Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Alicja_W  (Przeczytany 54642 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #225 dnia: 09 Styczeń, 2018, 17:55 »
Myśl, którą napisałaś Tazła, że dla otoczenia będzie się już zawsze SJ jest okropnie przygnębiająca. Co ciekawe będąc w org sami o te stygmaty zabiegaliśmy i byliśmy z nich nawet dumni nie przyjmując do wiadomości, że można zmienić poglądy a wiara to stan ducha i traktowanie innych ludzi a nie latanie z czasopismami po terenie. Po dwóch latach poza zborem doszłam do wniosku że swiadkojehowizm jest trudniejszy do pozbycia się niż kiedykolwiek mogłabym sobie wyobrazić.

  Niestety, już kanał dobrze o to zadbał aby ludzi sprytnie wmanewrować w ten labirynt.
Wiele razy pisałam, że człowiek wychodzi z WTS-u, a WTS z człowieka nigdy. Niestety to jest prawda.

Kiedyś byliśmy dumni z tego, że jesteśmy świadkami, dziś ta duma zamieniła się w smrodek, który się za nami ciągnie jak za szambiarką.
Z czasem on zelżeje, ale nigdy nie zniknie do końca.

W miejscowości w której teraz mieszkam, jest gość, który świadkiem nigdy nie był. Jak przez mgłę pamiętam jego matkę, z czwórki dzieci tylko jeden syn został świadkiem. Ów jegomość, złodziej i zadymiarz, 3/4 swojego życia przesiedział w więzieniu. Podobno w przerwach między wyrokami nawracał się, ale na krótko. Gdy wyszedł po ostatnim wyroku, był już po 60-ce, ja go z zebrań nie pamiętam. Spotkał mnie kiedyś, nawalony jak PKS za komuny i mówi..

-pamiętasz mnie?
-nie.
-jak to nie? A przecież mówiłaś do mnie wujku.
-możliwe, ale wtedy miałam nie po kolei w głowie. ;D
-chodzisz na zebrania?
-nie.
-dlaczego nie?
-bo mi się nie chce.
-wiesz jak twoja matka cierpi, że odeszłaś od Jehowy?
-pewnie tak samo jak sam Jehowa gdy widzi ciebie.  :)
Zapanowała chwila ciszy, włożyłam zakupy do samochodu, a ten znów przystąpił do ataku.
-masz piątkę?
-mam
-daj
-nie dam
-Q..czemu?!
-bo by mi Jehowa rękę upier....:)
I sobie odjechałam, a teraz do sedna.

Tak na niego, jak i na mnie mówią świadki. Ludzie nie widzą między nami ( pod względem religijnym) żadnej różnicy. Może tylko taka, że na niego jak leży pod płotem nawalony, mówią..o Jehowa znów się naje.... A ja się nie wyleguję w takich miejscach.  ;D


Nie napawa optymizmem. Planuję się właśnie odłączyć ale nie będzie lekko. Dla mojej katolickiej rodziny zawsze będę tym co się musiał wyłamać.

 Łatwo nie jest, ale da się wytrzymać. Moja rada na teksty, że się jest świadkiem odpowiadać..byłem gdy zgłupiałem, ale zmądrzałem i już nie jestem.  I jestem trochę od niego ładniejsza. :D
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń, 2018, 18:12 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Proctor

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #226 dnia: 09 Styczeń, 2018, 19:43 »
  Tak, już słyszałam tekst..zawsze to lepiej brzmi gdy pada z mównicy odłączył się, a nie został wykluczony.

A później i tak dodadzą..dlatego my go wykluczamy. :D
Ktoś wcześniej napisał i ja to powtórzę.
Nikt nie podpisywał wejściówki, nikt nie ma obowiązku się spowiadać na wyjściu.
A to co oni chcą to już ich problem.

