Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach  (Przeczytany 46633 razy)

Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #240 dnia: 19 Sierpień, 2017, 20:50 »
Pytam czy ty mając syna będziesz kiedykolwiek tym synem ? Gdzie w pismach czytasz o tym, że kiedyś Jezus, syn Jehowy, będzie swoim Ojcem czyli Jehową ;)
Ja nie wyobrażam sobie sytuacji, że kiedykolwiek ja będę swoim ojcem ...... no chyba, ze u was jest inaczej i za chwilę napiszecie, że to wy spłodziliście waszych ojców ! ;)

Nie mów o "swoim ojcu", tylko wal po jego imieniu, tak jak robisz z Bogiem.
Widzisz jaki jesteś cienki ??
 ;D


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #241 dnia: 19 Sierpień, 2017, 20:54 »
Trampek, naucz się czytać ze zrozumieniem.
Kto i kiedy w tym temacie napisał, że Jezus jest Ojcem?

Cały czas tu czytam, że :
1. Ojciec i Syn są sobie równi ;)
2. cały czas tu czytam , ze imię Boga odnosi się i do Ojca i do syna,
3. cały czas tu czytam , że Jehowa to jakiś staroizraelski Bóg ale teraz wystarczy modlić się do Jezusa ;).

Kiedy zaczyna się temat o tym, że Jezus nie jest równy Jezusowi to piszecie, że Jezus jest równy Jehowie ale w jakiejś "naturze". Pisma nic a nic nie wspominają o tym a wy z uporem maniaka piszecie , że Jezus jest równy Jehowie ale w swojej "naturze" ;)
Skoro pisma nigdy nigdzie nie poruszają tego tematu to po co w ogóle go poruszacie ?
Wiem , że robicie to żeby podeprzeć tym kłamliwą naukę o Trójcy ale nic z tego - nigdy wam to się nie uda no chyba, że zrobicie swój "przekład" pism w opracowaniu Andryszczaka i jemu podobnych ;)


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #242 dnia: 19 Sierpień, 2017, 20:56 »
Nie mów o "swoim ojcu", tylko wal po jego imieniu, tak jak robisz z Bogiem.
Widzisz jaki jesteś cienki ??
 ;D

Wychowano mnie tak, że nie zwracam się do mojego ojca po imieniu ale jak rozmawiam z kimś kto go nie zna to mówię jak ma na imię ;)




Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #243 dnia: 19 Sierpień, 2017, 21:22 »
A nie odziedziczy??!

Rewelacja ! Mój syn odziedziczy po mnie moje ojcostwo ! Nie wiedziałem, że będę synem mojego syna albo inaczej, że mój syn będzie moim ojcem.....pięknie !!!
Rozumiem, że będzie ze mną jak w tym filmie "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" ;)


Offline zenobia

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #244 dnia: 19 Sierpień, 2017, 22:47 »
Zwrociłam uwage , koordynatorowi , ze nie mowi sie teraz Pan Jezus a do Ojca mowi sie Jehowa to , Jehowa tamto bez zadnego szacunku .Jego odpowiedz brzmiała;siostro jak sie kogos dobrze zna to mozna mowic po imieniu , to tak jak w swiecie.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #245 dnia: 19 Sierpień, 2017, 23:10 »
Rewelacja ! Mój syn odziedziczy po mnie moje ojcostwo ! Nie wiedziałem, że będę synem mojego syna albo inaczej, że mój syn będzie moim ojcem.....pięknie !!!
Rozumiem, że będzie ze mną jak w tym filmie "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" ;)

Problem w tym, że poza cynizmem na jaki cię stać, a to jest typowe dla wielu Świadków kiedy nie mają nic do powiedzenia,
nie podajesz żadnych argumentów, a jesteś na dodatek głuchy na informacje. Kiedy zadaje ci się oczywiste pytania,
udajesz że ich nie słyszysz. Nie będę podawał przykładów bo trochę tego tu było i wszyscy to widzą. Szkoda mi ciebie,
bo zbudowałeś wiarę na omylnych ludziach, w dodatku oszustach, którzy wmówili ci żeś lepszy od innych.
ORG już się zaczyna walić, ale to tak jak w przypowieści o pannach mądrych i głupich - na razie tylko odważni to dostrzegają.
Tacy zaślepieni ludzie jak Ty brną, ale przyjdzie czas że  i sam gorączkowo będziesz biegać.

