Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy  (Przeczytany 40376 razy)

Offline MX

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Lipiec, 2017, 08:54 »


Świadkowie Jehowy mocno wierzą w to, że Jehowa spełni to co obiecuje w pismach.
Bóg ma jedno imię czyli jehowa lub Jahwe jak wolisz. Mylisz imię Boga z jego tytułami jakie ma też i Jezus ale jakoś wszyscy uznają, że syn Boga to Jezus. Czy Pan to jest też imię Jezusa czy tylko jego tytuł ?
Bóg nie nakazuje używania i głoszenia jego imienia ? To jak ludzie mają go poznać ? Przecież sam pewnie czytałeś, że na świecie są "tysiące bogów" więc jak odróżnić Jehowę od innych fałszywych bogów ?
Wskaz gdzie przeczytałeś w pismach, że Jehowa zabrania używania jego imienia albo że nakazuje usuwanie go z pism .
Imię Boga jest usuwanie z przekładów a ty piszesz , ze nigdzie nie jest usuwane. Bardzo ciekawe spostrzeżenie.
Czyli czczenie tylko Jezusa wystarcza do zbawienia ? Czyli co z Bogiem ? Co ze słowami z Mateusza 22 rozdział ? Co ze słowami z Dekalogu ? Pomyśl....
SJ błędnie akcentują w omawianym zwrocie wokalizację Imienia. Nie o tym jest tam mowa. Taki był sens tego o czym pisałem nie podważam waszej wiary w spełnienie obietnic Boga.

Mylisz się, Biblia nie zna pojęcia "tytuł" dla Żydów do dzisiaj to są imiona. Poczytaj jak judaizm się na to zapatruje. Np tutaj http://www.the614thcs.com/polski.phtml ale musisz poszukać o imionach Boga. Był tam kiedyś artykuł.

Jest taki werset u Izajasza - i nazwą go Imieniem: Bóg Mocny, Książę Pokoju itd... Jak widzisz Pismo nazywa to imieniem. Pan, Ojciec, Święty to też są imiona.

Bóg według NT stwierdza - nie ma w nikim innym w żadnym innym imieniu zbawienia jak tylko w imieniu Pana Jezusa. Masz głosić Pana Jezusa. O tym uczy i to nakazuje NT.

Nie nakazuje używania Tetragramu. Nie mówi też o karze za niewymawianie tego Imienia. Znasz takie wersety ?

Ten Jedyny Bóg Ojciec jest nie do pomylenia z innymi bogami. O to się nie martw. Nauczanie obejmuje też znajomość Tetragramu. Ale to Jezus Chrystus jest najistotniejszy teraz według NT. Całą władzę Ojciec oddał Synowi. Masz czcić Syna tak jak czcisz Ojca. Syn przyszedł w Imieniu Boga bo Ojciec dał mu to Imię. Tak przeczytasz w Ewangeliach.

Przekład to przekład. LXX to też przekład ST z hebrajskiego i zastąpiono tetragram słowami Bóg i Pan. Ani Pan Jezus, ani apostołowie z tego problemu nie robili. A nawet cytowali co się znalazło w NT. Chcesz ich poprawiać ?

Według NT wystarczy czczenie Pana Jezusa do zbawienia. Bo gdy czcisz Syna czcisz Ojca. Takie jest nauczanie NT.

Mateusza 22 - a kto Ci broni czcić Ojca, ale dalej ten fragment mówi o kim w kontekście werset 37 ? Czcząc Syna jako Pana, czcisz też Ojca.

To samo z Dekalogiem nikt nie broni Ci go przestrzegać - pomijam że SJ uczą, że w tej formie co w ST już nie obowiązuje. 

Musisz najpierw zrozumieć rolę Syna Bożego w kontekście swego Ojca, a dopiero zrozumiesz sens NT. Dopiero wtedy poznasz tą prawdziwą Dobrą Nowinę, o której mówi NT.

