Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego  (Przeczytany 128417 razy)

Offline Dianne

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #210 dnia: 20 Styczeń, 2018, 21:03 »
Oni się sozego boją przecież :D
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline gedeon

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #211 dnia: 21 Styczeń, 2018, 22:53 »
Posty nie na temat zostały usunięte.


Offline robbo1

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #212 dnia: 15 Luty, 2018, 14:29 »
Wykluczenie miało być dotkliwe,skuteczne,inaczej nie byłoby sensu go stosować,jako środka zaradczego.Nie bez powodu straszono wykluczeniem z synagogi.patrz.Jana 9:22
Nawet za niemoralność należało "usunąć takiego człowieka" 1 Kor.5:2
"wydać szatanowi,ku zagładzie ciała" wer.5
Z człowiekiem m.in "rzucającym obelgi"
wierzący "nawet nie jadali" wer.11


Offline CEGŁA

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #213 dnia: 15 Luty, 2018, 15:25 »
Wykluczenie miało być dotkliwe,skuteczne,inaczej nie byłoby sensu go stosować,jako środka zaradczego.Nie bez powodu straszono wykluczeniem z synagogi.patrz.Jana 9:22
Nawet za niemoralność należało "usunąć takiego człowieka" 1 Kor.5:2
"wydać szatanowi,ku zagładzie ciała" wer.5
Z człowiekiem m.in "rzucającym obelgi"
wierzący "nawet nie jadali" wer.11

No trochę przesadziłeś, autor tego postu nie wyleciał ani za niemoralność, ani za obelgi.

Wg Biblii to my w ogóle nie powinniśmy gadać z Tobą ponieważ w Galacjan 1 rozdziale jest napisane:

6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

...i w dodatku jesteś przeklęty :D
« Ostatnia zmiana: 15 Luty, 2018, 15:37 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline robbo1

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #214 dnia: 15 Luty, 2018, 15:44 »
Wy ze mną,ja z wami,i obstawalibyśmy przy swoim zamiast ustalić "jak jest naprawdę". Tak możemy zbudować mury między nami.
A tak osobiście ty,czy ja,powinniśmy sprawdzać:
 "jakie jest jego dzieło,a wtedy będzie miał powód do radosnego uniesienia ze względu na samego siebie,a nie w porównaniu z drugim".Gal.6:4
Z drugiej strony niech ci się nie wydaje,że uciekam od dyskusji.
Tylko,że wtedy  tak naprawdę potrzebowalibyśmy przeanalizować :"co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę".wer.8


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #215 dnia: 15 Luty, 2018, 18:00 »
Wykluczenie miało być dotkliwe,skuteczne,inaczej nie byłoby sensu go stosować,jako środka zaradczego.Nie bez powodu straszono wykluczeniem z synagogi.patrz.Jana 9:22
Nawet za niemoralność należało "usunąć takiego człowieka" 1 Kor.5:2
"wydać szatanowi,ku zagładzie ciała" wer.5
Z człowiekiem m.in "rzucającym obelgi"
wierzący "nawet nie jadali" wer.11
Robbo1 zostałem wykluczony nie za obelgi, nie za niemoralność, tylko za to, że nie chcę słuchać i respektować wytycznych ciealaka kierowniczego. Czyli ludzi. Wymagają bezkrytycznego posłuszeństwa i poddaństwa względem cielaka kierowniczego. Zrozum (przyjm do wiadomości), każdy ze śJ MUSI być posłuszny cielakowi kierowniczemu, nawet (zwłaszcza) gdy cielak chrzani głupoty :). Tworząc komiteciki wcielają się niemal w Chrystusa i SĄDZĄ za Niego. Myślę że to mocno podnosi ich ego.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty, 2018, 18:06 wysłana przez Szycha »


Offline MX

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #216 dnia: 15 Luty, 2018, 18:50 »


Wykluczenie miało być dotkliwe,skuteczne,inaczej nie byłoby sensu go stosować,jako środka zaradczego.Nie bez powodu straszono wykluczeniem z synagogi.patrz.Jana 9:22
(...)
Czyli porównujesz swój system do systemu faryzejskiego ? A to słusznie, bo jest identyczny. A nawet może uczeń przerósł mistrza ?



