Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bóg Biblijny - dyskusja  (Przeczytany 50070 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 08:50 »
A jaką dasz gwarancję, że te zwoje nie zostały napisane po Jezusie?

Będziemy podważać datowanie radiowęglowe stosowane przez naukowców? Masz rację - to Twoja prywatna opinia, do której masz prawo. Ja wolę zawierzyć metodzie radiowęglowej i innym metodom literaturoznawczym - zupełnie innym od radiowęglowej, które w tym wypadku są zgodne z radiowęglową.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 08:52 wysłana przez Gorszyciel »


Nikt

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 09:00 »

[/quote]
I znowu złamie własne zasady..
Jak w naszych czasach można zadać pytanie "skąd wiesz jak zbudowany jest mózg?".
Serio?
Ja rozumiem, że jako osoba szukająca odpowiedzi mam "słabą wiarę" z urzędu.
Ale będziemy podważać osiągnięcia patomorfologów?
Udajemy,że nie ma badań typu EEG,fMRI?
Nie tylko można zobaczyć mózg i to w jaki sposób jest zbudowany.
Możemy zobaczyć jak DZIAŁA!
A to,że nie wszystkie procesy są zbadane nie jest argumentem dla takich wątków.
Nie wszystko jest zbadane, tak jak dna oceanów dla przykładu.
Więc lepiej powiedzieć, że dna oceanu nie ma bo go nie widziałem osobiście.
Pachnie mi tu płaskoziemstwem..
Plaskoziemstwem pachnie powiadasz. Ale powiedz czy Ty badales ten mózg Ty sam ? Czy opierasz się na badaniach innych? Jeśli Ty opierasz się na badaniach innych co do funkcjonowania mózgu i jego budowy to dlaczego ja nie mogę oprzeć się o Pismo święte i jemu dać wiarę . Oprzeć się na tych co widzieli Jezusa , rozmawiali z Bogiem . Dlaczego źródła dotyczące badań nad mózgiem uznajesz za wiarygodne a już opisu historii zbawienia już nie? Czy to że coś co dzieje się w ostatnim stuleciu jest bardziej wiarygodne od tego co działo się na przestrzeni wielu wieków i dzieje się dziś?
Tenże ludzki mózg zbadali naukowcy, trzymali go w dłoniach, kroili, oglądali pod mikroskopem, prowadzili nad nim badania. Dlatego to co napisali o tym organie w książkach jest prawdą. A jaką dasz gwarancję, że te zwoje nie zostały napisane po Jezusie? Można trafić cyfry w totka skreślając je przed losowaniem, a można po losowaniu wysłać kupon z tymi które były. Są te same cyfry? Są. Ale ich wartość w danej chwili jest znikoma. Mamy jeden "dowód" że bóg istnieje. Biblię, ale nie mamy dowodu że biblia jest wiarygodna. To jest kwestia wiary a nie wiedzy. Jak się czegoś nie da udowodnić, pozostaje wierzyć.
Rzymianie za swoich czasów wierzyli w Zeusa i mieli na jego istnienie swoje "dowody" ale to przeminęło. Grecy mieli Zeusa, ale to też przeminęło. Ciekawe co za bóg będzie na topie za 1000 lat? I jakie będą dowody na jego istnienie.
 Aby uprzedzić następne posty atakujące mój punkt widzenia, zaznaczam, że jest to moja prywatna opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać.
Za tysiąc lat co będzie na topie . Przecież Bóg ten opisany w Biblii jest na topie od 6000 tysięcy lat. Zeus i inni pojawili się później i odeszli . Dowody na wiarygodność Biblii są i o nich pisałem a że ty nie chcesz ich uznać to inna sprawa. A czy masz dowody na to że Biblia jest niewiarygodna? O jakim atakowaniu mówisz to jest dyskusja argument i kontrargument proste.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 09:20 wysłana przez Nikt »


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 09:22 »
Plaskoziemstwem pachnie powiadasz. Ale powiedz czy Ty badales ten mózg Ty sam ? Czy opierasz się na badaniach innych? Jeśli Ty opierasz się na badaniach innych co do funkcjonowania mózg i jego budowy to dlaczego ja nie można oprzeć się o Pismo święte i jemu dać wiarę . Oprzeć się na tych co widzieli Jezusa , rozmawiali z Bogiem . Dlaczego źródła dotyczące badań nad mózgiem uznajesz za wiarygodne a już opisu historii zbawienia już nie?

