Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?  (Przeczytany 72737 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #75 dnia: 22 Lipiec, 2017, 14:35 »
Możesz wskazać w których fragmentach przekładu Nowego Świata wychodzi na to, że Jehowa to ta sama osoba co Jezus ?
Ja takie odczucia mam często czytając przekłady Biblii Tysiąclecia, gdzie Jehowa=Jezus = Pan. To jest dopiero manipulacja!

Ps 102,25-27 mówi o Jehowie, a Hbr 1,8-12, który cytuje ten Psalm, w odnosi się do Jezusa.


Offline sawaszi

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Lipiec, 2017, 21:38 »
Ludzie moi Kochani - ile to już padło dywagacji i 'herezji' na (tym forum)-na temat Jezusa i Ojca naszego JHWH. A może , jak to uczono "za komuny-żądasz czystości - zachowaj ją sam i daj przykład " - dobre hasło i 'budujące' - jeszcze inne takie - "ufaj i nie miej obiekcji co do najwyższej władzy - która dobrze ciebie kieruje i prowadzi "-"Kto nie jest z nami - jest przeciwko nam!! " .To tylko jest taka moja ' dygresja' - na temat takich dywagacji - Pozdrawiam Wszystkich (na Forum) -"myśleć - to być"  :)


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #77 dnia: 24 Lipiec, 2017, 11:06 »
Biblia Tysiąclecia w żadnym miejscu nie używa słowa "Jehowa". Jeśli w BT jest manipulacja, to proszę o cytaty.

Potrafisz przyjąć do wiadomości, że Jahwe a Jehowa to to same imię ?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #78 dnia: 24 Lipiec, 2017, 13:12 »
Potrafisz przyjąć do wiadomości, że Jahwe a Jehowa to to same imię ?

Tak jak Bartosz i Bartłomiej, bo obu się zdrabnia Bartek?


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #79 dnia: 24 Lipiec, 2017, 13:23 »
Potrafisz przyjąć do wiadomości, że Jahwe a Jehowa to to same imię ?
Dla ciebie chłopie to to samo, ale nie dla 1,2 miliarda katolików.
Rozumiesz?

Jehowa to bóg plemienny Świadków Jehowy a nie katolików.


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #80 dnia: 24 Lipiec, 2017, 14:25 »
Dla ciebie chłopie to to samo, ale nie dla 1,2 miliarda katolików.
Rozumiesz?

Jehowa to bóg plemienny Świadków Jehowy a nie katolików.

Stary testament to tez tylko zbiór ksiąg plemiennych ? To dziwne bo Jezus często cytował stary testament i jako swojego Ojca cały czas wskazuje Jehowę a nie innego Boga.

#Gorszyciel
Imie Jahwe lub Jehowa powstało z odczytania tetragramu JHWH. Niestety poprzez zakaz używania tego imienia przez tzw tradycję żydowską nikt do końca nie jest pewny jak to imię prawidłowo wymawia się.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #81 dnia: 24 Lipiec, 2017, 16:46 »
Stary testament to tez tylko zbiór ksiąg plemiennych ? To dziwne bo Jezus często cytował stary testament i jako swojego Ojca cały czas wskazuje Jehowę a nie innego Boga.

Pan Jezus ani razu nie wskazywał na "Jehowę". Gdy się modlił, ani razu nie wypowiedział słowa "Jehowo". Jezus wskazywał na Boga, jako Ojca.

Imie Jahwe lub Jehowa powstało z odczytania tetragramu JHWH. Niestety poprzez zakaz używania tego imienia przez tzw tradycję żydowską nikt do końca nie jest pewny jak to imię prawidłowo wymawia się.

Jeżeli nie wiadomo jak się prawidłowo wymawia Tetragram, to sprawa jest zamknięta. Nowy Testament mówi nam o Jezusie, Synu Bożym. Wyłącznie w Jego imieniu i w Jego Osobie mamy zbawienie.
Amen!


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #82 dnia: 24 Lipiec, 2017, 18:00 »
Cytuj
Stary testament to tez tylko zbiór ksiąg plemiennych ?
W żadnym polskim katolickim ST nie ma słowa Jehowa.
Tylko w plemiennym Przekładzie Nowego Świata ŚJ, a więc plemienna Jehowa bóg ŚJ. ;)


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #83 dnia: 24 Lipiec, 2017, 23:18 »
Pan Jezus ani razu nie wskazywał na "Jehowę". Gdy się modlił, ani razu nie wypowiedział słowa "Jehowo". Jezus wskazywał na Boga, jako Ojca.

Jeżeli nie wiadomo jak się prawidłowo wymawia Tetragram, to sprawa jest zamknięta. Nowy Testament mówi nam o Jezusie, Synu Bożym. Wyłącznie w Jego imieniu i w Jego Osobie mamy zbawienie.
Amen!

