Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: P, moje kroki ku prawdzie  (Przeczytany 33578 razy)

Offline P

P, moje kroki ku prawdzie
« dnia: 19 Maj, 2017, 20:22 »
Zacznę teraz póki jestem w organizacji, by móc prześledzić swoją przemianę. Coraz ciężej mi się zgłaszać na zebraniach. Jeszcze trochę się przemęczę, by w jakiś sposób spróbować otworzyć oczy tym na których mi zależy. Wiekiem raczej nie wojuję. Uchodzę za przykładną osobę, ale jak widać daleko mi od jakiegoś czasu do takiego :P . W tym wątku będę pisał to co będę uważał, że mogę w danej chwili o sobie zdradzić. No więc, od początku w Związku Wyznaniowym Świadkowie Jehowy w Polsce się rozwijałem duchowo(nie, nie urodziłem się w rodzinie Świadków Jehowy). Bóg zawsze był dla mnie ważny, a po chrzcie stał się jeszcze ważniejszy, jedno co muszę przyznać to dzięki Świadkom Jehowy zacząłem czytać Biblię i wprowadzać w życie zasady których ona uczy. Niema dziś dnia żebym nie przeczytał jakiegoś fragmentu.

P.S. Więcej wkrótce :), pisząc post jestem w trakcie pisania listu do starszych. Idzie mi lepiej niż myślałem, za jakiś czas go tu wrzucę ;)
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline HARNAŚ

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj, 2017, 21:38 »
No więc, od początku w Związku Wyznaniowym Świadkowie Jehowy w Polsce się rozwijałem duchowo(nie, nie urodziłem się w rodzinie Świadków Jehowy).
Już na starcie masz bonus


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 547
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj, 2017, 22:50 »
To świetny pomysł spisać swoją przemianę. Ja miałem wiele poziomów świadomości i racjonalizacji otoczenia nim na 100% stwierdziłem że WTS to ściema :)


Tusia

  • Gość
Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj, 2017, 22:54 »
na 100% stwierdziłem że WTS to ściema :)

WTS też wie o tym.  8-)


Offline P

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maj, 2017, 17:36 »
WTS też wie o tym.  8-)

Ja przed chrztem zaglądałem na fora i strony o tematyce Świadków Jehowy, ale chyba działała już od samego początku we mnie siła wypierania niewygodnych faktów, zafascynowanie nową religią spowodowało to, że brnąłem dalej jak zaślepiony. W tym miejscu musiałbym przeprosić takich użytkowników jak: Roszada, Tusia czy gedeon, bo czytałem Wasze posty na innych forach, a uważałem Was za najgorszych, którzy oczerniają jedyna prawdziwą religię. I że to co piszecie to wierutne kłamstwa.  Teraz już wiem jakie są fakty, więc pragnę Was przeprosić, jak na chwilę obecną pod kryptonimem "P" ale niebawem już bez przykrywki.
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline Michu72

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj, 2017, 18:15 »
Ja przed chrztem zaglądałem na fora i strony o tematyce Świadków Jehowy, ale chyba działała już od samego początku we mnie siła wypierania niewygodnych faktów, zafascynowanie nową religią spowodowało to, że brnąłem dalej jak zaślepiony. W tym miejscu musiałbym przeprosić takich użytkowników jak: Roszada, Tusia czy gedeon, bo czytałem Wasze posty na innych forach, a uważałem Was za najgorszych, którzy oczerniają jedyna prawdziwą religię. I że to co piszecie to wierutne kłamstwa.  Teraz już wiem jakie są fakty, więc pragnę Was przeprosić, jak na chwilę obecną pod kryptonimem "P" ale niebawem już bez przykrywki.
Szkoda ze przed moim chrztem nie bylo jeszcze internetu moze inaczej bym spojrzal na ta całą organizacje,tak samo jak ty tez bylem zafascynowany ta religia,czyms nowym w moim zyciu,akurat bylem po wojsku,czulem pustke i nagle sie pojawili oni i mnie załatwili :D Wiem,sam tego chcialem ale w ciagu kilku miesiecy niezle mialem mózg wyprany piekną przyszloscią ;D Dlatego super że ci sie oczy otworzyły i wiesz czym jest naprawde ta "organizacja".Pozdrawiam :)


