Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Robert Rient w TVP Kultura!  (Przeczytany 17576 razy)

Mario

  • Gość
Robert Rient w TVP Kultura!
« dnia: 02 Maj, 2015, 09:53 »
W piątek 22.30 2 TVP Kultura w ramach programu publicystycznego odbył się ciekawy wywiad z Robertem Rientem.
Jeżeli nie znajdziemy materiału w sieci, postaram się zgrać i wrzucić go tutaj.
Myślę, że to kolejny " krok milowy " w dyskusjach z wszystkimi Polakami poprzez media na temat Św J.


Offline Robert

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Maj, 2015, 11:01 »
Dzięki Mario!

Nagranie jest już w sieci - wywiad ze mną pojawia się pod koniec, tutaj link: http://vod.tvp.pl/audycje/kultura/tygodnik-kulturalny/wideo/01052015/19616673


Offline Noc_spokojna

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Maj, 2015, 19:53 »
Dzięki Mario!

Nagranie jest już w sieci - wywiad ze mną pojawia się pod koniec, tutaj link: http://vod.tvp.pl/audycje/kultura/tygodnik-kulturalny/wideo/01052015/19616673
Robert super robota! Podaję dalej :). Dzięki!
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline gedeon

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj, 2015, 13:57 »
Dzięki Mario!

Nagranie jest już w sieci - wywiad ze mną pojawia się pod koniec, tutaj link: http://vod.tvp.pl/audycje/kultura/tygodnik-kulturalny/wideo/01052015/19616673


Poszperałem no i gdzieś tam znalazłem. 31:14 mówisz Robert o katalogu książek zakazanych, a jest taki, bo ja nie słyszałem...?
Sugerujesz, że ta książka na pewno już jest na tej liście......? Ale książki nikt nie czytał, skoro nikt nie zna treści to jak można ją zakazać? ;D Wredny jestem, wiem ale lubię porządek.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2015, 15:12 wysłana przez gedeon »


Offline Liberal

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Maj, 2015, 15:12 »
No tak, Gedeon chyba słusznie się "czepia" bo ja - jako były starszy - nigdy nie słyszałem o żadnej liście książek zakazanych.
Fakt, że Organizacja zniechęca (czy wręcz odstręcza) do czytania literatury odstępców, ale od czytania do wykluczenia dłuuuga droga.
Z całym szacunkiem dla Twojej pracy, Robercie, ale chyba w tym wywiadzie przypisujesz swojej książce większe znaczenie, niż jest to w rzeczywistości. No, chyba że faktycznie zawiera ona treści stricte odstępcze z punktu widzenia WTS... Ale, poczytamy - zobaczymy :)
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Liberal

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Maj, 2015, 15:18 »
No a ta fajna blondynka z lewej strony stołu patrzyła na Ciebie takimi maślanymi oczami, że chyba grzechem byłoby się z nią nie umówić :P
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Maj, 2015, 15:27 »
A ja myślę, że promocja rzadzi się swoimi prawami...... to już jest biznes, zostały wyłożone pieniądze i książka musi przynieść zysk inwestorom.... życie......
więc im więcej szumu i kontrowersji dyskusji wokół tym większa szansa że ktoś kupi.....

Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline gedeon

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Maj, 2015, 15:31 »
No tak, Gedeon chyba słusznie się "czepia" bo ja - jako były starszy - nigdy nie słyszałem o żadnej liście książek zakazanych.
Fakt, że Organizacja zniechęca (czy wręcz odstręcza) do czytania literatury odstępców, ale od czytania do wykluczenia dłuuuga droga.
Z całym szacunkiem dla Twojej pracy, Robercie, ale chyba w tym wywiadzie przypisujesz swojej książce większe znaczenie, niż jest to w rzeczywistości. No, chyba że faktycznie zawiera ona treści stricte odstępcze z punktu widzenia WTS... Ale, poczytamy - zobaczymy :)


Słusznie Marku napisałeś.

No, może nie tak zupełnie się czepiam tylko prostuje,że oficjalnie takiej listy nie ma.
Co do wartości książki, kiedyś przeczytam, to się wypowiem.
Tak jak pisze Liberal, są książki które przy wizycie pasterskiej  nie są mile  widziane na pólkach. Największy wściek wywołuje Kryzys Sumienia ale to Kryzys Sumienia odstępcza relikwia.


Offline gedeon

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Maj, 2015, 15:35 »
A ja myślę, że promocja rzadzi się swoimi prawami...... to już jest biznes, zostały wyłożone pieniądze i książka musi przynieść zysk inwestorom.... życie......
więc im więcej szumu i kontrowersji dyskusji wokół tym większa szansa że ktoś kupi.....

