Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie  (Przeczytany 8384 razy)

Offline justys734

Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« dnia: 30 Lipiec, 2017, 07:36 »
Jestem opiekunką osób starszych, i mam rożnych podopiecznych. Ale również świadków Jehowy.
Przez cale swe życie myślałam że Świadkowie są w porządku,czyli: uprzejmi, mili i życzliwi.Do zeszłego roku.
W zeszłym roku miałam pod opieką Pana który jest Świadkiem Jehowy.Straszny brudas i cham.Zaproponował mi żebym się z nim przespała i zrobiła mu dobrze. I nie stronił od alkoholu ??? i seksu :-[.I lubiał łapać za udo oraz zaglądać pod spódnicę.
W tym roku mam następnego świadka.I znowu brudas i alkoholik. i owszem znowu ''podrywacz''. Wypytywał się o mój stan cywilny.Bo mężatka robi pewne sprawy rutynowo a panna jak zrobi to zrobi mu dobrze i będzie mu bardzo dobrze.
Ponadto mówi się że Świadkowie nie piją alkoholu. Bzdura totalna. W obydwu przypadkach obydwaj panowie pili a wręcz smakowali alkoholu.Ten drugi to nawet sam robi bimber.I dlaczego organizacja mówi ze świadkowie nie piją alkoholu.Nawet tak zwani porządni (starsi)mają w swych zasobach ładną kolekcję alkoholi.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec, 2017, 08:27 »
Witaj, justys734 !

Dla  wiekszosci SJ , opisane przez Ciebie zachowania sa  nie do zaakceptowania  . Zreszta nie tylko dla SJ ale i wiekszosci innych , tzw. normalnych ludzi.
Mysle , ze w wypadku Twoich podopiecznych trzeba brac poprawke na demencje .
Co do alkoholu , to  SJ nie maja w swoich doktrynach wyraznego zakazu picia .   Jest jednak zakaz upijania sie .
Jezeli masz jeszcze jakies pytania , to pisz smialo . Pzdr.


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipiec, 2017, 09:03 »
Witaj!
Ale proszę nie uogólniaj, bo ja też znam wielu ŚJ, a może więcej niż Ty ale żaden akurat nie jest taki jak piszesz.

Ponieważ jest to pierwszy Twój post, bez przywitania, mogę uważać, że to jakaś prowokacja. :-\


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipiec, 2017, 09:31 »
   Nieodpowiednie zachowanie zdarza się w każdej religii.
   Problem świadków, w dużej mierze polega na tym, że chcą uchodzić za takich "kryształowo nienagannych".
   Jako nieskalana droga do Boga, a do końca tak nie jest.
   I niestety, czasami w tej swojej nadgorliwości, wychodzą na hipokrytów.
   :'( :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Reskator

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lipiec, 2017, 10:28 »
   Nieodpowiednie zachowanie zdarza się w każdej religii.
   Problem świadków, w dużej mierze polega na tym, że chcą uchodzić za takich "kryształowo nienagannych".
   Jako nieskalana droga do Boga, a do końca tak nie jest.
   I niestety, czasami w tej swojej nadgorliwości, wychodzą na hipokrytów.
   :'( :'( :'(
-Można Twój post odnieść do wszystkich religii.
-Wykluczają  sj 40 tysięcy by być "kryształowo nienagannymi"
-Choć samo CK za krew,pedofilie,akcje powinno być dawno wykluczone.
-W innych religiach tego nie robią a też powinni wykluczać.


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lipiec, 2017, 10:39 »
-Można Twój post odnieść do wszystkich religii.
-Wykluczają  sj 40 tysięcy by być "kryształowo nienagannymi"
-Choć samo CK za krew,pedofilie,akcje powinno być dawno wykluczone.
-W innych religiach tego nie robią a też powinni wykluczać.
   No właśnie i trochę to jest tak jak z tą belką we własnym oku ...
   I przecedzaniem komara, a połykaniem wielbłąda.
   I o ile się orientuję, nie tylko u śj są wykluczenia.
   ;D ;D
   
   P.s.
   Te 40 tysięcy, to było wiele lat temu, napewno te statystyki, obecnie, są o wiele większe.
   Ale to wcale nie poprawia wizerunku tej organizacji, jak się weźmie pod uwagę to, co wiele dziesięcioleci wywijali.
   I to, co się obecnie dzieje np., w sprawach pedofilii, przemocy domowej i innych, ukrywanych przestępstw.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lipiec, 2017, 11:10 »
odnoszę wrażenie że wątek założyła bardzo POCZĄTKUJĄCA opiekunka seniorów, a szczególnie rażące jest dla mnie wypominanie seniorowi że jest "brudasem".

należy pamiętać, że to co dla nas młodych i sprawnych jest oczywiste i przychodzi z łatwością, z wiekiem i postępującym zniedołężnieniem przychodzi coraz trudniej. Dotyczy to również dbania o higienę osobistą gdy ręce i nogi odmawiają posłuszeństwa. Senior właśnie dlatego potrzebuje opiekunki że nie radzi sobie z codziennymi czynnościami a opiekunka powinna być wdzięczna Bogu/losowi/ewolucji/itp. że dzięki takim "brudasom" ma pracę i utrzymanie.

moja Beatka pracuje w domu spokojnej starości opiekując się takimi właśnie seniorami, musiała nauczyć się przełamywać obrzydzenie, teraz potrafi z szacunkiem i z uśmiechem myć osobę ubrudzoną w jej własnych odchodach itp. Taka praca, bardzo potrzebna społecznie i bardzo wartościowa z moralnego pkt widzenia, a z pkt widzenia religii chrześcijańskiej zaliczana do czynów miłosierdzia.

początkowo Beatka nieco dziwiła sie "odzywkom" niektórych seniorów pod jej adresem, ale szybko zauważyła jak koleżanki z pracy reagują na podobne zaczepki, np. grzecznie mówią:
- "niestety", jestem mężatką :)
- "niestety", mam narzeczonego :)
itp.

