Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.  (Przeczytany 32666 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Listopad, 2017, 09:38 »
Kiedyś podobnie myślałem ale nastąpił postęp i okazało się ,że jest to błędne zrozumienie.

Czytaj: jesteś niepostępowy i błędnie rozumujesz. W skrócie wg Geremczaka jesteś głupi i naiwny. A postęp u niego nastąpił dlatego, że są źródła egipskie, że Jezus to Ozyrys. Źródeł tych nie zna nikt, łącznie z egiptologami, tylko Geremczak i dziennikarze BBC. Nie przeszkadza też oczywiście to, że nie zna on egipskiego. Ty tego nie wiesz, więc jesteś naiwny i wierzysz w bajki.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2017, 09:41 wysłana przez Gorszyciel »


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Listopad, 2017, 09:39 »
Cytuj
Dopuszczam, że w pewnych kwestiach mogę się mylić

Złota myśl arcykapłana. :)
Tak trzymać.


Offline arcykapłan

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Listopad, 2017, 09:45 »
Arcykapłan pytanie brzmiało czy korzystasz z przekładów linearnych do których linki są dla ciebie przesyłane  łącznie z przekladem wydanym przez  WTS .

Nie mam czasu na jakieś przekłady linearne ;)
Korzystam m in z tysiąclatki czyli "katolickiej" Biblii, korzystam z przekładu NŚ czyli przekładu ŚJ, korzystam z Biblii Warszawskiej  - to mi wystarcza żeby zrozumieć kim jest Bóg i kim jest Jezus.

Fantom, jak na razie to wy cały czas mylicie się. zarzucacie ŚJ kłamstwa a sami nie wiecie w co wierzycie. Jest was tu tyle a jakoś nikt nie wskazuje np kto głosi prawdę - o ile w ogóle ją głosi.

Szkoda tylko, że nawet dyskusji z sympatykami ŚJ unikacie jak ognia. Ale jeśli ktoś nie ma racji to jedyne co mu pozostaje to banowanie i obrzucanie obelgami ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Listopad, 2017, 09:47 »
Złota myśl arcykapłana. :)
Tak trzymać.

W języku łacińskim są trzy rodzaje zdań warunkowych:
1) modus realis - okres warunkowy rzeczywisty
Np. Si hoc dicis, erras. (Jeśli to mówisz, mylisz się)

2) modus potentialis - okres warunkowy możliwy
Np. Si hodie ad me venias, contentus sim. (Jeślibyś przyszedł dziś do mnie, byłbym zadowolony)

3) modus irrealis - nierealny
Np. Si heri ad me venisses, contentus fuissem. (Gdybyś wczoraj przyszedł do mnie, byłbym (wczoraj) zadowolony)
Si heri me curavisses, hodie non aegrotarem. (Gdybyś wczoraj zatroszczył się o mnie, dziś nie chorowałbym)
Si me citius invenisses, liber nunc essem. (Gdybyś (wtedy) odnalazł mnie szybciej, byłbym (teraz) już wolny)

Sądzę, że wypowiedź Trampka vel Arcykapłana należy traktować jako ten trzeci rodzaj :P


Offline Szarańcza

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Listopad, 2017, 11:10 »
Dopuszczam, że w pewnych kwestiach mogę się mylić. Są jednak rzeczy tak oczywiste co do których - znając Biblię - pomylić się nie można ;)
Mam kilka przekładów Biblii, które w razie wątpliwości porównuję ;)

Dziękuję, że zdecydowałeś się odpowiedzieć. Masz szansę zdjąć z siebie łatkę trolla forumowego.
Czy zechcesz w takim razie podzielić się przemyśleniami, które kwestie uważasz za rzeczy oczywiste a przy, których dopuszczasz możliwość pomyłki? Wiesz.. nie wszyscy muszą być takimi znawcami Biblii jak Ty.
Jakie przekłady posiadasz? Czy mógłbyś napisać, które z Twoich wątpliwości musiałeś rozwiać przez porównanie przekładów?
I jeszcze jedno pytanie (mam nadzieję, że nie nadużyję Twojej uprzejmości): w jakim celu tutaj jesteś?


Tusia

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Listopad, 2017, 11:17 »
Są jednak rzeczy tak oczywiste co do których - znając Biblię - pomylić się nie można ;)



Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Listopad, 2017, 12:07 »
Strażnica z 1 sierpnia 2001, s.14
Jeśli chodzi o zrozumienie Biblii, [dojrzały chrześcijanin] nie będzie krzewił osobistych opinii czy poglądów ani się przy nich upierał. Wprost przeciwnie, odniesie się z bezgranicznym zaufaniem do prawdy objawionej przez Jehowę Boga za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa, oraz "niewolnika wiernego i roztropnego".

OMG :O

Czy ludzie w XXI wieku wierzą w takie ludzkie brednie ? aa sory.. to ŚJ ;)

Napisali im wprost: Jesteście głupcami a my nie i dlatego uwierzycie nam we wszystko.

