Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy  (Przeczytany 32436 razy)

Offline arcykapłan

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #120 dnia: 23 Listopad, 2017, 08:51 »
Spory są między ludźmi, którzy nic na ten temat nie wiedzą, a jedynie słuchają ludzi, którym zależy na robieniu kasy. Jeśli uważasz, że nie da się obiektywnie stwierdzić, czy w NT występuje Tetragram czy nie, to należysz do tych pierwszych.

To, że w NT na pewno występuje imię Boga dla każdego kto zna całą Biblię jest pewne . Gorszycielu, kiedy przeczytałem tylko NT nie miałem wątpliwości, że jest Jezus i jego Ojciec, Bóg. Kiedy poznałem ST zrozumiałem, ze ktoś mnie robi w konia wmawiając mi, ze Bóg nie ma imienia albo że Jahwe to imię ale jakiegoś plemiennego Boga Izraelitów. ;)


Offline CzarnySmok

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #121 dnia: 23 Listopad, 2017, 13:19 »
Jak to skąd? Wystarczy wziąć NT, przejrzeć CAŁY w języku oryginalnym (greckim koine) SŁOWO po SŁOWIE i LITERA po LITERZE i co się okaże? Już Ci mówię co. Występują słowa KYRIOS (Pan), THEOS (Bóg), PATER (Ojciec), ale JHWH (zwokalizowane w jakikolwiek sposób) nie występuje.

To, że w NT na pewno występuje imię Boga dla każdego kto zna całą Biblię jest pewne . )

...i nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne - czy jakoś tak :)


Offline Szarańcza

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #122 dnia: 23 Listopad, 2017, 13:30 »
To, że w NT na pewno występuje imię Boga dla każdego kto zna całą Biblię jest pewne . Gorszycielu, kiedy przeczytałem tylko NT nie miałem wątpliwości, że jest Jezus i jego Ojciec, Bóg. Kiedy poznałem ST zrozumiałem, ze ktoś mnie robi w konia wmawiając mi, ze Bóg nie ma imienia albo że Jahwe to imię ale jakiegoś plemiennego Boga Izraelitów. ;)

Sugerujesz, że Gorszyciel nie zna całej Biblii?
Nie lepiej zastanowić się dlaczego tertragram nie występuję w NT niż na siłę dopasowywać Biblię do własnych przekonań?

Pytanie do Ciebie (może temat na studium osobiste): dlaczego Rodzaju 1:1 brzmi "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię" a nie "Na początku Jehowa stworzył niebo i ziemię"? Wiesz jakie hebrajskie słowo tam występuje zamiast tetragramu?

Daj znać jakie masz wnioski.


Offline arcykapłan

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #123 dnia: 23 Listopad, 2017, 13:36 »
Sugerujesz, że Gorszyciel nie zna całej Biblii?
Nie lepiej zastanowić się dlaczego tertragram nie występuję w NT niż na siłę dopasowywać Biblię do własnych przekonań?

Pytanie do Ciebie (może temat na studium osobiste): dlaczego Rodzaju 1:1 brzmi "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię" a nie "Na początku Jehowa stworzył niebo i ziemię"? Wiesz jakie hebrajskie słowo tam występuje zamiast tetragramu?

Daj znać jakie masz wnioski.

Sugeruję, że dużo ludzi czyta Biblię a potem sugeruje się tym co im pasuje. Dlatego wiele osób co prawda wie, że Bóg ma na imię Jehowa ale za chwilę plota bzdury takie, ze np Bóg zabronił używania tego imienia, że Żydzi zabraniali używania tego imienia albo, że Bóg to Ojciec bo Jezus tak się do niego zwracał . Nie ma to nic wspólnego z tym co czytamy w Biblii.

Dlaczego w Rdz 1,1 jest Bóg a nie Jahwe ? Dlatego, ze Bóg swoje imię objawia później co przeczytasz w księdze Wyjścia ;)


Offline Roszada

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #124 dnia: 23 Listopad, 2017, 13:54 »
Cytuj
że Jahwe to imię ale jakiegoś plemiennego Boga Izraelitów.
Ja wiem jedno:

Jehowa to Bóg plemienny Świadków Jehowy, jak sama ich nazwa wskazuje.

I niech ktoś mi udowodni, że któreś wyznanie się tak obnosi ze swoim plemiennym bogiem, jak ŚJ. :-\


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #125 dnia: 23 Listopad, 2017, 14:57 »
Sugeruję, że dużo ludzi czyta Biblię a potem sugeruje się tym co im pasuje. Dlatego wiele osób co prawda wie, że Bóg ma na imię Jehowa ale za chwilę plota bzdury takie, ze np Bóg zabronił używania tego imienia, że Żydzi zabraniali używania tego imienia albo, że Bóg to Ojciec bo Jezus tak się do niego zwracał . Nie ma to nic wspólnego z tym co czytamy w Biblii.

