Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Majowy Broadcasting 2017r.  (Przeczytany 14323 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Maj, 2017, 09:36 »


Pomysł aby cnotliwe dziewice wpadły na tak skrajnie niemoralny pomysł jak kazirodztwo z własnym ojcem jest (nawet z dzisiejszego pkt widzenia) skrajnie nieprawdopodobny, nie mówiąc o tym że skrajnie głupi.


 I to jest kolejny dowód na to, że Biblia jest wielce naciągana. Analizując ten i inne przykłady, nijak się kupy nie trzymają, no chyba, że tak jak wspomniani przeze mnie rozmówcy, biorą to co chcą.
Lot był słuchany i przeżył, żona nie i zamienili ją w Wieliczkę, bez zagłębiania się w szczegóły, co było później.

Jeśli ten na górze nie był przeciwny takim związkom, dlaczego tak wyposażył naturę iż się broni przed nimi?
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Maj, 2017, 09:42 »
To kazirodztwo jest moralne wg Ciebie?

Napisałem jedynie, że różni się od pedofilii w sposób zasadniczy i znaczący.


Offline M

Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Maj, 2017, 10:34 »
Napisałem jedynie, że różni się od pedofilii w sposób zasadniczy i znaczący.

Jest uznane powszechnie za niemoralne głównie dlatego, bo jest szkodliwe (jeśli prowadzi do poczęcia potomstwa). I ogólnie niesmaczne ;). Ale jeśli dopuszcza się tego dwóch dorosłych, którzy się na to zgadzają to zgadzam się, że daleko temu do pedofilii.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Maj, 2017, 10:56 »
Jest uznane powszechnie za niemoralne głównie dlatego, bo jest szkodliwe (jeśli prowadzi do poczęcia potomstwa). I ogólnie niesmaczne ;). Ale jeśli dopuszcza się tego dwóch dorosłych, którzy się na to zgadzają to zgadzam się, że daleko temu do pedofilii.

Tak jest ;) Ale ciekawe, że było tabu kulturowym w większości społeczeństw nieznających genetyki ani szkodliwości takich zachowań ;)


Offline pabik

Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Maj, 2017, 11:02 »
1) Taka ciekawostka.Testerzy aplikacji również nie widzą w niej żadnych wad a nawet tylko zalety.Idealni programiści i idealna aplikacja.Wszystko pod kierownictwem.
2) Odnośnie Lota.CK wzięło piękny przykład z Lota - również nic nie pamiętają.Zwłaszcza w sprawach pedofilii.
Forum pomaga.Forum radzi.Forum nigdy Cię nie zdradzi.
----------------------------------------------------
Zabierzcie ode mnie wszystkich przyjaciół.Z wrogami sam sobie poradzę.


Offline Startek

Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Maj, 2017, 11:22 »
Daleko nie szukać , przykład w Irlandii . Małżeństwa między bliskimi krewnymi ,  dużo dzieci z wadami genetycznymi .


Offline Sebastian

Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Maj, 2017, 11:24 »
jak się pisze coś na szybko to czasami palnie się głupstwo. Przyznaję rację przedmówcom, że faktycznie ciężko jest zrównywać kazirodztwo z pedofilią, nieścisłe jest także nazywanie pedofilii tabu kulturowym.