Zrozumiecie, że ta trucizna korporacyjna, sączona wam do głów przez takich idiotów jak Steven Lett,
robiących idiotyczne miny jak Mussolini i przemawiających jak do czteroletnich dzieci, odcięła Wam drogę do akceptacji
tego co naprawdę przychodzi na świat. Może mój język jest dosadny, ale mierzi mnie kłamstwo jakie bezwstydnie
sączy do głów chociażby ten manipulator, niezrównoważony psychicznie i pełen negatywnych emocji telewizyjny kaznodzieja.

Przyjdzie czas, że będziecie musieli zobaczyć, jak wielkim złem było pokładanie ufności w człowieku
i jego produkcie

Ale Bóg zna Twoje rzeczywiste pobudki, więc ja jestem spokojny.
Wiedz jedno: Organizacja jest bardzo niebezpiecznym tworem, który czyni ludzi niewolnikami wypranymi z uczuć wyższych,
jeśli tego wymaga korporacja.
Matka ma nie odbierać telefonu od córki.
Handel funduszami na światowy syf, co jest ukrywane przed wiernymi. Kryta pedofilia,
a zachęcanie do dobrowolnych datków naiwnych ludzi. Wiesz coś o odszkodowaniach wypłacanych ofiarom??

Poczytaj przypowieść o pszenicy i chwastach, a zrozumiesz, że nikt nie powinien się czuć lepszy od reszty
(mówię o gloryfikowaniu jakiejś organizacji) zanim nadejdzie czas żniwa.

Org zabija duchowo, ale po prostu trzeba dorosnąć do tego, by to zrozumieć.
Bo nie jakaś org chroni człowieka. Tylko jego otwartość na fakty, której ja na tym etapie u ciebie nie widzę


Offline josh82

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #246 dnia: 19 Sierpień, 2017, 23:35 »
Cały czas tu czytam, że :
1. Ojciec i Syn są sobie równi ;)
2. cały czas tu czytam , ze imię Boga odnosi się i do Ojca i do syna,
3. cały czas tu czytam , że Jehowa to jakiś staroizraelski Bóg ale teraz wystarczy modlić się do Jezusa ;).

Kiedy zaczyna się temat o tym, że Jezus nie jest równy Jezusowi to piszecie, że Jezus jest równy Jehowie ale w jakiejś "naturze". Pisma nic a nic nie wspominają o tym a wy z uporem maniaka piszecie , że Jezus jest równy Jehowie ale w swojej "naturze" ;)
Skoro pisma nigdy nigdzie nie poruszają tego tematu to po co w ogóle go poruszacie ?
Wiem , że robicie to żeby podeprzeć tym kłamliwą naukę o Trójcy ale nic z tego - nigdy wam to się nie uda no chyba, że zrobicie swój "przekład" pism w opracowaniu Andryszczaka i jemu podobnych ;)

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: Kiedy ktoś napisał, że Jezus jest Ojcem?


Offline Światus

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #247 dnia: 19 Sierpień, 2017, 23:53 »
Rewelacja ! Mój syn odziedziczy po mnie moje ojcostwo ! Nie wiedziałem, że będę synem mojego syna albo inaczej, że mój syn będzie moim ojcem.....pięknie !!!
Rozumiem, że będzie ze mną jak w tym filmie "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" ;)

Oczywiście, że będziesz swoim ojcem. Nie ma innej możliwości.
A jeśli to niemożliwe, to wytłumacz dlaczego?
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2017, 23:56 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #248 dnia: 20 Sierpień, 2017, 01:58 »
Cały czas tu czytam, że :
1. Ojciec i Syn są sobie równi ;)
2. cały czas tu czytam , ze imię Boga odnosi się i do Ojca i do syna,
3. cały czas tu czytam , że Jehowa to jakiś staroizraelski Bóg ale teraz wystarczy modlić się do Jezusa ;).

Kiedy zaczyna się temat o tym, że Jezus nie jest równy Jezusowi to piszecie, że Jezus jest równy Jehowie ale w jakiejś "naturze".
(...)
Skoro pisma nigdy nigdzie nie poruszają tego tematu to po co w ogóle go poruszacie ?
(...)
1 pytanie - co do natury są sobie równi i o tym pisze w Pismach podawałem ci jeden werset, są i inne, ale ty jesteś ślepy na te wersety. Izajasz dobrze o was prorokował, patrzycie, a nie widzicie, czytacie a nie rozumiecie. Skończ więc z tymi bzdurami i przestań szerzyć kłamstwa.

