Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jacy sa ateiści ?  (Przeczytany 32696 razy)

Offline wrzesien

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 23:24 »
Yanco- czy zapomniałeś za co dostałeś bana?


Offline dziewiatka

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 19:36 »
Ateiści to alkoholicy bez poczucia humoru nihiliści , jeżeli co rano nie splugawią jakiegoś boga to cierpią.Ja ich lubię bo piją.


Offline robbo1

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Październik, 2017, 11:15 »
Myślę,że pouczającymi książkami udzielającymi odpowiedzi na pytanie:
"Jacy są ateiści?" jest książka:
 "Dlaczego jesteśmy ateistami" red. R.Blackford,oraz U.Schuklenk
O tej Jerry A.Coyne napisał,że "...zebrali pięćdziesiąt esejów,które nie tylko przedstawiają liczne argumenty przemawiające za ateizmem,lecz także pokazują,że wbrew powszechnemu stereotypowi ateistów cechują moralność i humanizm w równym,a może nawet większym stopniu ,co ludzi wierzących".
Czy druga książka:
"Ateistyczna rodzina" red.Dale McGowan.
Obie wydane przez wyd "Czarna Owca"


Offline gangas

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Październik, 2017, 23:54 »
Ateiści to alkoholicy bez poczucia humoru nihiliści , jeżeli co rano nie splugawią jakiegoś boga to cierpią.Ja ich lubię bo piją.

I geje. A wśród nich przeważnie faceci. I piją, bo każdy pijak to złodziej. Mam sąsiada pijaka, jeszcze nic mi nie ukradł, ale ma szlifierkę i ostrzy mi noże. Wie, że ucinam nimi drzemkę ale nie przeszkadza mu to. Jest wierzący ale ja w to nie wierzę, chociaż ma poczucie humoru
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline MX

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Październik, 2017, 19:01 »
Zobaczcie na YT Carrionera, zdeklarowany ateista. Ostro krytykuje "wiarę w bóstwo w chmurach"

MX - koniec - MX



Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Październik, 2017, 19:31 »
 Psalm 53 :
---------------------------------------


  Mówi głupi w swoim sercu:
"Nie ma Boga".
Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają,
nie ma takiego, co dobrze czyni.

3 Bóg spogląda z nieba
na synów ludzkich,
badając, czy jest wśród nich rozumny,
który by szukał Boga.
4 Wszyscy razem zbłądzili, stali się nikczemni,
takiego, co dobrze czyni,
nie ma ni jednego.
----------------------------------------------

No , przynajmniej wiemy co Biblia mowi o ateistach . ;)

A tak bardziej powaznie : Pytanie postawione w tytule watku sugeruje , ze ateisci  maja ze wzgledu na brak wiary w Boga , jakies cechy wspolne , ktore ich w spoleczenstwie wyrozniaja . ( Oczywiscie , oprocz tego , ze wszyscy czytaja "Wyborcza"  ;D )
Czegos takiego  w moim otoczeniu , skladajacym sie z wierzacych i niewierzacych ,  nie zauwazylem .
Ale , kto wie ?  Moze sa jakies badania socjologiczne  w tym temacie ?


Offline Sebastian

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Październik, 2017, 19:48 »
Psalm 53 :
---------------------------------------
  Mówi głupi w swoim sercu:
"Nie ma Boga".
Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają,
nie ma takiego, co dobrze czyni.

3 Bóg spogląda z nieba
na synów ludzkich,
badając, czy jest wśród nich rozumny,
który by szukał Boga.
4 WSZYSCY razem zbłądzili, stali się nikczemni,
takiego, co dobrze czyni,
nie ma ni jednego.
----------------------------------------------
Wow, okazuje się że nawet Pismo Święte naucza że "wszyscy jesteśmy ateistami" :)

No jak wszyscy to wszyscy, Sebastian też, nie będę przecież Jahwe'mu się sprzeciwiał :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Stanisław Klocek

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Październik, 2017, 20:57 »
Wow, okazuje się że nawet Pismo Święte naucza że "wszyscy jesteśmy ateistami" :)
Jehowa też jest ateistą? Wszystko możliwe, bo kogo ma nad sobą, aby w niego wierzyć? Może sam w siebie, ale to i ja w siebie wierzę, bo inaczej bym dawno przepadł ;) :o


Offline Sebastian

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Październik, 2017, 23:46 »
Jehowa też jest ateistą? Wszystko możliwe, bo kogo ma nad sobą, aby w niego wierzyć? Może sam w siebie, ale to i ja w siebie wierzę, bo inaczej bym dawno przepadł ;) :o
Jehowa (jeśli istnieje) musi być ateistą. Albowiem skoro WIE o własnym istnieniu, to dysponując wiedzą nie może okazywać wiary (bo wiara zakłada niewiedzę).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Październik, 2017, 00:13 »
Jehowa (jeśli istnieje) musi być ateistą. Albowiem skoro WIE o własnym istnieniu, to dysponując wiedzą nie może okazywać wiary (bo wiara zakłada niewiedzę).
Wie o swoim istnieniu ,  ale nie wie że jest bogiem. Rozgląda się dookoła i nie widzi boga ,wiec mówi jestem ateistą .
Biblia mówi ,ze boga nikt nigdy nie widział .Ciekawe czy on sam siebie kiedykolwiek widział.Chyba,że wpadł na taki pomysł aby wejrzeć do lusterka.Ale to mało prawdopodobne.
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2017, 00:21 wysłana przez Gremczak »