chodziło mi o to że dzisiejszy znany nam świat inaczej autor biblijny ocenia moralność seksualną i to nie dlatego, że świat "zdąża ku zagładzie" i stał się niemoralny, ale dlatego że wypracował jasne i obiektywne kryteria. I że nawet w świetle tychże współczesnych nam bardzo liberalnych kryteriów Lota który ocalał i jego córki które ocalały należałoby osądzić bardziej surowo niż resztę mieszkańców Sodomy która zginęła.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Maj, 2017, 11:28 »
Po dłuższym przemyśleniu tematu min. kazirodztwa,
to może silniejsze więzi rodzinne powodowały ogólne potępienie tych zachowań.
Kiedyś rodzina i jej dobre imię było np. dla jej głowy dosłownie WSZYSTKIM!
Ale to tylko luźna myśl.
Mnie najbardziej zastanowiło zjawisko w filmie o żonie Lota.
Nie chodzi mi o napiętnowanie dobrej posady i dóbr materialnych..ale o te odgłosy dzieci powtarzające "Mamo Mamo Mamo"..
Pomijam fakt, że nie znamy dokładnie fabuły i sam sposób przedstawienia kojarzy mi się z filmem "Klątwa"
Ale dlaczego najbardziej muszą ucierpieć na tym dzieci?
Wts chce pokazać jaką siłą jest rodzina w prawdzie.
Jednak ktoś zrobił tymi kadrami niedźwiedzią przysługę.
Jest to potwierdzenie jak przesrane ma rodzina w organizacji..ciągła presja,stres,nierealne wymagania,inwigilacja..
Wujaszki z Warwick nie uczą się na swoich błędach i myślą, że tak jak film o Soni cofnie w magiczny sposób miłość Matek do swoich dzieci, tak film o żonie Lota spowoduje przejście 6milionów osób na pół etatu..


Offline pabik

Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Maj, 2017, 11:36 »

...... tak film o żonie Lota spowoduje przejście 6milionów osób na pół etatu..

Nie!.Na cały etat-pionierski. Zaś wszystkie dobra doczesne należy oddać WTS.A o resztę zadba sam najwyższy.
Ale jeżeli nie będziecie mieli na chleb ,no to już wasza wina.Nie potraficie się zorganizować i najwyższy nie błogosławi.
Forum pomaga.Forum radzi.Forum nigdy Cię nie zdradzi.
----------------------------------------------------
Zabierzcie ode mnie wszystkich przyjaciół.Z wrogami sam sobie poradzę.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Maj, 2017, 11:53 »
jak się pisze coś na szybko to czasami palnie się głupstwo. Przyznaję rację przedmówcom, że faktycznie ciężko jest zrównywać kazirodztwo z pedofilią, nieścisłe jest także nazywanie pedofilii tabu kulturowym.

chodziło mi o to że dzisiejszy znany nam świat inaczej autor biblijny ocenia moralność seksualną i to nie dlatego, że świat "zdąża ku zagładzie" i stał się niemoralny, ale dlatego że wypracował jasne i obiektywne kryteria. I że nawet w świetle tychże współczesnych nam bardzo liberalnych kryteriów Lota który ocalał i jego córki które ocalały należałoby osądzić bardziej surowo niż resztę mieszkańców Sodomy która zginęła.

Może i jest nieścisłe, ale właśnie tabu kulturowym kazirodztwo nazywają naukowcy: etnolodzy, antropolodzy i religioznawcy jak jeden mąż. Może się mylą i to Ty masz rację: nie wiem, bo te nauki znam tylko powierzchownie. Mogę tylko powiedzieć, że tabu różni się od pewnych nadużyć i dlatego uczeni tych dyscyplin rozdzielają pedofilię od kazirodztwa, nazywając to drugie tabu.
Ciekawe wydaje mi się to co piszesz o jasnych i obiektywnych kryteriach. Nie bardzo wiem co możesz mieć na myśli: dla mnie nie są one ani jasne ani obiektywne, czego dowodzą niezliczone dyskusje ludzi zajmujących się etyką i ogólnie laików. Polecam poczytać choćby Todorova czy Derridę. Panuje dość powszechna opinia, że w dzisiejszym, postmodernistycznym i dekonstrukcjonistycznym świecie nie ma pewników i obiektywizmu, o którym piszesz.
Oczywistym zaś absurdem jest oceniania w świetle tychże kryteriów postawę Lota i jego córek i to nie tylko dlatego, że dziś nie istnieją kryteria, o których piszesz, że zostały ustalone, ale przede wszystkim dlatego, że przypominałoby to ocenianie ludzi przed Kopernikiem, że byli geocentrystami.