Nie badałem.
Nie mam takich kompetencji.
Jednak przy takich badaniach bylem.
Trzymałem też mózg rękoma którymi do Ciebie teraz piszę.I to zdarzenie przekonuje mnie w poczuciu,że wiem jak wygląda mózg.
A ty pewnie badasz zwoje i masz u siebie na biurku?
Jeśli tak, to po co dyskutujesz z takim głupcem jak ja?
Dlaczego mogę się w mojej opinii opierać na badaniach innych?
Bo ta dziedzina pięknie się rozwija i nie jest tematem zamkniętym.
A jak jest z Biblią? Tu musisz wierzyć.
Yanco weź przykład z Gorszyciela.
Potrafi pogodzić naukę i wiarę.
I ja z taką "opcją" mogę podyskutować.
Sam się zastanawiam ile jeszcze Gorszyciel mnie "nauczy".
Po lekturze jego postów mam ochotę badać jakiś temat,poszukać.
Ty jednak za wszelką cenę chcesz wciskać mi stwierdzenia na które mam uczulenie.
Chodzi mi o zwroty: świadectwo,najlepsze życie to z wiarą w Boga itd..
Nie musisz mi odpowiadzać bo już nie mam siły czytać tego wątku.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 09:32 »
Będziemy podważać datowanie radiowęglowe stosowane przez naukowców?
Jaką tolerancję błędu ma datowanie radiowęglowe? To jest pytanie bo nie wiem.
A czy masz dowody na to że Biblia jest niewiarygodna?
Bajkowe opisy zatrzymania słońca, rzekomy potop na całym globie ( Jak kangur z Australii dostał się na arkę, a potem z niej wrócił na Atypody?), manna z nieba, i 40 lat wędrowania po pustyni.
 A Ty jakie masz dowody że biblia jest autentyczna? 
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 09:37 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Nikt

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 10:00 »
Jaką tolerancję błędu ma datowanie radiowęglowe? To jest pytanie bo nie wiem. Bajkowe opisy zatrzymania słońca, rzekomy potop na całym globie ( Jak kangur z Australii dostał się na arkę, a potem z niej wrócił na Atypody?), manna z nieba, i 40 lat wędrowania po pustyni.
 A Ty jakie masz dowody że biblia jest autentyczna?
Nemo możesz jeszcze dodać wskrzeszenie Łazarza uzdrowienie paralityka , trędowatego i wielu innych .
Co u ludzi niemożliwe u Boga wszystko jest możliwe.
Przytoczyłem wyzej świadectwo rodziców dziewczynki która miała wadliwe serce zastawki niedomykające się brak jednej komory. A potem bez żadnej ingerencji chirurgicznej to serce jest zdrowe normalne . Serce sportowca. I to miało miejsce jakieś dwa lata temu . Jak to wytłumaczyć?
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 10:04 wysłana przez Nikt »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 10:38 »
Przytoczyłem wyzej świadectwo rodziców dziewczynki która miała wadliwe serce zastawki niedomykające się brak jednej komory. A potem bez żadnej ingerencji chirurgicznej to serce jest zdrowe normalne . Serce sportowca. I to miało miejsce jakieś dwa lata temu . Jak to wytłumaczyć?
5 lat temu miała się urodzić moja wnuczka. Lekarze stwierdzili że dziecko ma niewykształcone pewne organy wewnętrzne i poród musi się odbyć w klinice daleko od domu. Zawieźliśmy córkę do porodu 2 tygodnie przed terminem, nerwy w strzępach. Dziecko urodziło się w 100% zdrowe. Do teraz tryska zdrowiem. Co się okazało. Fałszywy alarm. Mimo opinii trzech lekarzy ginekologów położników, z których jeden jest moim klientem. I co Ty na to? Wszyscy trzej się mylili. Mimo całej zaawansowanej techniki medycznej, pomyłki się zdarzają. A USG wykazało i to nie raz wadę. Ty to znasz z opisów, ja to znam z własnego życia. Po prostu błąd człowieka, a nie jakaś tam ingerencja jakiegoś boga.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 11:25 »
Kiedyś pisałem o zwojach z qumran . Otóżse to księgi starego testamentu ukryte jeszcze przed narodzeniem Chrystusa.  A jak wiesz w tych ksiegach sa przepowiednie odnośnie Jezusa.
masz niesamowite poczucie humoru. Przecież obydwaj wiemy, że odnoszenie starotestamentowych proroctw do Jezusa wymaga interpretacji a niekiedy sporej reinterpretacji tekstu.