Offline HARNAŚ

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj, 2017, 18:59 »
Ja w wojsku nie byłem siedzieć miałem. Ale gdyby tak z ulicy do mnie przyszli to świadkiem bym nie został. Chociaż muszę wam powiedzieć , że jakiejś przynależności mi troszkę brakuje. Trochę zazdroszczę tym małym społecznością , że się w kościele chociaż spotykają.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2017, 19:01 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Roszada

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj, 2017, 19:11 »
Ja przed chrztem zaglądałem na fora i strony o tematyce Świadków Jehowy, ale chyba działała już od samego początku we mnie siła wypierania niewygodnych faktów, zafascynowanie nową religią spowodowało to, że brnąłem dalej jak zaślepiony. W tym miejscu musiałbym przeprosić takich użytkowników jak: Roszada, Tusia czy gedeon, bo czytałem Wasze posty na innych forach, a uważałem Was za najgorszych, którzy oczerniają jedyna prawdziwą religię. I że to co piszecie to wierutne kłamstwa.  Teraz już wiem jakie są fakty, więc pragnę Was przeprosić, jak na chwilę obecną pod kryptonimem "P" ale niebawem już bez przykrywki.
Łoj nie wiedziałem, że pomimo wchodzenia do organizacji i tak próbowałeś czytać 'odstępcze' materiały. ;)
To nie byłeś całkiem betonem. :)


Offline P

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maj, 2017, 20:39 »
Jestem osobą ciekawą świata, moje zainteresowania są szerokie, w wielu tematach chcę wiedzieć choć troszkę, lubię rozmyślać i szukam różnych informacji żeby samemu móc wywnioskować jak jest i chyba to jednak mnie z powrotem skłoniło do dedukcji tematu Świadkowie Jehowy
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline P

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj, 2017, 18:30 »
DO: GRONO STARSZYCH ZBORU [NAZWA]
Drodzy bracia,
   Piszę ten list bo nadeszła już pora by wszystko wyjaśnić, chcę też żeby w mojej sprawie nie było niedomówień. Zależy mi na dobrze każdego ze zboru.
Z problemem który chce tu opisać zmagam się od jakiegoś czasu. Poprzez dogłębne studium Biblii i publikacji wydawanych przez Towarzystwo Strażnica, doszedłem do wniosku, że organizacja ta nie głosi Prawdy. W momencie kiedy poznałem fakty, runęła mi cała wizja tego w co powinniśmy wierzyć. Muszę to stwierdzić, Ciało Kierownicze nie bierze udziału w dostarczaniu pokarmu duchowego od Boga i Jezusa, gdyby było inaczej, nikt z pośród ponad 8 milionów Świadków Jehowy nie żyłby w błędzie, zmuszanym będąc co jakiś czas zmieniać to w co wierzy.
Wiele nauk głoszonych przez Ciało Kierownicze Świadków Jehowy, które moim zdaniem po wnikliwej analizie, uzurpuje sobie prawa do tytułowania się braćmi Chrystusa, jest głoszonych wbrew Prawdzie płynącej z Biblii.
Zbór który założył Jezus był czysty od wszelkich fałszywych nauk. Bardzo boli mnie to że tak wiele osób wierzy korporacji Strażnica, która moim zdaniem jest nastawiona na zysk, gdyby tak nie było Wy jako starsi nie byli byście ciągle informowani o tym, że należy przeprowadzić taką a taką rezolucję, aby zbór przekazywał określoną kwotę, a nie jak to naucza Biblia by każdy robił to z ochoczego serca. Musicie przyznać że rokrocznie otrzymujecie w tej sprawie listy z Biura Oddziału. Zbiórki do których przymusza Was korporacja Strażnica spowodowane jest tym co wydarzyło się na całym świecie, a w czym mieli udział członkowie różnych Gron Starszych, a nie raz i członkowie Komitetów Krajowych. Rzeczą która się wydarzyła jest ukrywanie pedofilii w zborze, co w konsekwencji przyniosło przegrane sprawy Towarzystwa Strażnica, a co za tym idzie, wypłat odszkodowań ofiarą wykorzystywania seksualnego w zborze.
Jak już wspomniałem wnikliwa analiza Biblii i publikacji Towarzystwa doprowadziła do tego, że przestałem ufać naukom Towarzystwa Strażnica udostępnianym, i niejednokrotnie zmienianym na łamach czasopisma „Strażnica Zwiastująca Królestwo Jehowy”. Czasami artykuły te stoją same sobie w sprzeczności, dla przykładu zacytuję coś co omawialiśmy jakiś czas temu na zebraniu:
*** w17 luty s. 26 ak. 12 Jak Jehowa prowadzi swój lud obecnie? ***
12 Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło „Kształtowanie się wierzeń”, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku. Jezus nie powiedział, że wierny niewolnik będzie przygotowywał doskonały pokarm duchowy. Skąd zatem możemy wiedzieć, „kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym”? (Mat. 24:45). Co świadczy o tym, że jest nim Ciało Kierownicze? Przeanalizujmy trzy grupy argumentów, które dowodzą, że gronem tym posługuje się Jehowa.[PODKREŚLENIA MOJE]
Jest to bardzo ciekawe i jakże kontrastujące z:

