Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"  (Przeczytany 27640 razy)

Offline MX

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #120 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 09:24 »


Ja bronię tego czego nauczają świadkowie Jehowy a nauczają na podstawie pism.
(...)
W słowie "...pism" zgubiłeś niechcący człon "czaso...". Wtedy będzie zgodne z prawdą. SJ nauczają na podstawie czasopism. Teraz jest ok.


MX - koniec - MX



Offline Dianne

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 13:15 »
Jest takie miejsce w Poznaniu do którego świadkowie nie przychodzą i spałam tam dzisiaj. Jakbym była śj to mogłabym im od środka i miałabym budujace doswiadczenie i wywiady na zgro :/ tyle przegrać
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline trampek

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #122 dnia: 03 Wrzesień, 2017, 23:33 »
W słowie "...pism" zgubiłeś niechcący człon "czaso...". Wtedy będzie zgodne z prawdą. SJ nauczają na podstawie czasopism. Teraz jest ok.


MX - koniec - MX

Mam na myśli pisma hebrajskie i greckie, które to błędnie nazywane są starym i nowym testamentem.

Świadkowie nauczają w oparciu o te pisma.


Offline GdzieTaPrawda

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #123 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 07:05 »
Nie ma żadnego błędu mowiac stary i nowy testament.

Stary testament - stare przymierze
Nowy testament - nowe przymierze zapowiadane juz w starym. Ale gdyby zydzi nie odrzucili Jezusa to sprawy potoczylyby sie inaczej i nowy testament na pewno mialby nieco inna treść


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #124 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 07:43 »
Mam na myśli pisma hebrajskie i greckie, które to błędnie nazywane są starym i nowym testamentem.

Czyli Homer i Tukidydes też są dla ŚJ autorytetem w sprawach wiary?


Offline MX

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #125 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 07:44 »


(...)
Świadkowie nauczają w oparciu o te pisma.
... czaso ... pisma.
SJ nauczają w oparciu o czasopisma.
Bądź dokładny i pisz prawdę.
C z a s o p i s m a.



MX - koniec - MX



Offline Startek

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #126 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 07:53 »
Trampek i tu jesteś w błędzie . Stary Testament i Nowy  albo Stare Przymierze i Nowe Przymierze , do czasu przyjścia Jezusa obowiązywało Przymierze zawarte na górze Synaj . Pan Jezus powiedział o Janie Chrzcicielu że na Janie kończy się prawo i prorocy , a Jan był ostatnim z wielkich   bo aż do Jana wszyscy prorokowali o Chrystusie . Pan Jezus ustanowił nowe przymierze i aby przymierze było ważne musiało być przypieczętowane krwią , tamte przymierza ktore Bóg zawierał też były pieczętowane krwią . Pan Jezus przypieczętował to przymierze swoją własną krwią . Aby ta umowa miała wartość i obowiązywała musiał umrzeć ten który ją sporządził , to  sie nazywa testament . Skoro nowy testament obowiązuje , to tamte przymierza zostały rozwiązane . Stąd nazwa Stary Testament i Nowy Testament  lub Stare Przymierze  i Nowe Przymierze ,  Trampku pod które przymierze ty podlegasz ? Bo ja jestem w Nowym Przymierzu i  mnie obowiązuje nauczanie Apostolskie gdyż oni działali pod wpływem Ducha Świętego . Aby być w Nowym Przymierzu musisz zostać ochrzczony w Chrystusie i spożywać ciało i krew naszego Pana  . Jana 6 : 53-57  . Czy zostałeś ochrzczony w  sposób jak nakazał nasz Pan Jezus Chrystus.  Mat 28:19 , czyli w Imię Ojca , Syna i Ducha Świętego  czy z tego nakazu zostałeś ochrzczony w Chrystusie  i wypełniasz to co nakazał nasz Pan czyli spożywasz jego Ciało i Krew ?  Czy glosisz to co Piotr w Dz.4:10-13  .  WTS specjalnie używa nazwy Pisma Hebrajskie i Greckie by odwrócić uwagę od Nowego Przymierza lub Nowego Testamentu by wmówić świadkom że ich Nowe Przymierze nie obowiązuje .


Offline trampek

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #127 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 09:52 »
Nie ma żadnego błędu mowiac stary i nowy testament.

Stary testament - stare przymierze
Nowy testament - nowe przymierze zapowiadane juz w starym. Ale gdyby zydzi nie odrzucili Jezusa to sprawy potoczylyby sie inaczej i nowy testament na pewno mialby nieco inna treść

Zawarcie przez Jehowę nowego przymierza nie spowodowało tego,że nagle "stworzył się " nowy Bóg. W pismach czy to w hebrajskich czy to w greckich cały czas czytamy o jednym Bogu o imieniu Jehowa . Z pism hebrajskich dowiadujemy się, że nowe przymierze w imieniu Jehowy zawiera z ludzkością jego Syn czyli Jezus. To Jehowa posl;ał swojego Syna na ziemię o czym sam jasno mówi Jezus.
Mnie nie interesuje co byłoby gdyby.....;)

#Gorszyciel

Homer czy inni nie są dla mnie w sprawach wiary żadnym autorytetem. Dla mnie autorytetem jest tylko to co czytam w pismach.


