 7) przywołuje.

Farmazony chrzanisz i w błąd ludzi wprowadzasz.
Takich trzeba tylko ignorować co niniejszym czynię.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #139 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:45 »
Farmazony chrzanisz i w błąd ludzi wprowadzasz.
Takich trzeba tylko ignorować co niniejszym czynię.

Żaden z nich nie jest świętym KK, a niektórych nauka uznana za nieprawowierną. Dionizy działa w III w. i wtedy już, o czym wspomniałem, pojawiają się głosy opozycyjne. Wcześniej próżno ich szukać - no chyba, że u heretyków jak Marcjon. Roszada, powiem Ci też coś w tajemnicy: Farmazony chrzanisz i w błąd ludzi wprowadzasz, bo sam, widzę, na opracowaniach i tłumaczeniach bazujesz, zamiast przeszukiwać teksty oryginalne... Konkludując, skoroś się obraził, to wiem jedno: argumenta tua finita sunt.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 13:48 wysłana przez Gorszyciel »


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #140 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:51 »
Orygenes i Augustyn:

*** w09 15.8 s. 12 ***
Na przykład Orygenes, jeden z Ojców Kościoła działających w III wieku n.e., piętnował osoby wierzące, że Millennium przyniesie dobrodziejstwa ludziom na ziemi. A jak czytamy w pewnej encyklopedii, katolicki teolog Augustyn z Hippony (354-430) „doszedł (...) do przekonania, że nie będzie żadnego millennium” (The Catholic Encyclopedia).

Powtarzam: żaden sobór czy synod ani papież nie uczyli o Tysiącleciu.


Mamy jednak pewną ocenę 1000-lecia, pozostawioną przez Orygenesa. Oto jego słowa:

„Niektórzy zatem wzbraniając się przed wysiłkiem umysłowym i idąc za powierzchownym sensem litery Prawa, hołdując wyłącznie przyjemności i rozkoszy i biorąc naukę z samej litery uważają, iż spełnienia przyszłych obietnic należy oczekiwać w rozkoszy i przepychu cielesnym. Dlatego też pragną po zmartwychwstaniu otrzymać ponownie takie ciało, któremu nigdy nie zabraknie możliwości jedzenia, picia oraz spełniania wszystkich czynności będących właściwością ciała i krwi; odrzucają przy tym zdanie apostoła Pawła o zmartwychwstaniu ‘ciała duchowego’ [por. 1Kor 15:44]. Twierdzą ponadto, że po zmartwychwstaniu będą zawierane małżeństwa i będzie się płodzić dzieci; głoszą, że ziemskie miasto Jerozolima będzie odbudowane na fundamencie z drogich kamieni, że jej mury zostaną wzniesione z jaspisu, a baszty z kryształu; powiadają, że Jerozolima będzie miała również krużganki z różnych klejnotów - z jaspisu, szafiru, chalcedonu, sardoniksu, onyksu, chryzolitu, hiacyntu i ametystu [por. Ap 21:10-20]. Twierdzą dalej, że zostaną im dani słudzy przyjemności - cudzoziemcy, którzy będą dla nich ‘orać ziemię, uprawiać winnice i wznosić mury’ [por. Iz 61:5, 60:10] oraz odbudują ich zniszczone i upadłe państwo; sądzą, że ‘otrzymają przysmaki narodów do jedzenia’ [Iz 55:2], że zapanują nad ich bogactwami, że przybędą również ‘wielbłądy z Medianu i Efy’ i ‘przyniosą im złoto, kadzidło i drogocenne kamienie’ [por. Iz 60:6]. Próbują poglądy swoje potwierdzać powagą pism prorockich na podstawie obietnic, które spisano na temat Jerozolimy. Napisano tam również, że ‘słudzy Boga będą jeść i pić, a grzesznicy będą cierpieć głód i pragnienie’ oraz że ‘sprawiedliwi cieszyć się będą, a grzeszników ogarnie wstyd’ [por. Iz 65:13-14]. Także z Nowego Testamentu przytaczają wypowiedź Zbawiciela, który obiecuje uczniom przyjemność płynącą z wina: ‘Nie będę już pił z niego [z kielicha] aż do czasu, gdy będę go pił z wami w królestwie Ojca mojego’ [Mt 26:29]. Dodają, iż Zbawiciel ‘błogosławionymi’ nazywa tych, którzy ‘łakną i pragną’, i obiecuje im ‘nasycenie’ [por. Mt 5:6]. Wybierają z Pism wiele innych przykładów nie rozumiejąc, że ich sens należy pojmować przenośnie i duchowo. Dalej, stosownie do kształtu obecnego życia i zgodnie z układem godności i stanowisk oraz wartości władzy na tym świecie sądzą, że będą królami i książętami takimi jak ziemscy królowie i książęta, a to dlatego, że w Ewangelii powiedziano: ‘Będziesz miał władzę nad pięcioma miastami’ [Łk 19:19]. Krótko mówiąc pragną, ażeby wszystko, czego oczekują na podstawie obietnic, było pod każdym względem podobne do sposobu obecnego życia, to znaczy - aby znowu było to, co jest. Tak sądzą ci, którzy wierzą wprawdzie w Chrystusa, ale pojmując Pisma Boże na sposób żydowski nie wzięli z nich niczego, co było godne obietnic Bożych. Ci natomiast, którzy naukę Pisma przyjmują zgodnie z myślą apostołów, spodziewają się wprawdzie, że święci będą jedli, ale ‘chleb życia’ [por. J 6:35], który pokarmem prawdy i mądrości karmi duszę, oświeca umysł i poi go kielichem mądrości...” („O zasadach” II:11,2-3).