Koleżanki z pracy szybko wytłumaczyły Beatce że senior też człowiek, że być niesprawnym i starym to nic przyjemnego i że taki senior "jak sobie pogada" to chce chociaż przez chwilę poczuć iluzję własnej atrakcyjności (takiej jak przed kilkudziesięciu laty gdy był młody) i że to po prostu trzeba zrozumieć wybaczyć i zaakceptować...

Kiedyś nawet Beatka opowiadała mi jak jej koleżanka z humorem podchodzi do obsługi takich seniorów np. mówiąc panu którego będzie myła że "przychodzi mu 'zrobić dobrze'..." (no jakby nie patrzeć, robi dobrze, bo senior umyty będzie się lepiej czuł) na co podopieczny reaguje uśmiechem a czasami sobie zażartuje "ja to mam dobrze, wczoraj brunetka dzisiaj szatynka jutro blondynka, jedna od drugiej piękniejsza". Zamiast gorszyć się takimi żartami, można zrozumieć że taka rozmowa to jedna z niewielu przyjemności jaką taki senior ma u kresu życia.

Innym razem Beatka mówiła mi że taką obsługę seniorów (karmienie ich, mycie, itd.) jej koleżanki określają słowem "czochrać". Przykładowe polecenie służbowe: "Ty dzisiaj idziesz czochrać Józefa i Stefana, a ty Mariana i Helmuta". Przykładowy meldunek po wykonaniu zadania "Józef oczochrany".

Beatka dziwiła się że ja po usłyszeniu tego słowa ("czochrać") walnąłem śmiechem na cały pokój.

Ponieważ Beatka wywodzi się z innej części kraju (przyjechała do mnie na Dolny Śląsk z Lubelszczyzny) więc wyjaśniłem Beatce że to nasz miejscowy regionalizm, w naszej okolicy słowo to używane w mowie potocznej nawiązuje do gry wstępnej przed właściwym stosunkiem seksualnym, Beatka była tym nieco zdziwiona i zawstydzona.

Sumując, opiekując się seniorami warto mieć niefaryzejskie nastawienie do wykonywanej pracy i warto mieć poczucie humoru bo ono znacznie ułatwia i uprzyjemnia życie...
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec, 2017, 11:18 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Światus

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Lipiec, 2017, 13:07 »
Witaj Justyno  :)
My się znamy dzięki naszemu wspólnego znajomemu.
Nie wiedziałem, że obecny podopieczny ma przetwórnię  ;)

Ponieważ jest to pierwszy Twój post, bez przywitania, mogę uważać, że to jakaś prowokacja. :-\

Roszada, znam sytuację także z innego źródła. To nie jest prowokacja.

Sebastian.
Facet, który nie idzie do łazienki, tylko leje do słoika w kuchni i stawia go w zlewie, chyba zasługuje na takie miano.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec, 2017, 13:15 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Sebastian

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Lipiec, 2017, 13:14 »
Jeśli znasz bliższe szczegóły to ok, mogę się mylić...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lipiec, 2017, 14:27 »
Jeśli znasz bliższe szczegóły to ok, mogę się mylić...
7 razy Beatka
2 razy Beatce

ok, mogę się mylić ;D


Offline justys734

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Lipiec, 2017, 15:03 »
To nie jest żadna prowokacja tylko Szczera Prawda.Świadkowie Jehowy tacy są. Przynajmniej Ci u których jestem lub byłam opiekunką.


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Lipiec, 2017, 15:07 »
To nie jest żadna prowokacja tylko Szczera Prawda.Świadkowie Jehowy tacy są. Przynajmniej Ci u których jestem lub byłam opiekunką.
Czyli innych ŚJ nie ma?
Przecież tu na forum jest jeszcze wielu aktualnych ŚJ. Wiesz o tym? :-\


Offline Reskator

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Lipiec, 2017, 15:17 »
Witaj Justyno  :)
My się znamy dzięki naszemu wspólnego znajomemu.
Nie wiedziałem, że obecny podopieczny ma przetwórnię  ;)

Roszada, znam sytuację także z innego źródła. To nie jest prowokacja.

Sebastian.
Facet, który nie idzie do łazienki, tylko leje do słoika w kuchni i stawia go w zlewie, chyba zasługuje na takie miano.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec, 2017, 15:21 wysłana przez Reskator »


Tusia

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Lipiec, 2017, 15:22 »
To nie jest żadna prowokacja tylko Szczera Prawda.Świadkowie Jehowy tacy są.

A Ty kim jesteś, że widzisz drzazgę... (Mt 7, 3)
Proponuję zamknąć temat.



Offline Sebastian

Odp: Świadkowie Jehowy a nieodpowiednie zachowanie
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lipiec, 2017, 15:24 »
7 razy Beatka
2 razy Beatce

ok, mogę się mylić ;D
masz alergię na to słowo? Przecież sensem wypowiedzi było jak wygląda opieka nad seniorami...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)