Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Biblia - Słowo Boże .? .  (Przeczytany 18018 razy)

Offline sawaszi

Biblia - Słowo Boże .? .
« dnia: 24 Sierpień, 2017, 00:57 »
Czy spisane w czasie wieków historii gatunku 'człowiek' (homo sapiens) -pisma (święte) - są wszystkie od Stwórcy JHWH i jak można to rozumować globalnie ?? -(ponad 7 miliardów 'dusz' obecnie żyjących na planecie Ziemia (pyłek w kosmosie). Jak myślicie .Obiektywnie możecie się wypowiedzieć choćby na tym forum ? .
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2017, 01:07 wysłana przez sawaszi »


Offline Noc_spokojna

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień, 2017, 01:23 »
 Biblia dla wierzących to Słowo Boże. Wypowiadam się jako wierząca, i może to być moja wysoce subiektywna opinia.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Nikt

  • Gość
Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień, 2017, 01:32 »
Wierzący w Boga pewnie odpowiedzą tak a ateiści nie . Ale skoro sa pisma poza biblijne i poza chrześcijańskie świadczące o tym ze Jezus jest postacią historyczną . Skoro dziś wśród wierzących dzieją się znaki i to o czym mówi Pismo Święte to jest to potwierdzeniem tego ze historią zbawienia opisana w Piśmie świętym jest autentyczna i spisana pod natchnieniem Ducha Świętego .


Offline sawaszi

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień, 2017, 01:44 »
Zapraszam Wszystkich do osobistych wypowiedzi - po to jest to forum -śmiało .


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień, 2017, 07:37 »
Skoro dziś wśród wierzących dzieją się znaki i to o czym mówi Pismo Święte to jest to potwierdzeniem tego ze historią zbawienia opisana w Piśmie świętym jest autentyczna i spisana pod natchnieniem Ducha Świętego .

Pokaż choć jeden znak.
Mam nadzieję że nie masz na myśli tych wszystkich partaczy z yt,  oszustów i oszołomów.

Był na forum niejaki yanco, który "ewangelizował" takimi znakami wziętymi z nikąd.  Gdy zadawałem mu logiczne pyytania, atakował strasząc mnie, a w końcu uciekł z forum.  Taka była jego moc, jak te znaki widać...

Nie, dzisiejsza partanina nie jest żadnym potwierdzeniem.
Czytasz ewangelię? Porównuj!


Nikt

  • Gość
Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sierpień, 2017, 08:52 »
Pokaż choć jeden znak.
Mam nadzieję że nie masz na myśli tych wszystkich partaczy z yt,  oszustów i oszołomów.

Był na forum niejaki yanco, który "ewangelizował" takimi znakami wziętymi z nikąd.  Gdy zadawałem mu logiczne pyytania, atakował strasząc mnie, a w końcu uciekł z forum.  Taka była jego moc, jak te znaki widać...

Nie, dzisiejsza partanina nie jest żadnym potwierdzeniem.
Czytasz ewangelie? Porównuj!
A to już kwestia wiary . Ale rozumiem ze Ty Abba jetes wyrocznia. Ja pisze o tym co widziałem o tym w co wierzę Ty nie musisz nikt nie musi . Ale to nie znaczy ze masz rację duskredytujac . Wystarczy chcieć zobaczyć i wierzyć . Ale można tak jak Ty i jak SJ . Biblia mówi Jezus Bogiem a oni uparcie nie . Każdego wybór.
A tak na marginesie Yanco  to ja i jak widzisz nie uciekł . Tylo zebrano mi prawo głosu . Bo niektórym nie podobalo się to co pisze . Zapraszam na priv tam pogadamy
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2017, 08:57 wysłana przez Nikt »


Offline Helleboris

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sierpień, 2017, 10:58 »
Sawaszi Twoje pytanie ma dziwną konstrukcję i tak dokładnie nie wiem jak odpowiedzieć

Chrystus faktycznie był postacią historyczną, ale nie mam pewności czy nie wykorzystano go do napisania ewangelii. Wiem, dla wierzących chrześcijan to wręcz herezja, ale tak właśnie myślę. Tak naprawdę to my nic nie wiemy. Stary Testament nie wiadomo kiedy dokładnie powstał i czy wzmianki o Synu Bożym dotyczą właśnie Jezusa. Dla mnie ta księga to Biblia, Pismem Świętym nazwać jej nie mogę, bo nie jestem chrześcijanką i nie zanosi się, że kiedykolwiek będę. Po prostu zbyt wiele rzeczy mi się nie zgadza w tym co mówi Biblia, a tym co widzę, czego doświadczam i co mówi nauka.
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline sawaszi

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sierpień, 2017, 17:52 »
Bo istnieje prawda absolutna i 'objawiona' ?? .S.T. spisano dopiero w Babilonie przez skrybów tamtejszych - wcześniej istniały tylko ustnie przekazywane historie poprzez pokolenia (historie Patriarchów Semickich) .Asyryjskie i Egipskie pisma mają wiele wspólnego z wierzeniami Biblijnymi ..


