Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dodatkowe 15 min  (Przeczytany 13274 razy)

Offline Thialve

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Maj, 2017, 14:45 »
W moich stronach mawiało się: "Dziś robimy POM" *


* Powolny Obchód Miasta

Raczej POT - powolny obchód terenu, jeszcze będzie można mówić jak to się nie naPOTciłeś podczas służby :P


Lunkaa

  • Gość
Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Maj, 2017, 21:34 »
15 minut to pryszcz. :) Pamiętam, że na którymś zeszłorocznym  kongresie powiedziano, że niedziela nie jest od leżenia i leniuchowania, gdyż powinno się poświecić dzień na sprawy duchowe czyli głosić, głosić i jeszcze raz głosić.. Świątek piątek i niedziela.
Dalszej części nie pamiętam bo kimnęło mi się.
To jest trochę nienormalne żeby nie dać człowiekowi odpocząć.


Offline Asturia

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Maj, 2017, 22:21 »
15 minut to pryszcz. :) Pamiętam, że na którymś zeszłorocznym  kongresie powiedziano, że niedziela nie jest od leżenia i leniuchowania, gdyż powinno się poświecić dzień na sprawy duchowe czyli głosić, głosić i jeszcze raz głosić.. Świątek piątek i niedziela.
Dalszej części nie pamiętam bo kimnęło mi się.
To jest trochę nienormalne żeby nie dać człowiekowi odpocząć.

w niedzielę trzeba grilować a nie po raz setny zapukać to tych samych drzwi aby usłyszeć, że wasza religia nas nie interesuje  ;D
jak byłem jeszcze na przywileju presja była ogromna, trzeba było iść do służby z grupą a teraz mam elegancko, wszyscy ortodoksi w grupie poinformowani, że ja w niedzielę nie wyruszam do służby, jak jestem na sali to po zebraniu wstaję i jadę do domu nawet na zbiórce nie zostaje, he he niech teraz coś mi powiedzą  ;)


Offline zenobia

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Maj, 2017, 22:28 »
Oni nam wszystko zaprogramowali- kiedys usłyszałam ,ze ,bracia nam dali ' wtorek na studium rodzinne .


Offline Thialve

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Maj, 2017, 00:00 »
Oni nam wszystko zaprogramowali- kiedys usłyszałam ,ze ,bracia nam dali ' wtorek na studium rodzinne .

O Dżizas, no to dziękówa :O


Offline 0.00

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Maj, 2017, 12:39 »
Tak odnośnie godzinek  :) Ja pamiętam za młodu ale i teraz w ogóle w zborach jest taka tendencja (zwłaszcza w okresie jak jest dużo pionierów w zborze, a dokładnie w okresie pamiątki), że prawie każdy każdemu mówił ile to mu godzin jeszcze brakuje do 30 lub 50 a ile już ma wypracowane. Zawsze z tyłu głowy kołatało mi się pytanie: Dlaczego oni tak sobie mówią jeden drugiemu? Przecież to każdego osobista decyzja... i nikomu nie powinno się mówić. A teraz już wiem, że nieświadomie wspierają korporacyjną religię dla, której liczą się tylko wyniki !!!  >:( >:( >:( Tym właśnie zagrzewają się do wytężonej pracy  :D Taka wewnętrzna rywalizacja, jak szczury  ;D Taki wyścig szczurów  ;D

Aaa i jeszcze jedno, tendencji tej ulegają również pomazańcy. Coś o tym wiem  ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2017, 12:44 wysłana przez 0.00 »


Offline Roszada

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Maj, 2017, 12:49 »
No właśnie, bo co z tych godzin jest?
Liczy się efektywność.
Ile pozyskałeś uczniów a nie ile natrzepałeś bezowocnych godzin. :)

Mam pomysł dla CK, tu zamieszczam:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/nowe-swiatla/propozycja-dla-ciala-kierowniczego-o-odpowiedziach-do-paragrafow/new/#new


