Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego  (Przeczytany 128416 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #285 dnia: 25 Marzec, 2018, 10:40 »
nie wnikając w szczegóły tej dyskusji chciałbym powiedzieć jedno, bardzo szanuję takiej postaci jak R. Franz, jak dla mnie był bardzo odważnym, mądrym facetem, miał i ma wielki wkład w ratowanie milionów ze szponów fałszywej organizacji świadków, ale nie do końca zgadzam się z jego teorią ''ofiary ofiar''.
od momentu kiedy pierwszy raz spotkałem takiego określenia wobec CK i całej tej oszukańczej machiny z ust Franza to od razu poczułem wewnętrzny dyskomfort, z jednej strony tak łagodny i odważny facet z drugiej strony jakby jego ''delikatne usprawiedliwienie'' ohydnych działań tych morderców z Brooklynu a teraz z Warwick, próbowałem zrozumieć Franza dlaczego tak mówi o nich, i to wszystko, głęboko w moim duchu nie zgadzam się z nim, moja osobowość nie zgadza się z Franzem, nie ma usprawiedliwienia dla tych oszustów, można tu mnożyć powody dla czego tak myślę i dlaczego mam rację, ktoś może nie zgadzać się ze mną, i wypowiadać się bardziej jak Franz, ale niestety mój temperament nie zostawia miejsce żebym ze spokojem, jak Franz, patrzył na te ohydności CK, dodatkowo doświadczył na własnej skórze, i tak łagodnie określił ich jako ofiary ofiar którzy uśmiercają tysiące i dalej będą doprowadzać milionów do tragedii emocjonalnej czy fizycznej, ale ja nie chcę krytykować, negatywnie oceniać nikogo kto w tej kwestii myśli inaczej niż ja, nie mam zamiaru nikogo sprowadzać do mojego poziomu w tej kwestii, niech każdy sam oceny sytuację i niech każdy sam zdecyduje czy CK to mordercy i oszuści czy biedni ludzie i ofiary ofiar, i tak nie zależnie od naszej reakcji Sędzia w niebiosach wszystko wie i odpowiednio zareaguje, krew tysiące niewinnych ludzi którzy zostali ofiarowane na ołtarzu organizacji woła do Boga.

Ja teraz patrzę z innej perspektywy niż jeszcze jak byłem w Orgu. Myślę że gdyby Franz pisał "Kryzys sumienia" dzisiaj, wiedząc to co teraz jest ogólnie dostępne (np. o pedofilii) i w jakim kierunku organizacja poszła, kto wie czy nie nazwał by swojej książki "Wyrzut sumienia". Franz był długo w Ck i czasami czytając jego książkę wnioskowałem, że mimo wiedzy którą miał, dopuszczał możliwość, że Bóg może czasami posługiwać się sektą.

 Jest wiele opisów gdzie Franz ocenia  moralnie nie tylko decyzje pozostałych członków CK ale również własne postępowanie czy myślenie i widać że żałuje. Choć próbuje tłumaczyć się czasami swoim wujkiem Frederikiem Franzem, który w tamtych czasach był osobą decyzyjną w Orgu we wszystkich sprawach, to jednak należy pamiętać że nie odszedł sam z Orga.
Został przecież usunięty bo był dla nich zagrożeniem. Mógł od środka rozwalać system. Tego się bali. Teraz moim zdaniem, byłoby niemożliwe, żeby któryś z Ck odszedł. Myślę że panowie z CK nawet mogą się bać.

 Władza należy do osób, które Orgiem kierują z tylnego siedzenia. To olbrzymia kasa, te "dziadki leśne" nie mają pojęcia o biznesie tak jak miał Russel, Rutherford, czy Knor. To zwykłe chłopaki od doktryn na łańcuchu, a teraz również i "chłopaki do bicia" , mogą zrobić tyle na ile im pozwolą. W tym sensie są ofiarami. Ale czy są winni tego całego zła? Oczywiście, mają krew na rękach, tym większą, że na tej pozycji, którą zajmują są tego świadomi i jak pisze zero1 stali się oprawcami.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 11:05 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #286 dnia: 25 Marzec, 2018, 11:06 »
Odnosząc się do usprawiedliwień że np. Jackson nie może odejść bo został by z niczym i trafił by pod most, twierdzę że tak źle by nie skończył.

Wyobraźmy sobie że Jackson wydaje książkę i uruchamia kanał na YouTube :)  Z głodu by nie zmarniał.

Tylko pojawia mi się w głowie realne pytanie. Czy obecnie multimiliardowa korporacja pozwoliła by na to?

Jakich środków by użyli aby uciszyć takiej klasy Odstępcę?


