Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bóg Biblijny - dyskusja  (Przeczytany 50001 razy)

Nikt

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 22:37 »
Udowodniłeś sobie, że Bóg istnieje a Biblia to Słowo Boże. Być może przeanalizowałeś argumenty za i przeciw, nie wiem jakie dowody brałeś pod uwagę. Końcowo jednak głosisz tą tezę. Na forum przedstawiasz argumenty potwierdzające Twoja tezę że Bóg istnieje itd, jednak Twoje argumenty są bardzo subiektywne. Wszystkie dyskusje widzisz przez filtr swojej tezy i nie dopuszczasz do siebie argumentów przeciw tej tezie. Bo Ty to przeanalizowałeś i znalazłeś niezbite dowody na istnienie Boga. A skoro Ty w to wierzysz to inni też powinni, bo to jest oczywiste.

No może i jest oczywiste, ale tylko dla Ciebie.
Nie ja nie udowodnilem sobie ze Bóg istnieje. To Bóg mi cały czas pokazuje ze on jest i działa. Ja tylko próbuje pomóc dostrzec dowody istnienia Boga. Nic więcej . Widzisz dla mnie argumenty na udowodnienie nie istnienia Boga sa mniej więcej takie jak argumenty za tym ze żywą trawa na łące nie jest zielona.  Tak więc nie mogę dopuścić argumentów które sprzeciwiają się sprawom oczywistym .  Dla mnie oczywistym . No dla niewidomego sprawa koloru trawy też nie jest oczywista. Podobnie jak ludzie którzy odrzucają Boga nie widzą dowodów jego istnienia. Boga widać oczami wiary . Gdy jej nie ma ciężko to zobaczyć. Weźmy jakiegoś chorego na wózku po wypadku. Jeśli on nie uwierzy ze może wstać z wózka i chodzić to nie będzie próbować i ćwiczyć . Ale gdy uwierzy zacznie działać w tym kierunku i wstanie. Tak więc trzeba uwierzyć w Boga żeby go zobaczyć .


Offline Gremczak

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 23:21 »



Nie ma gwiazdy potem jest a potem znów znika. :)
Jak szata tak i świat starzeje się . A potem zostaje zwinięty . Zdaje się że coś w ten deseń jest w którymś Psalmie. No jak ze strażnicy przecież w Strażnicy jest raj na ziemi czyli ziemia wieczna. Nie czytałeś ? :)
No i co mato potwierdzać? Na pewno nie to co ja pisałem.Ja dzisiaj też mogę powiedzieć nie ma gwiazdy, bo jest dzień,i jej nie widać. Później jest gwiazda,bo stała sie noc i ja widać. Następnie znowu zniknęła,bo nastał dzień,Tak samo z księżycem czy słońcem.Czy to znaczy ,że gwiazda ,księżyc czy słońce przestało istnieć? Takie argumenty to możesz podawać pięciolatkowi.

Ale wracając do materii to nic jak na razie nie wyjaśniłeś.Więc proszę cie odpowiedz na zadane pytania.Bo jak na razie to migasz się z odpowiedzią,


Jeśli chodzi o jakieś choroby czy niedomagania często same się pojawiają i same mijają.Przyczyn może być wiele.Czasami my sami możemy być odpowiedzialni za to.Czasami jest to niezależne od nas. Ale to nie w tym temacie.Zapoznaj się troszeczkę z biologią. Z jakimiś przemianami chemicznymi w organizmie .Brakiem jakichś substancji ich nadmiar lub zły stosunek.Wiele, wiele innych .


Nikt

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 23:27 »
No i co mato potwierdzać? Na pewno nie to co ja pisałem.Ja dzisiaj też mogę powiedzieć nie ma gwiazdy, bo jest dzień,i jej nie widać. Później jest gwiazda,bo stała sie noc i ja widać. Następnie znowu zniknęła,bo nastał dzień,Tak samo z księżycem czy słońcem.Czy to znaczy ,że gwiazda ,księżyc czy słońce przestało istnieć? Takie argumenty to możesz podawać pięciolatkowi.

Ale wracając do materii to nic jak na razie nie wyjaśniłeś.Więc proszę cie odpowiedz na zadane pytania.Bo jak na razie to migasz się z odpowiedzią,


Jeśli chodzi o jakieś choroby czy niedomagania często same się pojawiają i same mijają.Przyczyn może być wiele.Czasami my sami możemy być odpowiedzialni za to.Czasami jest to niezależne od nas. Ale to nie w tym temacie.Zapoznaj się troszeczkę z biologią. Z jakimiś przemianami chemicznymi w organizmie .Brakiem jakichś substancji ich nadmiar lub zły stosunek.Wiele, wiele innych .
Ależ mnie chodziło o narodziny gwiazdy i jej całkowite unicestwienis. Do głowy mi nie przyszło ze można zrozumieć to w ten sposób noc dzień . Ale fakt można tak pomyśleć. 