Wiadomo kasa musi się zgadzać ale w to już nie wnikam.


Offline Roszada

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Maj, 2015, 15:36 »
A ja myślę, że promocja rzadzi się swoimi prawami...... to już jest biznes, zostały wyłożone pieniądze i książka musi przynieść zysk inwestorom.... życie......
więc im więcej szumu i kontrowersji dyskusji wokół tym większa szansa że ktoś kupi.....

No nie wiem czy na ŚJ można zrobić biznes.
Ja jakoś mercem do dziś nie jeżdżę, a raczej tramwajem. :-\

Ale może komuś się zdaje, że osiągnie milionowe nakłady i wtedy się da choć fiacika kupić. :)


Offline Liberal

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Maj, 2015, 15:43 »
Tak jak pisze Liberal, są książki które przy wizycie pasterskiej  nie są mile  widziane na pólkach. Największy wściek wywołuje Kryzys Sumienia ale to Kryzys Sumienia odstępcza relikwia.

Zapewne wiele zależy od danego zboru i usługujących w nim starszych, jednak nie sądzę żeby posiadanie i czytanie "odstępczej" literatury automatycznie prowadziło do wykluczenia. Zasadniczą kwestią w takich przypadkach jest "duchowa dojrzałość". Ja czytałem różne publikacje i nie kryłem się z tym za bardzo, inni starsi - a nawet obwodowi - wiedzieli o tym i czasami dyskutowaliśmy o zawartych tam informacjach. Nikt mi z tego powodu nie robił trudności dopóki na tych podstawach nie zacząłem krytykować WTS.
Ale to już zupełnie inna historia :)
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Liberal

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Maj, 2015, 15:44 »
No nie wiem czy na ŚJ można zrobić biznes.
Ja jakoś mercem do dziś nie jeżdżę, a raczej tramwajem. :-\

Ale może komuś się zdaje, że osiągnie milionowe nakłady i wtedy się da choć fiacika kupić. :)

Brat Połgensek pewnie by z Tobą polemizował, Włodku :P
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Roszada

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Maj, 2015, 15:49 »
Brat Połgensek pewnie by z Tobą polemizował, Włodku :P

No ale on jako pionier specjalny sam rozwozi tą literaturę. :)


Offline Roszada

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Maj, 2015, 15:51 »

Poszperałem no i gdzieś tam znalazłem. 31:14 mówisz Robert o katalogu książek zakazanych, a jest taki, bo ja nie słyszałem...?
Sugerujesz, że ta książka na pewno już jest na tej liście......? Ale książki nikt nie czytał, skoro nikt nie zna treści to jak można ją zakazać? ;D Wredny jestem, wiem ale lubię porządek.

Takie indeksy ksiąg zakazanych to są niepisane. :)
By po nich ślad nie został dla potomnych. ;)

Oto ślady po nich:

„Świadkowie Jehowy postępowaliby nierozważnie, przyjmując literaturę, która ma na celu zwodzić, i traciliby cenny czas na czytanie tego. (...) Ponadto literatura religijna, do której czytania ludzie mogą namawiać Świadków Jehowy, jest niekiedy pisana przez odstępców lub zawiera ich poglądy” (Strażnica Rok CV [1984] Nr 21 s. 28);

„Jak się zachowasz, gdy się spotkasz z przewrotną nauką, a więc z przebiegłą argumentacją odstępców twierdzących, że to, w co wierzysz jako Świadek Jehowy, nie jest prawdą? Co na przykład zrobisz, gdy otrzymasz list lub jakieś pisemko i stwierdzisz, że ten materiał pochodzi od odstępcy? Czy ciekawość skłoni cię do przeczytania go, po prostu żeby zobaczyć, co tacy mają do powiedzenia? Może sobie pomyślisz: ‘To mi nie zaszkodzi; przecież mocno stoję w prawdzie. A poza tym jeśli rzeczywiście poznałem prawdę, nie mam się czego bać. Prawda przetrzyma każdą próbę’. Byli już tacy ludzie, którzy tak sądząc nakarmili swoje umysły odstępczym rozumowaniem, wskutek czego uwikłali się beznadziejnie w pytania i wątpliwości” (Strażnica Rok CVII [1986] Nr 15 s. 7);

„Odstępcy dla własnych celów wyolbrzymiają pomyłki lub rzekome błędy braci sprawujących przewodnictwo. Nasze bezpieczeństwo zależy od wystrzegania się odstępczej propagandy niczym trucizny, którą faktycznie jest...” (Strażnica Nr 14, 1992 s. 13);

„Gdybyśmy zatem z ciekawości zaczęli się karmić pismami odstępców lub słuchać ich oszczerczej mowy, narazilibyśmy się na ogromne niebezpieczeństwo!” (Strażnica Nr 13, 1994 s. 12).