Offline Estera

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #287 dnia: 25 Marzec, 2018, 11:10 »
nie wnikając w szczegóły tej dyskusji chciałbym powiedzieć jedno, bardzo szanuję takiej postaci jak R. Franz, jak dla mnie był bardzo odważnym, mądrym facetem, miał i ma wielki wkład w ratowanie milionów ze szponów fałszywej organizacji świadków, ale nie do końca zgadzam się z jego teorią ''ofiary ofiar''.
od momentu kiedy pierwszy raz spotkałem takiego określenia wobec CK i całej tej oszukańczej machiny z ust Franza to od razu poczułem wewnętrzny dyskomfort, z jednej strony tak łagodny i odważny facet z drugiej strony jakby jego ''delikatne usprawiedliwienie'' ohydnych działań tych morderców z Brooklynu a teraz z Warwick, próbowałem zrozumieć Franza dlaczego tak mówi o nich, i to wszystko, głęboko w moim duchu nie zgadzam się z nim, moja osobowość nie zgadza się z Franzem, nie ma usprawiedliwienia dla tych oszustów, można tu mnożyć powody dla czego tak myślę i dlaczego mam rację, ktoś może nie zgadzać się ze mną, i wypowiadać się bardziej jak Franz, ale niestety mój temperament nie zostawia miejsce żebym ze spokojem, jak Franz, patrzył na te ohydności CK, dodatkowo doświadczył na własnej skórze, i tak łagodnie określił ich jako ofiary ofiar którzy uśmiercają tysiące i dalej będą doprowadzać milionów do tragedii emocjonalnej czy fizycznej, ale ja nie chcę krytykować, negatywnie oceniać nikogo kto w tej kwestii myśli inaczej niż ja, nie mam zamiaru nikogo sprowadzać do mojego poziomu w tej kwestii, niech każdy sam oceny sytuację i niech każdy sam zdecyduje czy CK to mordercy i oszuści czy biedni ludzie i ofiary ofiar, i tak nie zależnie od naszej reakcji Sędzia w niebiosach wszystko wie i odpowiednio zareaguje, krew tysiące niewinnych ludzi którzy zostali ofiarowane na ołtarzu organizacji woła do Boga.
   Ofiarą ofiar, uważam, że się jest do momentu, kiedy nie jesteśmy niczego nieświadomi.
   Tak bym to oceniła w swoim odczuciu.
   Dobre wytłumaczenie dla usprawiedliwienia swojego sumienia i zamknięcie swojego świadomego myślenia.
   Nie wierzę, że w pewnym momencie, tj., zdarzyło się to Raymundowi Franzowi, nie dochodzi do odkrycia prawdy.
   Członkowie CK, mogą orientować się i zapewne się orientują, w tej całej machinie, jak to tam wszystko wygląda.

   * Przecież wiedzą np., o tym, że istnieje utajniona lista ukrywanych pedofili.
   * Wiedzą również, jakie dyspozycje listowne idą na cały świat w tej kwestii.
   * Widzą napewno, jak kulawa jest procedura dwóch świadków  w takich sprawach.
   * Wiedzą o przynależności do ONZ i innych przekrętach tj., udziały w firmach tytoniowych, czy bankach krwi.
   * Wiedzą o podpisywanych ugodach w sprawach o pedofilię i wypłacanych wysokich odszkodowaniach.
   
   Jeżeli my, tu na dole, zwykłe szaraczki, widzimy, jak to tam wygląda, to oni tego nie widzą?
   Trudno mi w to uwierzyć.
   Tu w grę już wchodzi własny wybór, czy będę to popierać, czy nie będę, mając odpowiednią wiedzę?

   Większość pozostaje, dlaczego, to można się tylko domyślać.
   Dalsza droga R.Franza, po wykopaniu go z CK i w ogóle z organizacji, pokazuje, że nie jest to taka prosta sprawa zmierzyć się z rzeczywistym życiem.
   Stawiałabym na to, że wielu z CK, nawet jeśli wie o wszystkich szwindlach, które się tam dzieją,
   po prosstu ze zwykłego wygodnictwa i lekkiej kasy, życia w luksusie, bez wysiłku, nie wyjdą na bruk, żeby żyć uczciwie, pracując uczciwie.
   TO TRZEBA MIEĆ CHARAKTER I WIELKĄ ODWAGĘ, TAKĄ, JAK MIAŁ R.FRANZ, ZACZYNAJĄC WSZYSTKO OD ZERA.

