Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Alicja_W  (Przeczytany 54758 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #105 dnia: 10 Maj, 2017, 21:51 »
Może ktoś wrzuci piosenkę dla Listonosza i o listonoszu .

Mówisz i masz.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Alicja_W

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #106 dnia: 11 Maj, 2017, 06:54 »
A głównie umysłowi.Daj zajęcie to zobaczysz. ;D
mobydick, możesz pogłębić swą wypowiedź?  ???


Wczoraj po paru miesiącach spokoju znów telefon starszyzny. Że koniecznie grono chce się spotkać ze mną. Ton zatroskany a w tle władczy i wyczuwalne zniecierpliwienie.
- Nie mam czasu, bardzo mi przykro, dużo różnego rodzaju pracy - mówię.
- Nie masz czasu nawet wieczorem, około 19-tej, na pół godziny?
Tym razem się wywinęłam.


Offline Startek

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #107 dnia: 11 Maj, 2017, 07:05 »
Masz szczęście Alicjo jak narazie , ale któregoś pięknego dnia  dowiesz się że wywalili ciebie zaocznie .  Nie pozwól by rozmawiali z tobą , wielce zmartwieni  .  Niech się gonią !


Offline Alicja_W

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #108 dnia: 11 Maj, 2017, 07:15 »
Startku, ale zaocznie ZA CO? Za brak czasu?
Nie mam siły na rozmowy, wczoraj tylko po krótkim telefonie godzinę dochodziłam do siebie.


Offline Startek

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #109 dnia: 11 Maj, 2017, 07:45 »
Alicjo , sama wiesz jacy są ci ludzie , jak już po telefonie dochodziła do siebie .  Mojego kolegi rodzice mieli wizytę pasterską , wtym miasteczku wyszła duża grupa ludzi , Ich synowie byli pierwszymi którzy się wybudzili . Przyszli do rodziców , mamę pocałowali w rękę z ojcem się też przywitali , na pasterzy nie zwrócili uwagi . Zapowiedzieli im tylko że czekają w kuchni i wyrazie czego jeśli spróbują gnoić rodziców to zainterweniują i to ostro . Niestety miny tym starszym ostro zrzedły , siedzieli w trakcie rozmowy jak na szpilkach ,  Rodzice po koło 60 latach wyszli z organizacji a pasterze byli grzeczni ponad miarę .


Offline Trinity

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #110 dnia: 11 Maj, 2017, 10:35 »
nie bój sie Alicjo oni teraz tak szybko nie wykluczają
mają mały przyrost a jeszcze sami mają sie pozbawiać owieczki?
to że zadzwonili to i tak odwaga z ich strony. a pamiętacie tę aferę o ochronie danych osobowych? jakiś ŚJ zainicjował taki precedens i na starszych padł strach. bo taki ,wykluczony' może imiennie pozwać starszego za zniesławienie.
tak to słyszałam


Offline mobydick

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #111 dnia: 11 Maj, 2017, 15:45 »
Może ktoś wrzuci piosenkę dla Listonosza i o listonoszu .
A może być taka?
mobydick, możesz pogłębić swą wypowiedź?  ???
No....wyobraźnia?
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline Alicja_W

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #112 dnia: 11 Maj, 2017, 18:43 »
Alicjo , sama wiesz jacy są ci ludzie , jak już po telefonie dochodziła do siebie .  Mojego kolegi rodzice mieli wizytę pasterską , wtym miasteczku wyszła duża grupa ludzi , Ich synowie byli pierwszymi którzy się wybudzili . Przyszli do rodziców , mamę pocałowali w rękę z ojcem się też przywitali , na pasterzy nie zwrócili uwagi . Zapowiedzieli im tylko że czekają w kuchni i wyrazie czego jeśli spróbują gnoić rodziców to zainterweniują i to ostro . Niestety miny tym starszym ostro zrzedły , siedzieli w trakcie rozmowy jak na szpilkach ,  Rodzice po koło 60 latach wyszli z organizacji a pasterze byli grzeczni ponad miarę .