MX - koniec - MX



Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Lipiec, 2017, 09:01 »
Historia Świadków Jehowy pokazuje, że organizacja ta cały czas bada pismo święte .
Jezus nazywali diabłem ? Możesz przytoczyć te teksty ?

Mogę dostać odpowiedź na pytanie ilu świadków zostało wykluczonych za to, że skorzystali z pomocy lekarskiej w przychodni lub w szpitalu MSWiA ?
Wspaniały finał objawienia wydanie polskie rok1993
Strona 148 akapity 20-22
Abadonem księciem ciemności Panem szarańczy czyli Panem Świadków Jehowy przedstawia się Jezusa
Tylko ten jeden tekst powinien oderwać każdego od tej organizacji


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Lipiec, 2017, 11:34 »
I jak Trampek odszukałeś już na strychu książkę?

Nie ma na jw.org?  No co ty gadasz. No tak to już przecież 24 lata minęło od wydania więc luzik nic się nie czepiajmy.

Co ciekawe kiedy była robiona korekta książki i wyklejanka to jakoś tego nie mam zaklejone we własnym egzemplarzu, a tak cała książka jest pooklejana.

Wspaniały Finał Objawienia jest kwintesencją nonszalancji w interpretacji Pisma Świętego, redaktorzy tak popuścili fantazji że aktualnie ta książka mimo że z 1993 roku jest nieaktualna nie proponowana i nie promowana.

Czy masz jakiś Komentarz w tej sprawie? Trampku lub inny gorliwy wierzący (jeszcze) w organizację Świadku Jehowy?


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Lipiec, 2017, 16:49 »
Zapewne pierwsi chrześcijanie składający się również z Żydów (wszyscy apostołowie byli Żydami) poszli właśnie tą żydowską tradycją bo nie widzieli w tym nic złego w przeciwieństwie do ŚJ, którzy dzisiaj chcą naprawiać historię i wmawiają nam że Jesus i jego uczniowie powszechnie używali imię Jehowa choć fakty (biblijne) wskazują, że tak nie było.

Dzięki Gerontasie drogi; a tak w ogóle, to najtrafniejszym argumentem jest to, że gdyby było tak, jak
uczą SJ, to ewangelie w każdym miejscu byłaby nafaszerowane taką merytoryką. Tymczasem,
kiedy się je czyta, to widać wyraźnie, że one wciąż uwypuklają Boga jako Ojca.
Jak pięknie ktoś tu zauważył, nawet w modlitwie "wzorcowej" Jezus powiedział jak się
zwracać: "Nasz Ojcze w niebie". A nie "Jehowo".
 Bóg - Ojciec, to zupełnie coś innego.
I najlepiej to widać w wypowiedziach Jezusa - wciąż mówił o swoim Ojcu (Jana 5:17-47)
Skąd więc taka rozbieżność nauk Świadków Jehowy i Biblii?

Świetnie widać, jak Świadkowie wymiękają, kiedy im się podaje argument, czy do swojego ojca mówią po  imieniu :) :


Polecam Ci Trampek zwłaszcza pierwsze osiem minut poniższego filmu.
Warto się zastanowić nad podanym tam przykładem z synem marnotrawnym :)


Nie jest więc to głoszenie tej "Dobrej Nowiny" o jakiej czytamy w Biblii


Offline sawaszi

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Lipiec, 2017, 20:23 »
Gorszycielu napisz coś o bogu "Pan" z mitologi starożytnych , czekam na ciekawą odpowiedz . Pozdrawiam Ciebie serdecznie  :)


Offline trampek

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Lipiec, 2017, 18:44 »
SJ błędnie akcentują w omawianym zwrocie wokalizację Imienia. Nie o tym jest tam mowa. Taki był sens tego o czym pisałem nie podważam waszej wiary w spełnienie obietnic Boga.

Mylisz się, Biblia nie zna pojęcia "tytuł" dla Żydów do dzisiaj to są imiona. Poczytaj jak judaizm się na to zapatruje. Np tutaj http://www.the614thcs.com/polski.phtml ale musisz poszukać o imionach Boga. Był tam kiedyś artykuł.

Jest taki werset u Izajasza - i nazwą go Imieniem: Bóg Mocny, Książę Pokoju itd... Jak widzisz Pismo nazywa to imieniem. Pan, Ojciec, Święty to też są imiona.

Bóg według NT stwierdza - nie ma w nikim innym w żadnym innym imieniu zbawienia jak tylko w imieniu Pana Jezusa. Masz głosić Pana Jezusa. O tym uczy i to nakazuje NT.

Nie nakazuje używania Tetragramu. Nie mówi też o karze za niewymawianie tego Imienia. Znasz takie wersety ?

Ten Jedyny Bóg Ojciec jest nie do pomylenia z innymi bogami. O to się nie martw. Nauczanie obejmuje też znajomość Tetragramu. Ale to Jezus Chrystus jest najistotniejszy teraz według NT. Całą władzę Ojciec oddał Synowi. Masz czcić Syna tak jak czcisz Ojca. Syn przyszedł w Imieniu Boga bo Ojciec dał mu to Imię. Tak przeczytasz w Ewangeliach.

Przekład to przekład. LXX to też przekład ST z hebrajskiego i zastąpiono tetragram słowami Bóg i Pan. Ani Pan Jezus, ani apostołowie z tego problemu nie robili. A nawet cytowali co się znalazło w NT. Chcesz ich poprawiać ?

Według NT wystarczy czczenie Pana Jezusa do zbawienia. Bo gdy czcisz Syna czcisz Ojca. Takie jest nauczanie NT.

Mateusza 22 - a kto Ci broni czcić Ojca, ale dalej ten fragment mówi o kim w kontekście werset 37 ? Czcząc Syna jako Pana, czcisz też Ojca.

To samo z Dekalogiem nikt nie broni Ci go przestrzegać - pomijam że SJ uczą, że w tej formie co w ST już nie obowiązuje. 

Musisz najpierw zrozumieć rolę Syna Bożego w kontekście swego Ojca, a dopiero zrozumiesz sens NT. Dopiero wtedy poznasz tą prawdziwą Dobrą Nowinę, o której mówi NT.

MX - koniec - MX

Widzę, że w dalszym ciągu udajesz, ze w pismach nie ma imienia Boga. Czytałeś stary testament np w przekładzie kościoła katolickiego tj drugie wydanie tysiąclatki ? Imię Boga Jahwe pojawia się tam ponad 6000 razy, ważasz, ze nawet katolicy pobłądzili ?
Ja prosiłem cię o podanie gdzie w pismach Bóg zabrania wymawiania jego imienia, gdzie w pismach czytasz o tym, że zabrania się zamieszczania jego imienia w księgach biblijnych ?
Jak to Bóg biblijny jest nie do pomylenia z innymi bogami ? Znasz jakiegoś boga który nie ma imienia ? Ja nie znam. No może tylko Trójca, jest to jedyny bóg, który nie posiada imienia ale jest to fikcyjny bóg więc nikomu to nie przeszkadza i tak.
Wracając do tematu - jak twoim zdaniem powinno głosić się ludziom o Królestwie Bożym ?


Offline trampek

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Lipiec, 2017, 18:57 »
I jak Trampek odszukałeś już na strychu książkę?

Nie ma na jw.org?  No co ty gadasz. No tak to już przecież 24 lata minęło od wydania więc luzik nic się nie czepiajmy.

Co ciekawe kiedy była robiona korekta książki i wyklejanka to jakoś tego nie mam zaklejone we własnym egzemplarzu, a tak cała książka jest pooklejana.

Wspaniały Finał Objawienia jest kwintesencją nonszalancji w interpretacji Pisma Świętego, redaktorzy tak popuścili fantazji że aktualnie ta książka mimo że z 1993 roku jest nieaktualna nie proponowana i nie promowana.

Czy masz jakiś Komentarz w tej sprawie? Trampku lub inny gorliwy wierzący (jeszcze) w organizację Świadku Jehowy?

Nie znam tej książki więc nie mam komentarza. Rozmawiamy tu o korzystaniu przez świadków z placówek zdrowia podległych MSWiA a Jezus cały czas jest u świadków synem Jehowy a nie szatanem jak tu próbujecie wmówić nie wiadomo komu .
Znam inne kościoły wmawiające przez stulecia cały czas kłamstwa nie mające nic wspólnego z pismami i jakoś nikt się tym nie przejmuje.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Lipiec, 2017, 21:02 »
Ludziom powinno się głosić ewangelię o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Lipiec, 2017, 21:07 »
Oczywistym jest że prawdziwy chrześcijanin nie powinien pójść na kompromis w kwestiach wielbienia Boga. Czy dla szczerego chrześcijanina stosownym by było korzystanie z opieki zdrowotnej - nawet w sytuacjach zagrożenia życia - w instytucjach finansowanych przez system polityczny świata Szatana, albo popierających wojny? Każdy chrześcijanin mający odpowiednio wyszkolone na Biblii sumienie będzie wiedział jaką decyzję powinien podjąć.
Strażnica 1 stycznia 2117 roku, strona 10, akapit 4.


Tusia

  • Gość
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Lipiec, 2017, 21:36 »
Ja prosiłem cię o podanie gdzie w pismach Bóg zabrania wymawiania jego imienia

"Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy" (Wj 20, 7)

Zakaz ten dotyczy nie tylko nadużycia imienia Bożego do magii, lecz także krzywoprzysięstwa (Kpł 19,12) i wymawiania go bez czci.



Tusia

  • Gość
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Lipiec, 2017, 21:38 »
Strażnica 1 stycznia 2117 roku, strona 10, akapit 4.

Skąd masz Strażnicę ze stuletnim wyprzedzeniem?  Jest na jot wu org?
;D


Offline MX

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:03 »
Widzę, że w dalszym ciągu udajesz, ze w pismach nie ma imienia Boga. Czytałeś stary testament np w przekładzie kościoła katolickiego tj drugie wydanie tysiąclatki ? Imię Boga Jahwe pojawia się tam ponad 6000 razy, ważasz, ze nawet katolicy pobłądzili ?
Ja prosiłem cię o podanie gdzie w pismach Bóg zabrania wymawiania jego imienia, gdzie w pismach czytasz o tym, że zabrania się zamieszczania jego imienia w księgach biblijnych ?
Jak to Bóg biblijny jest nie do pomylenia z innymi bogami ? Znasz jakiegoś boga który nie ma imienia ? Ja nie znam. No może tylko Trójca, jest to jedyny bóg, który nie posiada imienia ale jest to fikcyjny bóg więc nikomu to nie przeszkadza i tak.
Wracając do tematu - jak twoim zdaniem powinno głosić się ludziom o Królestwie Bożym ?

Musisz uważniej czytać i ze zrozumieniem.

W jaki sposób udaje, że nie ma Imienia skoro nie pisałem o tym i pisałem o NT ?
Na jakiej podstawie takie wnioski wyciągasz ? Stwierdza coś o czym nie rozmawialiśmy i co jest wymysłem. Błędnym zrozumieniem nawet nie wiem czego.

Nigdzie nie twierdziłem, że zabrania wymawiać lub zabrania umieszczać w pismach. Wnioski błędne.

A jest werset, który nakazuje wymawiać Imię?  Nie odpowiedziałeś. A werset przestrzegający przed nadużywaniem jest.

Tak znam bezimiennych bogów. Przy czym mi chodziło o co innego. Jedyny Prawdziwy Bóg jest nie do pomylenia. Ty Boga sprowadza to szeregu z innymi wymyślonymi.

Jeżeli w tłumie ludzi mały chłopiec który się zgubił krzyknie - tato! to zapewniam cię że ojciec który zna i kocha syna pozna go po głosie. Nie musi po imieniu wołać.

