Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego  (Przeczytany 128394 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #181 dnia: 15 Styczeń, 2018, 11:58 »
Pozdrawiam

I to są cytaty z książki dla starszych?


Offline Yaqr



Michał chlu

  • Gość
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #183 dnia: 15 Styczeń, 2018, 12:17 »
I to są cytaty z książki dla starszych?

Tak.

Yaqr,

Nie powinno utrzymywać się kontaktów z wykluczonymi którzy nie są naszymi krewnymi. Jeśli Twoi rodzice zrezygnowali z przywilejów to jasno dali do zrozumienia starszym ze wybrali syna a nie WTS.

Czy znam przypadki za utrzymywanie kontaktów z wykluczonymi?
Nie. Przez 30 lat nigdy w zborze gdzie działałem i okolicznych takie przypadku nie było. Książka dla starszych mówi: patrz załącznik

Nigdy tez nie byłem na komitecie odwoławczym w takiej sprawie.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2018, 12:25 wysłana przez Michał chlu »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #184 dnia: 15 Styczeń, 2018, 12:25 »
O, jest, rzeczywiście.
Ale:
1. Dotyczy wyłącznie krewnych niemieszkających ze Świadkiem
2. Nie dotyczy sytuacji gdy utrzymuje się "więź duchową". Poproszę o cytat z Paście na czym polega więź duchowa.


Michał chlu

  • Gość
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #185 dnia: 15 Styczeń, 2018, 12:30 »
O, jest, rzeczywiście.
Ale:
1. Dotyczy wyłącznie krewnych niemieszkających ze Świadkiem
2. Nie dotyczy sytuacji gdy utrzymuje się "więź duchową". Poproszę o cytat z Paście na czym polega więź duchowa.

Bo jak mieszkasz z krewnym to chyba jasne ze masz z nim kontakt i jak chcesz wejść do kibla a on siedzi to nie jest tak ze się zesrasz w gacie bo się odzywać nie można?

Jeśli chodzi o więzy duchowe to nie ma potrzeby tłumaczyć każdego zwrotu. Czy jak się z kimś modlisz to utrzymujesz z nim więzy duchowe? Gdy czytasz Biblię? Gdy dyskutujesz na tematy Biblijne? Chodzi o wszystko związane z duchowością człowieka.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #186 dnia: 15 Styczeń, 2018, 12:35 »
1. Dotyczy wyłącznie krewnych niemieszkających ze Świadkiem
W tej książce dla starszych jest napisane, że powodem powołania komitetu sądowniczego jest nieuzasadnione utrzymywanie kontaktów z wykluczonymi niebędącymi członkami rodziny. Nie ma rozgraniczenia, czy mieszkają razem pod jednym dachem, czy nie. No chyba że czegoś nie doczytałem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Michał chlu

  • Gość
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #187 dnia: 15 Styczeń, 2018, 12:43 »
W tej książce dla starszych jest napisane, że powodem powołania komitetu sądowniczego jest nieuzasadnione utrzymywanie kontaktów z wykluczonymi niebędącymi członkami rodziny. Nie ma rozgraniczenia, czy mieszkają razem pod jednym dachem, czy nie. No chyba że czegoś nie doczytałem.

Wszystko doczytałeś tak jak trzeba. Nigdy nie można powołać komitetu za to ze ktoś utrzymuje kontakt z rodzina. Nie ważne czy ŚJ, czy były SJ czy wyznawca szatana czy oddający cześć kosmicznej plazmie. ŚJ w takich sytuacjach nie powołują komitetów sadowniczych. Jedyne co to czasem takie osoby nie maja przywilejów w zborze ale i to się już liberalizuje. Teraz często wykluczony krewny mieszka ze starszym zboru i taki starszy dalej usługuje. A jak już pisałem tam gdzie ja uslugiwalem wręcz zabroniliśmy wyrzucić córkę z domu bo starszy myslal ze musi to zrobić gdy została wykluczona żeby być dalej starszym. Nie wyrzucił córki z domu, był dalej starszym, jeździła z nim na zebrania, a nawet przysłuchiwała się podczas studium rodzinnego. Wszystko to zgodne z wykładnia WTSu


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #188 dnia: 15 Styczeń, 2018, 12:59 »
Nawet u mnie tak nie było...


Offline Yaqr

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #189 dnia: 15 Styczeń, 2018, 13:01 »
Wow! Michał dzięki!!
Fajnie mieć takie rzetelne źródło wiedzy! Czy gdybym miał jakieś pytania to czy mogę do Ciebie pisać?
Trzymaj się Michał! Ja wracam do lektury Paście!

Gedeonie ja mieszkam z rodzicami choć jestem wykluczony. Mimo, że się wyprowadziłem a potem wróciłem do domu. Rodzice ze mną nie gadają tylko o duchowych sprawach a tak to ogólnie w miarę normalny kontakt choć wiadomo, że kiedyś było więcej tematów do rozmów bo żyliśmy "prawdą". Mój Tata zrezygnował z usługiwania właśnie dlatego chociaż podobno nie musiał, tak mu powiedzieli starsi.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2018, 13:04 wysłana przez Yaqr »


Offline Dietrich

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #190 dnia: 15 Styczeń, 2018, 13:23 »
Nawet u mnie tak nie było...

