Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach  (Przeczytany 46696 razy)

Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #105 dnia: 30 Lipiec, 2017, 23:37 »
Cytuj
Dlatego nie pomyliło mi się. Pisząc "Bóg" mam na myśli tylko Jehowę,
A Tomasz miał na myśli Jezusa, gdy mówił Pan mój i Bóg mój (J 20:28)
Ale ty myślisz tylko o swoim plemiennym bogu Jehowie. :)


Offline Startek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #106 dnia: 31 Lipiec, 2017, 07:34 »
My nie wierzymy w "boga" Jezusa. Wiec ci się pomyliło.
Nikt cię nie zwodzi? Moje kondolencje z powodu śmierci rozsądku.
Pewnie nie czytałeś rocznika 2017, bo to robią tylko odstępcy  ;D
Napisano tam, ze w ciągu ostatnich 4 lat zmieniło się zrozumienie 26 nauk.
Pamiętasz, które nauki się zmieniły?
Pewnie nie.
Dalej uważasz, że nikt cię nie zwodzi, skoro nie pamiętasz w co wierzysz inaczej niż przed czterema laty?
. Strażnica z lipca 2013 strona 8 akapit 17 , 18,19 . Jezus nie przybył w roku 1918 i nie ustanowił niewolnika w 1919  a zrobi to dopiero  kiedy przybedzie z wielką chwałą i mocą w przyszłości .  Za ten zachodzi pytanie , kto lub co ustanowiło niewolnika wiernego i roztropnego ? Sam się ustanowił .


Offline Światus

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #107 dnia: 31 Lipiec, 2017, 15:34 »
Roszada.

To był wykrzyknik. Coś w stylu "O ku...rde!"  ;D

Startek.

Myślę, że Jezus nie jest niewolnikowi do niczego potrzebny...
PS. Szczegóły w Str są ważne. Niewolnik jest i rozdaje pokarm, ale jeszcze nie zarządza całym mieniem. (To nie moje poglądy, tylko analiza treści  ;) )
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline josh82

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #108 dnia: 31 Lipiec, 2017, 21:31 »
Ja niczym nie manipuluje. Jezus nigdzie nie powiedział, że tylko będąc na ziemi jest mniejszy od swojego Ojca.
Wskaż jakikolwiek werset mówiący o tym, że przed zejściem na ziemię i po wniebowstąpieniu Jezus nagle stał się równym Ojcu. ja nie znam takich wersetów.
Wskaż wersety gdzie jest napisane, że Jezus jest w "naturze" równy swojemu Ojcu. Skąd w ogóle taki pomysł skoro pisma nigdzie nie poruszają tego tematu ?

Obj. 5:13,14
"13  I usłyszałem, jak każde stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią,+ i na morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: „Zasiadającemu na tronie+ i Barankowi+ błogosławieństwo i szacunek,+ i chwała,+ i potęga na wieki wieków”. 14  A cztery żywe stworzenia mówiły: „Amen!”, starsi+ zaś upadli i oddali cześć."

Błogosławieństwo, szacunek, chwała, potęga i cześć identyczna Ojcu i Barankowi.

Zwróć jeszcze uwagę na pewien szczegół - czytamy w tych wersetach opis oddawania czci Stwórcy przez KAŻDE stworzenie, które jest w niebie, na ziemi i pod ziemią. Jeżeli Jezus jest stworzeniem i jest w niebie, czy nie powinien być z tymi, którzy wielbią Stwórcę, zamiast przyjmować cześć jako Stwórca?


Offline Startek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #109 dnia: 31 Lipiec, 2017, 22:06 »
Tylko że świadkowie oddali swoje życie jehowie , na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa .  Broszura IMIĘ BOŻE czytamy ,, nikt nie wie , jak prawidłowo wymawiano  imię  Boże  . Więc oddali swoje życie jakiemuś nie znanemu Bogu . Odrzuciwszy Tego Który zapłacił najwyższą cenę za ich życie . Dlatego też żaden świadek nigdy nie uzna Jezusa Chrystusa jako swego Pana .


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #110 dnia: 01 Sierpień, 2017, 10:05 »
Tylko że świadkowie oddali swoje życie jehowie , na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa .  Broszura IMIĘ BOŻE czytamy ,, nikt nie wie , jak prawidłowo wymawiano  imię  Boże  . Więc oddali swoje życie jakiemuś nie znanemu Bogu . Odrzuciwszy Tego Który zapłacił najwyższą cenę za ich życie . Dlatego też żaden świadek nigdy nie uzna Jezusa Chrystusa jako swego Pana .