*** w13 15.11 s. 20 ak. 17 Co oznacza dla nas proroctwo o siedmiu pasterzach i ośmiu książętach ***
17 Starsi czytający ten artykuł mogą wyciągnąć z omawianej relacji biblijnej kilka pożytecznych wniosków. 1) Najpraktyczniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić, żeby przygotować się na nadciągający atak „Asyryjczyka”, jest umacnianie swojej wiary w Boga i pomaganie w tym naszym braciom. 2) Gdy „Asyryjczyk” zaatakuje, starsi muszą być całkowicie przekonani, że Jehowa nas wyzwoli. 3) Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie. 4) Teraz jest czas, żeby ci, którzy pokładają ufność w świeckim wykształceniu, dobrach materialnych albo ludzkich instytucjach, zmienili swój sposób myślenia. Starsi powinni być gotowi pomóc każdemu, kto się chwieje w wierze.
[PODKREŚLENIA MOJE]
To wyraźnie, przynajmniej mi pokazuje, że nie mogę ufać organizacji Świadków Jehowy. Według mnie nie ma w niej Boga, nie jest przez niego kierowana, a jedynie kierowana przez ludzi którzy uzurpują sobie prawo do nazywania siebie jedynym kanałem łączności.
Głęboka analiza wielu przekładów Biblii doprowadziła do tego że nie potrafię zgodzić się z wieloma miejscami w Pismach Greckich w Przekładzie Nowego Świata, gdzie w miejsce pierwotnego miejsca występowania imienia Jezus( bądź Chrystus) umiejscowiono imię Jehowa, doprowadzając do wypaczenia sensu pierwotnego zapisu Biblii. Dla przykładu warto żebyście się zastanowili nad takimi fragmentami jak 1Kor 10:9. Warto byście sięgnęli do przekładów interlinearnych, ale stanowczo odradzam te wydane przez Towarzystwo Strażnica ponieważ zostały one zmanipulowane.
Jeśli jesteśmy już w temacie manipulacji, jestem po przeczytaniu książek, które pomagają ustrzec się manipulacji, to z nich dowiedziałem się jak jest ona wykorzystywana, niestety Ciało Kierownicze, członkowie Biura Głównego wykorzystują ją by cała rzesza Świadków Jehowy była im podporządkowana. Wykorzystywanie uczuć, wykorzystywanie metody kontrastu (zobacz ona ma mało, a tyle daje, a Ty co?; on choruje a tak się wysila dla organizacji, a co Ty robisz?).
Korporacje którymi posługują się Świadkowie Jehowy wykorzystują płaszczyk religii do pomnażania majątku i unikaniu podatków (obłuda pełną parą, a gdzie słowa Biblii co Cezara Cezarowi?). Warto żebym wspomniał o tym jak Towarzystwo Strażnica inwestuje w:
•   firmy zbrojeniowe (jawnie stoi to w sprzeczności z tym co mówi Biblia by przekuć swe miecze na lemiesze);
•   firmy zajmujące się wyrobami tytoniowymi (gdzie poszanowanie dla życia?)
Moglibyście stwierdzić, że to oszczerstwa. Ale nie, to jest prawda na temat organizacji jaką jest Towarzystwo Strażnica, organizacji która mając wpływ na ludzi wykorzystuje swoja pozycję tworząc im zakazy a samemu się do nich nie stosując. Materiały które mogą potwierdzić fakty o których pisze możecie znaleźć na rządowych stronach Stanów Zjednoczonych, czy tak jak w sprawie pedofilii na stronach Komisji w Australii która się tym zajmowała.
   Uważam, że organizacja która uważa się za prowadzoną przez Boga nie powinna mieć za przywódców kłamców. Takim niestety jest Geoffrey W. Jackson który składał zeznania w sprawie pedofilii, a właściwie jej ukrywania przed Komisją. Podczas tego przesłuchania próbował w sposób wymijający unikać odpowiedzi niejednokrotnie zatajając powszechnie znane fakty.
   Wobec tego wszystkiego co znajduje się na stronach rządowych, stronach oficjalnych organizacji Świadków Jehowy i udostępnianych przez nich materiałach, czuję się zobowiązany do wystąpienia z związku wyznaniowego Świadkowie Jehowy w Polsce. Z dniem dostarczenia powyższego dokumentu, występuję z tego związku wyznaniowego z pełnymi tego skutkami prawnymi. Wobec przysługujących mi praw do ochrony danych osobowych, zobowiązuję Grono Starszych Zboru [NAZWA], do usunięcia wszelkich moich danych osobowych. Wiem, że Grono Starszych wypełni druk S-77 w związku z tym domagam jego nieprzetwarzania ze względu na ochronę moich danych osobowych, i zgodnie z moja wolą do jego zniszczenia. Niezastosowanie się do mojego wniosku skutkować będzie zgłoszeniem do GIODO, lub innych odpowiednich podmiotów prawnych.

