Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.  (Przeczytany 7155 razy)

Offline Marek Łobodziński

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 16
  • Polubień: 28
  • Miłość nigdy nie ustaje
Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« dnia: 21 Kwiecień, 2017, 19:41 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie, nie jestem już najmłodszy i trochę przeszedłem w życiu duchowym poszukując Boga, chciałbym wam opowiedzieć cząstkę mojej historię.
ŚJ zostałem w 1985 r. mając 18 lat, w 1988 r. wziąłem ślub z siostrą z mojego zboru Wrocław Gajowice-Centrum.
Dziesięć lat później, latem 1998 r. na kongresie ŚJ rozmawialiśmy z zaprzyjaźnionym bratem ówczesnym nadzorcą obwodu mieszkającym ze swoją żoną oraz córką we Wrocławiu, znaliśmy się już dość dobrze kilka lat i wiedzieliśmy, że jest on człowiekiem bogobojnym, kierującym się miłością, który poświęcił Bogu swoje życie, (może ktoś z was go zna, nazywa się Ryszard Ewiak). Wtedy powiedział nam na osobności, że analizując biblię a szczególnie księgę Daniela 11 rozdział zrozumiał, że w przyszłości nastąpi powrót Rosji (tym którzy nie pamiętają przypominam, w 1989 r. upadł mur Berliński, a w 1991 r. zlikwidowano Układ Warszawski oraz nastąpiło formalne rozwiązanie ZSRR i wojska radzieckie powróciły do swojego kraju) oraz – uwaga – globalna wojna.  Gdybyśmy go dobrze dobrze nie znali to w tym momencie zakończylibyśmy naszą rozmowę lecz znając go dobrze, pomyśleliśmy Ryszard oszalał lecz głęboko w duchu pomyślałem - być może coś w tym jest i po kilku minutach rozmowy zakończyliśmy ją. Z tej nie długiej lecz jednak dość szokującej rozmowy zapamiętaliśmy przede wszystkim to, że przed nami w przyszłości nastąpi powrót Rosji oraz globalna wojna a punkt zapalny będzie gdzieś na południe od Rosji możliwe że w Gruzji, dał nam też wtedy swoje opracowanie biblijne na ten temat lecz nie zaglądałem do niego traktując sceptycznie.
Kilka tygodni później ponownie rozmawialiśmy z Ryszardem lecz tym razem przedstawił nam argumenty wskazujące na błędnie obliczoną fundamentalną datę TS – Rok 1914.
Tym razem po przeanalizowaniu tych argumentów byliśmy w szoku i zorientowaliśmy się, że my jak i inni ŚJ są okłamywani i mamieni bliskim końcem Sytemu Rzeczy, który oparty był na błędnej dacie 1914 roku.
Oczywiście po dokładnym sprawdzeniu chcieliśmy powiedzieć o tym znanym i zaufanym nam bracią i niektórzy z nich przyjęli te argumenty lecz skończyło się tym, że jakiś czas później my, Ryszard oraz część innych osób zostaliśmy wykluczeni ze społeczności - za podważanie autorytetu Niewolnika Wiernego i Rozumnego.
Od samego początku naszego wykluczenia a tak naprawdę świadomego odejścia od tego ruchu, razem z żoną w głębi serca byliśmy przekonani, że zostaliśmy uwolnieni z sideł założonych przez Szatana na ludzi chcących służyć Bogu. Lecz dalej byliśmy pewni, że Słowo Boże jest prawdą i że przez nie należy poznawać Boga. Nie wpadliśmy w przygnębienie lub załamanie wiary z powodu upadku największego autorytetu jakim dla olbrzymiej części ŚJ jest Niewolnik Wierny i Rozumny dla nas zawsze najwyższym autorytetem był Słowo Boże.                                    Niestety jest wiele historii byłych ŚJ, którzy z różnych przyczyn opuścili organizację i zamiast dalej szukać Boga to albo związali się z innymi podobnymi ruchami religijnymi (np. charyzmatycznymi) lub wręcz stracili wiarę i stali się rozbitkami w wierze.
Jakiś czas po wykluczeniu upewniliśmy się w swoim przekonaniu, że Towarzystwo Strażnica oraz inni przywódcy różnych mniejszości religijnych podający się za pomazańców to tak naprawdę opisany w 2Tes 2:3,4 - odstępczy „człowiek grzechu, syn zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga (wśród ludu Bożego) dowodząc, że sam jest Bogiem.” (por. 1Kor 3:16), przed takimi zwodzicielami ostrzegał Jezus Chrystus - „Uważajcie żeby was kto nie zwiódł. Liczni bowiem przyjdą w imię moje mówiąc: Ja jestem Pomazańcem, i wielu zwiodą” Mat 24:4,5.
Oszuści ci mieli przyjść w imieniu Jezusa podając się za Pomazańców, nie za Jezusa Chrystusa jak sugeruje część przekładów biblijnych. Tak naprawdę gdyby ktoś w pierwszym wieku lub obecnie podawał się za Jezusa Chrystusa to nikogo by nie zwiódł, lecz jeżeli ktoś powołuje się na nauki Jezusa i twierdzi, że jest Pomazańcem wtedy faktycznie może zwieść wielu.  Hebrajskie słowo "Mesjasz", a greckie "Chrystus" oznacza "pomazańca", tj. człowieka namaszczonego przez Boga.
W Łuk 21:8 podany jest następny szczegół demaskujący tych zwodzicieli – „Strzeżcie się, by was nie zwiedziono . Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: „Ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi.”
Ludzie ci mieli podawać się (podszywać się) za osoby którymi tak naprawdę nie są oraz mieli wskazywać że czas jest bliski, w ten sposób mieli zwodzić, wskazując na bliski czas np. końca świata i Armagedonu, jak wiemy robili to (nie tylko ŚJ) między innymi po przez podawanie tak zwanych Bożych dat (np. Rok 1914) i inne daty.
Obecnie (może dla wielu zabrzmi to śmiesznie, nierozsądnie, lekkomyślnie lub nawet głupio), po wielu szczegółowych analizach i głębokich przemyśleniach zaryzykuję i powiem - jesteśmy pewni, że poznaliśmy prawdę biblijną i bardzo chciałbym się nią z wami podzielić. Dla nas dopiero teraz spełniły się słowa Jezusa z Jana 8:32 „poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”.
W następnych latach naszego życia w którym były wzloty i upadki, cały czas w głębi serca myśleliśmy o Bogu. Lata mijały a my staraliśmy się prowadzić normalne życie w naszej powiększającej się rodzinie (obecnie mamy czterech synów :D).

