Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców  (Przeczytany 13507 razy)

Offline Estera

Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Sierpień, 2017, 08:38 »
   Nie wydaje mi się, żeby apostołowie otrzymywali regularną, comiesięczną wypłatę za swoje nauczanie.
   Oczywiście, ktoś przenocował, ktoś nakarmił, może dał w prezencie jakąś szatę.
   Ale jednak Paweł pisał o szyciu namiotów, żeby nie być obciążeniem dla zboru.
   A wts tak bardzo twierdzi, że jest naśladowcami Jezusa i apostołów, a który nadzorca "szyje namioty"? Tak symbolicznie rzecz ujmując?

   I tak jak piszesz MX, niczym nie różnią się w tej kwestii od innych wyznań.
   A jednak trąbią na lewo i prawo, że oni, to tacy wyjątkowi uczniowie Jezusa, ten prawdziwy, najprawdziwszy chrystianizm reprezentują.
   A reszta, to "Babilon Wielki", dno i wodorosty.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Sierpień, 2017, 08:57 »
2 Tes 3,8-9: ani u nikogo nie jedliśmy za darmo chleba, ale pracowaliśmy w trudzie i zmęczeniu, we dnie i w nocy, aby dla nikogo z was nie być ciężarem. Nie jakobyśmy nie mieli do tego prawa, lecz po to, aby dać wam samych siebie za przykład do naśladowania.

1 Kor 9,13-14: Czyż nie wiecie, że ci, którzy trudzą się około ofiar, żywią się ze świątyni, a ci, którzy posługują przy ołtarzu, mają udział w [ofiarach] ołtarza? Tak też i Pan postanowił, ażeby z Ewangelii żyli ci, którzy głoszą Ewangelię.


Offline Estera

Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Sierpień, 2017, 09:29 »
2 Tes 3,8-9: ani u nikogo nie jedliśmy za darmo chleba, ale pracowaliśmy w trudzie i zmęczeniu, we dnie i w nocy, aby dla nikogo z was nie być ciężarem. Nie jakobyśmy nie mieli do tego prawa, lecz po to, aby dać wam samych siebie za przykład do naśladowania.
   No widzisz, jak Paweł podszedł do sprawy.
   Żeby "dać dobry przykład do naśladowania", nie skorzystał z tego prawa.
   ;) ;)
   I nie jadł chleba za darmo, ale pracował w trudzie i zmęczeniu, we dnie i w nocy, aby dla nikogo nie być ciężarem.