MX - koniec - MX



Offline robbo1

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #217 dnia: 15 Luty, 2018, 19:44 »
Rozumiem,że występujesz przeciw "bezkrytycznemu posłuszeństwu i poddaństwu",któremu ja według ciebie się oddałem.
Wykluczenie"należy do prawomoctnictw synagogi",a "przełożeni wspólnoty mogą wykluczyć niepoprawnego grzesznika",jak czytamy w "PRAKTYCZNY SŁOWNIK BIBLIJNY" str.1436
« Ostatnia zmiana: 15 Luty, 2018, 19:46 wysłana przez robbo1 »


Offline Proctor

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #218 dnia: 15 Luty, 2018, 19:53 »
Wy ze mną,ja z wami,i obstawalibyśmy przy swoim zamiast ustalić "jak jest naprawdę". Tak możemy zbudować mury między nami.
A tak osobiście ty,czy ja,powinniśmy sprawdzać:
 "jakie jest jego dzieło,a wtedy będzie miał powód do radosnego uniesienia ze względu na samego siebie,a nie w porównaniu z drugim".Gal.6:4
Z drugiej strony niech ci się nie wydaje,że uciekam od dyskusji.
Tylko,że wtedy  tak naprawdę potrzebowalibyśmy przeanalizować :"co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę".wer.8
Robo mógłbyś donieść na samego siebie? ;D proszę


Offline Bożydar

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #219 dnia: 16 Luty, 2018, 09:47 »
Wykluczenie"należy do prawomoctnictw synagogi"

A znajome są Ci słowa Jezusa "I będą was wykluczali z synagog"? To miała być jedna z zapowiedzi prześladowań, a nie błogosławieństw.
Ale odbierz na sobie tę wypłatę i donieś na siebie. Niech spłyną błogosławieństwa od CK i ostracyzm z synagogi. :D


Offline MX

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #220 dnia: 16 Luty, 2018, 09:54 »
Rozumiem,że występujesz przeciw "bezkrytycznemu posłuszeństwu i poddaństwu",któremu ja według ciebie się oddałem.
Wykluczenie"należy do prawomoctnictw synagogi",a "przełożeni wspólnoty mogą wykluczyć niepoprawnego grzesznika",jak czytamy w "PRAKTYCZNY SŁOWNIK BIBLIJNY" str.1436
Przeciw niczemu nie występuję, a jedynie piszę, że sam porównujesz swój system do faryzejskiego. Stwierdzasz wręcz tym porównaniem do synagogi, że faryzeizm jest słuszny.

Przytoczeniem kolejnej książki nie czyni twojego postu wartościowczym. Wolę czyjeś zdanie osobiste bez próby na siłę i czasem niezgodnie z kontekstem wciskania cytatów.

MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2018, 09:55 wysłana przez MX »


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #221 dnia: 16 Luty, 2018, 23:22 »
"Azorek" zwie się Corwetta  :)
Owa Corwetta jest na moim najnowszym awatarze, co prawda gdy miała 8 miesięcy po szaleństwie w krecich kopcach..., teraz to już niemal 2 letni piesio... Nauczyła się czyścić łapki na wycieraczce mieszkańców z przeciwległego mieszkania, które należy do  śJ. Po prostu zrzuca tam proch ze swych łapek ;). Twierdzi tym samym że nie ma z nimi wspólnej płaszczyzny :)
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2018, 23:47 wysłana przez Szycha »


Offline robbo1

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #222 dnia: 17 Luty, 2018, 12:45 »
I tak można .


Offline Kamira

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 38
  • Polubień: 277
  • Kiedyś będzie nas więcej
    • Wyzwolona ona
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #223 dnia: 06 Marzec, 2018, 19:49 »
szkoda, że mnie to nagranie ominęło, a chętnie bym posłuchała ;) wchodząc w linka mam jakis error ;)
Religia to wytwór ludzki, wiara pochodzi od Boga.


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #224 dnia: 06 Marzec, 2018, 19:56 »
szkoda, że mnie to nagranie ominęło, a chętnie bym posłuchała ;) wchodząc w linka mam jakis error ;)
Teraz jest na YouTube, Stanisław to lekko opracował i za moją zgodą dał na swój kanał