Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach  (Przeczytany 46771 razy)

Offline Caecus

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #135 dnia: 02 Sierpień, 2017, 14:58 »
Ej. Co świadkom po tym, że zgodzimy się co do bożego imienia. Dlaczego oni sprzeczają się co do doktryn, przecież wiadomo, że ten, kto wierzy w to samo co świadkowie jeszcze nie jest przez nich uznany. Mam pytanie Trampek: czy byłbym twoim bratem, gdybym wierzył w dokładnie to samo co ty, a nie uznawał niewolnika i nie należałbym do organizacji?


Tusia

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #136 dnia: 02 Sierpień, 2017, 16:06 »
Równie ciekawe jest pytanie; KIM BYŁ Jezus zanim stał się człowiekiem?

Odwiecznym Synem Bożym.


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #137 dnia: 02 Sierpień, 2017, 18:11 »


(...) Mam pytanie Trampek: czy byłbym twoim bratem, gdybym wierzył w dokładnie to samo co ty, a nie uznawał niewolnika i nie należałbym do organizacji?
Gdybyś wierzył dokładnie to samo co on, to  uznawałbyś też niewolnika. Bez tej wiary w niego już nie byłoby to samo. To jest u nich  podstawa doktryn - uznanie niewolnika za kanał.

Omylny niewolnik, o którym nie możesz mówić, że się myli.

Omylna nieomylność (?)



MX - koniec - MX



Online Reskator

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #138 dnia: 02 Sierpień, 2017, 18:14 »
Odwiecznym Synem Bożym.
Słowo "odwieczny"-możesz sprecyzować o co chodzi?
Znamy terminy "ojciec" syn" i wiemy z życia że ojciec jest starszy od syna.
I musiał Ojciec zrodzić,stworzyć Syna.
Jak nazwiesz byt Jezusa przed ZRODZENIEM?
Skoro piszesz że jest ODWIECZNY.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2017, 18:35 wysłana przez Reskator »


Tusia

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #139 dnia: 02 Sierpień, 2017, 19:05 »
Słowo "odwieczny"-możesz sprecyzować o co chodzi?

Tzn., że istnieje wiecznie, bez początku i końca.

Znamy terminy "ojciec" syn" i wiemy z życia że ojciec jest starszy od syna.

Ludzie jako stworzenia mają swój początek. Ojciec jest starszy od syna, to jest oczywiste, ale maja taką samą naturę. Są ludźmi. czyli krótko mówiąc: równi są w swej naturze.

I musiał Ojciec zrodzić,stworzyć Syna.
Jak nazwiesz byt Jezusa przed ZRODZENIEM?
Skoro piszesz że jest ODWIECZNY.

Nie ma takiej opcji, że Syn Boży został stworzony. Syn Boży jest wieczny, bo ma tą samą naturę, co Ojciec. Syn ma wszystko, co ma Ojciec (J 16, 15), a więc przymiot wieczności. Syn jest zrodzony (Hbr 1, 5), a nie stworzony. Rodzenie, to przekazanie natury. W Bogu ten przymiot jest wieczny, bo Bóg jest poza czasem:

"Jam cię dziś zrodził" (Hbr 1, 5)

To "dziś" dla Boga, to wieczność. Dlatego św. Jan w Prologu napisał o wieczności Słowa: Ono było na początku u Boga. Skoro Bóg Ojciec jest wieczny, to nie mógł istnieć jako Ojciec bez swojego Syna. I jeszcze Bogiem było Słowo i Słowo stało się ciałem. A więc odwieczny Syn Boży przyjął dodatkowo ludzką naturę. Jezus jest Bogiem i człowiekiem. Dwie natury w jednej boskiej Osobie.

Kobieta nie stwarza dziecka, a rodzi, czyli przekazuje ludzką naturę swojemu dziecku. Dzieje się to w czasie. A w Bogu to rodzenie jest wieczne.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2017, 19:07 wysłana przez Tusia »


Nikt

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #140 dnia: 02 Sierpień, 2017, 20:43 »
Ojciec i Syn są odwieczni ponieważ obaj istnieli przed stworzeniem czasu. Nie wiem czy można mówić o tym ktory pierwszy skoro nie było czasu i Bóg istnieje w czasie w czasie i poza czasem . Jako pierwszy Ojciec można rozpatrywać w sensie pochodzenia ale nie czasowy .