Offline Helleboris

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 23:32 »
Tyle, że nie wszyscy mają potrzebę w niego wierzyć i go widzieć. Nie wszystko to co dla Ciebie jest oczywiste, jest tak samo oczywiste dla innych
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Gremczak

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 23:50 »
Ależ mnie chodziło o narodziny gwiazdy i jej całkowite unicestwienis. Do głowy mi nie przyszło ze można zrozumieć to w ten sposób noc dzień . Ale fakt można tak pomyśleć. 
No to co z ta materią? Czy ona znika i jej nie ma ,tak jak wcześniej twierdziłeś.
Co z pytaniami?
Czy człowiek jest materią?
Albo czy kawałek sztabki metalowej jest materią?
Czy ona po jakimś czasie zniknie? Bo coś ciężko Ci idzie ten temat z materią.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 00:00 wysłana przez Gremczak »


Nikt

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Wrzesień, 2017, 23:56 »
Tyle, że nie wszyscy mają potrzebę w niego wierzyć i go widzieć. Nie wszystko to co dla Ciebie jest oczywiste, jest tak samo oczywiste dla innych
Oczywiście . Tu się zgadzamy. :)
No to co z ta materią? Czy ona znika i jej nie ma ,tak jak wcześniej twierdziłeś.
Co z pytaniami?
Czy człowiek jest materią?
Albo czy kawałek sztabki metalowej jest materią?
Czy ona po jakimś czasie zniknie? Bo coś ciężko Ci idzie ten temat z materią.
Tak kiedyś ta materia zniknie. Ale wiem ze sztabka żelaza rdzewieje zmienia swoją postać . Jednak sztabki żelaza po pewnym czasie nie ma ale jest tlenek żelaza. Chyba o to Ci chodziło . Jednak wszystko się starzeje ziemia też .
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 00:05 wysłana przez Nikt »


Offline Gremczak

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 00:11 »
:)Tak kiedyś ta materia zniknie.
Zniknie i jej nie będzie ,czy raczej przekształci się?
Podobnie jak ludzie którzy odrzucają Boga nie widzą dowodów jego istnienia.

Bo to nie są dowody na to ,że Bóg istnieje i on coś stworzył.To,że widzimy drzewo czy coś innego to jest dowód na to ,że to istnieje , a nie dowód na to ,że to zasługa Boga.Ty możesz tylko w to wierzyć nic po nad to.Wiec nie mów mi o takich dowodach.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 00:49 wysłana przez Gremczak »


Nikt

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 00:48 »
Bo to nie są dowody na to ,że Bóg istnieje i on coś stworzył.To,że widzimy drzewo czy coś innego to jest dowód na to ,że to istnieje , a nie dowód na to ,że to zasługa Boga.Ty możesz tylko w to wierzyć nic po nad to.Wiec nie mów mi o takich dowodach.
To skąd świat. Jak tak skomplikowany świat powstał co go tak zorganizowało? Potrafisz to wyjaśnić ?


Offline Gremczak

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 01:06 »
To skąd świat. Jak tak skomplikowany świat powstał co go tak zorganizowało? Potrafisz to wyjaśnić ?
.
Stąd co Bóg.A czy Boga coś  zorganizowało? Jak powstał? Powiem Ci to samo co na początku. Ludzie nie wiedząc jak powstał kwiat wymyślili sobie Boga.Żadnych dowodów na to nie przedstawiłeś. Wiara to nie dowody.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 01:20 wysłana przez Gremczak »


Nikt

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 01:37 »
.
Stąd co Bóg.A czy Boga coś  zorganizowało? Jak powstał? Powiem Ci to samo co na początku. Ludzie nie wiedząc jak powstał kwiat wymyślili sobie Boga.Żadnych dowodów na to nie przedstawiłeś. Wiara to nie dowody.
Ja pytałem skąd świat ? Jak tak skomplikowany twór sam się tak zorganizował powstał bez udziału kogoś?
Bardzo proszę wyjaśnij to .
Jeśli chodzi o Boga to on był i jest zawsze i wszędzie. Nie ma początku.
A świat musiał mieć początek .
A czy Ty masz jakiś dowód ze to ludzie wymyślili Boga po to żeby wyjaśnić istnienie kwiatka?
Kto i kiedy wymyślił Boga?
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 01:45 wysłana przez Nikt »


Offline Helleboris

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 01:42 »
"Jeśli chodzi o Boga to on był i jest zawsze i wszędzie. Nie ma początku."

A skąd posiadasz taką wiedzę? Bóg sam to Ci powiedział? Nie. Przeczytałeś o tym w Biblii i uznałeś, że to jest prawda.

Zamiast spierać się co i jak powstało przyznajmy się szczerze do tego że gó**o wiemy i żyjmy jak najlepiej się da
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2017, 01:45 wysłana przez Helleboris »
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Nikt

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 01:53 »
"Jeśli chodzi o Boga to on był i jest zawsze i wszędzie. Nie ma początku."

A skąd posiadasz taką wiedzę? Bóg sam to Ci powiedział? Nie. Przeczytałeś o tym w Biblii i uznałeś, że to jest prawda.