   Trzeba też mieć bardzo wysokie poczucie swojego wewnętrznego morale, żeby żyć uczciwie zgodnie z nim.
   Nie każdego na to stać i nie każdy potrafi tak zmierzyć się z życiem.
   Wielu woli wewnętrzne rozterki i wygodne życie, dlatego pozostają pionkami w ręku tej machiny.
   Nawet dokładnie widząc, jak niszczy się w niej życie wielu milionów ludzi.
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Zwolennik Swieczki

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #288 dnia: 25 Marzec, 2018, 11:12 »
Czy ktos ma moze dostep do tego nagrania jeszcze? Jestem tutaj od kilku dni i nie moge odtworzyc pliku z 1 postu.Dziekuje z gory.


Offline Asturia

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #289 dnia: 25 Marzec, 2018, 11:25 »
   Ofiarą ofiar, uważam, że się jest do momentu, kiedy nie jesteśmy niczego nieświadomi.
   Tak bym to oceniła w swoim odczuciu.
   Dobre wytłumaczenie dla usprawiedliwienia swojego sumienia i zamknięcie swojego świadomego myślenia.
   Nie wierzę, że w pewnym momencie, tj., zdarzyło się to Raymundowi Franzowi, nie dochodzi do odkrycia prawdy.
   Członkowie CK, mogą orientować się i zapewne się orientują, w tej całej machinie, jak to tam wszystko wygląda.

   * Przecież wiedzą np., o tym, że istnieje utajniona lista ukrywanych pedofili.
   * Wiedzą również, jakie dyspozycje listowne idą na cały świat w tej kwestii.
   * Widzą napewno, jak kulawa jest procedura dwóch świadków  w takich sprawach.
   * Wiedzą o przynależności do ONZ i innych przekrętach tj., udziały w firmach tytoniowych, czy bankach krwi.
   * Wiedzą o podpisywanych ugodach w sprawach o pedofilię i wypłacanych wysokich odszkodowaniach.
   
   Jeżeli my, tu na dole, zwykłe szaraczki, widzimy, jak to tam wygląda, to oni tego nie widzą?
   Trudno mi w to uwierzyć.
   Tu w grę już wchodzi własny wybór, czy będę to popierać, czy nie będę, mając odpowiednią wiedzę?

   Większość pozostaje, dlaczego, to można się tylko domyślać.
   Dalsza droga R.Franza, po wykopaniu go z CK i w ogóle z organizacji, pokazuje, że nie jest to taka prosta sprawa zmierzyć się z rzeczywistym życiem.
   Stawiałabym na to, że wielu z CK, nawet jeśli wie o wszystkich szwindlach, które się tam dzieją,
   po prosstu ze zwykłego wygodnictwa i lekkiej kasy, życia w luksusie, bez wysiłku, nie wyjdą na bruk, żeby żyć uczciwie, pracując uczciwie.
   TO TRZEBA MIEĆ CHARAKTER I WIELKĄ ODWAGĘ, TAKĄ, JAK MIAŁ R.FRANZ, ZACZYNAJĄC WSZYSTKO OD ZERA.

   Trzeba też mieć bardzo wysokie poczucie swojego wewnętrznego morale, żeby żyć uczciwie zgodnie z nim.
   Nie każdego na to stać i nie każdy potrafi tak zmierzyć się z życiem.
   Wielu woli wewnętrzne rozterki i wygodne życie, dlatego pozostają pionkami w ręku tej machiny.
   Nawet dokładnie widząc, jak niszczy się w niej życie wielu milionów ludzi.
   :'( :'(



w 100% zgadzam się z tym co napisałaś, to wszystko argumentowałbym mniej więcej tak jak ty, wczoraj nie chciało mi się napisać o powodach dlaczego do mnie nie trafia tłumaczenie/usprawiedliwienie takim pojęciem jak ''ofiary ofiar'', dla mnie to pojęcie zawiera prawdę/usprawiedliwienie dla niektórych, podkreślam dla niektórych przedstawicieli wierchuszki kultu tylko i tylko w znikomych procentach, po pewnym momencie ich funkcjonowania nawet te znikome procenty wyparowują, a dlaczego? o tym trafnie napisała Estera


Offline zawsze letni

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #290 dnia: 25 Marzec, 2018, 11:26 »
Czy ktos ma moze dostep do tego nagrania jeszcze? Jestem tutaj od kilku dni i nie moge odtworzyc pliku z 1 postu.Dziekuje z gory.

Rzeczywiście ktoś zablokował rozmowę Darka i jego żony z tymi od jw.
Ktoś nie boi się zadzierać z SZYCHĄ?
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Estera

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #291 dnia: 25 Marzec, 2018, 11:37 »
Rzeczywiście ktoś zablokował rozmowę Darka i jego żony z tymi od jw.
Ktoś nie boi się zadzierać z SZYCHĄ?
   Szycha.
   Wkraczaj do akcji, bo ludzie chcą odsłuchiwać Twoją rozmowę, a tu zonk.
   Dawaj jakiś inny namiar, skoro ten link jest zablokowany.
   Sama bym jeszcze raz chętnie odsłuchała, jak im dajesz czadu.
   :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #292 dnia: 25 Marzec, 2018, 11:43 »
No przecież podałem lecz w tym gąszczu przepychanek znika... na n-tej zakładce  jest link do youtube.
Odnośnie pierwszego postu.... robiłem porządki na dropboxie i go najpewniej wywalilem. Ale niebawem to naprawię ;D
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 11:47 wysłana przez Szycha »


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #293 dnia: 25 Marzec, 2018, 13:05 »
Żeby wygrać lekki trolling wołacie moda?
Jeśli miało coś polecieć, to czemu nie wcześniej?


