Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy  (Przeczytany 32502 razy)

Offline Szarańcza

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #90 dnia: 21 Listopad, 2017, 23:02 »
Ale te ciuszki pasuja bo oni powoli dążą do doskonalosci....
Za kilka milionow lat pewnie beda nadzy hasać  8-)

No tak. Im bardziej doskonali tym mniej ciuchów będą nosić, najpierw czapka, później skarpetki itd. :D


Offline Grześzajęty

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #91 dnia: 21 Listopad, 2017, 23:12 »
Jezus chodził ubrany?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #92 dnia: 21 Listopad, 2017, 23:21 »
Muza jak do trailera z szybcy I wsciekli 666
Ale te ciuszki pasuja bo oni powoli dążą do doskonalosci....
Za kilka milionow lat pewnie beda nadzy hasać  8-)

Pamiętam jak doznałem szoku, kiedy dowiedziałem się, że WTS kupił ten utwór od zespołu Audiomachine , aby puścić go jako podkład do w/w filmu kongresowego i do tego jeszcze wstawił panienkę ze skrzypcami jak idzie polem, który to fragment również zakupili od zewnętrznej firmy.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Szarańcza

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #93 dnia: 21 Listopad, 2017, 23:24 »
Jezus chodził ubrany?

:) Masz mnie. God dammit!


Offline Błazen Króla

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #94 dnia: 21 Listopad, 2017, 23:27 »
Teraz bardzo żaaluje, ze kiedys raz wrzucilem tym nierobom 20'zeta do skrzynki z datkami.... a nie to bylo na potrzeby zboru, to spoko  ;)

Jezus chodzil w szacie króla, pewnie sie zakrywal zeby nie gorszyc innych swoich ziomkow.. zreszta jak bralby dzieci na kolana bedac golym  8-)


Offline PoProstuJa

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #95 dnia: 21 Listopad, 2017, 23:33 »

Zabranie głosu na zebraniu nie jest czynem karalnym. ktoś tu nawołuje do celowego zakłócenia zebrania ŚJ.
Nie atakuj kogoś ad personam skoro nie masz żadnych argumentów w dyskusji, może dlatego koledzy z pracy dziwią się patrząc na ciebie ;)

Cześć Trampciu, Trampuniu! Stęskniłam się! :)

Ciekawi mnie to, że jak ktoś przyjdzie wypowiedzieć się na zebraniu i opowie o przestępstwach popełnianych w organizacji Świadków, to owi Świadkowie od razu wzywają policję i oskarżają go o zakłócanie zebrania.

Ale jak przyjdzie do starszych rodzic lub zapłakane dziecko, ofiara pedofila, to starsi unikają rozmów z policją jak diabeł święconej wody! Wręcz odradzają rodzicom kontakt z policją!

I jak to wytłumaczyć?! :)


Offline Szarańcza

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #96 dnia: 21 Listopad, 2017, 23:36 »
Pamiętam jak doznałem szoku, kiedy dowiedziałem się, że WTS kupił ten utwór od zespołu Audiomachine , aby puścić go jako podkład do w/w filmu kongresowego i do tego jeszcze wstawił panienkę ze skrzypcami jak idzie polem, który to fragment również zakupili od zewnętrznej firmy.

Pamiętam ten filmik ze zgromadzenia. Myślałam sobie wtedy, że pierwszy raz nagrali super podkład muzyczny. Jak potem dowiedziałam się, że kupiony i od kogo kupiony to czar prysł.
Jedno trzeba przyznać - ten filmik to chyba największy wyciskacz łez puszczony na zgromadzeniu. Cała sala pochlipywała pod nosem.


Offline Błazen Króla

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #97 dnia: 21 Listopad, 2017, 23:43 »
No to kolejna ich sprytna zagrywka.. odwoluja sie do silnych emocji bo kazdy kogos bliskiego stracil.. a potem kradna nadzieje z Biblii jakby mieli na to monopol... tania sztuczka niestety na zastraszone owieczki bojace sie utraty swej plastikowej nadziei dziala...
Nie chcialbym byc w skorze tych ludzi pewnego dnia...