Zamiast spierać się co i jak powstało przyznajmy się szczerze do tego że gó**o wiemy i żyjmy jak najlepiej się da
Wiemy bardzo dużo bo to co w BiBlii potwierdza się.  A skąd wiesz jak jest zbudowany mózg człowieka z książek filmów itp . Skąd wiesz ze to co tam jest napisane to prawda?
Kiedyś pisałem o zwojach z qumran . Otóżse to księgi starego testamentu ukryte jeszcze przed narodzeniem Chrystusa.  A jak wiesz w tych ksiegach sa przepowiednie odnośnie Jezusa. Jeśli chcesz to poszukaj sobie więcej w necie o tym .  A może właśnie życie w pełni czyli jak najlepiej się da to życie z wiarą w Boga i Bogu ?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 07:51 »
Konkluzją artykułu z tego linka jest: "Papirus Ipuwera mówi o wydarzeniach i zjawiskach, które żywo przypominają to, co działo się w Egipcie w czasie kiedy według Biblii Hebrajczycy mieli opuścić ten kraj ich niewoli. Wielu ludzi dostrzegło podobieństwo księgi Exodus do papirusu Ipuwera." Jeśli to jest dla Ciebie rzetelne potwierdzenie naukowe biblijnej relacji o exodusie, to gratuluję poczucia humoru. Wyjście Izraelitów z Egiptu w tej formie, co opisana w Wyjścia, nie miało miejsca. I potwierdzają to badania archeologiczne. Jak będę miał chwilę, to coś przetłumaczę na ten temat. A jest to tylko JEDNA spośród wielu biblijnych relacji i postaci, które trzeba traktować jako mityczne.

Metodologia badań historii starożytnej różni się nieco od metodologii badań biochemicznych. Takie dane jak papirus Ipuwera TO BARDZO DUŻO. Nie zdajesz sobie sprawy, że przyjmując taką postawę metodologiczną jaką proponujesz mógłbyś udowodnić, że starożytni Sumerowie to mit, a Juliusz Cezar to tylko postać fikcyjna wymyślona przez cesarza Augusta.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 08:25 »
Wiemy bardzo dużo bo to co w BiBlii potwierdza się.  A skąd wiesz jak jest zbudowany mózg człowieka z książek filmów itp . Skąd wiesz ze to co tam jest napisane to prawda?
Kiedyś pisałem o zwojach z qumran . Otóżse to księgi starego testamentu ukryte jeszcze przed narodzeniem Chrystusa.  A jak wiesz w tych ksiegach sa przepowiednie odnośnie Jezusa. Jeśli chcesz to poszukaj sobie więcej w necie o tym .  A może właśnie życie w pełni czyli jak najlepiej się da to życie z wiarą w Boga i Bogu ?

I znowu złamie własne zasady..
Jak w naszych czasach można zadać pytanie "skąd wiesz jak zbudowany jest mózg?".
Serio?
Ja rozumiem, że jako osoba szukająca odpowiedzi mam "słabą wiarę" z urzędu.
Ale będziemy podważać osiągnięcia patomorfologów?
Udajemy,że nie ma badań typu EEG,fMRI?
Nie tylko można zobaczyć mózg i to w jaki sposób jest zbudowany.
Możemy zobaczyć jak DZIAŁA!
A to,że nie wszystkie procesy są zbadane nie jest argumentem dla takich wątków.
Nie wszystko jest zbadane, tak jak dna oceanów dla przykładu.
Więc lepiej powiedzieć, że dna oceanu nie ma bo go nie widziałem osobiście.
Pachnie mi tu płaskoziemstwem..


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14344
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Bóg Biblijny - dyskusja
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Wrzesień, 2017, 08:37 »
A skąd wiesz jak jest zbudowany mózg człowieka z książek filmów itp . Skąd wiesz ze to co tam jest napisane to prawda?
Tenże ludzki mózg zbadali naukowcy, trzymali go w dłoniach, kroili, oglądali pod mikroskopem, prowadzili nad nim badania. Dlatego to co napisali o tym organie w książkach jest prawdą.
Kiedyś pisałem o zwojach z qumran . Otóżse to księgi starego testamentu ukryte jeszcze przed narodzeniem Chrystusa.  A jak wiesz w tych ksiegach sa przepowiednie odnośnie Jezusa.
A jaką dasz gwarancję, że te zwoje nie zostały napisane po Jezusie? Można trafić cyfry w totka skreślając je przed losowaniem, a można po losowaniu wysłać kupon z tymi które były. Są te same cyfry? Są. Ale ich wartość w danej chwili jest znikoma. Mamy jeden "dowód" że bóg istnieje. Biblię, ale nie mamy dowodu że biblia jest wiarygodna. To jest kwestia wiary a nie wiedzy. Jak się czegoś nie da udowodnić, pozostaje wierzyć.
Rzymianie za swoich czasów wierzyli w Zeusa i mieli na jego istnienie swoje "dowody" ale to przeminęło. Grecy mieli Zeusa, ale to też przeminęło. Ciekawe co za bóg będzie na topie za 1000 lat? I jakie będą dowody na jego istnienie.
 Aby uprzedzić następne posty atakujące mój punkt widzenia, zaznaczam, że jest to moja prywatna opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi