Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy  (Przeczytany 40375 razy)

Offline gerontas

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Lipiec, 2017, 18:00 »
A odpowiedz mi na jedną rzecz. Józef Flawiusz napisał, że kapłan wchodził raz w roku
do świątyni, i była to jedyna okazja, że wypowiadał Święte Imię. Nikt inny nie miał
do tego prawa. Jak to więc jest, że ewangelie donoszą iż ortodoksyjni przeciwnicy
"czychali by go pochwycić na słowie" a on tak swobodnie sobie mówił "Jehowa to lub tamto"?
I nie odnotowano by tego w Biblii jako niezwykłego grzechu i powodu do wyciągnięcia sankcji??

Abba, świetny, przekonujący argument. Zapewne pierwsi chrześcijanie składający się również z Żydów (wszyscy apostołowie byli Żydami) poszli właśnie tą żydowską tradycją bo nie widzieli w tym nic złego w przeciwieństwie do ŚJ, którzy dzisiaj chcą naprawiać historię i wmawiają nam że Jesus i jego uczniowie powszechnie używali imię Jehowa choć fakty (biblijne) wskazują, że tak nie było.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 18:02 wysłana przez gerontas »


Offline trampek

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Lipiec, 2017, 19:30 »
Od którego zatem roku strażnica nie jest zakłamana?
Lata 30 mamy wsadzić między Andersena i Braci Grimm
A lata 60-70?
Jeśli chodzi o wspaniałym finał objawienia z lat 90tych to ja go widzę obok Harego Potera
Te ilustracje i interpretacje z nazwaniem Jezusa Abadonem czyli Diabłem

Historia Świadków Jehowy pokazuje, że organizacja ta cały czas bada pismo święte .
Jezus nazywali diabłem ? Możesz przytoczyć te teksty ?

Mogę dostać odpowiedź na pytanie ilu świadków zostało wykluczonych za to, że skorzystali z pomocy lekarskiej w przychodni lub w szpitalu MSWiA ? 


Offline Roszada

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Lipiec, 2017, 19:44 »
Cytuj
Historia Świadków Jehowy pokazuje, że organizacja ta cały czas bada pismo święte
Bada, bada i wybadać nie może.
Kręci, zmienia nauki i ciągle głosi fałszywe. Ciągle zajmuje się datami, których w Biblii nie ma, a CK tego nie widzi. Ślepi?
Gdzie jest 607? 1914, 1918, 1925, 1931, 1935, 1975, podwójne pokolenie pomazańców. ;)


Offline trampek

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lipiec, 2017, 19:48 »
Uświęcanie imienia Boga - oznacza coś więcej niż powtarzanie jednego wyrazu jako imienia własnego. Oznacza potwierdzić że jest Bogiem, który jest taki a taki i że spełni co zapowiedział. Poczytaj jak Imię rozumieli Żydzi i co oznacza w hebrajskim. Bóg ma wiele Imion. Tetragram jest szczególny to fakt, ale nie jedynym. W innym wątku była o tym mowa.

Nikt nie usuwa Imienia. Przekład to przekład. O to samo mógłbyś posadzić apostoła Pawła bo on cytując ze ST cytował z LXX, a tam nie było wokalizacji Tetragramu. Paweł nie poprawiał. Idź za przykładem Pawła.

Zakazy o których piszesz nie są jak u Żydów podyktowane złą wolą. U nich w tradycji tak rozumieją ostrzeżenie o nienadużywaniu. Z drugiej strony nigdzie Bóg nie nakazuje wokalizacji swego Imienia. Wiec ostrożność jest niczym złym.  O tym Imieniu jednak kościoły głoszą, szczególnie ewangeliczne. Ale kładą nacisk na to na co kładli pierwsi chrześcijanie, czyli na osobę Syna Bożego.

Nikt wiec nie usuwa ani nie zakazuje jakby nie rozumiał znaczenia i powagi tego Imienia w ST.

Chrześcijanin ma być świadkiem Pana Jezusa bo jak pisze kto czci Syna ten czci Ojca. Apostołowie świadczyli o imieniu Pana Jezusa. Poczytaj Dzieje to zobaczysz.

