Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Salome o sektach i psychomanipulacji  (Przeczytany 12025 razy)

Offline Salome

Odp: Salome o sektach i psychomanipulacji
« Odpowiedź #60 dnia: 31 Maj, 2021, 21:15 »
Szczerze podziwiam Sarę i Edwina z kanału "Światusy" za to, że nie odpuszczają i wciąż kontynuują pracę na swoim kanale na YT.
Robią dobrą robotę obnażając absurdy orga.
To musi być chyba powołanie ...  :) :) :) :)

ps. Pozdrawiam serdecznie Panią exSiostrę Psycholog....dała do pieca....
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline humble

Odp: Salome o sektach i psychomanipulacji
« Odpowiedź #61 dnia: 08 Styczeń, 2022, 21:24 »
Moge sie tu podpiac ?
Moja siostra wdepnela w cos co sie zwie  Metoda Silvy,moze ktos cos slyszal o tym,mial do czynienia?poczytalam troche i mam obiekcje,jak dla mnie nastepny kit wciskany ludziom za pieniadze .Jest to jeden z ruchow new age,a moze jestem przewrazliwiona nie wiem.


Offline sawaszi

Odp: Salome o sektach i psychomanipulacji
« Odpowiedź #62 dnia: 08 Styczeń, 2022, 22:22 »
Moge sie tu podpiac ?
Moja siostra wdepnela w cos co sie zwie  Metoda Silvy,moze ktos cos slyszal o tym,mial do czynienia?poczytalam troche i mam obiekcje,jak dla mnie nastepny kit wciskany ludziom za pieniadze .Jest to jeden z ruchow new age,a moze jestem przewrazliwiona nie wiem.


O boże - współczuję Ci tego co teraz możesz odczuwać Humble
- sekty "new age" mogą być jeszcze gorsze dla Twojej siostry jak te 'stare' i znane  :P
Nie znam tej sekty "Silvy" ale kojarzy mi się z Sziwą i Kriszną (hinduizmem)  :o
- a taka filozofia może być dla niej zgubna


Offline humble

Odp: Salome o sektach i psychomanipulacji
« Odpowiedź #63 dnia: 09 Styczeń, 2022, 05:42 »
To nie Hinduism, choc mniej wiecej chyba cos w tym stylu.Gosc pochodzi zza oceanu zalozyl ugrupowanie w latach 40 i rozprzestrzenil po swiecie.Promuje techniki metydacji ,samokontroli umyslu itp.
W necie cala niekorzystna  krytyka pochodzi glownie ze zrodel katolickich,czytalam kilka opisow przezyc ludzi ,ktorzy mieli doczynienia z Silva twierdzac,ze czlonkowie paraja sie tez magia, a stosowanie roznych technik doprowadzilo ich do problemow psychicznych.Tylko ze oni wszystko  co nie zgadza sie z ich wierzeniami tez krytkuja.Wiec  nie  jest to za bardzo chyba miarodajne zrodlo.Niestety nic lepszego nie znalazalam moze tylko troche wypowiedzi na jakichs forach ,ale to za malo.

Dlatego pytam tutaj czy ktos moze cos slyszal.


Offline Storczyk

Odp: Salome o sektach i psychomanipulacji
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Marzec, 2022, 14:17 »
Nie każda osoba, doświadcza takich samych symptomów po opuszczeniu sekty
Artykuł naświetla,  czego mogą doświadczyć poszczególne osoby .
 Stanów dysocjacyjnych, zaburzeń własnego "ja" kryzysu wiary i egzystencji, cierpią na zespół stresu pourazowego.
Utrudniona komunikacja z osobami z poza sekty, z powodu wyuczonego jezyka.
Trudności z próbą oduczenia się magicznego myślenia.
Niektórzy  niestety nie potrafią, nauczyć się na własnych warunkach kontrolować  swoje życie.
  Wybierają niewolę, i wracają do tego co znane .
Wiele zależy też, od tego ile czasu tam przebywali.
https://zobaczjestem.pl/category/artykuly-edukacyjne/sekty/