Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica  (Przeczytany 15369 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Sierpień, 2021, 23:45 »
A czy wmawiano Wam przed chrztem abyście tę datę zapamiętali do końca swego życia? Przepraszam do Armagedonu? Ponieważ data wejścia do duchowej arki jest ważniejsza od daty urodzin.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Lovely

Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Sierpień, 2021, 05:36 »


A czy wmawiano Wam przed chrztem abyście tę datę zapamiętali do końca swego życia?

Tak. Kiedyś był zwyczaj, że jak ktoś się chrzcił to dawało się kwiaty albo upominek, ale jakąś chwilę przed moim chrztem powiedzieli, że tak nie można.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Sierpień, 2021, 21:13 »
Nie o to mi chodziło. Ja kwiatów nie dostałem, ale podczas gratulowania mi zanurzenia w baseniku podczas przerwy zgromadzeniowej powiedziano mi, że to najważniejsza data w moim życiu i powinienem ją zapamiętać. Więc pamiętam  >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Storczyk

Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Sierpień, 2021, 21:39 »

Tak. Kiedyś był zwyczaj, że jak ktoś się chrzcił to dawało się kwiaty albo upominek, ale jakąś chwilę przed moim chrztem powiedzieli, że tak nie można.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Tak, były upominki i kwiaty, problem był w tym,  kto je dostawał. Może dlatego powiedzieli żeby zaprzestać dawać prezenty, aby nie wyróżniać nikogo.


Offline dziewiatka

Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #79 dnia: 20 Sierpień, 2021, 02:07 »
Jest to wyraz miłości.Czyli każdy łomot jaki się spuszcza jakiemuś delikwentowi,począwszy od rozmowy przeprowadzonej przez dwóch matołów a skończywszy na Armagedonie .


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #80 dnia: 16 Luty, 2022, 21:04 »
Jeszcze jeden eufemizm to konsekwentne za każdym razem używane określenie "ci którzy przewodzą" w odniesieniu do dostojników religijnych w Organizacji, zamiast nazywania ich "przywódcy". Określenie "przywódcy" jest używane tylko w odniesieniu do innych grup.

Bardzo prymitywny zabieg. Ma na celu wdrukowanie w umysły członków sekty że nie ma w niej przywódców. Są tylko "ci którzy przewodzą". To określenie implikuje dystans między osobą a wykonywanymi zadaniami, tymczasowość tych zadań, rozmywa charakter przywództwa.

« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2022, 21:15 wysłana przez Mahershalalhashbaz »
nihilista


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #81 dnia: 16 Luty, 2022, 21:19 »
(mtg): przecież przywódcy (Ww) muszą brylować odmiennie na arenie świata, to zrozumiałe. Uczepili się (KL) jak rzep psiego ogona ' nie bądźcie częścią tego świata' -HIPOKRYCI nędzni KRAWACIARZE za wielkiej wody  :( >:D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #82 dnia: 16 Luty, 2022, 21:22 »
Przywódcy to chyba przy wódce... a u Świadków to chyba przy winie.  >:D


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #83 dnia: 16 Luty, 2022, 21:26 »
Witaj DPT: masz rację oto dowód


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #84 dnia: 17 Luty, 2022, 19:13 »
"stawiać Królestwo na pierwszym miejscu"/ "stawiać sprawy Królestwa na pierwszym miejscu" -zrezygnować z innych ambicji poza wykonywaniem zadań wyznaczonych przez korporację Strażnica.

nihilista


Offline Roszada

Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #85 dnia: 17 Luty, 2022, 19:15 »
"stawiać Królestwo na pierwszym miejscu"/ "stawiać sprawy Królestwa na pierwszym miejscu" -zrezygnować z innych ambicji poza wykonywaniem zadań wyznaczonych przez korporację Strażnica.
I to jest do dziś:

*** w22 styczeń s. 7 ***
Jeśli tylko stawiamy sprawy Królestwa na pierwszym miejscu, nasz Bóg nigdy nas nie opuści. Ciało Kierownicze chce nam przypomnieć, że już teraz musimy się przygotować na trudne czasy, które są przed nami, i ufać Jehowie, że zawsze będzie przy nas. Dlatego na myśl przewodnią w roku 2022 wybrano słowa z Psalmu 34:10: „Tym, którzy szukają Jehowy, nie zabraknie niczego dobrego”.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #86 dnia: 17 Luty, 2022, 22:57 »
"Mieć wzgląd na sumienie innych" = przejmować się opinią wścibskich ludzi


Offline Safari

Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #87 dnia: 18 Luty, 2022, 07:19 »
"stawiać Królestwo na pierwszym miejscu"/ "stawiać sprawy Królestwa na pierwszym miejscu" -zrezygnować z innych ambicji poza wykonywaniem zadań wyznaczonych przez korporację Strażnica.

Zrezygnowac nientylko z ambicji, ale takze z naturalnych pragnien takich jak posiadanie rodziny, dzieci czy stabilnej I dobrze platnej pracy.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline oksiu

Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #88 dnia: 18 Luty, 2022, 16:19 »
Odciąłem się od świadków już 7 lat temu a jednak gdy nawet dzisiaj słyszę gdzieś o "pokorze", albo o "byciu pokornym" to aż mam odruch wymiotny. Przecież dla świadka bycie pokornym znaczy nie posiadanie własnego zdania, bezkrytyczne podążanie za, pożal się boże, "autorytetami". Jak ktoś "zwracał mi uwagę" na pokorę to próbował zdusić we mnie resztki indywidualizmu.  :'(


Offline Sebastian

Odp: Eufemizmy Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #89 dnia: 18 Luty, 2022, 18:25 »
a propo "pychy" przeciwstawianej "pokorze"...

kiedyś, gdy (już byłem prawie na wylocie z organizacji i) kolejny raz usłyszałem ględzenie o "pokorze" wymieszane z zarzutem "pychy", pozwoliłem sobie na mały żarcik, który bardzo oburzył moją rozmówczynię :)

w języku polskim słowo "pyszny" może oznaczać "okazujący pychę, zarozumiały, itp." albo może oznaczać "smaczny, atrakcyjny do skonsumowania, itp."

nawiązując do tej dwuznaczności, spytałem "czy jesteś ludożercą czy raczej składasz mi niemoralną propozycję?" :)

moja rozmówczyni była niesamowicie oburzona, ale speszyła się i już więcej nigdy nie wygłaszała żadnych uwag na temat mojego rzekomego braku pokory... :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)