Posiądą ziemię

Orygenes komentując Ps 37 pisał, że każdy „bez żadnych wątpliwości zrozumie, że chodzi tu o czystą ziemię położoną w czystym niebie” („Przeciw Celsusowi” VII:29).
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 13:55 wysłana przez Roszada »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #141 dnia: 27 Listopad, 2017, 13:58 »
Orygenes i Augustyn:

*** w09 15.8 s. 12 ***
Na przykład Orygenes, jeden z Ojców Kościoła działających w III wieku n.e., piętnował osoby wierzące, że Millennium przyniesie dobrodziejstwa ludziom na ziemi. A jak czytamy w pewnej encyklopedii, katolicki teolog Augustyn z Hippony (354-430) „doszedł (...) do przekonania, że nie będzie żadnego millennium” (The Catholic Encyclopedia).

Powtarzam: żaden sobór czy synod ani papież nie uczyli o Tysiącleciu.


To prawda. Czynił tak za to wedle uczniów Jana Apostoła sam Jezus:

Jak wspominają prezbiterzy, którzy widzieli Jana, ucznia Pańskiego, że słyszeli od niego, iż Pan nauczał o owych czasach. Mówił więc: „Nadejdą dni, w których winorośle rodzić będą, każda po dziesięć tysięcy szczepów, a każdy z szczepów będzie miał dziesięć tysięcy pędów, a każdy z pędów po dziesięć tysięcy gałązek, a każda gałązka po dziesięć tysięcy kiści, a każda z kiści mieć będzie po dziesięć tysięcy winogron, każde wytłoczone grono da dwadzieścia pięć miar wina, Jeśli ktoś z owych  świętych zerwie jedną kiść, inna kiść zawoła: jestem lepsza, mnie weź, przeze mnie błogosław Pana. Podobnie i ziarno pszenicy wyda dziesięć tysięcy kłosów, a każdy kłos zawierać będzie dziesięć tysięcy ziaren, zaś każde ziarno przyniesie pięć dwufuntowych miar czystej mąki. Te same miary odpowiednie dla siebie osiągać będą pozostałe owoce, nasiona i zioła. Wszystkie zwierzęta, korzystając z pokarmów, jakie daje im ziemia, będą żyły w pokoju i wzajemnej zgodzie i będą całkowicie poddane ludziom.
Świadczy o tym także Papiasz, słuchacz Jana, współczesny Polikarpa, człowiek czcigodny, napisał w czwartej księdze swoich pism; istnieje bowiem pięć ksiąg napisanych przez niego. Ten właśnie dodaje: „Wszystko to jest do wierzenia dla wierzących”. Gdy Juda jednak wątpił i pytał, w jaki sposób Bóg może stworzyć tego rodzaju owoce, Pan powiedział: „Zobaczą to ci, którzy dożyją tych czasów”. Czasy te zapowiadał prorok Izajasz w słowach: „wilk będzie mieszkał z jagnięciem, a leopard z koźlęciem będą leżeć, cielę, byk i lew razem będą się paść, a mały chłopiec będzie je poganiał. Cielę i niedźwiedź będą się paść razem i razem będą ich dzieci, lew i wół będą jeść słomę. A mały chłopiec włoży swą rękę do nory  żmij i do jamy małych  żmij. I nie będą  źle czynić ani nie będą mogli zabijać kogoś na świętej górze mojej” (Iz 11,6–9). I jeszcze raz powtarza i mówi: „wówczas wilki i jagnięta będą się paść razem i lew jak wół będzie jadł słomę, żmija zaś ziemię jak chleb i nie będą zabijać ani szkodzić na świętej mojej górze, mówi Pan” (Iz 65,25). Wiem dobrze, że niektórzy starają się wyjaśnić te teksty w odniesieniu do dzikich, którzy jako wierni pochodzą z różnych ludów i odznaczają się różnymi działaniami i gdy uwierzyli, zgadzają się ze sprawiedliwymi. Ale jeśli nawet dotyczy to niektórych ludzi, którzy z różnych ludów doszli do jednego przekazu wiary, to niemniej jednak w zmartwychwstaniu sprawiedliwych powiedziano to także o zwierzętach. Bo powiedziano: „Bóg bogaty we wszystkim”. Gdy zostanie przywrócone stworzenie, trzeba, aby wszystkie zwierzęta słuchały i były poddane człowiekowi, żeby wróciły do swego pierwotnego pokarmu danego  przez Boga i by jak przed nieposłuszeństwem [Adama] były poddane Adamowi i jadły tylko owoce ziemi. Inaczej nie da się wyjaśnić tego, że lew ma jadać słomę. Oznacza to jednak wielkość i obfitość owoców. Jeśli więc lew jako zwierzę będzie jadł słomę, to jaka będzie pszenica, skoro jej słoma będzie stosowana jako pożywienie dla lwów?