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Sierpień, 2017, 13:22 »
A to już kwestia wiary . Ale rozumiem ze Ty Abba jetes wyrocznia. Ja pisze o tym co widziałem o tym w co wierzę Ty nie musisz nikt nie musi . Ale to nie znaczy ze masz rację duskredytujac . Wystarczy chcieć zobaczyć i wierzyć . Ale można tak jak Ty i jak SJ . Biblia mówi Jezus Bogiem a oni uparcie nie . Każdego wybór.
A tak na marginesie Yanco  to ja i jak widzisz nie uciekł . Tylo zebrano mi prawo głosu . Bo niektórym nie podobalo się to co pisze . Zapraszam na priv tam pogadamy

Zobacz co robisz pisząc tak.
Jak zwykle, tylko ogólniki.
Rozumiesz że ja jestem wyrocznią?
Czyli nie rozumiesz nic.

To co wcześniej napisałem nie było skierowane przeciwko Tobie,
ja nie jestem wyrocznią, ale trochę już w życiu zobaczyłem.

Chcieć zobaczyć i wierzyć. No popatrz jakie to proste, hehe.
Brzydzę się postępowaniem ludzi, którzy są pełni mocy i miłości,
tylko po to, by skierować w drugiego złą energię i straszyć
kiedy im się nie klaszcze. Ewangelizatorzy podziału, liche
atrapy. Trzeba to nazywać po imieniu.

Kocham obraz Chrystusa z ewangelii, oszuści tylko pogłębiają
moją melancholię.

« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2017, 13:36 wysłana przez Abba »


Nikt

  • Gość
Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sierpień, 2017, 14:27 »
Abba gdybyś kochał Chrystusa to bys nie osodzal i wszustkich byś nie pakował do jednego worka i mówił oszuści .  Zobacz co mówi Chrystus . Twoja wiara Cię uzdrowiła ? A jak Ty masz widzieć i doświadczać skoro nie wierzysz ? Jak ? Najpierw wiara . Przeciez wiara to poręka dóbr przyszłych ktorych nie widzimy. A tak na marginesie to mógłbyś podać gdzie ja Cię straszyłem i czym? Zobacz jakich Ty używasz ogólników. Piszesz partaczy z YouTube a konkretnie których ? Czy to nie jest uogólnienie? Brzydzisz się ludźmi którzy pelni miłości chcą skierować zła energię . Czy Pan Jezus kimś sie brzydzil . On z celnikami nierządnicami i faryzeuszami jadał . Bardzo smutne i pełne nienawiści jest to co piszesz. Dlaczego w tobie tyle jadu do innych ? Zapraszam na priv albo inny kontakt  . Może pogadamy lepiej się poznamy i zobaczymy co naprawdę w trawie piszczy . Właśnie ABBA ty kochasz obraz. A. Jezus jest żywy i działa . Ja wierzę w żywego  Boga który jest i działa.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2017, 14:48 wysłana przez Nikt »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Sierpień, 2017, 15:41 »
O ludzie...
Czy ja powiedziałem że ty mnie straszyłeś?
Poza tym, nawet w powyższym bawisz się w sędziego :(
Na dodatek widzę, że czytasz bez zrozumienia czegokolwiek.
Jeszcze dobrze nie zacząłeś... a już zapalasz mi światełka ostrzegawcze :)

Tak że, wybacz; dzięki ale nie skorzystam :)

Życzę Ci więcej chęci zrozumienia drugiego człowieka w tym co wypowiada,
a przede wszystkim, trochę więcej dystansu do samego siebie, jak widzę.
Życzę Ci dobra i pokoju


Nikt

  • Gość
Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Sierpień, 2017, 15:49 »
O ludzie...
Czy ja powiedziałem że ty mnie straszyłeś?
Poza tym, nawet w powyższym bawisz się w sędziego :(
Na dodatek widzę, że czytasz bez zrozumienia czegokolwiek.
Jeszcze dobrze nie zacząłeś... a już zapalasz mi światełka ostrzegawcze :)

Tak że, wybacz; dzięki ale nie skorzystam :)

