Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce  (Przeczytany 24385 razy)

Offline trampek

Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:00 »
Nie ja się zatrzymałem na latach 60-tych, tylko ty na latach 40-tych, bo wtedy odrzucili ŚJ transfuzję. :)
Mówisz lata 60-ty. To co się zmieniło w nauce ŚJ w tej kwestii. Słucham...
No to przytocz wytyczne na 2017 r. ;)

Nie słyszałeś, że w zakładach produkcyjnych padają zwierzęta. ;)
Słyszałeś, że za utylizacje się płaci, a za świeżo padnięte zwierzę można jeszcze sprzedać i zarobić?
Myślisz, że je zaraz wyrzucają lekką ręką. To kosztuje.
Zdaje się krótko na tym świecie żyjesz, skoro nie wiesz o takich rzeczach.
Ojciec mój pracował 40 lat w tej branży to coś wiem. :-\Zdaje się słabo czytasz, bo powyżej pisano:

Nie jestem aż takim "ortodoksą" jak ty . Wiem , ze w ubojniach krew ze zwierząt spuszcza się i nie mam oporów jeść np suchej krakowskiej czy klepnąć sobie schabowego na obiad.
Unikam jedyne tych rzeczy o których wiadomo, że produkuje się je z dodatkiem krwi, którą spuszcza się ze zwierząt zaraz po ich zabiciu.
W latach 40-stych ubiegłego wieku ŚJ zrozumieli, ze należy powstrzymywać się od rzeczy wymienionych w Dziejach Apostolskich czyli m in od krwi.


Offline Roszada

Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:04 »
Cytuj
W latach 40-stych ubiegłego wieku ŚJ zrozumieli, ze należy powstrzymywać się od rzeczy wymienionych w Dziejach Apostolskich czyli m in od krwi.
No jedna kiepski znawca z ciebie. :-\
Popraw się, bo napisałeś nieprawdę.


Tusia

  • Gość
Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:05 »
W latach 40-stych ubiegłego wieku ŚJ zrozumieli, ze należy powstrzymywać się od rzeczy wymienionych w Dziejach Apostolskich czyli m in od krwi.

Wielu ŚJ, kiedy znajdą się w obecności żydów, wstrzymują się od krwi.


Offline trampek

Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:17 »
Wielu ŚJ, kiedy znajdą się w obecności żydów, wstrzymują się od krwi.

Ja powstrzymuję się od krwi nie z powodu żydów. Gdybym patrzał na żydów to musiałbym tak jak oni i np katolicy unikać wymawiania imienia Jehowy też a nigdzie w piśmie świętym nie ma zakazu głoszenia imienia Boga.
Tak więc dalej będę jadł kiełbaski i mięsko jak do tej pory i myślę ze Bóg nie pogniewa się na mnie za to .


Tusia

  • Gość
Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:26 »
Ja powstrzymuję się od krwi nie z powodu żydów.

Widzę, że nie czytałeś fragmentu z Dziejów Apostolskich, na które się powołujesz. Właśnie z powodów obecności żydów, powstał ten "zakaz" i tylko dlatego:

"Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach" (Dz 15, 19-21)



Offline trampek

Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:44 »
Widzę, że nie czytałeś fragmentu z Dziejów Apostolskich, na które się powołujesz. Właśnie z powodów obecności żydów, powstał ten "zakaz" i tylko dlatego:

"Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach" (Dz 15, 19-21)

Na pogan nałożono "ciężary" konieczne wymaganiami jakie ma Jehowa. Uważasz, że te "ciężary" czyli np powstrzymywanie się od krwi czy nierządu dzisiaj już nikogo nie obowiązują ? Czy tam gdzie nie było żydów to można było wyznawcom Jehowy spożywać krew czy uprawiać nierząd ?


Tusia

  • Gość
Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Lipiec, 2017, 22:19 »
Na pogan nałożono "ciężary" konieczne wymaganiami jakie ma Jehowa. Uważasz, że te "ciężary" czyli np powstrzymywanie się od krwi czy nierządu dzisiaj już nikogo nie obowiązują ?

Obowiązują nadal żydów.