W tym momencie chciałbym przejść do informacji, którymi zamierzam się z wami podzielić a dotyczą wizji z księgi Daniela, więc jeżeli kogoś to zainteresowało to zapraszam do nowego wątku - „Księga Daniela 11:28-30a”, który założę w temacie: BIBLIA - DYSKUSJE ….

Teraz przypomniały mi się słowa Piłata, który powiedział do Pana Jezusa: „Cóż to jest prawda?
Jeszcze raz pozdrawiam i bardzo zachęcam do zastanowienia się nad proroctwem Daniela.

Pozdrawiam ciepło
Marek Łobodziński z rodziną.
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż ustalony czas dopełni się. Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (Dan 12:4)


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 19:47 »
Witaj!
Coś za dużo teologii jak na pierwszy post.
Pachnie mi to jakimś adwentyzmem. ;)

Twoje prywatne wierzenia nie są tu tak istotne jak Twoje doświadczenia.
Nie jesteśmy forum teologicznym czy wyznaniowym.

Ten Twój wykład o Danielu jest tu :):

http://e-protestanci.pl/viewtopic.php?f=6&p=1933

No i na kilku innych forach:
Cytuj
Biblia Daniela 11:28-30a - Forum Ewangeliczne
e-protestanci.pl › Wiara › Życie chrześcijańskie w Chrystusie
27 mar 2017 - Biblia Daniela 11:28-30a ... Cytuję księgę Daniela rozdział 11:28,29,30a (ze względu na różne przekłady biblijne podane ... Marek Łobodziński ...
Daniela 11:28-30a - Strona 3 - POZNAJ PISMO
biblijnie.j.pl › ... › BIBLIA › ANALIZA WERSETÓW BIBLIJNYCH
1 mar 2017 - Re: Daniela 11:28-30a ... Zauważ, że księga Daniela od samego początku jedenastego rozdziału opisuje dosłownie .... Marek Łobodziński.
Dyskusje na 'Katoliku' - Zobacz wątek - Co Biblia mówi o ...
www.dyskusje.katolik.pl › Forum otwarte (dla wszystkich) › Kosz
2 kwi 2017 - Liczba postów: 3 - ‎Liczba autorów: 2
Cytuję księgę Daniela rozdział 11:28,29,30a (ze względu na różne przekłady biblijne podane wersety są dosłownym ... Marek Łobodziński.
Proroctwo Daniela 11:28-30a - Nieprofesjonaliści
www.nieprofesjonalisci.com › Nieprofesjonalizm › Odwyk
11 mar 2017 - Proroctwo Daniela 11:28-30a. Strony (6): ... W Księdze Daniela nazwany jest „ohydą spustoszenia” (Daniela 11:31b). ..... Marek Łobodziński
Re - Świadkowie Jehowy, byłem świadkiem Jehowy, forum świadków ...
forum.zbawieniedlaciebie.pl/viewtopic.php?f=31&p=13575
3 kwi 2017 - Cytuję księgę Daniela rozdział 11:28,29,30a (ze względu na różne przekłady biblijne podane wersety są dosłownym ... Marek Łobodziński.