Ja rozumiem Ci którzy są w stanie sobie z nimi poradzic. Jednak tych jest niewielu, cała reszta niepotrzebnie się katuje. Marnują życie aby coś udowadniać, a przecież mozna cieszyć się życiem.
Ostatnio spotkałam się z panem i mówi..wiesz, idę przez park i się cieszę widokami. A kiedyś szedłem i myślałem ile godzin,  z kim się jeszcze umówić żeby nabić godzin itp.
Żyłem tam jak niewolnik.

Ależ się rozpisałaś. Pisałem o sobie że to nie kwestia wiary a Ty pobiegłaś w boczną ciemną złą uliczkę o 00:00 i jeszcze Cię tam "napadli i okradli". Czytaj z,e zrozumieniem. Jak popiszemy z kilka lat na forum zobaczysz że nie wszystko jest u mnie oczywiste, takie czarno - białe. :) :D


Offline Alicja_W

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #227 dnia: 09 Styczeń, 2018, 19:51 »
Gdy byłem na etapie bawienia się ze starszymi w kotka i myszkę  :) często wykorzystywałem ten fakt w rozmowie z nimi. Gdy po dwóch latach mojego nieuczęszczania na zebrania wprosili się na wizytę  spytali:
- Czy ty harnaś nadal czujesz się świadkiem jehowy?
- Oczywiście moi sąsiedzi nie mają co do tego wątpliwości. ;D
Teraz natomiast gdy na zebraniu starszych , któryś spyta z nuta wspomnienia w głosie:
- A pamiętacie takiego Harnasia z naszego zboru?
Reszta starszych z obwodowym na czele odpowiada jednym chórem
-jakiego k**** Harnasia?

Harnasiu :)
chciałabym aby to co opisujesz było dokładnie odwrotnie i kończyło puentą:
-jakim q*** świadkiem Jehowy?

  Niestety, już kanał dobrze o to zadbał aby ludzi sprytnie wmanewrować w ten labirynt.
Wiele razy pisałam, że człowiek wychodzi z WTS-u, a WTS z człowieka nigdy. Niestety to jest prawda.




 Łatwo nie jest, ale da się wytrzymać. Moja rada na teksty, że się jest świadkiem odpowiadać..byłem gdy zgłupiałem, ale zmądrzałem i już nie jestem.  I jestem trochę od niego ładniejsza. :D


Tazła, sama prawda, to co piszesz, taka prawdziwa, ludzka i z życia a nie z korpo doktryn.

Znów wędrujemy... utwór 10/10 na mojej  liscie. Jak zacząłem swoje przebudzenie przyplątał się do mnie ten utwór
https://youtu.be/kV3SDCeHpuY

Cover

https://youtu.be/NOtcPZTg99g

Świetne słowa, bardzo pasują do tego co zrobili z nami. A gitara Fismolla po prostu genialna. I w moim ulubionym Capitolu!

Nie napawa optymizmem. Planuję się właśnie odłączyć ale nie będzie lekko. Dla mojej katolickiej rodziny zawsze będę tym co się musiał wyłamać.

Jest momentami trudno ale wolność kosztuje. I jest warta tej ceny, zapewniam Cię.


« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń, 2018, 19:56 wysłana przez Alicja_W »


Offline Proctor

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #228 dnia: 09 Styczeń, 2018, 19:54 »
Harnasiu :)

Świetne słowa, bardzo pasują do tego co zrobili z nami. A gitara Fismolla po prostu genialna.

No tak. Fajnie że C i się podoba.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #229 dnia: 09 Styczeń, 2018, 20:23 »
Czytaj z,e zrozumieniem

  Widzisz, jak każdemu z nas organizacja zniszczyła szare komórki. :P

Cytuj
. Jak popiszemy z kilka lat na forum zobaczysz że nie wszystko jest u mnie oczywiste, takie czarno - białe. :) :D

  Ja nigdzie tak nie pisałam, a jak ktoś sobie interpretuje, to już nie moja wina. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Proctor

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #230 dnia: 09 Styczeń, 2018, 22:07 »
  Widzisz, jak każdemu z nas organizacja zniszczyła szare komórki. :P

  Ja nigdzie tak nie pisałam, a jak ktoś sobie interpretuje, to już nie moja wina. :P