Czy tam gdzie nie było żydów to można było wyznawcom Jehowy spożywać krew czy uprawiać nierząd ?

Chrześcijanie nie są wyznawcami "Jehowy", lecz są wyznawcami Jezusa i Jego sługami:

http://piotrandryszczak.pl/czy-pierwsi-chrzescijanie-byli-slugami-jehowy.html
 


Offline Roszada

Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Lipiec, 2017, 23:01 »
Ale trampek jest wyznawcą Jehowy, którego wstawił sobie do Nowego Testamentu.
To nie chrześcijanin, ale wyznawca Jehowy. Chrześcijanin, jak sama nazwa wskazuje to wyznawca Chrystusa.,


Offline trampek

Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Lipiec, 2017, 11:16 »
Ale trampek jest wyznawcą Jehowy, którego wstawił sobie do Nowego Testamentu.
To nie chrześcijanin, ale wyznawca Jehowy. Chrześcijanin, jak sama nazwa wskazuje to wyznawca Chrystusa.,

Zgadza się, moim Bogiem jest Jehowa a nie Jezus lub Trójca.


Offline Roszada

Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Lipiec, 2017, 11:20 »
Zgadza się, moim Bogiem jest Jehowa a nie Jezus lub Trójca.
A moim Bóg Ojciec, a nie żadna Jehowa.
A także wołam wraz z Tomaszem "Pan mój i Bóg mój!" do Jezusa.
A trampek mnie Biblii nie nauczy.

Pokaż mi w Biblii (nawet w Biblii ŚJ) frazę Ojciec Jehowa

"Tak pragnę Ojcze, Jehowo, drogami Twoimi iść” (Śpiewajmy Jehowie 2009, Pieśń 22; patrz też Pieśni 56, 61, 71);

„A więc niebiański Ojciec, Jehowa, na pewno zadba o nasze potrzeby” (Strażnica 15.09 2011 s. 22);

Ojciec Jehowa z zadowoleniem przyjmie nasze wyrazy doceniania” (Strażnica Nr 23, 2003 s. 19).


Tusia

  • Gość
Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Lipiec, 2017, 11:35 »
moim Bogiem jest Jehowa

Nie! Już wyznałeś swoją wiarę w prawdziwego boga, szatana.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Lipiec, 2017, 11:46 »
Zgadza się, moim Bogiem jest Jehowa a nie Jezus lub Trójca.

Strasznie ci współczuję.
W mojej osobistej klasyfikacji bogów jhwh mieści się gdzieś tak między Kali a Coatlicue, aczkolwiek jhwh ma na koncie zdecydowanie więcej ofiar.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Lipiec, 2017, 15:02 »
A kto dodaje części krwi do mięsa ? Możesz jaśniej ?

A co ja mam ci rozjaśniać?  ???    Spytałem czy można dodawać hemoglobinę do jedzenia?  Nie pisałem kto dodaje. Pytam czy można?

Jesteś w stanie odpowiedzieć na to pytanie?


Offline Reskator

Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Lipiec, 2017, 16:17 »
Zgadza się, moim Bogiem jest Jehowa a nie Jezus lub Trójca.
Trampek Twoim Bogiem jest Jahwe,a najlepiej JHWH.-nie ma dowodów na oryginalną wymowę.
Jehowa to wymysł dominikanina z roku 1270 z konotacji KK który tak przetłumaczył JHWH.
Samo Ciało Kierownicze mówi pisze że bibliści zarzucili tą wymowę,ale śj zostają przy starej wymowie.
A wiesz dlaczego?Bo prezydent inaczej sędzia Rutherford nadał nazwę Badaczom-Świadkowie Jehowy.
Facet nie znał hebrajskiego,greckiego a improwizował na całego... w San Diego.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec, 2017, 16:24 wysłana przez Reskator »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Spozywanie krwi a ubojnie w Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Lipiec, 2017, 16:49 »
Jak 2,10: Kto bowiem przestrzega całego Prawa, ale czyni fałszywy krok w jednym szczególe, staje się przestępcą względem nich wszystkich.

Jeśli niejedzenie krwi jest ważne, winieneś się przyglądać mięsu szczegółowo, aby Prawa nie przestąpić.