Przykładowo, Izajasz pisze o jakimś tam "słudze Jahwe" i nie twierdzi, że będzie to człowiek urodzony w Betlejem a wychowany w Nazarecie. Ot, ogólnie "sługa Jahwe". Chrześcijanie widzą tutaj "proroctwo" o Jezusie.

Przykładowo, Mojżesz pisze jak spożywać baranka, a chrześcijanie widzą w tym tekście proroctwo że żadna jego kość nie będzie złamana.

Itd. Itp.

Patrząc z boku, wygląda to na niezłe naciąganie.

Różne strony internetowe podają że na Jezusie spełniło się trzysta ileś tam proroctw, ale żadna nie podaje które konkretnie bo nikt nie chce się ośmieszyć na całego.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Nikt

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 12:35 »
5 lat temu miała się urodzić moja wnuczka. Lekarze stwierdzili że dziecko ma niewykształcone pewne organy wewnętrzne i poród musi się odbyć w klinice daleko od domu. Zawieźliśmy córkę do porodu 2 tygodnie przed terminem, nerwy w strzępach. Dziecko urodziło się w 100% zdrowe. Do teraz tryska zdrowiem. Co się okazało. Fałszywy alarm. Mimo opinii trzech lekarzy ginekologów położników, z których jeden jest moim klientem. I co Ty na to? Wszyscy trzej się mylili. Mimo całej zaawansowanej techniki medycznej, pomyłki się zdarzają. A USG wykazało i to nie raz wadę. Ty to znasz z opisów, ja to znam z własnego życia. Po prostu błąd człowieka, a nie jakaś tam ingerencja jakiegoś boga.
A może jednak i w twoim przypadku był obecny Bóg . Nie masz żadnej gwarancji , że tak nie było . Myślisz że to jeden przypadek są ich tysiące ale trzeba chcieć je zobaczyć.
masz niesamowite poczucie humoru. Przecież obydwaj wiemy, że odnoszenie starotestamentowych proroctw do Jezusa wymaga interpretacji a niekiedy sporej reinterpretacji tekstu.

Przykładowo, Izajasz pisze o jakimś tam "słudze Jahwe" i nie twierdzi, że będzie to człowiek urodzony w Betlejem a wychowany w Nazarecie. Ot, ogólnie "sługa Jahwe". Chrześcijanie widzą tutaj "proroctwo" o Jezusie.

Przykładowo, Mojżesz pisze jak spożywać baranka, a chrześcijanie widzą w tym tekście proroctwo że żadna jego kość nie będzie złamana.

Itd. Itp.

Patrząc z boku, wygląda to na niezłe naciąganie.

Różne strony internetowe podają że na Jezusie spełniło się trzysta ileś tam proroctw, ale żadna nie podaje które konkretnie bo nikt nie chce się ośmieszyć na całego.
Właśnie to jest to chrześcijanie widza ateiści nie . Sam Jezus odnosił słowa ze Starego Testamentu do siebie. Przecież to zupełnie zrozumiałe że ten kto odrzuca Boga zaneguje wszystkie dowody nawet wbrew logice . Odrzuci wszystko bo przecież Boga nie ma . Błędne założenie powoduje błędne wnioski . Możesz powiedzieć równie dobrze że błędnym założeniem jest istnienie Boga. To ja się zapytam wtedy Ciebie po co żyjesz jak to się stało że żyjesz ? Skąd świat ?. Jak wiadomo gwiazdy gasną ? Tak więc zgaśnie i słońce i skończy się życie na ziemi . Świat będzie miał swój koniec . Czyli nie może być wieczny musi mieć początek i koniec . Jak to się. Stało że powstał taki świat taka ziemia tak zorganizowana i tak skomplikowana . Jakim sposobem powstał człowiek? Jak to mogło się stać bez ingerencji kogoś . Zadalem kilku takim powiedzmy ateistom to pytanie i nie otrzymałem odpowiedzi . A ty Sebastianie co powiesz ?
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 12:53 wysłana przez Nikt »


Offline Światus

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 15:38 »
Różne strony internetowe podają że na Jezusie spełniło się trzysta ileś tam proroctw, ale żadna nie podaje które konkretnie bo nikt nie chce się ośmieszyć na całego.

