Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: dwa super tajniackie śluby cywilne  (Przeczytany 21302 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Maj, 2017, 18:10 »
Ja nie rozumiem idei tego przeliczania jedzenie i picie na weselu na koszt prezentu. Albo zapraszasz albo nie. Nigdy tak nie analizowałem w ten sposób i powiem, że lekko mnie to degustuje.


Offline Sebastian

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Maj, 2017, 19:29 »
rzecz w tym że często człowiek nie ma wyboru i musi zaprosić tego czy tamtego bo boi się że jak nie zaprosi to będzie kwas. No i młodzi zapraszają dwa pełne zbory a to niestety kosztuje.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Maj, 2017, 20:07 »
Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.


Offline Sebastian

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Maj, 2017, 20:13 »
a ty mojej - człowiek musi zapraszać niechcianych gości a potem słyszy marudzenie jakoby popadał w materializm. Jakby każdy zaproszony przyniosł jakąś flaszkę i zagrychę to nie trzeba byłoby "popadać w materializm". O tym ja wspominałem. I dlatego pisałem że rozumiem ludzi którzy w ogóle nie robią żadnego wesela albo robią maluteńkie przyjęcie dla najbliższej rodziny złożonej z kilkunastu osób.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Maj, 2017, 20:14 »
Czy Wy nie wiecie, że to jest baśń wymyślona przez Sebastiana?
Przecież gdyby to była prawda i taka sensacja, to on uczestnik innych forów dawno by to już opowiedział i opisał.

Seb ma bujną wyobraźnię i jeszcze nie jedno Wam tu opowie.
Nie po to zmienił forum, by być tu szaraczkiem.
Musi zabłyszczeć nowinkami. ;D


Gorszyciel

  • Gość
Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Maj, 2017, 20:22 »
I najczęściej w prezencie nikt Tobie nie da czegoś naprawdę wartościowego (jak lodówka czy pralka) tylko jakieś dzbanuszki (i nawet goście nie uzgodnią ze sobą co kto daje i potem para młoda dostaje 7 takich samych dzbanuszków). Albo siedmioosobowa rodzina wręcza młodym jeden odkurzacz kupiony w tesco w promocji za 99zł (niecała stówka). Za 14zł na łebka to nie mieliby po co wchodzić do restauracji, a wszyscy jedzą piją i bawią się do rana na koszt państwa młodych.

Sebastianie, otóż rozumiem tę sprawę. Ale pisałem jedynie do tego akapitu. Równie dobrze można go bowiem odnieść do zubożałej części rodziny. I co? Też takich nie zapraszać? A jak zapraszać, to myśleć w taki sposób albo o tym gadać z bogatszą częścią rodziny? Dla mnie, jak ktoś tak przelicza, w ogóle nie zaprasza, a robi sobie wyprawkę. To jakieś chore. A gdzie spontaniczność? Ja w zaproszeniu napisałem, że nie chcemy żadnych prezentów, a prezentem będzie obecność gościa. A robiliśmy imprezę za kupę kasy. Jak kogoś nie stać, to niech nie robi nie wiadomo czego, żeby zarobić. Mierzi mnie takie podejście. Wybacz.

Generalnie się z Tobą zgadzam, że mogą być takie darmozjady gdzieś tam. Ale człowiek wychowany i z honorem nie podejrzewa innych o złe intencje...


Offline Sebastian

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Maj, 2017, 20:46 »
Czy Wy nie wiecie, że to jest baśń wymyślona przez Sebastiana? Przecież gdyby to była prawda i taka sensacja, to on uczestnik innych forów dawno by to już opowiedział i opisał.
O czym Ty gadasz i co to jest w ogóle za argument?

Po pierwsze na innym forum też to opisałem; poza tym nie "zmieniłem" forum, a rejestrując się tutaj nie deklarowałem że wypisuję się z innych forów. Jestem tu i tam a jak trzecie forum zaistnieje i zacznie być aktywne to będę pisać na trzech jednocześnie. To chyba normalne.

Po drugie prawda opisana 2x lub 3x nadal jest prawdą a kłamstwo opisane 2x lub 3x nadal jest kłamstwem więc ilość miejsc opisywania czegoś nic nie wnosi w temacie prawdziwości lub fałszywości

Po trzecie dlaczego miałem opowiadać "dawno" coś co zdarzyć się miało niedawno?

Po czwarte, nie jestem warwickim cielcem ani katolickim papieżem i od nikogo nie żądam wiary w to co opublikowałem, na nikogo nie rzucę klątwy ani ekskomuniki jak mi nie uwierzy że to prawda. Mówiąc pół żartem pół serio wiara w zdarzenia opisane w tym wątku nie jest konieczna do Twojego zbawienia.