Ok. Dobrze że schizofrenia nie jest zaraźliwa. :) ;) :D ;D


Offline Alicja_W

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #231 dnia: 11 Styczeń, 2018, 12:36 »
Oj a co to za przepychanki  ??? mam nadzieję, że to tylko takie specyficzne przejawy wzajemnej sympatii  :D


Offline Proctor

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #232 dnia: 11 Styczeń, 2018, 21:57 »
Oj a co to za przepychanki  ??? mam nadzieję, że to tylko takie specyficzne przejawy wzajemnej sympatii  :D

Pewnie że tak :)


Offline HARNAŚ

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #233 dnia: 12 Styczeń, 2018, 06:39 »
Oj a co to za przepychanki  ??? mam nadzieję, że to tylko takie specyficzne przejawy wzajemnej sympatii  :D
Kiedyś powiedziałem znajomej , że jest sympatyczna , to się obraziła , bo powiedziała , że sympatyczne to są brzydkie dziewczyny a ona jest fantastyczna ;D
Zatem specyficzne przejawy też pewnie maja drugie dno. Jak wy dziewczyny lubicie wszystko komplikować ;D


Offline Alicja_W

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #234 dnia: 12 Styczeń, 2018, 09:52 »
Kiedyś powiedziałem znajomej , że jest sympatyczna , to się obraziła , bo powiedziała , że sympatyczne to są brzydkie dziewczyny a ona jest fantastyczna ;D
Zatem specyficzne przejawy też pewnie maja drugie dno. Jak wy dziewczyny lubicie wszystko komplikować ;D
Nie ma brzydkich dziewczyn :( tylko wina czasem brak  ::) ;D
Fantastyczna to jest np. proza Sapkowskiego  ;D
Określenie specyficzne jest bardzo pojemne i zarazem dyplomatyczne ;D

Pewnie że tak :)
Okej... ale Tazła jeszcze nie potwierdziła  :D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #235 dnia: 12 Styczeń, 2018, 18:28 »
Oj a co to za przepychanki  ???

  E tam, jakie przepychanki, istna idylla maleńka taka. :D
Jestem daleka od konfliktów itp, a więc spoko.

Jak wy dziewczyny lubicie wszystko komplikować ;D

  To działa w dwie strony, kiedyś o znajomym powiedziałam milutki. Po chwili odwołał mnie na bok i stanowczo poprosił, abym tak o nim więcej nie mówiła, bo to jakbym mówiła, że jest malutki.
Ok, obiecałam już tak nie mówić, skoro ma problem z malutkim.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Exodus

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #236 dnia: 12 Styczeń, 2018, 20:03 »
A przepraszam, o co chodzi?
 Czyżby o to - Cytat: Tazła w 09 Styczeń, 2018, 08:35 ?  :o
 No,no,no...
TaZła, czy Ty faktycznie biegasz o północy ?
Proctor, przepraszam, że się nie przywitałem w odpowiednim wątku. Zrobię to tu, za moment.
Najpierw coś napiszę - od siebie.
 - Uwierz mi ! Na tym forum są mądre Kobiety i gwarantuję Ci, że czytają ze zrozumieniem  :)
A teraz - Witam i ja
 I w dodatku serdecznie.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2018, 20:08 wysłana przez Exodus »


Offline Alicja_W

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #237 dnia: 13 Styczeń, 2018, 21:50 »
  E tam, jakie przepychanki, istna idylla maleńka taka. :D
Jestem daleka od konfliktów itp, a więc spoko.

Wiedzialam ☺️ pewnie ze spoko. Spoko to moje czwarte imię😉 Można na Ciebie liczyć 😀


Offline Alicja_W

Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #238 dnia: 02 Październik, 2018, 12:35 »
Moje 100 na 100...


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Alicja_W
« Odpowiedź #239 dnia: 02 Październik, 2018, 14:54 »
Witaj-Alicja_W
Pozwoliłem, zagościć  u Ciebie i coś pozostawiać, jeżeli pozwolisz? "Alicjo z Krainy Czarów" :)