Eeee. To zwykłe lenistwo.
Pierwsza lepsza strona.

http://www.kierunkowskaz.net/proroctwa-wypelnione-o-jezusie-biblijne-proroctwa-ktore-sie-spelnily_a_107.html

Tak więc, nie napisałeś prawdy.
Tu wyniki z Google;

https://www.google.pl/search?client=opera&q=na+jezusi+spełniły+się+proroctwa&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Sebastian

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 15:46 »
ja tam nie widzę "ponad trzystu", ja tam widzę kilkanaście lub kilkadziesiąt, a chrześcijanie ciągle jak mantrę powtarzają że mają tych proroctw ponad trzysta tylko nie podają pełnego zestawu wersetów/

a nawet te które zalinkowałeś są mocno wątpliwe

Cytuj
Proroctwo: Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel. (Iz 7,14)
nawet polskie tłumaczenia mówią o "pannie" a nie o dziewicy, w związku z czym twierdzenie że Izajasz zapowiadał poczęcie z dziewicy jest naciągane.

Aby udowodnić tezę że proroctwo spełniło się na Maryi należałoby (1) znaleźć odpowiednio stare rękopisy Izajasza (2) udowodnić że słowo tłumaczone na "panna" oznaczało tylko i wyłącznie dziewicę jako osobę nie obcującą seksualnie z mężczyzną (a nie po prostu młodą kobietę).

« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 16:15 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Martin

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 21:41 »
Metodologia badań historii starożytnej różni się nieco od metodologii badań biochemicznych. Takie dane jak papirus Ipuwera TO BARDZO DUŻO. Nie zdajesz sobie sprawy, że przyjmując taką postawę metodologiczną jaką proponujesz mógłbyś udowodnić, że starożytni Sumerowie to mit, a Juliusz Cezar to tylko postać fikcyjna wymyślona przez cesarza Augusta.
Rozumiem, że Ty wierzysz na 100% w historyczność relacji z Księgi Wyjścia?
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Gremczak

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 21:56 »
Eeee. To zwykłe lenistwo.
Pierwsza lepsza strona.

http://www.kierunkowskaz.net/proroctwa-wypelnione-o-jezusie-biblijne-proroctwa-ktore-sie-spelnily_a_107.html

Tak więc, nie napisałeś prawdy.
Tu wyniki z Google;

https://www.google.pl/search?client=opera&q=na+jezusi+spełniły+się+proroctwa&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Jezus potomek z linii Dawida. Czy to się spełniło? W rodowodzie podany jest Józef.A co wspólnego miał Jezus z Józefem? Przecież Jezus nie był potomkiem Józefa. Nie płynęła w Jezusie krew Józefa


Offline HARNAŚ

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #57 dnia: 13 Wrzesień, 2017, 07:14 »

No chyba jednak się mylisz bo to co w Biblii potwierdzają i inne źródła zarówno to co jest w ST i NT. Potwierdzają istnienie Jezusa. Jezus to postać historyczna. No i jest jeszcze coś . Kobieta w ciąży dziecko ma wadę serca jedna komora zastawki się nie domykają, lekarze nie dają szans. A jednak bez żadnej operacji sytuacja się zmienia o 180 stopni. Serce dziecka jest normalne zdrowe, dziewczynka ma 2,5 roku . Potrafisz to wytłumaczyć ? Siła woli, czy co? Jak to możliwe. To jedno z ostatnich świadectw jakie słyszałem. Taka jest rzeczywistość, ale problem jest w tym czy my ją przyjmiemy czy odrzucimy.
To dlaczego medycyna nie zna przypadku , że pod wpływem wiary albo modlitwy odrosła dziecku amputowana nóżka lub rączka urwana przez minę. Przemyśl to .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Wrzesień, 2017, 09:09 »
Rozumiem, że Ty wierzysz na 100% w historyczność relacji z Księgi Wyjścia?

A Ty wierzysz na 100% w relację Kroniki Kadłubka?


Offline Martin

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Wrzesień, 2017, 09:28 »
A Ty wierzysz na 100% w relację Kroniki Kadłubka?
A mógłbyś odpowiedzieć na pytanie?
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."