(Ireneusz z Lyonu, Adversus haereses 33, 3-4, tłum. W. Myszor)

Mnie Pan bardziej przekonuje...
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 14:03 wysłana przez Gorszyciel »


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #142 dnia: 27 Listopad, 2017, 14:15 »
Ludzie!

dajcie sobie spokój z tymi papieżami, soborami i synodami.. przecież oni tak samo kłamią jak z nut.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #143 dnia: 27 Listopad, 2017, 15:04 »
Ludzie!

dajcie sobie spokój z tymi papieżami, soborami i synodami.. przecież oni tak samo kłamią jak z nut.

Mówiąc "tak samo" masz na myśli tak samo jak kto?


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #144 dnia: 27 Listopad, 2017, 15:33 »
Mówiąc "tak samo" masz na myśli tak samo jak kto?

Jak wszystkie fałszywe pseudoreligie i sekty.


Online Reskator

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #145 dnia: 27 Listopad, 2017, 15:51 »
Żaden z nich nie jest świętym KK, a niektórych nauka uznana za nieprawowierną. Dionizy działa w III w. i wtedy już, o czym wspomniałem, pojawiają się głosy opozycyjne. Wcześniej próżno ich szukać - no chyba, że u heretyków jak Marcjon. Roszada, powiem Ci też coś w tajemnicy: Farmazony chrzanisz i w błąd ludzi wprowadzasz, bo sam, widzę, na opracowaniach i tłumaczeniach bazujesz, zamiast przeszukiwać teksty oryginalne... Konkludując, skoroś się obraził, to wiem jedno: argumenta tua finita sunt.
Roszada opiera się na opracowaniach KK,zamiast iść do żródeł.
Podobnie śj bazują na Strażnicy,te same metody,schematy.
A Biblia w kąt,nie ważne co mówią Jezus Jan i inni o 1000 leciu.
A z tym ignorowaniem należałoby zrobić jakiś porządek.
Gościu nie ignoruje tych co mu klaszczą i przytakują,nie znosi tych co mają odmienne zdanie.
O szacunku,godności innych z forum gość zupełnie nie myśli byleby jego "prawda" była prawdą.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad, 2017, 15:53 wysłana przez Reskator »


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #146 dnia: 27 Listopad, 2017, 16:15 »
Ludzie!

dajcie sobie spokój z tymi papieżami, soborami i synodami.. przecież oni tak samo kłamią jak z nut.
Ja tak o tobie też mogę powiedzieć. ;D
Jedyny czysty jesteś, co nigdy nie skłamał? :-\
Cytuj
Jak wszystkie fałszywe pseudoreligie i sekty.
A ty kogo reprezentujesz?
Kościół Jezusa?
Jednoosobowy czy was więcej jest?


Offline Błazen Króla

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #147 dnia: 27 Listopad, 2017, 16:17 »
Widzisz Roszada Ojciec twego kosciola pisal jeszcze prawde o krolestwie. Justyn Meczennik, chłop trzymal sie nauki z Biblii a nie ludzkich herezji. Skad wiec ta zmiana w kosciele?? Czyzby nowe swiatlo przyszlo??


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #148 dnia: 27 Listopad, 2017, 16:29 »
Gorszyciel mylił się co Tysiąclecia.
KK cały czas uczy o nim, ale inaczej niż Towarzystwo.
Pisał o tym Tusia.

http://piotrandryszczak.pl/1000-lecie_wg_towarzystwa_straznica.html


Offline Błazen Króla

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #149 dnia: 27 Listopad, 2017, 16:37 »
KKK 676 To oszustwo Antychrysta ukazuje się w świecie za każdym razem, gdy dąży się do wypełnienia w historii nadziei mesjańskiej, która może zrealizować się wyłącznie poza historią przez sąd eschatologiczny. Kościół odrzucił to zafałszowanie Królestwa, nawet w formie złagodzonej, które pojawiło się pod nazwą millenaryzmu (Por. Kongregacja Św. Oficjum, dekret De Millenarismo (19 lipca 1944): DS 3839). przede wszystkim zaś w formie politycznej świeckiego mesjanizmu, "wewnętrznie perwersyjnego" (Por. Pius XI, enc. Divini Redemptoris; potępia w tej encyklice "fałszywy mistycyzm" tej "karykatury odkupienia pokornych"; Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 20-21).
W dekrecie De Millenarismo jest napisane:
Nie jest mozliwym zeby nauczac w sposob bezpieczny jako nauki katolickiej ze Chrystus podczas zmartwychwstania sprawiedliwych powroci w ciele aby krolowac na ziemi..
Czyli niewolnik KrK, zakazal tej prawdy z Biblii!!