Offline Światus

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 20:49 »
Witaj.

(obecnie mamy czterech synów :D).

E, to nie ma nic dla mnie... Gdyby tak 4 córki do wyboru...  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline ihtis

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 21:49 »
Witaj


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 21:58 »

  Witaj Marek :)

Jak czujesz misję nauczania, chyba źle miejsce wybrałeś. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Marek Łobodziński

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 16
  • Polubień: 28
  • Miłość nigdy nie ustaje
Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 21:58 »
Kochani, nie jestem adwentystą jestem byłym ŚJ - można powiedzieć waszym bratem a obecnie z moją rodziną nie należymy do żadnej denominacji, analizujemy biblię i tylko tyle, czy to jest takie dziwne, że mamy swoje poglądy religijne?
Chciałbym się tylko nimi podzielić, czy w temacie BIBLIA - DYSKUSJE … mógłbym?

Pozdrawiam...
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż ustalony czas dopełni się. Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (Dan 12:4)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 22:03 »
 Pewnie, że możesz, miejsca tu dość, zapewne znajdą się i osoby chętne do dyskusji.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Marek Łobodziński

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 16
  • Polubień: 28
  • Miłość nigdy nie ustaje
Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 22:22 »
Dzięki bardzo, więc jutro coś podeślę, powiem szczerze że trudno mi jest o tym krótko z sensem opowiedzieć gdyż sam poznawałem to przez wiele lat.

Wszystkich bardzo pozdrawiam, trzymajcie się kochani...
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż ustalony czas dopełni się. Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (Dan 12:4)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 23:03 »
Witaj!


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 23:03 »
Kochani, nie jestem adwentystą jestem byłym ŚJ - można powiedzieć waszym bratem a obecnie z moją rodziną nie należymy do żadnej denominacji, analizujemy biblię i tylko tyle, czy to jest takie dziwne, że mamy swoje poglądy religijne?
Chciałbym się tylko nimi podzielić, czy w temacie BIBLIA - DYSKUSJE … mógłbym?

Pozdrawiam...
Ale po co?
Przecież dałem link do Twej prywatnej z XXI wieku interpretacji która nie ma nic wspólnego z nauczaniem Jezusa.
Ja ci gwarantuję, że twoje sekciarskie interpretacje wylądują w koszu.
Sam złożę raport. Tu nie będzie wylęgarni sekciarskich interpretacji. :-\

Piszesz, że nie jesteś adwentystą.
A właśnie że jesteś, bo do tego skłania mnie twoje opracowanie.
Na dodatek napisałem:

Pachnie mi to jakimś adwentyzmem. ;)

Adwentystycznych odłamów i adwentystów różnej maści i prywaciarzy-adwentystów jest mnóstwo. ;)
Ty zaś jako były ŚJ i z Wrocławia nie zawitałeś na manifestacji we Wrocławiu?
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 23:09 wysłana przez Roszada »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 23:08 »
Wszystkie religie chrześcijańskie są adwentystyczne, bo łac. adventum do przyjście Chrystusa, w które wszyscy wierzą :P


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 23:08 »
Witaj.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 23:10 »
Wszystkie religie chrześcijańskie są adwentystyczne, bo łac. adventum do przyjście Chrystusa, w które wszyscy wierzą :P
Ale nie wszystkie wyznaczają wiek XX czy XXI jako wiek adwentu Pana.
Raczej są adwentowe. Adwentystyczne to są sekty. ;)


Offline on-on

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 23:13 »
Roszado Twoje wypowiedzi w tym watku mają zły wydźwięk. Nie rozumiem Twojego zachowania, które ma na celu zniechęcenie Marka do wyrażania swoich opinii.


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 23:16 »
Roszado Twoje wypowiedzi w tym watku mają zły wydźwięk. Nie rozumiem Twojego zachowania, które ma na celu zniechęcenie Marka do wyrażania swoich opinii.
To będzie 10 forum na którym chce wlepić to co podałem powyżej.
Mam udawać tak jak Ty, że ciesze się, iż tu zlatują się powoli sekciarze?

Niektóre kwestie trzeba w zarodku tępić, by nie zabagnić forum.
Tam gdzie biosławka wpuszczali to nie mogli się pozbyć jego setek wklejek z dziesiatków forum.