Offline Sebastian

Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Maj, 2017, 13:17 »
wyjaśniam, że wg mnie, najbardziej obiektywnym z obiektywnych kryteriów jest to czy konkretny czyn wyrządza szkodę (ewentualnie stwarza ryzyko szkody) innym ludziom. I wg tego kryterium dobrowolny homoseksualizm osób dorosłych jest do zaakceptowania a dobrowolne kazirodztwo dorosłych krewnych nie jest akceptowalne (niebezpieczeństwo wad wrodzonych).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Zagubina

Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Maj, 2017, 14:01 »
Przetrwałam, ale na raty musiałam zrobić przerwę na raz to za dużo. Czasami śmiałam się do łez, ale nie mogę uwierzyć w to co widziałam "Plecaki ewakuacyjne"?? tzn. że w każdej chwili jesteśmy gotowi do ucieczki do piwnicy?
Czy może to przypadek i w krajach zagrożonych atakiem ludzie są tak przygotowani? Zgłupiałam.
 Kwiatek w postaci żony Lota, przecież dzieci będą miały koszmary ja sama się wystraszyłam.
Mąż podsunął mi myśl może WTS ma udziały jakiejś firmy od tabletów, to jak promują te urządzenia jest dla mnie niesmaczne.
Indie bracia ciężko pracują na plantacjach, z trudem zarabia na utrzymanie ale są zapalonymi użytkownikami aplikacji a mnie na wymioty bierze.


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Maj, 2017, 14:12 »
Tak w ogóle, ta żona Lota z trailera jest przerażająca. Przekaz: weźmiesz lepszą pracę, przestaniesz chodzić na zebrania i w końcu skończysz jak ona:


E tam. Jak mam tak wyglądać jak nie będę chodzić na zebrania, to się poświecę. Ładne włosy ma.
...


Offline M

Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Maj, 2017, 14:29 »
Mąż podsunął mi myśl może WTS ma udziały jakiejś firmy od tabletów, to jak promują te urządzenia jest dla mnie niesmaczne.

No dla mnie jest dość dziwne, że zamiast mówić "na moim tablecie" pojawia się zwrot "na moim iPadzie", co jest reklamą konkretnej marki konkretnej firmy. To nie może być przypadek, że coś takiego zostawili, bo tam każda wypowiedź jest reżyserowana. Więc albo z dobrego serca zareklamowali konkretny produkt, albo dostali za to kapustę. Którą opcję obstawiacie? :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Majowy Broadcasting 2017r.
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Maj, 2017, 14:55 »
wyjaśniam, że wg mnie, najbardziej obiektywnym z obiektywnych kryteriów jest to czy konkretny czyn wyrządza szkodę (ewentualnie stwarza ryzyko szkody) innym ludziom. I wg tego kryterium dobrowolny homoseksualizm osób dorosłych jest do zaakceptowania a dobrowolne kazirodztwo dorosłych krewnych nie jest akceptowalne (niebezpieczeństwo wad wrodzonych).

Homoseksualizm męski - podwyższone niebezpieczeństwo chorób wenerycznych, np. AIDS = stwarzanie ryzyka szkody. Niestety Twoja definicja jest mniej precyzyjna niż zaliczanie kazirodztwa do tabu kulturowego. Bazując na tych samych przesłankach (dobrowolność kontaktu płciowego dwojga dorosłych) Hiszpania zdepenalizowała i homoseksualizm i kazirodztwo. Ty mówisz: kazirodztwo nie, homoseksualizm tak. Hiszpania mówi: homoseksualizm tak, kazirodztwo tak. Może więc obecnie nie mamy obiektywnych prawd w temacie zachowań seksualnych, co głosiłeś parę postów wyżej? Chyba, że obiektywne tzn. wyjąwszy Hiszpanię, Luksemburg itd.?