2 pytanie - tak Imię odnosi się do Ojca i do Syna i też to pisze w Biblii, ale najwyraźniej ponownie pokazujesz brak wiedzy biblijnej wbrew swoim pysznym zapewnieniom. Ojciec dał to Imię Synowi (tak mówi Pan Jezus w NT). Podobnie jak ty jeżeli będziesz miał lub masz syna dajesz mu nazwisko.

3 pytanie - tak jest to staroizraelski Bóg (a co nie był Bogiem starożytnego Izraela?), ale bzdury piszesz, że ktoś ci każe modlić się tylko do Pana Jezusa. Najwyraźniej nadal nie rozumiesz roli Syna Bożego i dlatego wyciągasz błędne wnioski ze słów innych.

Najwyraźniej jesteś neofitą zachłyśnięty sloganami, który myśli, że Boga za nogi złapał i może się do Niego zwracać jak do kolegi.

Zacznij ty modlić się do Boga Prawdziwego i czytać Biblię bez ogłupiajacych gazetek i piorących mózg zebrań.


MX - koniec - MX


Offline Startek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #249 dnia: 20 Sierpień, 2017, 08:25 »
1 pytanie - co do natury są sobie równi i o tym pisze w Pismach podawałem ci jeden werset, są i inne, ale ty jesteś ślepy na te wersety. Izajasz dobrze o was prorokował, patrzycie, a nie widzicie, czytacie a nie rozumiecie. Skończ więc z tymi bzdurami i przestań szerzyć kłamstwa.

2 pytanie - tak Imię odnosi się do Ojca i do Syna i też to pisze w Biblii, ale najwyraźniej ponownie pokazujesz brak wiedzy biblijnej wbrew swoim pysznym zapewnieniom. Ojciec dał to Imię Synowi (tak mówi Pan Jezus w NT). Podobnie jak ty jeżeli będziesz miał lub masz syna dajesz mu nazwisko.

3 pytanie - tak jest to staroizraelski Bóg (a co nie był Bogiem starożytnego Izraela?), ale bzdury piszesz, że ktoś ci każe modlić się tylko do Pana Jezusa. Najwyraźniej nadal nie rozumiesz roli Syna Bożego i dlatego wyciągasz błędne wnioski ze słów innych.

Najwyraźniej jesteś neofitą zachłyśnięty sloganami, który myśli, że Boga za nogi złapał i może się do Niego zwracać jak do kolegi.

Zacznij ty modlić się do Boga Prawdziwego i czytać Biblię bez ogłupiajacych gazetek i piorących mózg zebrań.


MX - koniec - MX

1Jana5 : 13 Napisałem to do was , którzy wierzycie  w imię Syna Bożego , abyście wiedzieli , że macie życie wieczne . 14  Nasza pewność , z którą  zbliżamy się do Niego , łączy się z tym , że kiedykolwiek prosimy o coś zgodnie z Jego wolą , słyszy nas. 15  A skoro wiemy ,  że nas słyszy , , gdy Go o coś prosimy , wiemy też , że mamy od Niego  odpowiedź  na przedstawione Mu prośby . 20 Wiemy też jednak , że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum , abyśmy poznawali Tego , który jest Prawdziwy - i jesteśmy w tym Prawdziwym ,  Jego Synu , Jezusie Chrystusie . On jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym .  Jeszcze jeden fragment Jana 14 : 13,14  I o cokolwiek poprosilibyście w moim imieniu , tego dokonam , aby Ojciec był uwielbiony w Synu -  jeśli o coś Mnie poprosicie w moim imieniu , spełnię to .


Offline Światus

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #250 dnia: 20 Sierpień, 2017, 15:59 »
1 pytanie - co do natury są sobie równi i o tym pisze w Pismach podawałem ci jeden werset, są i inne, ale ty jesteś ślepy na te wersety. Izajasz dobrze o was prorokował, patrzycie, a nie widzicie, czytacie a nie rozumiecie. Skończ więc z tymi bzdurami i przestań szerzyć kłamstwa.

O tym pisze także inny świadek na tym forum, robbo1, w innym wątku.
Zaraz, zaraz, coś mi się kołacze. Kogo w Biblii nazywa się "ojcem kłamstwa"?

Wiecie co? Zaczynam doceniać robbo1. Facet szuka, myśli (błędnie, ale myśli), odpowiada nawet na trudne pytania, a trampek...

Ciemny jak loch w zamczysku
W najgłębszej piwnicy
A światło tam przynoszą
Jedynie strażnicy.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #251 dnia: 21 Sierpień, 2017, 08:08 »
Wychowano mnie tak, że nie zwracam się do mojego ojca po imieniu ale jak rozmawiam z kimś kto go nie zna to mówię jak ma na imię ;)

To znaczy, zgodnie z tym, co Cię uczą mędrcy z USA, że Jehowa nie jest Twoim Ojcem, a Ty nie jesteś Jego synem...