Offline Estera

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #294 dnia: 25 Marzec, 2018, 13:25 »
Czy ktos ma moze dostep do tego nagrania jeszcze? Jestem tutaj od kilku dni i nie moge odtworzyc pliku z 1 postu.Dziekuje z gory.
   Tu jest to nagranie rozmowy Szychy ze starszakami.
      Może nie utonie w tym bezsensownym sporze o nic.
   Także Zwolenniku Świeczki, bierz się za odsłuchanie.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 13:32 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Zwolennik Swieczki

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #295 dnia: 25 Marzec, 2018, 14:23 »
   Tu jest to nagranie rozmowy Szychy ze starszakami.
      Może nie utonie w tym bezsensownym sporze o nic.
   Także Zwolenniku Świeczki, bierz się za odsłuchanie.

Dzieki, znam juz to nagranie jak sie okazalo teraz.Ogolnie to sluchajac wywodow straszyzny rumienie sie ze wstydu. Sluchalem tez wielu innych i ogarnia mnie zenada oraz co juz mniej smieszne jest-przerazenie.


Offline CEGŁA

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #296 dnia: 25 Marzec, 2018, 14:26 »
Żeby wygrać lekki trolling wołacie moda?
Jeśli miało coś polecieć, to czemu nie wcześniej?

Zabawa przednia,, ale szkoda wątku. Nie uważam zeby ktos tu przegrał czy wygrał. Można by tak bez końca, wierz mi. Rozmowa jest o niczym, wiec bez sensu.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #297 dnia: 25 Marzec, 2018, 15:22 »
Panowie..wygrał Szycha ze Starszymi tym, że upublicznił ku pożytkowi innych to nagranie.
Wygrał też Bożydar.
Przejechał się na krzykaczach walcem który zwie się "klasa i kultura"
Odnośnie wątku o "H20" Kasiera.
Jest w nim więcej poważnych informacji, niż w wątkach o Masonach które traktowane są tak śmiertelnie poważnie..
Przykro mi, że to forum zmieniło się tak bardzo.
Jednak nie zamierzam cofać kijem Wisły..
Kłócić się bez sensu to wasz monopol.
Czas na kolejną przerwę na forum jak widzę.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #298 dnia: 25 Marzec, 2018, 16:13 »
"Spojrzał na ogromną twarz. Zajęło mu 40 lat, nim odkrył, jaki to uśmiech kryje się pod czarnym wąsem. Och, cóż za okrutna, niepotrzebna pomyłka! Och, cóż za upór i arogancja nie pozwalały mu się przytulić do miłującej piersi! Dwie pachnące ginem łzy spłynęły mu wolno po policzkach. Ale wszystko już było dobrze, wreszcie było dobrze; walka się skończyła. Odniósł zwycięstwo nad samym sobą. Kochał Wielkiego Brata."

Muszę znowu przeczytać .....zgubiłam się .....
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #299 dnia: 06 Lipiec, 2018, 21:50 »
Szanowni Forumowicze. Chciałbym poinformować, że moje wykluczenie to jeszcze nie koniec perypetii ze światem jw.org. Jest ciąg dalszy. Tym razem moja żona - Ania - forumowa Gwiazdeczka przejęła inicjatywę... Zażądała spotkania ze strasznymi z boru - choć nigdy nie należała do śj. Gdy przedstawiła pewne fakty chłopcom szczeny opadły :) Oj jeszcze się będzie działo... Tak więc bądźcie cierpliwi... pewnie trochę czasu upłynie... Najpewniej, kolejny krok to prokuratura i wniosek za zakłócanie miru domowego przez Huberta M. i Daniela W. Tak więc sprawa będzie prowadzona dwutorowo. Tutejsi starsi zostali powiadomieni że jeśli spróbują jak dotąd zamieść sprawę pod dywan to poinformowane zostanie biuro w Nadarzynie oraz niezależnie w Warwick tak by jedni drugich nie próbowali kryć tu w Polsce. Oczywiście z dostarczeniem wszelkich, niepodważalnych materiałów dowodowych!
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec, 2018, 21:53 wysłana przez Szycha »