Życzę Ci więcej chęci zrozumienia drugiego człowieka w tym co wypowiada,
a przede wszystkim, trochę więcej dystansu do samego siebie, jak widzę.
Życzę Ci dobra i pokoju
Nieładnie wypierać się własnych słów . Cytuję Twoja wypowiedź z tego wątku .
"Gdy zadawałem mu logiczne pyytania, atakował strasząc mnie, a w końcu uciekł z forum."
Twoja wola nie chcesz nie musisz ze mną rozmawiać  . Nie ma problemu . To jeśli nie chcesz kończyć ze mną dyskusji to nie podejmuj tematu bardzo proszę. Czytam bez zrozumienia czegokolwiek .  Czy przypadkiem  od jest to ogolnienie . W którym miejscu osądzam ? A czy ty mnie choć troszkę rozumiesz Abba?
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2017, 15:55 wysłana przez Nikt »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Sierpień, 2017, 16:38 »
Nie wypieram się niczego. Odpisując dzisiaj, zapomniałem, że wczoraj napisałeś, że yanco to Ty.

Natomiast to o czym pisałem, to jak reagowałeś wzbudzaniem poczucia winy i przede wszystkim psychomanipulacją w odpowiedzi na logiczne pytania
zaczęło się w innym wątku, mniej więcej od poniżej mojej wypowiedzi:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/biblia-dla-wszystkich-ludzi-a-ksiegi-prorocze/msg94068/#msg94068

Teraz podesłałeś mi na priv kanał "dotyk Boga".
Nie będę tu rozpoczynał polemiki, bo najwyraźniej będzie ona podobna jak ta do której dałem link powyżej
(prześledź tam do końca wątek jak odpowiadałeś).

Napiszę Ci krótko:
Bałbym się zanegować niektóre rzeczy, ale jeśli chcesz mnie przekonać do uzdrawiaczy modlących się przed kamerą  i robiących kpinę w porównaniu z tym co opisano w ewangeliach, jak to ma  miejsce m. in na tym kanale,
to jest to właśnie przykład słuszności tego,  o czym próbowaliśmy dyskutować w tamtym wątku.

Weź także pod uwagę, że czyjaś, z Twojego punktu widzenia "niewiara", może być efektem jego bolesnych doświadczeń.
Nie strasz go, że to gorzej dla niego, nie sądź go, że nie wierzy w Boga.
Taka postawa świadczy raczej o słabości niż o mocy.

Próbowałem Ci to już powiedzieć potem tutaj (zrobiłem to bardzo szczerze i to było bardzo osobiste) przypomnij sobie:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/biblia-dla-wszystkich-ludzi-a-ksiegi-prorocze/msg94106/#msg94106

I niech to co tam napisałem będzie aktualne jako odpowiedź.

Kiedy Natanael powątpiewał w doniesienia o Mesjaszu i zapytał sceptycznie "Czy z Nazaretu może wyjść coś dobrego"
to nie usłyszał wzbudzającej poczucie winy, osądzającej merytoryki w stylu yanco, lecz Chrystus pochwalił go jako szczerego Izraelitę.
Pomyśl o tym.

Więc ja widzę, że próbujesz mnie wciągać w to samo i dyskutować jak poprzednio. Teraz już rozumiem, skąd ta prędkość do podważania
mojej wiary w Chrystusa albo czepiania się słówek że wierzę w obraz itp.  Jeszcze raz Ci napiszę: Nie baw się w Boga.
Więcej nie będę Ci odpisywać, bo nie ma to sensu.
Pokaż mi prawdziwy cud, a nie będziesz musiał przekonywać słowami i manipulacją, nawet jeśli wynika ona z Twojej szczerej wiary.
Wszyscy mogą prześledzić tamten wątek.


« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień, 2017, 16:46 wysłana przez Abba »


Offline Gremczak

Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Sierpień, 2017, 17:57 »
Biblia dla wierzących to Słowo Boże. Wypowiadam się jako wierząca, i może to być moja wysoce subiektywna opinia.
Ale jest dużo biblii ,które ludzie nazywają słowem od boga.Czy mamy brać pod uwagę wszystkie?


Nikt

  • Gość
Odp: Biblia - Słowo Boże .? .
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Sierpień, 2017, 19:20 »
Kiedy Natanael powątpiewał w doniesienia o Mesjaszu i zapytał sceptycznie "Czy z Nazaretu może wyjść coś dobrego"
to nie usłyszał wzbudzającej poczucie winy, osądzającej merytoryki w stylu yanco, lecz Chrystus pochwalił go jako szczerego Izraelitę.
A tak prawda pochwaliłeś mnie za szczerość każdym swoim słowem jak Jezus Natanaela. Dziękuję :)