Offline Noc_spokojna

Odp: Robert Rient w TVP Kultura!
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Maj, 2015, 15:52 »
A ja może trochę inaczej...
Pamiętacie sytuacje, kiedy na forum o SJ, prowadzonym przez ex, pojawia się Świadek Jehowy, i "głosi treści", które nie są zgodne z jedyną słuszna linią forum? Prędzej czy później ktoś z exsów mu powie, że "niewolnik" zakazał pisać na odstępczych forach.  Tylko gdzie w literaturze zakazał? Raczej przestrzegał, zniechęcał, wskazywał, że to złe. Jednak wszyscy ex SJ wiedzą, że jest to równoznaczne z zakazem, i na tej podstawie udowadniają upierdliwemu głosicielowi, że jednak zakazał. Wiele razy widziałam takie dyskusje na forach (nie chce mi się teraz szukać.
A co CK mówi o literaturze odstępców?

Cytuj
w06 15.1 s. 23 ak. 13 „Nie zostawiajcie miejsca Diabłu”

Pierwsza para ludzka dopuściła się odstępstwa, ponieważ posłuchała Diabła, zamiast odrzucić jego kłamstwa. Po cóż więc mielibyśmy słuchać odstępców, czytać ich literaturę lub przeglądać ich strony internetowe? Jeśli kochamy Boga i prawdę, nie będziemy tego robić. Nie powinniśmy wpuszczać odstępców do naszych domów ani nawet ich pozdrawiać, gdyż w ten sposób stawalibyśmy się ‛współuczestnikami ich niegodziwych uczynków’ (2 Jana 9-11). Obyśmy nigdy nie dali się podejść Diabłu i nie opuścili chrześcijańskiej „drogi prawdy”, by podążać za fałszywymi nauczycielami, którzy usiłują ‛wprowadzić zgubne nauki’ oraz ‛wykorzystywać nas przez zmyślone opowieści’ (2 Piotra 2:1-3, Biblia warszawska).

Cytuj
Jak się zachowasz, gdy się spotkasz z przewrotna nauką, a więc z przebiegłą argumentacją odstępców twierdzących, że to, w co wierzysz jako Świadek Jehowy, nie jest prawdą? Co na przykład zrobisz, gdy otrzymasz list lub jakieś pisemko i stwierdzisz, że ten materiał pochodzi od odstępcy? Czy ciekawość skłoni cię do przeczytania go, po prostu żeby zobaczyć, co tacy mają do powiedzenia? Może sobie pomyślisz: 'To mi nie zaszkodzi; przecież mocno stoję w prawdzie. A poza tym jeśli rzeczywiście poznałem prawdę, nie mam się czego bać. Prawda przetrzyma każdą próbę'. Byli już ludzie, którzy tak sądząc nakarmili swoje umysły odstępczym rozumowaniem, wskutek czego uwikłali się beznadziejnie w pytania i wątpliwości.(...) Dzięki serdecznej pomocy troskliwych braci niektórzy zarażeni wątpliwościami posianymi przez odstępców odzyskali równowagę po przykrym okresie wahań i duchowego załamania. Mogli jednak w ogóle uniknąć takich cierpień.

 "Strażnica" 1986, nr 15, s. 7, wyd. pol.

Cytuj
Dlatego postanów sobie w sercu, że nigdy nawet nie tkniesz trucizny podsuwanej przez odstępców

 "Strażnica" 1986, nr 15, s.15

Cytuj
Świadkowie Jehowy postępowaliby więc nierozważnie, przyjmując literaturę, która ma na celu zwodzić, i traciliby cenny czas na czytanie tego. Nie chcą się znaleźć w takim żałosnym stanie jak Żydzi, o których Paweł napisał, że 'prawdę Bożą zamienili na kłamstwo' (Rz 1:25). Ponadto literatura religijna, do której czytania ludzie mogą namawiać Świadków Jehowy, jest niekiedy pisana przez odstępców lub zawiera ich poglądy. Prawdziwym chrześcijanom polecono unikać takich osób (2 Jana 9,11: Tyt 3:10,11)".

 "Strażnica" 1984, nr 21, s. 28 (wyd. pol.)

Można więc przyjąć, że jeśli odstępca napisał książkę, w dodatku dotyczącą organizacji, to jest ona (choć nieformalnie) zakazana, i umownie znajduje się na "liście" książek odstępczych.


Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D