   Które rozwiązanie jest lepsze?
   Żeby być dobrym przykładem dla pozostałych członków zboru?
   Gorszycielu, wybrałeś jak "strażnica", to co jest wygodniejsze dla nich, ale mniej wzorcowe dla "owiec".
   W innym miejscu, Paweł pisał, że nie z każdego prawa trzeba korzystać.
   I swoim życiem to potwierdził.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Sierpień, 2017, 09:44 »
Przeczytaj też drugi cytat. Nie korzystał z tego prawa tylko czasami - a czasami korzystał w ograniczonej mierze. Zobacz cały kontekst 1 Kor 9 (z BT):
3 Oto moja obrona wobec tych, którzy mnie potępiają. 4 Czyż nie mamy prawa skorzystać z jedzenia i picia? 5 Czyż nie wolno nam brać z sobą niewiasty - siostry, podobnie jak to czynią pozostali apostołowie oraz bracia Pańscy i Kefas? 6 Czy tylko mnie samemu i Barnabie nie wolno nie zarobkować? 7 Czy ktoś pełni kiedykolwiek służbę żołnierską na własnym żołdzie? Albo czy ktoś uprawia winnicę i nie spożywa z jej owoców? Lub czy pasie ktoś trzodę, a nie posila się jej mlekiem? 8 Czyż mówię to tylko na zwykły ludzki sposób? Czy nie wspomina o tym także Prawo? 9 Napisane jest właśnie w Prawie Mojżesza. Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu. Czyż o woły troszczy się Bóg, 10 czy też powiedział to przede wszystkim ze względu na nas? Bo przecież ze względu na nas zostało napisane, iż oracz ma orać w nadziei, a młocarz - [młócić] w nadziei, że będzie miał coś z tego. 11 Jeżeli więc my zasialiśmy wam dobra duchowe, to cóż wielkiego, że uczestniczymy w żniwie waszych dóbr doczesnych? 12 Jeżeli inni mają udział w waszej majętności, to czemuż raczej nie my? Nie korzystaliśmy jednak z tej możności, lecz znosimy wszystko byle nie stawiać żadnych przeszkód Ewangelii Chrystusowej. 13 Czyż nie wiecie, że ci, którzy trudzą się około ofiar, żywią się ze świątyni, a ci, którzy posługują przy ołtarzu, mają udział w [ofiarach] ołtarza? 14 Tak też i Pan postanowił, ażeby z Ewangelii żyli ci, którzy głoszą Ewangelię. 15 Lecz ja z żadnego z tych praw nie skorzystałem. Piszę zaś to, nie żeby coś osiągnąć w ten sposób. Wolałbym raczej umrzeć niż... Nikt mię nie pozbawi mojej chluby. 16 Nie jest dla mnie powodem do chluby to, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii! 17 Gdybym to czynił z własnej woli, miałbym zapłatę, lecz jeśli działam nie z własnej woli, to tylko spełniam obowiązki szafarza. 18 Jakąż przeto mam zapłatę?8 Otóż tę właśnie, że głosząc Ewangelię bez żadnej zapłaty, nie korzystam z praw, jakie mi daje Ewangelia. 19 Tak więc nie zależąc od nikogo, stałem się niewolnikiem wszystkich, aby tym liczniejsi byli ci, których pozyskam.

Ponadto i tak żadnego nie ma znaczenia fakt, czy korzystał czy nie, ale w swoich listach przedstawia to JAKO PRAWO. Nie jest więc prawdą, że NT potępia utrzymywanie się z głoszenia ewangelii. Jeśli ewangelizator z tego rezygnuje, to też ma takie prawo, ale nie powinno się go potępiać, jeśli nie rezygnuje. Przecież konkretny Kowalski sam decyduje czy i jak ewangelizatora sponsorować. Michał Anioł też był utrzymywany przez Medyceuszy i wielu artystów renesansu miało mecenasów. To było złe? Nieróbstwo? No bez przesady - Medyceusze nie czuli się do tego zmuszeni jak i ja się nie czułem, kiedy takiego na obiad zaprosiłem. Takie posty jak Twoje tylko szkodzą, gdyż jak czyta je ŚJ to niestety wierzy CK, które naucza, że odstępcy wypaczają fakty, aby szkalować organizację...


Offline Estera

Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Sierpień, 2017, 10:35 »
(...) No bez przesady - Medyceusze nie czuli się do tego zmuszeni jak i ja się nie czułem, kiedy takiego na obiad zaprosiłem. Takie posty jak Twoje tylko szkodzą, gdyż jak czyta je ŚJ to niestety wierzy CK, które naucza, że odstępcy wypaczają fakty, aby szkalować organizację...
   No to teraz, pojechałeś po bandzie.
   Tylko życie pokazuje jeszcze inne aspekty, dotyczące tego płacenia nadzorcom.
   Taki staje za mównicę, pięknie mówi, jak stawiać na pierwszym miejscu sprawy królestwa, a zwykłe "owieczki" takiego kwitują:

   "Dobrze mu się mądrzyć, jak on o nic nie musi się martwić, wszystko ma gotowe, podane pod nos!"
   "To ludzie wyrwani z realnego życia, jakby mu przyszło pracować na r-ki, utrzymanie domu itd., to dopiero by zobaczył, co to znaczy prawdziwe życie?".
   "I jak by wtedy tak stawiał te sprawy królestwa na pierwszym miejscu?"