Po piąte, brak Tobie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem że udało mi się przed publikacją uprawdopodobnić że opisane fakty miały miejsce i opisałem jakie argumenty przemawiają za prawdziwością ale wyraźnie zastrzegłem że głową (ani tym bardziej czym innym) nie ręczę za to że wszystkie opisane zdarzenia na pewno są w 100% prawdziwe.

Po szóste, ja tu nie widzę żadnej sensacji, ot szare życie i szare wybory szarych ludzi żyjących w szarej organizacyjnej rzeczywistości. Nic w tej historii nie jest czarne albo białe. Można historię interpretować na 100 sposobów, można uznać że organizacja niszczy ludzi albo (jak się ma ochotę) można doszukać się kierownictwa Jehowy nad organizacją (bo zło zostaje udaremnione a niesprawiedliwie wykluczeni wracają na organizacji łono zgodnie ze swoimi modlitwami i staraniami).

Po siódme, straciłeś okazję by siedzieć cicho.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 20:50 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Maj, 2017, 20:48 »
Cytuj
O czym Ty gadasz i co to jest w ogóle za argument?
To nie jest argument ale odczucie i fakt. :)
Cytuj
Po siódme, straciłeś okazję by siedzieć cicho.
Bo już mnie pytali co za bajki opowiada Seb?
No to by mnie inni już nie pytali o to samo więc piszę publicznie.


Offline Sebastian

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Maj, 2017, 21:03 »
To nie jest argument ale odczucie i fakt. :)
albo odczucie albo fakt - zdecyduj się bo to się po prostu wyklucza
Bo już mnie pytali co za bajki opowiada Seb? No to by mnie inni już nie pytali o to samo więc piszę publicznie.
od nikogo nie żądam wiary ani niewiary.

poza tym, w przeciwieństwie do ciebie przeżyłem naście lat wewnątrz i zawsze nawet w czasie największej gorliwości słynąłem z niewyparzonego języka (pewnie dlatego nigdy nie miałem żadnego przywileju bo włazidupstwo było mi obce). A to budziło zaufanie i szacunek.

I wiele osób zwierzało mi się z różnych rzeczy, bo wiedzieli że nie jestem fałszywy i nie będę czego innego gadać w oczy a czego innego poza oczy.

Dlatego (parafrazując) wiem o tym że działy się w organizacji i dzieją się nadal rzeczy o których nie śniło się ludziom którzy całe życie siedzieli w książkach i mało rozmawiali z żywymi ludźmi.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Maj, 2017, 21:07 »
Czyli trzeba Ci wierzyć, bo słyniesz z niewyparzonego języka?


Offline Roszada

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #55 dnia: 10 Maj, 2017, 21:10 »
No to ciągnij dalej Seb te opowieści, skoro to sama prawda i tylko prawda.
Ja se odpuszczę. :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #56 dnia: 10 Maj, 2017, 21:13 »
Ja tam się nie wypowiadam w sprawie autentyczności. Ale teraz chyba Sebastian rozumie problem autentyczności ewangelii.


Offline Sebastian

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #57 dnia: 10 Maj, 2017, 21:18 »
Czyli trzeba Ci wierzyć, bo słyniesz z niewyparzonego języka?
niewyparzony język powodował że wiele osób widząc że jestem "szczery jak karabin maszynowy" opowiadało mi rzeczy których komuś innemu by nie opowiedziały (szczerość ludzi zaufanie, a zaufanie daje dostęp do informacji)

jeśli ktoś mówi "byłem X lat pionierem X lat starszym i takich rzeczy nie słyszałem a taki Sebek słyszał, jak to możliwe" to może przeoczać fakt, że (1) bano sie go jako nadgorliwca który może okazać się donosicielem (2) bano się go jako ewentualnego członka komitetu sądowniczego (3)bano się go że ochrzani kogoś za niewłaściwy język, za niewłaściwe ubieranie faktów w słowa itd. itp.

a ja nie miałem żadnej władzy (więc nie mogłem nikomu zaszkodzić)  no i bardziej od tego czy ktoś mówi grzecznie czy z emocjami, kulturalnie czy z wiąchą, interesowało mnie jaką treść zamierza mi przekazać.

i dlatego nie jeden wolał opowiedzieć coś Sebkowi bez przywilejów niż wieloletnim starszym i wieloletnim pionierom
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 21:23 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Maj, 2017, 21:30 »
To prawda.


Offline Sebastian

Odp: dwa super tajniackie śluby cywilne
« Odpowiedź #59 dnia: 10 Maj, 2017, 21:33 »
Ja se odpuszczę. :)
trzymam za słowo!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)