Offline Startek

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #128 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 12:11 »
Trampuś jak przeczytasz Ewangelię Jana to w 1: 11 czytamy ,, Do swej własności przyszedł , ale swoi go nie przyjęli "  kto za ten był właścicielem ziemi i Panem Żydów ?  W Starym Przymierzu  kto zawierał przymierza z Abrahamem , kto jego odwiedził przed zniszczeniem  Sodomy i Gomory . Kto upokorzył Egipt , kto prowadził Izrael po pustyni  w dzień i w nocy . Kto zawarł przymierze z Izraelem . Kto przyszedł na ziemię i kogo odrzucili Żydzi . Kto zawarł nowe przymierze , Jehowa czy Jezus ? Kto kupił ludzi swą krwią ? Chłopie skończ z Jehową bo NIKT nie zna prawdziwego imienia Boga . W Starym testamencie jest Tetragram imienia Bożego JHWH który odnosi się zarówno jak i do Ojca tak i do Syna . Nowe Przymierze to czas łaski dla pogan i  to oni wchodzą do Królestwa Niebieskiego . Naszym prawdziwym Bogiem i Panem  jest Jezus Chrystus bo taka jest wola Jego Ojca . To Ojciec przyprowadza ludzi do Syna a Syn objawia Ojca komu chce . Choćbyś eksponował się z imieniem Jehowa i stawiał je na pierwszym miejscu na nic twoje starania . Dlatego bo nie nie wypełniasz woli Ojca który nakazał wielbić Jezusa i stawiać Jego na pierwszym miejscu .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #129 dnia: 04 Wrzesień, 2017, 13:09 »
Homer czy inni nie są dla mnie w sprawach wiary żadnym autorytetem. Dla mnie autorytetem jest tylko to co czytam w pismach.

Przecież dzieła Homera to pisma greckie. O jakich więc pismach greckich mówisz? Kavafisie?


Offline trampek

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #130 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 09:22 »
Przecież dzieła Homera to pisma greckie. O jakich więc pismach greckich mówisz? Kavafisie?

Mówię o pismach greckich zawartych w czymś co potocznie nazywa się biblią . Potocznie nazywa się je nowym testamentem.
Dzieła Homera to literatura a nie pisma objawione przez Jehowę. Dzieła Homera nie interesują mnie bo nie przyczynią się do tego abym był zbawiony przez Boga. Wolę czytać pisma poświęcone informatyce .


# Startek

Kto posłał Jezusa aby ten zawarł nowe przymierze ? Sam się posłał ? Mocno błądzisz kolego . 




Offline trampek

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #131 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 09:38 »
Chłopie skończ z Jehową bo NIKT nie zna prawdziwego imienia Boga . W Starym testamencie jest Tetragram imienia Bożego JHWH który odnosi się zarówno jak i do Ojca tak i do Syna . Nowe Przymierze to czas łaski dla pogan i  to oni wchodzą do Królestwa Niebieskiego . Naszym prawdziwym Bogiem i Panem  jest Jezus Chrystus bo taka jest wola Jego Ojca . To Ojciec przyprowadza ludzi do Syna a Syn objawia Ojca komu chce . Choćbyś eksponował się z imieniem Jehowa i stawiał je na pierwszym miejscu na nic twoje starania . Dlatego bo nie nie wypełniasz woli Ojca który nakazał wielbić Jezusa i stawiać Jego na pierwszym miejscu .

Tezy, że imię Boga odnosi się tak samo jak do Ojca jak i do Syna albo że to Ojciec przyprowadza ludzi do Boga tylko pokazują jak mocne odleciałeś od tego co mówią pisma.  Życzę ci abyś kiedyś ponownie zaczął czytać biblię i może wtedy zrozumiesz do kogo odnosi się imię Jehowa lub Jahwe albo kto do kogo "przyprowadza" ludzi.

Nie wiem jakiego wyznania jesteś ale takich rzeczy to ja nawet w kościele katolickim nie słyszałem. A może nie dosłyszałem . Tym bardziej cieszę się, że odszedłem stamtąd.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #132 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 13:36 »
Mówię o pismach greckich zawartych w czymś co potocznie nazywa się biblią . Potocznie nazywa się je nowym testamentem.
Dzieła Homera to literatura a nie pisma objawione przez Jehowę. Dzieła Homera nie interesują mnie bo nie przyczynią się do tego abym był zbawiony przez Boga. Wolę czytać pisma poświęcone informatyce .

Ale dzieła Homera to też pisma greckie. Sformułowanie "pisma greckie" nie określa precyzyjnie Nowego Testamentu, a całe piśmiennictwo w języku greckim od Homera po dzisiejsze greckie gazety, takie jak Athinapoli czy Attiki Press :D


Offline Dianne

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #133 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 13:41 »
W zasadzie to jestem purystą jazzowym
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline trampek

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #134 dnia: 05 Wrzesień, 2017, 13:56 »
Ale dzieła Homera to też pisma greckie. Sformułowanie "pisma greckie" nie określa precyzyjnie Nowego Testamentu, a całe piśmiennictwo w języku greckim od Homera po dzisiejsze greckie gazety, takie jak Athinapoli czy Attiki Press :D

Tyle, że to chyba nie jest forum o działach Homera ale o biblii, poza tym nigdy nie słyszałem, żeby ktoś mówił o pismach Mickiewicza czy Homera. Coś ci się pokręciło, zresztą nie po raz pierwszy.
A o tym jak różnie nazywano biblię czyli dosłownie "papirus" poczytasz np tu :
http://ps-po.pl/2012/04/23/pytania-do-biblii-nazwy-pisma-swietego/