A Jezus mówiąc w nowym testamencie o Ojcu to o kim mówi ? Dla przykładu Mt 22, 37 to o jakim Bogu mówi Jezus cytując stary testament ?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #84 dnia: 25 Lipiec, 2017, 07:53 »
Imie Jahwe lub Jehowa powstało z odczytania tetragramu JHWH. Niestety poprzez zakaz używania tego imienia przez tzw tradycję żydowską nikt do końca nie jest pewny jak to imię prawidłowo wymawia się.

To czemu u ŚJ nie stosuje się wymowy obu imion jak kto chce? Jakby ktoś mówił Jahwe zaraz by miał jakieś rozmowy o burzeniu jedności czy o czymś podobnym... Jednak realnie w zborze jest różnica między Jahwe a Jehowa.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #85 dnia: 25 Lipiec, 2017, 09:24 »
A Jezus mówiąc w nowym testamencie o Ojcu to o kim mówi ?

O swoim Ojcu.

Dla przykładu Mt 22, 37 to o jakim Bogu mówi Jezus cytując stary testament ?

"Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem" (Mt 22, 37)

Mówił o Panu Bogu. Zauważ, że nie wspomniał nic o "Jehowie". Zrobię takie zestawienie:



"Przypatrzmy się temu zdaniu z Ewangelii, w którym Pan Jezus najmocniej wyznaje, jak bardzo Mu zależy na naszej miłości: "Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien" (Mt 10,37). Otóż gdyby takie słowa wypowiedział ktoś choćby najszlachetniejszy i najwspanialszy, kto nie jest Bogiem, byłby bezczelnym uzurpatorem. Bo jeden tylko Bóg ma prawo do tego, żeby Go kochać z całego serca i ponad wszystkich swoich bliskich. Zatem moja miłość do Pana Jezusa w sposób wręcz fundamentalny wiąże się z tym, czy ja rozpoznaję w Nim prawdziwego Boga."
(o. Jacek Salij OP, EUCHARYSTIA W PERSPEKTYWIE BOŻEJ WSZECHMOCY).

Więcej:
http://piotrandryszczak.pl/kto-kocha-ojca-lub-matke-bardziej-niz-mnie-nie-jest-mnie-godzien.html



 
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 09:35 wysłana przez Tusia »


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #86 dnia: 25 Lipiec, 2017, 10:39 »
O swoim Ojcu.

"Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem" (Mt 22, 37)

Mówił o Panu Bogu. Zauważ, że nie wspomniał nic o "Jehowie". Zrobię takie zestawienie:



"Przypatrzmy się temu zdaniu z Ewangelii, w którym Pan Jezus najmocniej wyznaje, jak bardzo Mu zależy na naszej miłości: "Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien" (Mt 10,37). Otóż gdyby takie słowa wypowiedział ktoś choćby najszlachetniejszy i najwspanialszy, kto nie jest Bogiem, byłby bezczelnym uzurpatorem. Bo jeden tylko Bóg ma prawo do tego, żeby Go kochać z całego serca i ponad wszystkich swoich bliskich. Zatem moja miłość do Pana Jezusa w sposób wręcz fundamentalny wiąże się z tym, czy ja rozpoznaję w Nim prawdziwego Boga."
(o. Jacek Salij OP, EUCHARYSTIA W PERSPEKTYWIE BOŻEJ WSZECHMOCY).

Więcej:
http://piotrandryszczak.pl/kto-kocha-ojca-lub-matke-bardziej-niz-mnie-nie-jest-mnie-godzien.html


Czy słowa Jezusa z Mateusza 22 są cytatem ze starego testamentu czy nie są ? Jezus był zapowiadany w starym testamencie czy nie był zapowiadany przez proroków Jehowy ?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #87 dnia: 25 Lipiec, 2017, 12:02 »
Czy słowa Jezusa z Mateusza 22 są cytatem ze starego testamentu czy nie są ? Jezus był zapowiadany w starym testamencie czy nie był zapowiadany przez proroków Jehowy ?

Są cytatem ze ST. Ale dziwnym trafem natchniony przez Boga ewangelista zapisał je bez IMIENIA JHWH. Mylił się?


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #88 dnia: 25 Lipiec, 2017, 12:05 »

Czy słowa Jezusa z Mateusza 22 są cytatem ze starego testamentu czy nie są ? Jezus był zapowiadany w starym testamencie czy nie był zapowiadany przez proroków Jehowy ?

Przecież napisałem, że są to słowa ze Starego Testamentu, ale już wg LXX. Nowy Testament nie jest napisany po hebrajsku, lecz po grecku, w którym brak jest tetragramu JHWH.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 12:06 wysłana przez Tusia »


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #89 dnia: 25 Lipiec, 2017, 12:29 »
Są cytatem ze ST. Ale dziwnym trafem natchniony przez Boga ewangelista zapisał je bez IMIENIA JHWH. Mylił się?

Twoim zdaniem jeśli ktoś coś niby cytował ale usunął ze starego testamentu imię Jehowy to jest to cytat czy  może ktoś kogoś celowo próbuje oszukać ?
Skoro w starym testamencie jest imię Boga to dlaczego w nowym testamencie to imię ma być usunięte ?
Naprawdę nie daje ci to nic do myślenia ?