Dlaczego w Rdz 1,1 jest Bóg a nie Jahwe ? Dlatego, ze Bóg swoje imię objawia później co przeczytasz w księdze Wyjścia ;)

Posłuchaj. Fakty są takie, że w ST występuję Tetragram JHWH, a w NT nie występuje. Więc kto tu się sugeruje tym, co mu pasuje? Twierdzisz, że w NT ktoś usunął Tetragram? Jeśli tak było, to 1) kto? 2) podaj dowody na to i 3) jeśli ktokolwiek mógł coś tak ważnego usunąć, a w historii nawet nie pozostał ślad dyskusji po tym usuwaniu, to jakże można wierzyć, że w ogóle całego NT nie przekłamali katoliccy skrybowie?

Co do drugiej sprawy, jeśli prawdą jest to, co mówisz, to pytam, jakim prawem już w 2 rozdziale Rdz jest Jahwe?


Offline Szarańcza

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #126 dnia: 23 Listopad, 2017, 16:58 »
Sugeruję, że dużo ludzi czyta Biblię a potem sugeruje się tym co im pasuje. Dlatego wiele osób co prawda wie, że Bóg ma na imię Jehowa ale za chwilę plota bzdury takie, ze np Bóg zabronił używania tego imienia, że Żydzi zabraniali używania tego imienia albo, że Bóg to Ojciec bo Jezus tak się do niego zwracał . Nie ma to nic wspólnego z tym co czytamy w Biblii.

A Ty czym się sugerujesz?
Do tej pory dzielnie odpowiadasz na część moich pytań więc mam nadzieję, że odpowiesz też na pytania Gorszyciela.
Ciekawa jestem jak odniesiesz się do jego argumentów.
Jak napiszesz, że nie miałeś okazji do tej pory zapoznać się z materiałami i poprosisz o ich udostępnienie to też wstydu nie będzie.
Widać, że ta kwestia ma dla Ciebie kluczowe znaczenie, więc powinieneś poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie. Bo istnieją inne źródła niż Strażnica.

I jeszcze jedno: co mogłoby Ciebie przekonać, że ŚJ nie są religią prawdziwą oraz że CK nie jest niewolnikiem wiernym i roztropnym?
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2017, 17:23 wysłana przez Szarańcza »


Offline Asturia

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #127 dnia: 23 Listopad, 2017, 17:26 »
tak w ramach przypomnienia:
arcykapłan to przedstawiciel handlowy amerykańskiej ''słynnej'' betoniarni z Warwick także dla dobra dla waszego zdrowia fizycznego i psychicznego tak mocno nie angażujcie się, lepiej zaproponować, żeby spędzał czas ze swoimi ''braćmi'' w niewolniku :)


Offline Błazen Króla

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #128 dnia: 23 Listopad, 2017, 19:23 »
ARCYKAPLAN POZNAJ MOJE CHAMSKIE SERCE.....

Robie to z milosci do Ciebie, nie wqqqrwiaj stanczyka  8-)

czytaj posty tu, aż zrozumiesz.. wyryj to sobie na drzwiach  :)
Zrozum, że temat Jehowy w NT jest dość skomplikowany... Jezus będąc człowiekiem ciągle żydom próbuje uzmysłowić, że jest Bogiem starego testamentu, ja nie mam co do tego wątpliwości Ty tego nie ogarniesz bo masz papke w głowie śj którą sam kiedyś miałem bo mnie od dziecka w tym wychowali!!! Wiesz co mi oczy otwarło --- ew. Jana!!! Czytaj ew Jana w biblii warszawskiej tysiaclecai lub UBG..

Weź pod uwagę, że organizacja sprytnie wkradła się na miejsce Izraela etnicznego wymyślając sobie ściemę, że Bóg odrzucił Izrael etniczny a oczywiście na jego miejsce wybrali SAMI SIEBIE!!!!! Tylko ze biblia nigdzie tego nie uczy.. Tą naukę wymyślili po to, żeby podeprzeć to, że rodzic jest w stanie odrzucić nawet swoje własne dziecko... podobnie jak Bóg odrzucił Izrael bo pobłądził tak Ja jako rodzic mogę odrzucić moje własne dziecko bo jest grzesznikiem.... Jeremiasza 31, 32, 33 rozdział mówi, że Bóg nigdy Izraela nie odrzuci. tak samo Rzymian 11 rozdział.... Pisze Ci to, żeby Ci uzmysłowić z kim masz do czynienia... Organizacja jest bezdusznym sztucznym tworem, który Ci wrył się do głowy i zrobił ci roszadę  :)
Jak myślisz po co uczą ludzi takich okrutnych praktyk???? Po ich owocach poznacie ich....
przeanalizuj co czujesz do ludzi idąc do nich do służby, czy jest to prawdziwa miłość??? czy prawdziwa miłość jest bezwarunkowa???
Czy nie stawiasz ludziom warunków które muszą spełnić studiując z nimi żeby ich pokochać????
Bóg taki nie jest, Bóg nas umiłował od początku do końca.... miłością bezwarunkową!!!
Organizacja w momencie kiedy będziesz miał zwykłe ludzkie problemy rzuci cię wygłodniałym wilkom na pożarcie, wtedy przyjdziesz po pomoc do prawdziwych ludzi, prawdziwych chrześcijan.. całe szczęście, że prawdziwi ludzie też są wśród świadków Boga Jehowy..
Ale pamiętaj - najprędzej pomogą ci po prostu ludzie, twoi prawdziwi przyjaciele, bez względu na religijność!!!  :)