Offline Startek

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #98 dnia: 22 Listopad, 2017, 06:25 »
Nie no tak ma być, będzie nawet można nosić brodę( 2:37), choć ciuszki będą nudne. Pomidory też tam są(1:22) tylko hamaka brak, ale plażę i palemkę widziałem ;)

Zobaczcie tego brodacza 2,42  ma ułożoną dłoń  w sposób jak na koncertach metalowych ( rogi diabła )


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #99 dnia: 22 Listopad, 2017, 09:27 »
Zobaczcie tego brodacza 2,42  ma ułożoną dłoń  w sposób jak na koncertach metalowych ( rogi diabła )

Najciekawsze że jest zbliżenie, jakby to miało zostać uwypuklone.

Na koniec scena chwytająca za serce, kiedy rodzice witają zmartwychwstałe dziecko.
I tu mam pewną uwagę. Już podczas pierwszego oglądania uderzyła mnie pewna rzecz.
Zauważyliście, że w tym filmie nie ma chwały dla Boga?

Można by to łatwo zrobić. Na przykład, kiedy dziecko wita się z rodzicami,
oni wzruszeni z wdzięcznością spoglądają w górę, albo w tle widać jakąś
promienistą postać w kierunku której rodzice patrzą.

Nie chodzi mi teraz o dyskutowanie o sprawach wiary. Chodzi mi o to, że
nawet z punktu widzenia tego co niby deklarują SJ, że kochają Boga,
tego w tym filmie po prostu B R A K.

Typowo konsumpcyjna, dobrze zrobiona manipulacja, aby chwytała za serce.

Teraz trzeba się wysilać dla korporacji, a po Armagedonie "duszo, jedz, pij"
- nieograniczona konsumpcja dóbr. Nie podkreślono w tym filmie chwały Boga, tylko
przyjemność ludzką.
A ja zawsze myślałem, że zbawienie to przede wszystkim powrót do niezwykłej
relacji z Bogiem.

Ten film to typowo korporacyjny produkt, reklamujący cielesną wizję


Offline Stanisław Klocek

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #100 dnia: 22 Listopad, 2017, 11:02 »
Nigdy nie chciałam żyć w raju. Na tych obrazkach oni wszyscy zajmują się rolnictwem.
Komentując mity o raju i niebie, to okazuje się, że życie w niebie nie przypada niektórym do gustu, i wielu uciekło na ziemię.
  • Rdz 6:2 Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony,...

Przyczyną tej ucieczki mogło być m. in. bicie bezustannych braw i bicie pokłonów. To naprawdę może być nudno uciążliwe.
  • Ap 4:8 ... bez wytchnienia mówią dniem i nocą: Święty, Święty, Święty, Pan Bóg wszechmogący ...
  • Ap 7:15 ... Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. ...
Wielu woli jednak delektować się przyjemnościami małżeńskimi, podniebienia, słuchu, zwiedzanie krajobrazów itp. itd. Jeśli chodzi o pracę, to zależy jaka to praca, niewolnicza, czy dla relaksu? Jedni tak kochają pracę, że nie chcą iść na emeryturę, dla innych praca na działce, to prawdziwa frajda.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #101 dnia: 22 Listopad, 2017, 11:18 »

Zauważyliście, że w tym filmie nie ma chwały dla Boga?


Typowo konsumpcyjna, dobrze zrobiona manipulacja, aby chwytała za serce.

Teraz trzeba się wysilać dla korporacji, a po Armagedonie "duszo, jedz, pij"
- nieograniczona konsumpcja dóbr. Nie podkreślono w tym filmie chwały Boga, tylko
przyjemność ludzką.
A ja zawsze myślałem, że zbawienie to przede wszystkim powrót do niezwykłej
relacji z Bogiem.