Offline Polinux

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Październik, 2017, 11:25 »
Czy ateiści to ludzie pawie nadeci mający wysokie własne ego , bez dystansu do siebie , nie mający poczucie humoru i nie potrafiący się z siebie zasmiac? A może macie odmienny obraz ateistów? A może ateiści powiedzą jak sami siebie widzą.  Zapraszam wierzących i ateistów do rozmowy .

Najprosciej jest przeciez samemu z taka osoba porozmawiac. Nie ma jednolitej odpowiedzi na Twoje pytanie poniewaz kazdy jest inny. Inne ma doswiadczenie z "wiara" i inaczej doszedl do swoich pogladow.
Z im wieksza iloscia ludzi porozmawiasz tym szerszy/bardzie szczegolowy obraz bedziesz mial. Nie zmienia to jednak faktu ze to bedzie bardzo subiektywny obraz ktory nie bedzie sie pokrywal z obrazem innych na temat ateistow.

Jesli mieszkasz w Londynie to zapraszam na piwko lub dwa i mozeby podyskutowac. ;)
Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii. (Steven Weinberg)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Październik, 2017, 13:32 »
Wie o swoim istnieniu ,  ale nie wie że jest bogiem. Rozgląda się dookoła i nie widzi boga ,wiec mówi jestem ateistą .
Biblia mówi ,ze boga nikt nigdy nie widział .Ciekawe czy on sam siebie kiedykolwiek widział.Chyba,że wpadł na taki pomysł aby wejrzeć do lusterka.Ale to mało prawdopodobne.

No właśnie. Łatwo powiedzieć nie ma Boga, jeśli się boga najpierw samemu wymyśli, jakby on miał wyglądać (a wymyśla się coś, podobnego sobie, tylko takiego mega-super-exta-nad-człowieka), a później się twierdzi, że takiego nie ma. Oświecę Cię, że chrześcijanie nie w takiego Boga wierzą, o jakim myślisz.


Offline Reskator

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Październik, 2017, 19:55 »
No właśnie. Łatwo powiedzieć nie ma Boga, jeśli się boga najpierw samemu wymyśli, jakby on miał wyglądać (a wymyśla się coś, podobnego sobie, tylko takiego mega-super-exta-nad-człowieka), a później się twierdzi, że takiego nie ma. Oświecę Cię, że chrześcijanie nie w takiego Boga wierzą, o jakim myślisz.
Tak sobie myślę o moim wzroku,oczach.
Ileż to ewolucja musiała zatrudnić noblistów bym teraz widział i to w kolorze chyba miliardy tych naukowców.
A teraz nasi naukowcy nie mogą nawet stworzyć prostej komóreczki,a za to napewno dziś dostaliby Nobla.


Offline Gremczak

Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Październik, 2017, 21:06 »
No właśnie. Łatwo powiedzieć nie ma Boga, jeśli się boga najpierw samemu wymyśli, jakby on miał wyglądać (a wymyśla się coś, podobnego sobie, tylko takiego mega-super-exta-nad-człowieka), a później się twierdzi, że takiego nie ma. Oświecę Cię, że chrześcijanie nie w takiego Boga wierzą, o jakim myślisz.
Słusznie napisałeś wierzą. Ludzie w różnych bogów wierzą.Dla każdego jego bóg to ten prawdziwy.Taka jest prawda.

A jak myślisz inni bogowie w których ludzie wierzą niż chrześcijański istnieją czy tylko to bogowie wymyśleni?
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2017, 21:14 wysłana przez Gremczak »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Jacy sa ateiści ?
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Październik, 2017, 07:49 »
Słusznie napisałeś wierzą. Ludzie w różnych bogów wierzą.Dla każdego jego bóg to ten prawdziwy.Taka jest prawda.

A jak myślisz inni bogowie w których ludzie wierzą niż chrześcijański istnieją czy tylko to bogowie wymyśleni?

Otóż na tym zasadza się istota sprawy: czy bóg/bogowie, w których ludzie wierzą istnieją czy też istnieje tylko różne, ludzkie wyobrażenia bóstwa? Nie chcę tutaj powiedzieć czegoś takiego, że każda religia prowadzi do Boga, ale że Bóg jest w dużej mierze nas przewyższający i w pewnej mierze (tj. co do istoty czy natury) niewyobrażalny i nie dający się opowiedzieć słowami. Uważam, że objawienie chrześcijańskie jest najpełniejsze i najbardziej Boga opisało, ale jest też obszar, o którym nic powiedzieć nie można.