Z moich poszukiwań udało mi się ustalić, że PRAWDIWY BÓG TO JEST JAHWE ZASTĘPÓW (JEHOWA) JHWH
W ST BÓG JEST JAHWE
W NT BÓG STAJE SIĘ OJCEM BO PRZYCHODZI SYN  (SYN JEST NATURY BOSKIEJ BO JEST JEDYMYM BOGIEM SYNEM Z BOGA)!!!!
CZYLI NA POZÓR MAMY 2 BOGÓW ---- TYLKO NA POZÓR --- DO GRY WKRACZA DUCH ŚWIĘTY...
PRZYCHODZI W MIEJSCE SYNA. KONTEKSTY ŚWIADCZĄ O TYM, ŻE DUCH JEST NA PEWNO OSOBĄ A BYĆ MOŻE TEŻ BOGIEM..
CZYLI CZESKI FILM BO MAMY 3 BOGÓW?????
ALE KAŻDY Z BIBLII WIE ZE BÓG JEST TYLKO JEDEN!!! A WIĘC O CO MOŻE CHODZIĆ?????

JHWH ---- BÓG TRÓJEDYNY (OJCIEC, SYN, DUCH SWIĘTY)..
 To mi pomaga zrozumieć dlaczego w NT nie ma Tetragramu a w cytatach z ST jest tylko PAN !!!!
PAN Bóg to czasem Ojciec a czasem Syn w zależności od kontekstu!!! Amen...


Offline Startek

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #129 dnia: 23 Listopad, 2017, 19:32 »
Arcykapłan , znów ci wyleci z Jehową . On nie ma czasu aby sprawdzać przekład linearny nawet ten wydany przez WTS w którym niema Jehowy . Bo gdyby sprawdził to dopiero by mu kopara opadła , i co on by biedaczyna począł bez tego swojego Jehowy .


Michał chlu

  • Gość
Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #130 dnia: 25 Listopad, 2017, 20:16 »
ARCYKAPLAN POZNAJ MOJE CHAMSKIE SERCE.....

Robie to z milosci do Ciebie, nie wqqqrwiaj stanczyka  8-)

czytaj posty tu, aż zrozumiesz.. wyryj to sobie na drzwiach  :)
Zrozum, że temat Jehowy w NT jest dość skomplikowany... Jezus będąc człowiekiem ciągle żydom próbuje uzmysłowić, że jest Bogiem starego testamentu, ja nie mam co do tego wątpliwości Ty tego nie ogarniesz bo masz papke w głowie śj którą sam kiedyś miałem bo mnie od dziecka w tym wychowali!!! Wiesz co mi oczy otwarło --- ew. Jana!!! Czytaj ew Jana w biblii warszawskiej tysiaclecai lub UBG..

Weź pod uwagę, że organizacja sprytnie wkradła się na miejsce Izraela etnicznego wymyślając sobie ściemę, że Bóg odrzucił Izrael etniczny a oczywiście na jego miejsce wybrali SAMI SIEBIE!!!!! Tylko ze biblia nigdzie tego nie uczy.. Tą naukę wymyślili po to, żeby podeprzeć to, że rodzic jest w stanie odrzucić nawet swoje własne dziecko... podobnie jak Bóg odrzucił Izrael bo pobłądził tak Ja jako rodzic mogę odrzucić moje własne dziecko bo jest grzesznikiem.... Jeremiasza 31, 32, 33 rozdział mówi, że Bóg nigdy Izraela nie odrzuci. tak samo Rzymian 11 rozdział.... Pisze Ci to, żeby Ci uzmysłowić z kim masz do czynienia... Organizacja jest bezdusznym sztucznym tworem, który Ci wrył się do głowy i zrobił ci roszadę  :)
Jak myślisz po co uczą ludzi takich okrutnych praktyk???? Po ich owocach poznacie ich....
przeanalizuj co czujesz do ludzi idąc do nich do służby, czy jest to prawdziwa miłość??? czy prawdziwa miłość jest bezwarunkowa???
Czy nie stawiasz ludziom warunków które muszą spełnić studiując z nimi żeby ich pokochać????
Bóg taki nie jest, Bóg nas umiłował od początku do końca.... miłością bezwarunkową!!!
Organizacja w momencie kiedy będziesz miał zwykłe ludzkie problemy rzuci cię wygłodniałym wilkom na pożarcie, wtedy przyjdziesz po pomoc do prawdziwych ludzi, prawdziwych chrześcijan.. całe szczęście, że prawdziwi ludzie też są wśród świadków Boga Jehowy..
Ale pamiętaj - najprędzej pomogą ci po prostu ludzie, twoi prawdziwi przyjaciele, bez względu na religijność!!!  :)