   Takich i podobnych wypowiedzi, słyszałam wiele, w różnych rozmowach i nie tylko od zwykłych głosicieli.
   Bo jak owca słyszy: zebrania, zgromadzenia, zbiórki, akcje, kampanie, służba, choć jedno st.b., wszędzie ma być i dobrze przygotowana.
   Tekst dzienny, strażnica, czytanie Biblii codzienne, rodzinne wielbienie i inne "teokratyczne", itp., itd., zajęcia.
   Tego jest po prostu natłok.
   To niestety, dochodzi do wniosku, że w życiu realnym się nie da tak tylko "sprawy królestwa" i ma poczucie winy.
   Bo jakby, życie realne, ma być w drugim tle, jakiś dodatek do tych spraw królestwa.
   I jeszcze siebie oskarża, po takiej osłudze, że może mogłaby się jeszcze więcej wysilić, ale nie ma zwyczajnie sił.
   Ani fizycznych, ani psychicznych, bo ktoś musi zarabiać na utrzymanie domu, dzieci.
   A wizyta nadzorcy, ma przede wszystkim pobudzać "owce" do intensywniejszego głoszenia.
   Tam o realia, nikt się zbytnio nie martwi.
   Radź sobie jakoś "owco"!
   Bylebyś chodziła w naszych torach.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Sierpień, 2017, 13:53 »
I takich ludzi nie rozumiem. Sam pracuję naukowo i też od niektórych, wcale nie tak nielicznych, ludzi (zarówno ŚJ jak i nie-ŚJ) słyszę takie komentarze, że mam wszystko pod nos podstawione, nie splamiłem się prawdziwą robotą, nie wiem co to życie i że żyję z podatków ciężko pracujących ludzi. Też tak uważasz w sprawie mojej pracy?


Offline MX

Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Sierpień, 2017, 14:15 »


(...) życie pokazuje jeszcze inne aspekty, dotyczące tego płacenia nadzorcom.
   Taki staje za mównicę, pięknie mówi, jak stawiać na pierwszym miejscu sprawy królestwa, a zwykłe "owieczki" takiego kwitują:

   "Dobrze mu się mądrzyć, jak on o nic nie musi się martwić, wszystko ma gotowe, podane pod nos!"
 (...)
   A wizyta nadzorcy, ma
(...)
A ja nie wiem czy to typowe polskie gadanie, że ma podstawione pod nos ? Czy tak jest np w USA, ale dla mnie to nie mądre gadanie. Nie mówię tutaj o tym, że ktoś z NO może być oderwany naprawdę od rzeczywistości i nie potrafi się w czuć. To taka trochę zazdrość i zawiść ?

Nie ma co też zmieniać tematu na treść wizyt i pobudki NO. To odrebny temat i w żaden sposób nie podważa sensu płacenia im z datków.


MX - koniec - MX



Offline Estera

Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Sierpień, 2017, 17:41 »
I takich ludzi nie rozumiem. Sam pracuję naukowo i też od niektórych, wcale nie tak nielicznych, ludzi (zarówno ŚJ jak i nie-ŚJ) słyszę takie komentarze, że mam wszystko pod nos podstawione, nie splamiłem się prawdziwą robotą, nie wiem co to życie i że żyję z podatków ciężko pracujących ludzi. Też tak uważasz w sprawie mojej pracy?
   Gorszycielu
   Ależ Ty nie jesteś nadzorcą obwodu w organizacji świadków Jehowy.
   W Polsce, są zawody, które są opłacane z naszych podatków: administracja, policja, wojsko i jeszcze by się tam coś znalazło.
   To, że masz wynagrodzenie za swoją pracę naukową z podatków, nie oznacza, że to nie prawdziwa robota.
   Bo np., praca policjanta, to co? Nie jest pracą?
   A Twoja, naukowca? Nie mam żadnych zastrzeżeń.
   Jest tylko jedna zasadnicza różnica.
   Jeden musi pracować w kopalni łopatą, inny grzebie palcami w "papierkach" w biurze, tj. to może Ty, w tej chwili robisz.
   To jest Twój zawód i w taki sposób zarabiasz na swoje utrzymanie.