Dobrze, że staruszkowie mieli wsparcie  :). Okazuje się, że jedynie strach przed konsekwencjami spowoduje, że potraktują mniej okrutnie, nie miłosierdzie i empatia... Kowboje, nie pasterze.

nie bój sie Alicjo oni teraz tak szybko nie wykluczają
mają mały przyrost a jeszcze sami mają sie pozbawiać owieczki?
to że zadzwonili to i tak odwaga z ich strony. a pamiętacie tę aferę o ochronie danych osobowych? jakiś ŚJ zainicjował taki precedens i na starszych padł strach. bo taki ,wykluczony' może imiennie pozwać starszego za zniesławienie.
tak to słyszałam

Trinity, pewnie tak, nie chodzi o szybkie wykluczanie ale o kontrolę. I oczywiście ocenę. Nie słyszałam o procesie, który opisujesz. Powinna być osobista, personalna odpowiedzialność, ale nie ma szans na to. Kiedyś brat, który starał się o przyłączenie po wykluczeniu, przy składaniu któregoś z kolei "podania" miał kopię i chciał na niej potwierdzenie przyjęcia. Nic mu starsi nie podpisali, w zamian objechali go, ze w ogóle miał taki pomysł i oczywiście ten list go nie przyłączył i musiał pisać dalej, bez potwierdzeń na kopii  ;)


No....wyobraźnia?

No popatrz całe długie życie myślałam, że ją mam...  ;) Ale najwyraźniej trafiła na górę lodową, wróć, mobydickową  ::)  ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2017, 18:45 wysłana przez Alicja_W »


Offline mobydick

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #113 dnia: 11 Maj, 2017, 19:08 »
No popatrz całe długie życie myślałam, że ją mam...  ;) Ale najwyraźniej trafiła na górę lodową, wróć, mobydickową  ::)  ;)

W myśl słów "niech moc będzie z tobą",powiem,"Niech wyobraźnia będzie z tobą".
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline HARNAŚ

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #114 dnia: 12 Maj, 2017, 06:32 »
Żeby wykluczyć zaocznie muszą najpierw powołać komitet i powiadomić o terminie. dopiero gdy delikwent się nie wstawi istnieje duże prawdopodobieństwo wykluczenia. Jak Alicja nie da im  powodów to nie ma podstaw do powołania komitetu. Z czasem ta rozmowa Cię nie minie , ale jak zachowasz na niej spokój , i nie dasz się podejść pytaniami o wiarę w CK, czy Jehowę to może potem to pójść w lata . Zaistniejesz w kartotekach jako nieczynna a przy obsłudze starsi powiedzą , że byliśmy ale to ciężki przypadek .


Offline Exodus

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #115 dnia: 12 Maj, 2017, 08:06 »
nie bój sie Alicjo oni teraz tak szybko nie wykluczają
mają mały przyrost a jeszcze sami mają sie pozbawiać owieczki?
to że zadzwonili to i tak odwaga z ich strony. a pamiętacie tę aferę o ochronie danych osobowych? jakiś ŚJ zainicjował taki precedens i na starszych padł strach. bo taki ,wykluczony' może imiennie pozwać starszego za zniesławienie.
tak to słyszałam
Pozbywając się owieczki = nie ma datków do skrzyneczki  :)


Offline Alicja_W

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #116 dnia: 12 Maj, 2017, 09:45 »
Nie będzie żadnej rozmowy, już sie narozmawiałam w innych sprawach i bokiem mi to wyszło. Poza tym nie przemilczałabym co myślę na temat Ck.
Bliższe jest mi napisanie listu.
Strasznie wkurza mnie fakt, że ogłoszenie takiego komunikatu jest tak zmanipulowane, że osoby na sali od razu myślą "grzesznik!".
A datki i tak nie wpływają, bo gotówka się nie pojawi w skrzynkach, jak nie ma mnie na sali  ;), a chyba nikt się nie spodziewa, że nie chodzę na zebrania a robię przelewy :)
Do tej chwili nie mogę się otrząsnąć, że można tak się dać omotać.


Offline HARNAŚ

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #117 dnia: 12 Maj, 2017, 09:49 »
Brawo Ty :)


Offline Alicja_W

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #118 dnia: 12 Maj, 2017, 09:53 »
Och dziękuję, owacje należą się nam wszystkim tutaj.  :)


Offline Startek

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #119 dnia: 12 Maj, 2017, 10:12 »
Alicjo ,nie tylko ty się dałaś omotać  moja matka została świadkiem gdy miałem 7 lat  .  50 lat wywierała ta sekta na mnie wpływ . Jestem zadowolony że już mnie tam nie ma . Listu też nie musisz pisać  puki nie jesteś formalnie ogłoszona możesz robić cicha krecia robotę ,  wystarczy że nawet jednej osobie zwrócisz delikatnie uwagę na jakiś szczegół który pozwoli myśleć, to już dobrze . A na numery tel starszych zrób blokadę . Będziesz miała spokój .