Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: P, moje kroki ku prawdzie  (Przeczytany 33606 razy)

Offline Roszada

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Lipiec, 2017, 23:02 »
Z polecenia tu na forum czytam (w końcu) Kryzys sumienia żałuję, że wcześniej dobrych rad nie słuchałem. Dzięki tej książce serio widać wszystko od kuchni.

Teraz z perspektywy czasu widzę wszystko co doprowadziło, że zapragnąłem zostać ŚJ, od początków, kiedy jeszcze chodziłem do Kościoła katolickiego.
Teraz mam pytanie do Roszady, jaki jest mój status w Kościele jako osoby która została Świadkiem Jehowy(nie powiedziałem żadnemu księdzu, że nie chcę być już członkiem Kościoła, i nie dokonałem aktu apostazji) ?
Najlepiej śmiało idź do księdza z Twojej parafii porozmawiać sobie.
Ja nie wiem co mają a kartotece napisane.
Może Twoi rodzice coś podali albo sąsiedzi, że jesteś ŚJ.
Tam może być jedno zdanie, np. od 10 lat nie przyjmuje kolędy, jest ŚJ.
Powiedz śmiało, że jesteś BYŁYM ŚJ, by nie myślał, że chcesz księdza nawracać.
Możesz popatrzeć kiedy jest biuro parafialne czynne, lub zadzwonić, albo maila napisać.


Nikt

  • Gość
Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Lipiec, 2017, 06:07 »
Z polecenia tu na forum czytam (w końcu) Kryzys sumienia żałuję, że wcześniej dobrych rad nie słuchałem. Dzięki tej książce serio widać wszystko od kuchni.

Teraz z perspektywy czasu widzę wszystko co doprowadziło, że zapragnąłem zostać ŚJ, od początków, kiedy jeszcze chodziłem do Kościoła katolickiego.
Teraz mam pytanie do Roszady, jaki jest mój status w Kościele jako osoby która została Świadkiem Jehowy(nie powiedziałem żadnemu księdzu, że nie chcę być już członkiem Kościoła, i nie dokonałem aktu apostazji) ?

Co prawda ja nie Roszada. Ale przypowieść o synu marnotrawnym znasz . To pamiętaj o niej i rób co Ci serce dyktuje. Ale z tego co obilo się mi o uszy to  uroczyste wyznanie wiary , może poprzedzone jakimiś naukami spowiedź i już anieli w niebie skaczą z racuchy pod sufit.


Offline Roszada

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Lipiec, 2017, 09:21 »
Cytuj
Ale z tego co obilo się mi o uszy to  uroczyste wyznanie wiary , może poprzedzone jakimiś naukami spowiedź
Nie w każdym przypadku tak samo.
Zależy od 'winy'. Czy był biernym ŚJ, który nikogo nie pozyskał, czy był takim co wielu zwiódł. Jak długo był ŚJ, jak długo był wcześniej katolikiem.
Czasem kończy się tylko spowiedzią, bez uroczystego wyznania wiary.
No i od proboszcza zależy. ;)
Stare powiedzenie kłania się:

"Proboszcz na parafii, papież na parafii". :)


Offline P

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #78 dnia: 28 Lipiec, 2017, 19:11 »
Dzięki wszystkim za odpowiedź, jak już będę w 100% wolny to się przejdę do księdza :D wtedy nic mnie nie będzie blokować :D teraz jeszcze strach przed szpiegiem jakimś
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline Roszada

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #79 dnia: 28 Lipiec, 2017, 19:19 »
Słuchajcie, ale nie musicie się tu spowiadać. :)
Forum jest ponadreligijne.
Wiara to wg mnie prywatna sprawa każdego człowieka.
Owszem ja mam prawie napisane na czole, że jestem katolikiem (no bo niestety książki i artykuły mnie zdradzają  ;)), ale kto nie chce, nie musi pisać w co wierzy.
Jest tu co najmniej kilka albo i kilkanaście osób, które publicznie nie piszą w co wierzą, czy wierzą, do jakiego wyznania należą.

Forum to nie miejsce na deklaracje wiary.
Jako ciekawostkę napiszę, że w Płocku na manifestacji też pojawił się ksiądz, majacy w rodzinie ŚJ.


Offline Reskator

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Lipiec, 2017, 19:26 »
Dzięki wszystkim za odpowiedź, jak już będę w 100% wolny to się przejdę do księdza :D wtedy nic mnie nie będzie blokować :D teraz jeszcze strach przed szpiegiem jakimś
Idz do księdza a wtedy będziesz wolny.
On też jest wolny w 100 %.