Bodajże w 2016 roku na kongresie letnim w Wałbrzychu był "wywiad" ze starszym oraz jego rodziną. Mieszkała z nimi wykluczona córka. (W momencie wywiadu była już przyłączona) Opowiadali ze szczegółami jak to nawet nie jadali z nią przy wspólnym stole, a w rozmowach unikali nie tylko spraw związanych z duchowością, ale wręcz ograniczali je do niezbędnego minimum. Coś w rodzaju tego, o czym wspomniał Michał: wychodź z kibla bo mi się też chce.   Oczywiście przedstawiono to w taki sposób, by ludkowie łyknęli że jest to właściwa metoda aby niepokorny "powrócił do Jehowy". Na szczęście nie wszyscy słuchacze to tak potraktowali. Około 30-40 osób wyszło wówczas z sali, a późniejsze komentarze zdradzały wzburzenie i dezaprobatę. Słyszałem też, że gdzieniegdzie wygłoszono w ramach potrzeb zboru odpowiednie przemówienia na ten temat, choć w moim tego nie było. Ale ludzie dość długo na ten temat rozmawiali.

Tak że książka 'pasajcie' sobie, a realia sobie. Około 2000 ludzi widziało i słyszało to na zgroo. A więc skoro TAM to powiedziano - to znaczy można a niekiedy nawet trzeba tak postępować.


Offline CEGŁA

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #191 dnia: 15 Styczeń, 2018, 14:50 »
Jedyne co to czasem takie osoby nie maja przywilejów w zborze ale i to się już liberalizuje. Teraz często wykluczony krewny mieszka ze starszym zboru i taki starszy dalej usługuje. A jak już pisałem tam gdzie ja uslugiwalem wręcz zabroniliśmy wyrzucić córkę z domu bo starszy myslal ze musi to zrobić gdy została wykluczona żeby być dalej starszym. Nie wyrzucił córki z domu, był dalej starszym, jeździła z nim na zebrania, a nawet przysłuchiwała się podczas studium rodzinnego. Wszystko to zgodne z wykładnia WTSu

Jakoś nie che mi się wierzyć w tą liberalizację. Poza tym, byliście chyba bardziej liberalni niż Ciało. Jeżeli była pełnoletnia to wg. WTS powinna być wywalona na zbity pysk, a starszy jeżeli jej nie pozbędzie się z domu powinien być skreślony. Chyba, że istnieją jakiejś okoliczności. Jedno grono starszych podejmuję taką decyzję a inne grono zupełnie odmienną decyzję. Jednak stanowisko WTS jest jednoznaczne.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #192 dnia: 15 Styczeń, 2018, 14:51 »
Tak że książka 'pasajcie' sobie, a realia sobie. Około 2000 ludzi widziało i słyszało to na zgroo. A więc skoro TAM to powiedziano - to znaczy można a niekiedy nawet trzeba tak postępować.
W tym samym roku na zgromadzeniach wyświetlano ten filmik propagandowy, jak to matka nie odebrała telefonu od wykluczonej córki wyrzuconej z domu. I to widziało znacznie więcej niż 2000 ludzi.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #193 dnia: 15 Styczeń, 2018, 15:01 »
Bo jak mieszkasz z krewnym to chyba jasne ze masz z nim kontakt i jak chcesz wejść do kibla a on siedzi to nie jest tak ze się zesrasz w gacie bo się odzywać nie można?

Jeśli chodzi o więzy duchowe to nie ma potrzeby tłumaczyć każdego zwrotu. Czy jak się z kimś modlisz to utrzymujesz z nim więzy duchowe? Gdy czytasz Biblię? Gdy dyskutujesz na tematy Biblijne? Chodzi o wszystko związane z duchowością człowieka.

Powiedz mi gdzie w biblii jest napisane , że nie mogę czytać biblii z wykluczonym dorosłym dzieckiem?

Powiedz mi na jakiej podstawie starsi wiedzą , że wykluczając kogoś jego więzi z Jehową zostały zerwane? Jaki duch im to wskazał ? Przecież nie mogą wnikać w serce człowieka..
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2018, 15:05 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline zaocznie wywalony

Odp: Nagranie rozmowy telefonicznej - News z dnia dzisiejszego
« Odpowiedź #194 dnia: 15 Styczeń, 2018, 15:16 »
Michał chlu - widzę wyraźnie że nie czytałeś wątku który Ci linkowałem.
Pisałem w innym wątku:
"W wątku:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/mam-pytanie/traktowanie-wykluczonej-rodziny/
M i KaiserSoze pisali ze znają przypadki komitetów za kontakty z rodziną, właśnie poprzez podciągnięcie pod zarzut absolutnie uniwersalny: "rozpasanie"."