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #252 dnia: 21 Sierpień, 2017, 11:46 »
To znaczy, zgodnie z tym, co Cię uczą mędrcy z USA, że Jehowa nie jest Twoim Ojcem, a Ty nie jesteś Jego synem...

Ja uczę się na podstawie tego co czytam w pismach czyli m in  :

"9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus." Mt 23

albo tu :

"„To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa” J 17,3

albo tu :

"„Ty, który masz na imię Jehowa, ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią” Ps 83,18.

A to nie ja nazywam papieża ojcem świętym ;)


Offline Reskator

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #253 dnia: 21 Sierpień, 2017, 18:09 »
Problem w tym, że poza cynizmem na jaki cię stać, a to jest typowe dla wielu Świadków kiedy nie mają nic do powiedzenia,
nie podajesz żadnych argumentów, a jesteś na dodatek głuchy na informacje. Kiedy zadaje ci się oczywiste pytania,
udajesz że ich nie słyszysz. Nie będę podawał przykładów bo trochę tego tu było i wszyscy to widzą. Szkoda mi ciebie,
bo zbudowałeś wiarę na omylnych ludziach, w dodatku oszustach, którzy wmówili ci żeś lepszy od innych.
ORG już się zaczyna walić, ale to tak jak w przypowieści o pannach mądrych i głupich - na razie tylko odważni to dostrzegają.
Tacy zaślepieni ludzie jak Ty brną, ale przyjdzie czas że  i sam gorączkowo będziesz biegać.

Zrozumiecie, że ta trucizna korporacyjna, sączona wam do głów przez takich idiotów jak Steven Lett,
robiących idiotyczne miny jak Mussolini i przemawiających jak do czteroletnich dzieci, odcięła Wam drogę do akceptacji
tego co naprawdę przychodzi na świat. Może mój język jest dosadny, ale mierzi mnie kłamstwo jakie bezwstydnie
sączy do głów chociażby ten manipulator, niezrównoważony psychicznie i pełen negatywnych emocji telewizyjny kaznodzieja.

Przyjdzie czas, że będziecie musieli zobaczyć, jak wielkim złem było pokładanie ufności w człowieku
i jego produkcie

Ale Bóg zna Twoje rzeczywiste pobudki, więc ja jestem spokojny.
Wiedz jedno: Organizacja jest bardzo niebezpiecznym tworem, który czyni ludzi niewolnikami wypranymi z uczuć wyższych,
jeśli tego wymaga korporacja.
Matka ma nie odbierać telefonu od córki.
Handel funduszami na światowy syf, co jest ukrywane przed wiernymi. Kryta pedofilia,
a zachęcanie do dobrowolnych datków naiwnych ludzi. Wiesz coś o odszkodowaniach wypłacanych ofiarom??

Poczytaj przypowieść o pszenicy i chwastach, a zrozumiesz, że nikt nie powinien się czuć lepszy od reszty
(mówię o gloryfikowaniu jakiejś organizacji) zanim nadejdzie czas żniwa.

Org zabija duchowo, ale po prostu trzeba dorosnąć do tego, by to zrozumieć.
Bo nie jakaś org chroni człowieka. Tylko jego otwartość na fakty, której ja na tym etapie u ciebie nie widzę
Dodałbym Abbo te Rolexy,sygnety i spineczki z Au dla Ck.
Ci to zawiadują finansami śj wiedzą jak kupić przychylność Ck.
A Ck to byli pionierzy,biedni,poniewierani przez organizację latami nagle znależli się w raju na ziemi w Warwick dawniej w NY.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2017, 18:16 wysłana przez Reskator »


Offline Światus

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #254 dnia: 21 Sierpień, 2017, 18:16 »
To znaczy, zgodnie z tym, co Cię uczą mędrcy z USA, że Jehowa nie jest Twoim Ojcem, a Ty nie jesteś Jego synem...

Masz rację Gorszycielu, trampek nie jest dzieckiem, ale wnukiem Jehowy  ;D
... jak już wiadomo z innego wątku  ;)
Nie no, śmiać mi się chce.
Trampek - wnuk Dziadka Jehowy i Babki Organizacji  ;D ;D ;D
******
Ale to by oznaczało..., że Organizacja jest matką Jezusa...  :o
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?