Ten film to typowo korporacyjny produkt, reklamujący cielesną wizję

"Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch. Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju. A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna. A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą. Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. Jeżeli natomiast Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia. A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha." Rz 8 5,11
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Estera

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #102 dnia: 22 Listopad, 2017, 11:55 »
(...) Typowo konsumpcyjna, dobrze zrobiona manipulacja, aby chwytała za serce. (...)
A ja zawsze myślałem, że zbawienie to przede wszystkim powrót do niezwykłej
relacji z Bogiem.
Ten film to typowo korporacyjny produkt, reklamujący cielesną wizję
   Dobrze to określiłeś Abbo, czyli ...
   To, do czego teraz tęsknisz i chcesz mieć, łącznie z nadzieją na zmartwychwstanie, odkładaj na po Armagedon, tam kiedyś.
   A dziś człowiecze, my wyznaczamy dla Ciebie cele, my, korporacja śj.

  "Nie" dla: Twoja rodzina, żona, dzieci, wnuki, praca, dom, wykształcenie, odpoczynek, normalne życie, nie na krawędzi minimum.
   Masz marzyć o tych wspaniałych rzeczach, które my Ci podpowiadamy w swoich wizjach.
   Ale teraz pracuj ile sił na nasze marzenia.
   Oddaj nam wszystko, swoje talenty, zdolności, środki materialne.
   Ty, będziesz miał czas na to później.
   Dzisiaj my jesteśmy "królami świata".
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Szarańcza

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #103 dnia: 22 Listopad, 2017, 12:19 »
Teraz trzeba się wysilać dla korporacji, a po Armagedonie "duszo, jedz, pij"
- nieograniczona konsumpcja dóbr. Nie podkreślono w tym filmie chwały Boga, tylko
przyjemność ludzką.
A ja zawsze myślałem, że zbawienie to przede wszystkim powrót do niezwykłej
relacji z Bogiem.


Ten film to typowo korporacyjny produkt, reklamujący cielesną wizję

Pogrubienie moje.

Trafione w punkt! Tyle się mówi o miłości do Jehowy, tak się go broni, udowadnia, że to jedyny prawdziwy Bóg,
że Jehowa to poprawna forma imienia, próbuje się "zaginać" na tym wyznawców innych religii.. Niektórzy nawet logują
się na odstępcze fora, żeby tą jakże arcyważną kwestię poruszać.

Jeśli się kogoś kocha to chce się być blisko niego bez względu na miejsce. Czy to niebo, Ziemia, inna planeta,
czy jakaś nieokreślona, nieznana nam rzeczywistość. Nie powinno to mieć żadnego znaczenia.
A ja mam wrażenie, że niejeden świadek byłby rozczarowany gdyby raj nie wyglądał jak w filmiku.
Z resztą wielokrotnie słyszałam od braci mych, że nie chcą iść do nieba, do Boga. Chcą żyć na Ziemi.
I z jednej strony to rozumiem, bo teraz odbiera im się możliwość życia w taki sposób, komentując złośliwie, że to materializm.

Często krytykuje się ludzi, że żyją wg reguły "jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy". Ale czym różni się wizja tego życia w raju
od życia wg tej reguły? Tylko tym że po "jedzmy i pijmy" nie będzie "bo jutro pomrzemy".

Bóg dla ŚJ w gruncie rzeczy nie jest ojcem, tylko bezwzględnym sędzią, który albo ułaskawia i pozwoli na
wieczne jedzenie i picie, albo morduje w okrutny sposób. Takiego Boga trudno prawdziwie pokochać...


Offline arcykapłan

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #104 dnia: 22 Listopad, 2017, 13:57 »
Myśle ze Bóg nie lubi gdy przekręca się jego imię czy obietnice itp... skoro istnieje i kazał spisać swoje myśli to po to by ludzie poznali Jego plan a nie tworzyli swoje? Choć może się mylę 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Kto przekręca imię Boga skoro nikt nie wie jak DOKŁADNIE się je wymawia ? Czy lepsze jest usuwanie tego imienia np z Biblii ?

Jakie to obietnice ma Jehowa wobec ludzi ? Wszyscy do nieba czy może ziemia zamieszkana cały czas przez ludzi ?