Kłamstwem jest co piszesz o tym, że świadkowie odrzucili ofiarę Jezusa. Ale nie dziwi mnie to co piszesz.
Wymowa imienia Boga jest do dzisiaj nieznana ale przyjęto, ze wymawia się je jako Jehowa lub Jahwe. Świadkowie przyjęli  Jehowa bo taka forma przewijała się przez wieki na całym świecie. Kłamstwem więc jest, że świadkowie czczą Boga którego nie znają. Znają go doskonale w odróżnieniu do np katolików czy protestantów czy prawosławnych.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #111 dnia: 01 Sierpień, 2017, 10:50 »
Wymowa imienia Boga jest do dzisiaj nieznana ale przyjęto, ze wymawia się je jako Jehowa lub Jahwe. Świadkowie przyjęli  Jehowa bo taka forma przewijała się przez wieki na całym świecie.

Czyli opieracie sie na tradycji ludzkiej.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #112 dnia: 01 Sierpień, 2017, 10:56 »
Czyli opieracie sie na tradycji ludzkiej.

Opieramy się na tym, ze Bóg ma imię, które po hebrajsku było zapisywane w formie tetragramu JHWH.
Ludzka tradycja nakazała zastępować to imię słowem "Pan" , ludzka tradycja zakazał wymawiania imienia Boga. 


Tusia

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #113 dnia: 01 Sierpień, 2017, 14:44 »
Wymowa imienia Boga jest do dzisiaj nieznana ale przyjęto, ze wymawia się je jako Jehowa lub Jahwe.





Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #114 dnia: 01 Sierpień, 2017, 16:50 »
Tusia, napisałem dokladnie, że obie formy imienia Boga czyli Jahwe i Jehowa są używane przez świadków.


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #115 dnia: 01 Sierpień, 2017, 16:54 »
Obj. 5:13,14
"13  I usłyszałem, jak każde stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią,+ i na morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: „Zasiadającemu na tronie+ i Barankowi+ błogosławieństwo i szacunek,+ i chwała,+ i potęga na wieki wieków”. 14  A cztery żywe stworzenia mówiły: „Amen!”, starsi+ zaś upadli i oddali cześć."

Błogosławieństwo, szacunek, chwała, potęga i cześć identyczna Ojcu i Barankowi.

Zwróć jeszcze uwagę na pewien szczegół - czytamy w tych wersetach opis oddawania czci Stwórcy przez KAŻDE stworzenie, które jest w niebie, na ziemi i pod ziemią. Jeżeli Jezus jest stworzeniem i jest w niebie, czy nie powinien być z tymi, którzy wielbią Stwórcę, zamiast przyjmować cześć jako Stwórca?

Jezus jest synem Jehowy i jak wiesz zasiada po prawicy swojego Ojca. Od początku Jezus ma bardzo uprzywilejowaną pozycję wobec Boga i dlatego i jemu oddaje się cześć tak jak Jehowie. Jak wiesz, na koniec tylko Jehowa będzie panował we wszystkim .


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #116 dnia: 01 Sierpień, 2017, 17:44 »
Cytuj
Ludzka tradycja nakazała zastępować to imię słowem "Pan" , ludzka tradycja zakazał wymawiania imienia Boga. 
Masz racje, bo Jezus był też człowiekiem, a więc ludzką tradycję też przedstawiał, stąd mówił Pan a nie jakaś Jehowa.

Np. wino pił podczas Paschy, a w ST spożywano zioła, a nie wino podczas tego święta.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2017, 18:34 wysłana przez Roszada »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #117 dnia: 01 Sierpień, 2017, 17:51 »
Masz racje, bo Jezus był też człowiekiem, a więc ludzką tradycję też przedstawiał, stąd mówił Pan a nie jakaś Jehowa.

Np. wino pił podczas Paschy, a w ST pito zioła, a nie wino podczas tego święta.

Gdzie jest napisane w ST, że pito zioła podczas Paschy?


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #118 dnia: 01 Sierpień, 2017, 17:53 »
Uczony ucznia pyta? ;D

„(...)I będą tej nocy jedli mięso. Mają je jeść upieczone na ogniu — z przaśnikami oraz z gorzkimi ziołami(...)” (Wj 12:8)
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2017, 18:35 wysłana przez Roszada »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #119 dnia: 01 Sierpień, 2017, 17:59 »
A gdzie jest o PICIU tych ziół? ;P