MX - koniec - MX

Świadkowie Jehowy mocno wierzą w to, że Jehowa spełni to co obiecuje w pismach.
Bóg ma jedno imię czyli jehowa lub Jahwe jak wolisz. Mylisz imię Boga z jego tytułami jakie ma też i Jezus ale jakoś wszyscy uznają, że syn Boga to Jezus . Czy Pan to jest też imię Jezusa czy tylko jego tytuł ?
Bóg nie nakazuje używania i głoszenia jego imienia ? To jak ludzie mają go poznać ? Przecież sam pewnie czytałeś, że na świecie są "tysiące bogów" więc jak odróżnić Jehowę od innych fałszywych bogów ?
Wskaz gdzie przeczytałeś w pismach, że Jehowa zabrania używania jego imienia albo że nakazuje usuwanie go z pism .
Imię Boga jest usuwanie z przekładów a ty piszesz , ze nigdzie nie jest usuwane. Bardzo ciekawe spostrzeżenie.
Czyli czczenie tylko Jezusa wystarcza do zbawienia ? Czyli co z Bogiem ? Co ze słowami z Mateusza 22 rozdział ? Co ze słowami z Dekalogu ? Pomyśl....


Tusia

  • Gość
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lipiec, 2017, 19:58 »
Historia Świadków Jehowy pokazuje

Straciłeś wzrok? Widzisz jak Strażnica fałszuje własne publikacje?

Mogę dostać odpowiedź


Offline dziewiatka

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lipiec, 2017, 20:58 »
Może jeszcze nikt nie został wykluczony ale wszystko jest do zrobienia zwłaszcza gdy znajdzie się młody straszny nawiedzony podwójnie.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lipiec, 2017, 21:17 »
Trampek,  to ja mam kolejne pytanie.
Na poprzednie mi nie odpowiedziałeś, nie dziwię się zresztą.

Najpierw pozwolę sobie pokazać Tobie, jak nieuprawnione manipulacje tłumaczeniem tekstu biblijnego
przynoszą szkodę. Przekład Nowego Świata, chcąc zharmonizować inaczej brzmiące
w NT cytaty z Pism Hebrajskich, modyfikuje grecki tekst ewangeliczny i przytacza brzmienie
hebrajskie. Problem jednak w tym, że technikę tę stosuje wybiórczo - właśnie wtedy,
kiedy chodzi o cytaty tych fragmentów, które zawierają tetragram w hebrajskim.

Jakoś dziwnie nie widać tej troski i harmonizowanie w innych sytuacjach
- na przykład gdy cytowany przez NT fragment nie zawiera w tekście hebrajskim tetragramu.

W ewangelii Jana 6:44 czytamy, że Pan Jezus zacytował fragment z księgi Izajasza 54:13
który według BH zawiera tetragram. Ale według wspomnianego sprawozdania ewangelicznego,
Pan Jezus nie cytuje wersji identycznej z hebrajską, lecz bliższą wersji Septuaginty.

Wg tego sprawozdania, Jezus ani nie używa tetragramu, ani nie używa zamiennego słowa
Adonaj/Kyrios, lecz używa słowa Bóg!!!

Dlaczego więc nie oddać tego greckiego tekstu ewangelii dokładnie tak, jak ona nam przekazuje słowa Pana Jezusa???

Ano dlatego, żeby na siłę utwierdzić nieświadomego, ufnego czytelnika, że Jezus wypowiadał Imię Boże,
jednakże jest to sfałszowanie tekstu. Tak samo jak we fragmentach w Mateusza 22 :)

Zobacz więc, jak nawet w wydaniu Towarzystwa wygląda porównanie greckiego świadectwa Ewangelii,
i fałszywego tłumaczenia w szpalcie po prawej:



Czy możesz wytłumaczyć ten falsyfikat???

Widzisz, problem w tym, że to klasyczne działanie WTS: Dopasować "historię"
do naszej (o)błędnej doktryny!  A czy nie powinno być odwrotnie???

A problem jeszcze tutaj jest taki, że w ten sposób ukryto ważne świadectwo.
Mianowicie, że w usta Pana Jezusa pisarz ewangelii włożył wersję bliższą Septuagincie,
(jaka była znana w tamtym czasie poza Świątynią Jerozolimską)

Posiadam Septuagintę Popowskiego. Zobacz jak w niej brzmi fragment z Izajasza 54:13:



Czy rozumiesz teraz, że to jest dowód, że tak jak w Septuagincie
nie pada ani tetragram, ani nawet słowo "Pan", tylko "Bóg"
tak samo podobny cytat  wkłada w usta Pana Jezusa grecki oryginał Ewangelii?

Widzisz, jakie piękne świadectwo historyczne zostało zniszczone przez
zmanipulowany tekst z "Jehową" w PNŚ??

To fałszerstwo!!!
Do tego bardzo szkodliwe, bo uniemożliwia zrozumienie ważnych świadectw historycznych!

Właśnie o tym kiedyś pisałem tutaj:
Zobacz, proszę

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/imie-boze/msg16983/#msg16983

I szukaj prawdy, zamiast ją dostosowywać do fałszywej doktryny.







« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 21:19 wysłana przez Abba »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Lipiec, 2017, 21:20 »
Odpowiem ci jak Trampek:
"Dlaczego chcesz usunąć imię jehowa z biblii?"

:D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Lipiec, 2017, 21:37 »
Historia Świadków Jehowy pokazuje, że organizacja ta cały czas bada pismo święte .
Jezus nazywali diabłem ? Możesz przytoczyć te teksty ?

Mogę dostać odpowiedź na pytanie ilu świadków zostało wykluczonych za to, że skorzystali z pomocy lekarskiej w przychodni lub w szpitalu MSWiA ?

Ciekawe, że Biblia nie jest przestarzała mając tysiące lat, a Strażnica z lat 30. już tak - i to baardzo.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Lipiec, 2017, 22:23 »
Trampek,  to ja mam kolejne pytanie.
Na poprzednie mi nie odpowiedziałeś, nie dziwię się zresztą.

Najpierw pozwolę sobie pokazać Tobie, jak nieuprawnione manipulacje tłumaczeniem tekstu biblijnego
przynoszą szkodę. Przekład Nowego Świata, chcąc zharmonizować inaczej brzmiące
w NT cytaty z Pism Hebrajskich, modyfikuje grecki tekst ewangeliczny i przytacza brzmienie
hebrajskie. Problem jednak w tym, że technikę tę stosuje wybiórczo - właśnie wtedy,
kiedy chodzi o cytaty tych fragmentów, które zawierają tetragram w hebrajskim.

Abba, za trudne pytania zadajesz Trampkowi. On jest zafascynowany ŚJ, życie by oddał za nich, a Ty mu z takimi tematami wyjeżdżasz ;) A on jest na level 1 czyli "prowadzenie rozmów..."
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline sawaszi

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Lipiec, 2017, 22:39 »
Tak tylko 'wrzucę' do tematu (nie chcący) - "Pan" - w mitologi starożytnych - to bóg - jaki ?? - Gorszycielu napisz coś o tym  :) .


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Lipiec, 2017, 23:30 »

Bóg nie nakazuje używania i głoszenia jego imienia ? To jak ludzie mają go poznać ? Przecież sam pewnie czytałeś, że na świecie są "tysiące bogów" więc jak odróżnić Jehowę od innych fałszywych bogów ?


Woooow!  Cooooś ty! Naprawdę?
No tak, wreszcie zrozumiałem że Paweł apostoł nie miał prowadzenia rozmów, gdy pisał o jedynym Bogu!
Miał taką świetną okazję by uświęcić słowo Jehowa, a nie zrobił tego :(  :

Bo chociaż są tacy, których zwą "bogami", a czy to w niebie, czy na ziemi,
jako że jest wielu "bogów" i wielu "panów",
dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko,
a my dla niego; i jeden jest Pan, Jezus Chrystus,
przez którego jest wszystko i my przez niego.
[Przekład Nowego Świata, 1kor 8:5,6]


Patrz, no nie! Pisał to co mówisz, że są tacy inni co ich zwą bogami,
i weeeeeź....  w ogóle nie napisał że odróżnia się ich po imieniu Jehowa !!!

uuuups.... something gone wrong!


Z tego fragmentu na pewno Kościół wykradł tetragram i zamienił na Ojciec!

Nie...  jednak myślę, że zapytam w Twoim stylu:

Dlaczego Paweł usuwał Imię Boże???
 :) :) :)
 :o :o :o


« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 23:44 wysłana przez Abba »


Offline sawaszi

Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Lipiec, 2017, 23:44 »
Abba czyż Paweł (Szaweł) nie nawrócił się w drodze do Damaszku na chrześcijanina - oślepiony mocą Jezusa - to według tradycji on założył kościół a nie Piotr ? - co powiesz na to .. Pozdrawiam  :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Lipiec, 2017, 07:42 »
Abba, Paweł uczestniczył w całej akcji usuwania JHWH z NT. Na szczęście PNŚ wydał 2 tys. lat później oczyszczonego Pawła ;)


Tusia

  • Gość
Odp: Dyskusje nie na temat z forumowiczami broniącymi Świadków Jehowy
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Lipiec, 2017, 08:48 »
Abba czyż Paweł (Szaweł) nie nawrócił się w drodze do Damaszku na chrześcijanina - oślepiony mocą Jezusa - to według tradycji on założył kościół a nie Piotr ? - co powiesz na to .. Pozdrawiam  :)

Nawrócił się na chrześcijaństwo, został wyznawcą Chrystusa. To nie św. Paweł założył Kościół, lecz Jezus:

Mt 16, 18


Zanim św. Paweł nawrócił się, to prześladował Kościół Boży (1 Kor 15, 9), który już istniał.