Ale nie zabraniam, nie bronie wymawiać Imię. Uważam że należy się mu szacunek a nie szastanie nim jak to robią niestety SJ.

O Trójcy nie powinieneś się wypowiadać bo nie rozumiesz tego kompletnie.

A głosić ? Jakiś mądry człowiek powiedział kiedyś, parafrazuję - głos Ewangelię codziennie, czasami używaj do tego słów.


MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2017, 22:07 wysłana przez MX »


Offline trampek

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:12 »
Musisz uważniej czytać i ze zrozumieniem.

W jaki sposób udaje, że nie ma Imienia skoro nie pisałem o tym i pisałem o NT ?
Na jakiej podstawie takie wnioski wyciągasz ? Stwierdza coś o czym nie rozmawialiśmy i co jest wymysłem. Błędnym zrozumieniem nawet nie wiem czego.

Nigdzie nie twierdziłem, że zabrania wymawiać lub zabrania umieszczać w pismach. Wnioski błędne.

A jest werset, który nakazuje wymawiać Imię?  Nie odpowiedziałeś. A werset przestrzegający przed nadużywaniem jest.

Tak znam bezimiennych bogów. Przy czym mi chodziło o co innego. Jedyny Prawdziwy Bóg jest nie do pomylenia. Ty Boga sprowadza to szeregu z innymi wymyślonymi.

Jeżeli w tłumie ludzi mały chłopiec który się zgubił krzyknie - tato! to zapewniam cię że ojciec który zna i kocha syna pozna go po głosie. Nie musi po imieniu wołać.

Ale nie zabraniam, nie bronie wymawiać Imię. Uważam że należy się mu szacunek a nie szastanie nim jak to robią niestety SJ.

O Trójcy nie powinieneś się wypowiadać bo nie rozumiesz tego kompletnie.

A głosić ? Jakiś mądry człowiek powiedział kiedyś, parafrazuję - głos Ewangelię codziennie, czasami używaj do tego słów.


MX - koniec - MX


Ja cały czas do mojego ojca zwracam się "tato" a nigdy używając jego imienia. Dlatego tym bardziej powinieneś zrozumieć dlaczego Jezus też do swojego Ojca nie zwracał się po imieniu bo KAŻDY wiedział kto jest Ojcem Jezusa. Jak sądzisz, kto jest Ojcem Jezusa ? Znasz jego imię czy nie ?

Tusia, czy w Wj 20,7 w oryginale jest słowo Pan czy jednak imię Jahwe lub Jehowa ?
Co w/g ciebie oznacza "nadaremne" używanie imienia Boga ?


Offline trampek

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:15 »
Oczywistym jest że prawdziwy chrześcijanin nie powinien pójść na kompromis w kwestiach wielbienia Boga. Czy dla szczerego chrześcijanina stosownym by było korzystanie z opieki zdrowotnej - nawet w sytuacjach zagrożenia życia - w instytucjach finansowanych przez system polityczny świata Szatana, albo popierających wojny? Każdy chrześcijanin mający odpowiednio wyszkolone na Biblii sumienie będzie wiedział jaką decyzję powinien podjąć.
Strażnica 1 stycznia 2117 roku, strona 10, akapit 4.

Gorszyciel, jak ci wspomniałem, ze moje sumienie pozwala mi korzystać z pomocy lekarskiej w placówkach podległych MSWiA.  Polityczny świat szatana w sumie finansuje każdą placówkę zdrowia.


Offline M

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Lipiec, 2017, 22:16 »
Ja cały czas do mojego ojca zwracam się "tato" a nigdy używając jego imienia. Dlatego tym bardziej powinieneś zrozumieć dlaczego Jezus też do swojego Ojca nie zwracał się po imieniu bo KAŻDY wiedział kto jest Ojcem Jezusa.

Czyli Jezusowi nie wypadało zwracać się do swojego Ojca po imieniu, ale ośmiu milionom Świadków Jehowy już wypada, zamiast mówić tak jak Jezus nauczył - "Ojcze nasz"?