Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach  (Przeczytany 46694 razy)

Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #225 dnia: 18 Sierpień, 2017, 17:11 »
Ten sam ale nie ten, który jest równy Jehowie . Chyba , że pokażesz mi choć jeden zapis w pismach mówiący o tym, że Jezus jest Bogiem równym Jehowie ;)

Jeśli masz syna, to uznajesz go za równego sobie czy podrzędnego sobie? Czy jest twojego sortu czy gorszego sortu?


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #226 dnia: 18 Sierpień, 2017, 19:17 »
Jeśli masz syna, to uznajesz go za równego sobie czy podrzędnego sobie? Czy jest twojego sortu czy gorszego sortu?
Mało tego, z czasem synek przejmuje firmę ojca (emeryta) i staje się nadrzędnym nad ojcem. Czasem zatrudnia go, by do emerytury sobie dorobił. :)
A znam osobiście takich.

We Francji znana kandydatka na prezydenta wpierw terminowała w partii swego ojca, a później nawet go wysiudała z partii.
Tak więc powoływanie się przez ŚJ na zwyczaje ludzkie jest mało bezpieczne. ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2017, 19:19 wysłana przez Roszada »


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #227 dnia: 18 Sierpień, 2017, 21:01 »
Jeśli masz syna, to uznajesz go za równego sobie czy podrzędnego sobie? Czy jest twojego sortu czy gorszego sortu?

Mój syn nigdy nie będzie mi równy, trudno żeby ktoś i mnie i mojego syna uważał nas za te same osoby ;)
To dziadka i wnuczka też uznasz za równe sobie osoby ?


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #228 dnia: 18 Sierpień, 2017, 21:03 »
Mało tego, z czasem synek przejmuje firmę ojca (emeryta) i staje się nadrzędnym nad ojcem. Czasem zatrudnia go, by do emerytury sobie dorobił. :)
A znam osobiście takich.

We Francji znana kandydatka na prezydenta wpierw terminowała w partii swego ojca, a później nawet go wysiudała z partii.
Tak więc powoływanie się przez ŚJ na zwyczaje ludzkie jest mało bezpieczne. ;)

Nikt się nie powołuje na ludzkie zwyczaje, pisma jasno podają, że na koniec Jezus wszystko przekaże Jehowie. Tak więc pudło. To raczej ty powołujesz się na ludzkie zwyczaje. Gubisz się we własnym sosie.


Offline josh82

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #229 dnia: 18 Sierpień, 2017, 22:03 »
Chyba , że pokażesz mi choć jeden zapis w pismach mówiący o tym, że Jezus jest Bogiem równym Jehowie ;)

Mat. 16:13-17, szczególnie 16 i 17 wersety. A później przeczytaj Jana 5:18.
Te wersety wytłumaczą Ci, ca oznacza zwrot "Syn Boży".

Zwróć uwagę na to co powiedział Pan Jezus w Ew. Mateusza, we wskazanych wersetach: "Szczęśliwy jesteś (...),gdyż nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz mój Ojciec, który jest w niebiosach.".

Ty cały czas polegasz na objawieniach/objaśnieniach Strażnicy, czyli ludzi, a prawdę o Chrystusie objawia Ojciec.


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #230 dnia: 18 Sierpień, 2017, 22:49 »
Mój syn nigdy nie będzie mi równy
To straszne, że tak uważasz.

, trudno żeby ktoś i mnie i mojego syna uważał nas za te same osoby ;)
Szczerze powiedziawszy, to już zależy od genów. Niektórzy wyglądają identycznie, inni po prostu przypominają się nawzajem. W każdym razie, nie ma to znaczenia, bo ta dyskusja nie leży w temacie uważania kogoś za tą samą osobę.

To dziadka i wnuczka też uznasz za równe sobie osoby ?
Oczywiście, że są równymi sobie osobami. Jeśli sądzisz inaczej, to wchodzimy tutaj w pole etyki i wartościowania człowieka. Uprzedzam tylko, że ostatnio na szeroką skalę uznawanie innych za ludzi podrzędnych skończyło się na Holocauście.


Tusia

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #231 dnia: 18 Sierpień, 2017, 23:56 »
Mój syn nigdy nie będzie mi równy,

Pycha zawsze kroczy przed upadkiem.

trudno żeby ktoś i mnie i mojego syna uważał nas za te same osoby

Znowu gadasz Strażnicą. Przebudź się!

To dziadka i wnuczka też uznasz za równe sobie osoby ?

Oczywiście! W człowieczeństwie są sobie równi. Dziadek i wnuczek są ludźmi.



Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #232 dnia: 19 Sierpień, 2017, 15:15 »
To straszne, że tak uważasz.
Szczerze powiedziawszy, to już zależy od genów. Niektórzy wyglądają identycznie, inni po prostu przypominają się nawzajem. W każdym razie, nie ma to znaczenia, bo ta dyskusja nie leży w temacie uważania kogoś za tą samą osobę.
Oczywiście, że są równymi sobie osobami. Jeśli sądzisz inaczej, to wchodzimy tutaj w pole etyki i wartościowania człowieka. Uprzedzam tylko, że ostatnio na szeroką skalę uznawanie innych za ludzi podrzędnych skończyło się na Holocauście.

Pytam czy ty mając syna będziesz kiedykolwiek tym synem ? Gdzie w pismach czytasz o tym, że kiedyś Jezus, syn Jehowy, będzie swoim Ojcem czyli Jehową ;)
Ja nie wyobrażam sobie sytuacji, że kiedykolwiek ja będę swoim ojcem ...... no chyba, ze u was jest inaczej i za chwilę napiszecie, że to wy spłodziliście waszych ojców ! ;)


Offline Światus

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #233 dnia: 19 Sierpień, 2017, 17:02 »
Pytam czy ty mając syna będziesz kiedykolwiek tym synem ? Gdzie w pismach czytasz o tym, że kiedyś Jezus, syn Jehowy, będzie swoim Ojcem czyli Jehową ;)
Ja nie wyobrażam sobie sytuacji, że kiedykolwiek ja będę swoim ojcem ...... no chyba, ze u was jest inaczej i za chwilę napiszecie, że to wy spłodziliście waszych ojców ! ;)

Takie idiotyzmy tylko w Strażnicy  ;D ;D ;D

Dlaczego słowo "Bóg", w odniesieniu do Syna, Izaj 9:6, traktujecie jako tytuł, a w stosunku do Ojca - już nie?
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2017, 17:06 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #234 dnia: 19 Sierpień, 2017, 17:29 »


Pytam czy ty mając syna będziesz kiedykolwiek tym synem ? Gdzie w pismach czytasz o tym, że kiedyś Jezus, syn Jehowy, będzie swoim Ojcem czyli Jehową ;)
Ja nie wyobrażam sobie sytuacji, że kiedykolwiek ja będę swoim ojcem (...)
Takie absurdalne wnioski świadczą tylko o tym, że zupełnie nie ogarniasz tematu. Sprawdza się na tobie co pisał apostoł Piotr (cytat z PNS) - "(...) Są w nich jednak pewne sprawy trudne do zrozumienia, które ludzie nieuczeni i niestali przekręcają — podobnie jak pozostałe Pisma — ku własnej zgubie."



MX - koniec - MX



Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #235 dnia: 19 Sierpień, 2017, 19:11 »
Pytam czy ty mając syna będziesz kiedykolwiek tym synem ? Gdzie w pismach czytasz o tym, że kiedyś Jezus, syn Jehowy, będzie swoim Ojcem czyli Jehową ;)
Ja nie wyobrażam sobie sytuacji, że kiedykolwiek ja będę swoim ojcem ...... no chyba, ze u was jest inaczej i za chwilę napiszecie, że to wy spłodziliście waszych ojców ! ;)

Nie jestem pewien czy dobrze to zrozumiałeś. Nie rozpoczynałem tematu pt. "jak urodzisz syna to stanie się on tobą", tylko temat "jak urodzisz syna, to dziedziczy on po tobie człowieczeństwo"


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #236 dnia: 19 Sierpień, 2017, 19:15 »
Takie porównanie na poziomie trampka:

jak kobieta stworzy z gliny ludzika, to on nie odziedziczy po niej człowieczeństwa;
jak kobieta zrodzi dziecko, to ono odziedziczy po niej człowieczeństwo i wszelkie prawa.


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #237 dnia: 19 Sierpień, 2017, 20:23 »
Nie jestem pewien czy dobrze to zrozumiałeś. Nie rozpoczynałem tematu pt. "jak urodzisz syna to stanie się on tobą", tylko temat "jak urodzisz syna, to dziedziczy on po tobie człowieczeństwo"

A moje ojcostwo też po mnie dziedziczy ? ;)


Offline josh82

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #238 dnia: 19 Sierpień, 2017, 20:45 »
Trampek, naucz się czytać ze zrozumieniem.
Kto i kiedy w tym temacie napisał, że Jezus jest Ojcem?


Offline Światus

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #239 dnia: 19 Sierpień, 2017, 20:48 »
A moje ojcostwo też po mnie dziedziczy ? ;)

A nie odziedziczy??!
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2017, 20:50 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?