Offline lukasz84gl

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Maj, 2017, 17:42 »
Możliwe, że idąc z duchem czasu pojawi się naliczanie sekundowe tudzież odpowiednie urządzenia z GPS. Albo funkcja w Endomondo "Głoszenie". :)
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Maj, 2017, 20:29 »
Mówią o tych 15 minutach jakby to nic nie było. W 15 minut można bardzo wiele zrobić, np. przebiec 5000 metrów, zrobić sobie herbatę w przerwie meczu, przesłuchać 3-4 piosenki albo przeczytać wiersz :)


Offline Trinity

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Maj, 2017, 07:46 »
albo oglądnąć reklamy na polsacie

ja pamiętam jeszcze nie tak dawno jak był punkt że mamy głosić w nieeziele bo sobie to prawo wywalczyliśmy w latach 70 uw. i nie poto żeby tera  z tego nie korzystać.takie mamy prawo


Offline Michu72

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Maj, 2017, 08:39 »
Mówią o tych 15 minutach jakby to nic nie było. W 15 minut można bardzo wiele zrobić, np. przebiec 5000 metrów, zrobić sobie herbatę w przerwie meczu, przesłuchać 3-4 piosenki albo przeczytać wiersz :)
Albo wypic w milym towarzystwie ze dwa zimne piwka  ;D


Offline Alicja_W

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Maj, 2017, 11:23 »
W moim zborze, a także w innych zborach gdzie miałem okazje gościć, z ust różnych nadzorców obwodu miałem okazje słyszeć trochę dziwną zachętę. Obwodowi zachęcają aby każdą służbę wydłużyć o 15 minut.
Jaki to ma sens, skoro jak wiadomo wiele czasu spędzonego w służbie to puste godziny, spędzone na powolnym chodzie na terenie. Czy może Nadarzyn dał wskazówkę NO aby zachęcali do tego by potem statystyki poszły w górę i było się czym pochwalić przed centralą.

Przede wszystkim taki sens, że słupki i statystyki mają iść do góry aby można powiedzieć, ze jest błogosławieństwo, bo ostatnio jakby go mniej  ;). Poza tym to zagarnianie, zawłaszczanie życia, ograbianie z wolnego czasu prawa do odpoczynku. Pamiętam jak niegdyś "słynny" NO Różański grzmiał podczas obsługi, że "odpoczynku nie ma, po armagedonie!" Zatem jeśli już naprawdę ledwo dajecie radę to chociaż, tylko 15 minut więcej. A za rok kolejne wyciśniemy.


Offline mobydick

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Maj, 2017, 15:53 »
albo oglądnąć reklamy na polsacie
Tak sobie przypomniałem kawał:Tel. do polsatu,-Dlaczego reklamy trwają 15 minut? -Bo na więcej prawo nie pozwala.
U nas w zborze na wioskach była przerwa na kawę i ciastka.Nawet 20 minut,wesołe pogaduszki.
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline salvat

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Maj, 2017, 07:08 »
Jak słyszę "radość w służbie" i te opisy jak to niektórzy doznają ekstazy podczas głoszenia, które jest takie och, ach to zastanawiam się co się stało z ich trzeźwym myśleniem. 15 minut to relatywnie niedużo, ale już sobie wyobrażam jak w siarczysty mróz na terenie wiejskim, brat do brata mówi: no to mamy 2 godzinki, możemy kończyć. A drugi odpowiada: bracie niewolnik zalecił jeszcze 15 minut, chodź idziemy do tego domu tam daleko pod lasem....przecież armagedon prawie puka do drzwi, więc będziemy pierwsi.
 Zachwyt gwarantowany.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline dziewiatka

Odp: Dodatkowe 15 min
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Czerwiec, 2017, 21:52 »
Ja naprawdę miałem radość z głoszenia.Zawsze starałem się rozmawiać z ludźmi a i efekty były dopóki jakiś cwaniaczek nie pokazał mi artykułu o ONZ-cie i szlag trafił radość.Jeszcze siłą rozpędu głosiłem bez radości no i dupa wypadłem z grona głosicieli no i fajnie ,nie będę robił więcej z gęby cholewy.