Z moich poszukiwań udało mi się ustalić, że PRAWDIWY BÓG TO JEST JAHWE ZASTĘPÓW (JEHOWA) JHWH
W ST BÓG JEST JAHWE
W NT BÓG STAJE SIĘ OJCEM BO PRZYCHODZI SYN  (SYN JEST NATURY BOSKIEJ BO JEST JEDYMYM BOGIEM SYNEM Z BOGA)!!!!
CZYLI NA POZÓR MAMY 2 BOGÓW ---- TYLKO NA POZÓR --- DO GRY WKRACZA DUCH ŚWIĘTY...
PRZYCHODZI W MIEJSCE SYNA. KONTEKSTY ŚWIADCZĄ O TYM, ŻE DUCH JEST NA PEWNO OSOBĄ A BYĆ MOŻE TEŻ BOGIEM..
CZYLI CZESKI FILM BO MAMY 3 BOGÓW?????
ALE KAŻDY Z BIBLII WIE ZE BÓG JEST TYLKO JEDEN!!! A WIĘC O CO MOŻE CHODZIĆ?????

JHWH ---- BÓG TRÓJEDYNY (OJCIEC, SYN, DUCH SWIĘTY)..
 To mi pomaga zrozumieć dlaczego w NT nie ma Tetragramu a w cytatach z ST jest tylko PAN !!!!
PAN Bóg to czasem Ojciec a czasem Syn w zależności od kontekstu!!! Amen...

Ciekawe ze uważasz Ducha Świetego za osobę  :o nigdy nie mogłem tego potwierdzić :?


Offline Błazen Króla

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #131 dnia: 25 Listopad, 2017, 20:23 »
Caly NT to potwierdza.
Nadaje Duchowi cechy osoby a nie bezosobowej sily..
1 Tes 4:1 Duch mowi.
Dzieje 13:2 rzekl Duch Swiety. Zaimek osobowy Mi. Odlaczcie mi I posyla ma ceche osoby.
Rzymian 8:27 wstawia sie za kims musi miec intelekt. Tylko osoba ma intencje.
1 Kor 12:11 Duch udziela tak jak chce.
Efez 4:30 nie zasmucajcie Ducha. I wiele wiele fragmentow.
Mat 10:20 Duch ojca bedzie mowil
Dziej 13:2 rzekl Duch
Obj 14:13 mowi Duch
Obj 2 duch mowi do kosciolow
Obj 22:17 Duch i Oblubienica mowi

Mnie to przekonuje  :)

To ze jest osoba boską. To np. Dzie Ap. 5:3 Piotr mowi ze,sklamali Duchowi Świetemu a wers 4, nie lidziom sklamales tylko Bogu..
No I Bog jest Duchem. Wiec kim jest Duch :-)
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad, 2017, 20:31 wysłana przez Błazen Króla »


Offline Startek

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #132 dnia: 25 Listopad, 2017, 20:46 »
Arcykapłan , świadkowie głoszą  inną Ewangelię  i to taką której nie uczyli Apostołowie . Jeżeli spojrzysz na pierwsze książki i straznice wydawane przez WTS zobaczysz  czyje symbole są umieszczone  .  Okultystyczne symbole Amona-Ra ,  Promieniste słońce Amona-Ra symbole masonów krzyż w koronie , piramida Heopsa  ,oraz  Jehowa główne bóstwo w religii masonów .


Offline bene

Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #133 dnia: 25 Listopad, 2017, 23:23 »
Ciekawe ze uważasz Ducha Świetego za osobę  :o nigdy nie mogłem tego potwierdzić :?
A możesz udowodnić że Bóg jest osobą?
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Michał chlu

  • Gość
Odp: Odstępcy na Salach Królestwa głosicielami prawdy
« Odpowiedź #134 dnia: 26 Listopad, 2017, 06:14 »
A możesz udowodnić że Bóg jest osobą?

Nie