Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Biblia - Słowo Boże .? .  (Przeczytany 18024 razy)

Offline Gremczak

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 22:32 »
A może nie śmiej się z Aniołów ? -nie boisz się Gremczak ich mocy ? , :o
Chodzi Ci o takich na obrazkach ze skrzydłami?

 A Ty boisz się Zeusa?
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2017, 22:35 wysłana przez Gremczak »


Offline sawaszi

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #61 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 22:46 »
Zeusa i innych bożków się nie boje bo nie istnieją ,ale do Stwórcy i Jego Stworzeń Duchowych mam głęboki szacunek i respekt - to wynika z wiedzy i rozsądku .


Offline Martin

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #62 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 22:51 »
Zeusa i innych bożków się nie boje bo nie istnieją ,ale do Stwórcy i Jego Stworzeń Duchowych mam głęboki szacunek i respekt - to wynika z wiedzy i rozsądku .
"Jezusa i innych bożków się nie boję, bo nie istnieją ,ale do Jowisza i Jego Stworzeń Duchowych mam głęboki szacunek i respekt - to wynika z wiedzy i rozsądku" - rzekł pewnie jakiś starożytny Rzymianin.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #63 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 22:53 »
"Jezusa i innych bożków się nie boję, bo nie istnieją ,ale do Jowisza i Jego Stworzeń Duchowych mam głęboki szacunek i respekt - to wynika z wiedzy i rozsądku" - rzekł pewnie jakiś starożytny Rzymianin.

Widać nie wiesz za wiele o religii rzymskiej.


Offline Gremczak

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #64 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 23:00 »
Zeusa i innych bożków się nie boje bo nie istnieją ,ale do Stwórcy i Jego Stworzeń Duchowych mam głęboki szacunek i respekt - to wynika z wiedzy i rozsądku .

To widać,ze masz iiną wiedze i rozsadek

Widać nie wiesz za wiele o religii rzymskiej.
A może zbyt dużo wiemy?
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2017, 23:03 wysłana przez Gremczak »


Offline Martin

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #65 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 23:02 »
"Chodzi o zasadę, nie o konkretnego bożka." - Kapitan Oczywisty :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 23:06 »
To popełniłeś błąd rzeczowy, a błąd rzeczowy trzeba ujawnić. Dla Rzymian Jowisz nie był żadnym stwórcą żadnych duchowych istot (nota bene wg Rzymian nie stworzył też istot materialnych). A zatem Rzymianin nie powiedziałby tak o Jowiszu.


Offline Gremczak

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #67 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 23:14 »
Zeusa i innych bożków się nie boje bo nie istnieją ,ale do Stwórcy i Jego Stworzeń Duchowych mam głęboki szacunek i respekt - to wynika z wiedzy i rozsądku .
Stwórca ,co masz na myśli?


Offline sawaszi

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #68 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 23:17 »
Kapitanie a wiatr w żaglach widziałeś ? .Oczywiście swój cień widzisz tak ? - czy nie ?  :D .
Stwórca ,co masz na myśli?
. Ja myślę że to JHWH - a Ty  myślisz że Matka Natura ? .
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2017, 23:23 wysłana przez sawaszi »


Offline Gremczak

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #69 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 23:26 »
. . Ja myślę że to JHWH - a Ty  myślisz że Matka Natura ? .


Kapitanie a wiatr żaglach widziałeś ? .Oczywiście swój cień widzisz tak ? - czy nie ?  :D .

Widziałem ,gdy byłem w innej gęstości niż obecnie.
Swój cień i tak i nie.
 
A znasz innego z innych ksiąg?
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2017, 23:38 wysłana przez Gremczak »


Offline sawaszi

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #70 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 23:36 »
Kapitan to do Martina a do Ciebie Gremczak czy wierzysz w Boga Ojca - czy w Matkę Naturę ? -a może są parą ? - jak myślisz ? .Ale odeszliśmy od tematu ..
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2017, 23:41 wysłana przez sawaszi »


Offline Gremczak

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #71 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 23:44 »
do Ciebie czy wierzysz w Boga Ojca - czy w Matkę Naturę ? -a może są parą ? - jak myślisz ?
Znam wg mitologi boga Jehowę(niektórzy twierdza jhwh) i jego żonę Aszerę.


Offline lukasz84gl

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #72 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 13:15 »
Jakoś to wszystko odbiegło od tematu:).

Jakiś czas temu mocno zainteresował mnie temat psychiatrii. Poczytałem trochę o popularnych chorobach psychicznych oraz trochę statystyk na ten temat. Okazuje się, że "wariatów" wśród nas nie brakuje, czasem nie mamy pojęcia z kim się zadajemy. To raz, ale ciekawe są objawy. W wielu przypadkach są to różnego rodzaju "objawienia", wizje, ludzie nagle stają się religijni czy też słyszą albo nawet widzą głosy oraz z racji tego stają się samotni. Tematy jak z horroru. Ale mi to wszystko przypominało opisy z Biblii. Tam takich elementów można czerpać garściami, a wtedy nie było szpitali i ludzie z takimi problemami chodzili normalnie po ulicach. Pytanie jak było na prawdę i kogo tak na prawdę słuchamy w Biblii?

P.S. Czytanie nt. psychiatrii jest ciężkie. Człowiek ciągle się zastanawia czy już jest wariatem czy mu do niego daleko;).
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Helleboris

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #73 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 13:35 »
Psychologia i psychiatria jest w zupełnej opozycji do Biblii. Zrozumiałam to gdy sama zaczęłam chorować. Nie mam wizji, urojeń ale jestem bardziej wyczulona na psychologiczne podstawy pewnych zachowań. I tak, te dwie dziedziny zupełnie miażdżą wiarygodność Biblii. Przynajmniej dla mnie

I miażdżą cały system sądowniczy ŚJ. Komitety Sądownicze nie biorą pod uwagę problemów i chorób psychicznych. Znam to z autopsji. Niby mają zalecenia by brać pod uwagę takie okoliczności, ale skąd oni mają mieć wiedzę na ten temat? To już sądy świeckie w tej materii są bardziej sprawiedliwe, bo powołują biegłych sądowych psychiatrów i psychologów. Podczas procesu każdy może skorzystać z pomocy psychologa. Szczególnie ofiary przestępstw seksualnych. Mogą zeznawać w trybie niejawnym. A dzieci zeznają tylko w obecności sędziego i psychologa
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień, 2017, 13:41 wysłana przez Helleboris »
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Gremczak

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #74 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 13:50 »
Nie każdy ma wizje czy urojenia .Nie każdy zachowuje się na pierwszy rzut oka jakoś dziwacznie.Z pozoru wygląda całkiem normalnie.Nawet podczas rozmowy nic nie mówi od rzeczy.Ale ma jakieś chwilowe  głupawki.