   MX
   Nie wiem, czy wchodzi w to zawiść, czy zazdrość.
   Zacytowałam tylko to, co słyszałam od innych ntt.
   U śj, różne rzeczy mogą być powodem do zazdrości przeradzającej się w zawiść.
   Ale uczciwie trzeba powiedzieć, że nowy zainteresowany, nie jest informowany, jak to się w szczegółach odbywa.
   I niby "darmo wzięliście, darmo dawajcie", ale na wszystko jest wyciągana kasa z kieszeni śj.
   Ładnie ubrana w "święte" rezolucje, którym nikt nie ma odwagi się sprzeciwić.
   I tak naprawdę, w tej kwestii, niczym się nie różnią od KK i innych wyznań, które są tak opluwane przez śj, za wyciąganie kasy od wiernych.
   Na "tacy" KK, nie zostawia się suchej nitki.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Sierpień, 2017, 17:44 »
   Gorszycielu
(...)
   MX
(...)

Też czasem zdarza mi się palnąć głupotę, ale nie robię z tego 3 stron tłumaczenia się.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Sierpień, 2017, 17:57 »
Rozwinięcie tematu przerosło moje oczekiwania :o
Ale jak już coś naskrobałem to doprecyzuje jedną rzecz.
Pracuje ściśle z służbami typu Policja czy Straż pożarna.
Policjanci nie pracują tylko służą i tak mają określone w umowach.
A jak się przy nich używa określeń służba to są bardziej mili ;)
Taki darmowy pro tip.


Offline MX

Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Sierpień, 2017, 17:58 »
(...)
   Ależ Ty nie jesteś nadzorcą obwodu
(...)
  Ale uczciwie trzeba powiedzieć, że nowy zainteresowany, nie jest informowany, jak to się w szczegółach odbywa.
   I niby "darmo wzięliście, darmo dawajcie", ale na wszystko jest wyciągana kasa z kieszeni śj.
(...)
NO też pracuje na rzecz korpo-wyznania. To też praca, jak budżetówka, naukowcy itp. Tak jak pracują księża, pastorzy, immamowie i mnisi buddyjscy.

Nigdy tak nie ma, że wchodząc gdzieś jesteś o wszystkim informowana w szczegółach. To fizycznie nie możliwe. I akurat o finansowaniu z datków NO to chyba żadna tajemnica i żaden problem mają podstawy biblijne do takiego rozwiązania.

Nie ma co wyciągać "wszystko" bo rozmawiamy tylko o tym jednym aspekcie finansowaniu i zakwaterowaniu NO.

Jak już pisałem i powtórzę - sam fakt finansowania z datków NO nie jest niczym złym, bo jest to normalna praca na rzecz związku wyznaniowego. Więc, nie ma o co robić z tego halo.


MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2017, 18:00 wysłana przez MX »


Offline Estera

Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Sierpień, 2017, 18:10 »
Też czasem zdarza mi się palnąć głupotę, ale nie robię z tego 3 stron tłumaczenia się.
   Kaiser, nie szukaj dziury w całym.
   Nie tłumaczę się, tylko grzecznie wyjaśniam swoje stanowisko, czasami cytując innych.
   :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Sierpień, 2017, 08:19 »
(...) Jak już pisałem i powtórzę - sam fakt finansowania z datków NO nie jest niczym złym, bo jest to normalna praca na rzecz związku wyznaniowego. Więc, nie ma o co robić z tego halo.
   Zgoda.
   Tylko niech innych wyznań nie krytykują, skoro sami są w identycznej sytuacji.
   W Polsce, na KK, śj nie zostawiają suchej nitki w kwestiach finansowych, a czują się o niebo lepsi.
   Zresztą, jak we wszystkim.
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Sierpień, 2017, 08:37 »
Kończ waść, wstydu oszczędź.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Finansowanie i kwaterowanie Nadzorców
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Sierpień, 2017, 10:01 »
del