Jeśli Chrześcijanie sami nie mogą interpretować biblii to dlaczego Berejczycy cokolwiek sprawdzali.. ? przecież i tak nic by nie rozumieli w badanych tekstach..

Dlaczego mamy polecenie aby badać duchy i nie być latwowiernymi ?


Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Listopad, 2017, 12:34 »

Kpł 24:16 według Septuaginty uczy:

Kto będzie wymieniał imię Boże umrze śmiercią”.

Wobec tego nie mogła Septuaginta raz zachęcać do wymawiania imienia Jahwe, a równocześnie zakazywać używania go.
Wynika z tego, że Żydzi hellenistyczni czytali w miejscach występowania tetragramu JHWH imię Pan.


Offline arcykapłan

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Listopad, 2017, 13:11 »
Dziękuję, że zdecydowałeś się odpowiedzieć. Masz szansę zdjąć z siebie łatkę trolla forumowego.
Czy zechcesz w takim razie podzielić się przemyśleniami, które kwestie uważasz za rzeczy oczywiste a przy, których dopuszczasz możliwość pomyłki? Wiesz.. nie wszyscy muszą być takimi znawcami Biblii jak Ty.
Jakie przekłady posiadasz? Czy mógłbyś napisać, które z Twoich wątpliwości musiałeś rozwiać przez porównanie przekładów?
I jeszcze jedno pytanie (mam nadzieję, że nie nadużyję Twojej uprzejmości): w jakim celu tutaj jesteś?

Kwestie oczywiste : jest jeden Bóg, Bóg ma na imię Jahwe/Jehowa, nadzieją dla ludzi jest życie wieczne na ziemi, nie ma żadnego "piekła" , nie ma żadnego "czyśćca", duch święty to żadna osoba ale moc Boga . po śmierci człowiek czeka na zmartwychwstanie a nie wędruje nie wiadomo gdzie , dusza to człowiek - nie ma więc czegoś takiego jak nieśmiertelna dusza. To tak pokrótce.

Co musiałem rozwiązać poprzez porównywanie - np to, że Maria będzie "nazywaną błogosławioną" a nie, ze "błogosławić cię będą", słynny przecinek z ewangelii Łukasza kiedy złoczyńca będzie w raju. ;)

Roszada, Kpł 24,16, BT :
" 16 Ktokolwiek bluźni imieniu Pana, będzie ukarany śmiercią. Cała społeczność ukamienuje go. Zarówno tubylec, jak i przybysz będzie ukarany śmiercią za bluźnierstwo przeciwko Imieniu. " Oczywićcie zamiast Pan wstaw sobie Jahwe jato to powinno być ;)
Bóg nigdy nikogo nie ukarał za to, ze wymawia jego imię. No chyba, ze bluźnisz ;)


Lunkaa

  • Gość
Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Listopad, 2017, 18:50 »
Ja pitole...



Offline Roszada

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Listopad, 2017, 18:53 »
Ja pitole...
A Ja pitole... posty arcykapłana i ich już nie widzę, póki nowego nicku nie wprowadzi.
Nie będę trola karmił. :)


Offline Startek

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Listopad, 2017, 19:09 »
Nie ma co się dziwić Arcykapłanowi , jemu  organizacja tak zryła beret że już nic do niego nie dotrze . Szkoda chłopaka  , bo jest tylko ofiarą tej antychrystycznej sekty , mam nadzieję że nasz Ojciec  otworzy mu oczy na Chrystusa Pana . A ty Roszada zamiast wstawiać ignora dla tego chłopaka lepiej się za niego pomódl , niech mu Chrystus zajaśnieje .


Offline Błazen Króla

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Listopad, 2017, 19:38 »
Kurde arcykapłan za Tobą chyba tylko została nam rzeczywiście modlitwa....
TY walisz tylko tym co ci organizacja wkleiła do głowy... Nic od Siebie.
Jak nie zaczniesz czytać i myśleć nad swoim położeniem w jw.org to słabo...
MATEUSZA 11:28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».


ANI SŁOWA O ORGANIZACJI....


Offline Startek

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Listopad, 2017, 19:51 »
Kurde arcykapłan za Tobą chyba tylko została nam rzeczywiście modlitwa....
TY walisz tylko tym co ci organizacja wkleiła do głowy... Nic od Siebie.
Jak nie zaczniesz czytać i myśleć nad swoim położeniem w jw.org to słabo...
MATEUSZA 11:28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».


ANI SŁOWA O ORGANIZACJI....
. Ale też niema słowa o Ciele Kierowniczym : Bo tych których prowadzi Duch Święty są dziećmi Bożymi ,  a tych których prowadzi Ciało Kierownicze  czyimi są dziećmi ? Trzeciej opcji niema .


Offline Błazen Króla

Odp: Nie nadużywaj imienia Boga-Wyj 20:7.
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Listopad, 2017, 20:00 »
Też widzę tylko 2 opcję bez 3-ciej...
Pszenica-----Chwasty
Synowie złego----Synowie Boży
Nasienie węża-----nasienie niewiasty
dobro---zło
raj---piekło
itd.   8-)

hehehe wziąłem o jedną tabletkę za dużo  8-)