Offline Roszada

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Lipiec, 2017, 19:51 »
Idz do księdza a wtedy będziesz wolny.
On też jest wolny w 100 %.
I dlatego pisałem by nie spowiadać się tu, bo tacy szydercy jak Reskator nie dadzą Wam spokoju.
To jest człowiek bez żadnej tolerancji. Prędzej czy później wyleci stąd.
Ja przyłożę do tego rękę, bo będę raportował nie jeden jego post. Już widziałem i widzę sporo takich. :(


Offline P

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #82 dnia: 01 Sierpień, 2017, 05:52 »
Dziś kolejny mały wielki krok :) 31.05.2018 to najpóźniej dzień,  w którym nie jestem już członkiem wyznania Świadkowie Jehowy w Polsce, a tym samym kończę swą bytność w nieboskiej organizacji
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline Reskator

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #83 dnia: 01 Sierpień, 2017, 06:20 »
Dziś kolejny mały wielki krok :) 31.05.2018 to najpóźniej dzień,  w którym nie jestem już członkiem wyznania Świadkowie Jehowy w Polsce, a tym samym kończę swą bytność w nieboskiej organizacji
A w innym kraju rozumiem będziesz śj  ;)
P czytałem Twój list,mój jest nieco inny piszę w nim ogólnikowo że się odłączam ponieważ widzię negatywne działania organizacji i na obecną chwilę nie widzę się w niej jako głosiciel,i jeszcze kilka ogólnych informacji jeśli ktoś chciałby poznać szczegóły podam w piśmie swojego meila i wtedy omówię szczegóły: firmy zbrojeniowe,Australię,zmienne nauki,zmiany wersetów,krew itp.
1.09. 2017.- zaczyna się rok służbowy i  wtedy planuję ogłosić miastu i światu.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2017, 06:38 wysłana przez Reskator »


Offline P

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #84 dnia: 01 Sierpień, 2017, 06:33 »
A w innym kraju rozumiem będziesz śj ;)
1.09. 2017.- zaczyna się rok służbowy i  wtedy planuję ogłosić miastu i światu.

Nie ma takiej możliwości. Napisałem tu Świadkowie Jehowy w Polsce bo chodzi mi o ten konkretny związek wyznaniowy do którego należę (tak nazywany w Polsce, choć w innych krajach świata inaczej) i chodzi o całkowite opuszczenie jakiejkolwiek organizacji która powiązana jest z Ciałem Kierowniczym Świadków Jehowy
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline P

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #85 dnia: 01 Sierpień, 2017, 14:52 »
A w innym kraju rozumiem będziesz śj  ;)
P czytałem Twój list,mój jest nieco inny piszę w nim ogólnikowo że się odłączam ponieważ widzię negatywne działania organizacji i na obecną chwilę nie widzę się w niej jako głosiciel,i jeszcze kilka ogólnych informacji jeśli ktoś chciałby poznać szczegóły podam w piśmie swojego meila i wtedy omówię szczegóły: firmy zbrojeniowe,Australię,zmienne nauki,zmiany wersetów,krew itp.
1.09. 2017.- zaczyna się rok służbowy i  wtedy planuję ogłosić miastu i światu.

Widzę, że post trochę poszerzony :D życzę Ci jak najlepiej, a już tym bardziej, że jeśli dobrze rozumiem, to Twój ostatni miesiąc w zakłamaniu :D Życzę też by znalazły się szczere, odważne osoby, które mają swoje głowy, i nie będą unikać Prawdy. Żebyś mógł głosić Prawdę, tak jak ja starałem się to robić będąc pionierem stałym, z tym że Ty będziesz głosił Prawdę która taką jest, a nie jaka się wydaje 8 milionom ludzi na świecie :) Pozdrawiam P
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline P

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #86 dnia: 11 Sierpień, 2017, 12:50 »
Przemyślenie ze wczorajszego Studium książki (to nie jest studium Biblii jak to się nazywa).
Pytanie do akapitu:
Dlaczego uczestniczymy w cotygodniowych zebraniach i dorocznych zgromadzeniach?

Odpowiedź jakiej się oczekuje:
Dowodzimy tym poparcia dla Królestwa Bożego, poddajemy się pod wpływ ducha świętego i pokrzepiamy innych, dając wyraz swojej wierze.

Co mi przychodzi do głowy
W ten sposób jesteśmy poddawani pod wpływ manipulacji i jeszcze bardziej jesteśmy w sidłach organizacji, nie widząc tego co ona robi i jak daleko jest od Boga


PS
Czy już jestem zepsuty?  :o ;D :P
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline Estera

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #87 dnia: 11 Sierpień, 2017, 13:24 »
Czy już jestem zepsuty?  :o ;D :P
   Nie, już regenerujesz się, od tej śmiertelnej doktryny.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #88 dnia: 11 Sierpień, 2017, 13:25 »
PS
Czy już jestem zepsuty?  :o ;D :P

Jesteś najgorszy ;)


Offline HARNAŚ

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #89 dnia: 12 Sierpień, 2017, 08:05 »
PS
Czy już jestem zepsuty?  :o ;D :P
To oni się zepsuli