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #141 dnia: 03 Sierpień, 2017, 10:22 »
Ojciec i Syn są odwieczni ponieważ obaj istnieli przed stworzeniem czasu. Nie wiem czy można mówić o tym ktory pierwszy skoro nie było czasu i Bóg istnieje w czasie w czasie i poza czasem . Jako pierwszy Ojciec można rozpatrywać w sensie pochodzenia ale nie czasowy .

Nawet z Jana 1,1 każdy wywnioskuje, że Słowo było na początku u Boga. Jasno tylko z tego wynika, że Jezus miał początek . Jasno wynika z pism, że Jezus był pierwszym co stworzył Jehowa. Potem Bóg przez Jezusa stworzył resztę .


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #142 dnia: 03 Sierpień, 2017, 12:20 »
Nawet z Jana 1,1 każdy wywnioskuje, że Słowo było na początku u Boga. Jasno tylko z tego wynika, że Jezus miał początek . Jasno wynika z pism, że Jezus był pierwszym co stworzył Jehowa. Potem Bóg przez Jezusa stworzył resztę .
Sam piszesz chłopcze i nie rozumiesz: "Słowo BYŁO" a nie zostało stworzone.
Nie kłam więc.
Cytuj
Potem Bóg przez Jezusa stworzył resztę .
To Bóg nie mógł sam?
Czy Jezus stwarzał?
Co znaczy "przez"?


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #143 dnia: 03 Sierpień, 2017, 12:51 »
Sam piszesz chłopcze i nie rozumiesz: "Słowo BYŁO" a nie zostało stworzone.
Nie kłam więc.To Bóg nie mógł sam?
Czy Jezus stwarzał?
Co znaczy "przez"?

Nie wiem czy nie mógł sam , faktem jest, że Jehowa stwarzał wszystko przez Jezusa. Faktem jest, że Jezus jest pierwszym stworzeniem Jehowy. Chociazby dlatego Jezus nigdy nie będzie równy swojemu Ojcu.


Tusia

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #144 dnia: 03 Sierpień, 2017, 12:56 »
Nawet z Jana 1,1 każdy wywnioskuje, że Słowo było na początku u Boga. Jasno tylko z tego wynika, że Jezus miał początek .

Każdy wnioskuje: skoro wieczny jest Bóg, a Słowo było u Boga, tzn., że wieczne jest Słowo. Mało tego: Bogiem było Słowo.


Jasno wynika z pism, że Jezus był pierwszym co stworzył Jehowa.

Nigdzie w Biblii nie napisano, że Jezus jest stworzony przez Boga.

Potem Bóg przez Jezusa stworzył resztę .

Jezus jest Stwórcą:

"Tyś, Panie, na początku osadził ziemię,
dziełem też rąk Twoich są niebiosa." (Hbr 1, 10)

Nie stworzenie stworzyło, a Bóg. A więc, to co zrobił Bóg na początku, to stworzenie nieba i ziemi, a więc całego wszechświata.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2017, 12:58 wysłana przez Tusia »


Offline Światus

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #145 dnia: 03 Sierpień, 2017, 13:06 »
Nawet z Jana 1,1 każdy wywnioskuje, że Słowo było na początku u Boga. Jasno tylko z tego wynika, że Jezus miał początek . Jasno wynika z pism, że Jezus był pierwszym co stworzył Jehowa. Potem Bóg przez Jezusa stworzył resztę .

Cytujesz jak Strażnica - pół wersetu.
Dalej jest; "i Bogiem było Słowo".

Pokaż werset, w normalnej Biblii, gdzie jest napisane, ze Jezus stworzył RESZTĘ.

Bóg stworzył Jezusa, a Jezus resztę.
Wiec początek Ks. Rodzaju odnosi się do Jezusa.
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. - Czytając Bóg mamy na myśli Jezusa?
Siódmego dnia Bóg odpoczął. - To tez Jezus?
No bo skoro wszystko stworzył Jezus, to po czym miał odpoczywać jehowa?