Z wyrazami prawdziwej chrześcijańskiej miłości, jakiej nauczył Nas Chrystus, P
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline salvat

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj, 2017, 18:40 »
Szacunek.
List napisany bardzo merytorycznie.
Gratuluję odwagi.

PS. czekamy aż będziesz mógł się ujawnić.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Alicja_W

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj, 2017, 18:58 »
Wszystko trafione w punkt. Niesamowicie odważnie, spokojnie, z, mimo tematu, pozytywnym nastawieniem i szacunkiem oraz bez zbędnych emocji. Super.



Offline Helleboris

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj, 2017, 20:59 »
Taki rzeczowy list jest dla nich jak płachta na byka, bo nie mogą ponarzekać, że zostali obrażeni.

Jesteś odważny. Oby tak dalej i życzę Ci powodzenia po "wyjściu"
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Estera

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj, 2017, 22:33 »
Taki rzeczowy list jest dla nich jak płachta na byka, bo nie mogą ponarzekać, że zostali obrażeni.
Jesteś odważny. Oby tak dalej i życzę Ci powodzenia po "wyjściu"
   Ciekawe, czy rzeczowo do niego podejdą i będą mieli odwagę go do końca przeczytać.
   Argumenty, jak z armaty, mocne.
   Nie do odparcia.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline HARNAŚ

Odp: P, moje kroki ku prawdzie
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Maj, 2017, 07:04 »
Każdy rozsądny czytając pismo powinien się zastanowić albo sprawdzić z ciekawości co ten P wypisuje ale to mało prawdopodobne. Ale jak nie dziś to może za jakiś czas któryś z nich połączy fakty. Zycie pisze różne scenariusze