Bóg stworzył przez Jezusa resztę. - Nie rozumiem do końca tej zależności. Czy tzn,. że Bóg kazał Jezusowi stworzyć wszystko?
Jak nazwać kogoś, kto wszystko stworzył?
Czy stworzenie może być Stwórcą?
Kogo Świadkowie nazywają Stwórcą?

Cytuj
Przebudźcie się marzec 2014

Podstawą biblijnej relacji o stwarzaniu jest fakt, że istnieje Istota Najwyższa, Bóg Wszechmocny, który wszystko stworzył.

CO w takim razie stworzył Jezus?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #146 dnia: 04 Sierpień, 2017, 13:21 »
Każdy wnioskuje: skoro wieczny jest Bóg, a Słowo było u Boga, tzn., że wieczne jest Słowo. Mało tego: Bogiem było Słowo.


Nigdzie w Biblii nie napisano, że Jezus jest stworzony przez Boga.

Jezus jest Stwórcą:

"Tyś, Panie, na początku osadził ziemię,
dziełem też rąk Twoich są niebiosa." (Hbr 1, 10)

Nie stworzenie stworzyło, a Bóg. A więc, to co zrobił Bóg na początku, to stworzenie nieba i ziemi, a więc całego wszechświata.


A co powiesz na to :
""Na to Jezus odezwał się do nich: 'Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Syn nie może nic uczynić z własnej inicjatywy, lecz tylko to, co widzi, że czyni Ojciec. Cokolwiek bowiem Ten czyni, podobnie czyni również Syn'" J 5,19

albo na to :
""Ponieważ zstąpiłem z nieba nie po to, żeby wykonywać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał" J 6,38
albo na to :
""Jezus powiedział jej: 'Przestań się mnie  trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego'" J 20,17.

Jezus cały czas mówi, że Jehowa czyli jego Ojciec, to dwie różne osoby i nigdy nie powiedział ,że jest mu równy.
 "Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc." oraz "A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim." 1 Kor 15

O tym, że Jezus jest pierwszym stworzeniem jehowy mówią np Kol 1,15:
" On jest obrazem Boga niewidzialnego -
Pierworodnym wobec każdego stworzenia"
albo Obj 3,14
" Aniołowi Kościoła w Laodycei13 napisz:
To mówi Amen13,
Świadek wierny i prawdomówny,
Początek13 stworzenia Bożego"
czy wreszcie J 1, 2-3 :
" Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało "

#Światus

Może tak po chłopsku ci wytłumaczę - mój znajomy buduje dom. Pytam się co znaczy że buduje. To znaczy tyle, że on wynajął ekipę i buduje w uzgodnieniu z majstrem.
Podobnie ma się z Jehowa i Jezusem. Jehowa stworzył wszechświat przez Jezusa - są jednomyślni w tym co wykonali.





Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #147 dnia: 04 Sierpień, 2017, 17:55 »
Ależ chłopcze ty nie znasz Biblii:
Jezus jest i człowiekiem i Bogiem, i Synem Człowieczym i Synem Bożym. Wiesz o tym?
Jako człowiek wiele otrzymał od Ojca.
Jako Syn Boży wszystko miał razem z Ojcem w niebie.
Poczytaj Biblię a nie Strażnice. ;D


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #148 dnia: 04 Sierpień, 2017, 18:12 »
Ależ chłopcze ty nie znasz Biblii:
Jezus jest i człowiekiem i Bogiem, i Synem Człowieczym i Synem Bożym. Wiesz o tym?
Jako człowiek wiele otrzymał od Ojca.
Jako Syn Boży wszystko miał razem z Ojcem w niebie.
Poczytaj Biblię a nie Strażnice. ;D

Cytuję ci Biblię a nie Strażnicę, to wy próbujecie mi cytować Andryszczaka czy innego "interpretatora" .
Nie rozumiem jak można nie pojąć tak oczywistych słów Jezusa czy apostołów.


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #149 dnia: 04 Sierpień, 2017, 18:13 »


(...)
O tym, że Jezus jest pierwszym stworzeniem jehowy mówią np Kol 1,15:
" On jest obrazem Boga niewidzialnego -
Pierworodnym wobec każdego stworzenia"
(...)
Wyrywasz z kontekstu i błędnie interpretujesz. Werset 16 i dalej tłumaczy werset 15. A ty to ignorujesz.



MX - koniec - MX