Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.  (Przeczytany 7157 razy)

Offline Exodus

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 23:33 »
Witaj Marek  :)


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 00:26 »
Kochani, nie jestem adwentystą jestem byłym ŚJ - można powiedzieć waszym bratem a obecnie z moją rodziną nie należymy do żadnej denominacji, analizujemy biblię i tylko tyle, czy to jest takie dziwne, że mamy swoje poglądy religijne?
Chciałbym się tylko nimi podzielić, czy w temacie BIBLIA - DYSKUSJE … mógłbym?

Pozdrawiam...

Witaj Marku

Ciepło myślę o Twojej rodzinie- gratuluję i życzę udanego wychowania i w ogóle radości z nielatwej pracy jaką na pewno wykonujesz jako ojciec wychowujący 4 synów.
Poważne traktowanie wartości niematerialnych dla mnie jest formą dbania o dobro rodziny.

To forum o tematyce potencjalnie ciekawej dla Świadków Jehowy obecnych, byłych, lub przyszłych czy osób związanych lub mających np. rodzinę w tej społeczności.
Śmiało więc pisz .
 Księga Daniela jest     fragmentem Biblii .
Dlatego nic dziwnego że to dla  w.w grupy może być interesujące.
Myślę że dla wielu temat bardzo ciekawy. Mnie osobiście to interesuje.

Oczywiście dobrze jest unikać dogmatycznej postawy bo raczej to nie ułatwi wymiany  zdań i opinii.

Nie powinno​ być dla Ciebie dziwne że wielu tu obecnych też ma "alergię" na tematy religijne z powodu bardzo dziwnych lub przykrych doświadczeń ze Strażnicą.
Jeśli weźmiesz to pod uwagę nie powinno być problemu.

Czekam na ciekawe przemyślenia i  pozdrawiam.

PS. Ew. Pisz wiadomości prywatne .
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień, 2017, 00:40 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 01:02 »
Raczej są adwentowe. Adwentystyczne to są sekty. ;)

Dla mnie adwentowy i adwentystyczny to synonimy. Owszem, adwentyzm to co innego (wszystkie -i(y)zmy jako abstrakta mają swoiste definicje, bo są często pojęciami funkcjonującym w odniesieniu do konkretnego poglądu, prądu w danej epoce, grupie itd.). Ja tam się spotykam w tekstach łacińskich Ojców Kościoła bez rozróżnienia - jest adventus Christi a chrześcijaństwo jest jest Ecclesia adventicia - nie ma jakiegoś rozróżnienia. Wszyscy czekają na przyjście Chrystusa w chrześcijaństwie - nawet ŚJ :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 07:26 »
Witaj wśród nas. Takie moje przemyślenie po przeczytaniu Twojego wpisu.

Niestety jest wiele historii byłych ŚJ, którzy z różnych przyczyn opuścili organizację i zamiast dalej szukać Boga to albo związali się z innymi podobnymi ruchami religijnymi (np. charyzmatycznymi) lub wręcz stracili wiarę i stali się rozbitkami w wierze.

 Zapewniam Cię że wielu wiedzie szczęśliwe życie po wyjściu z WTS-u w innych religiach, a jeszcze wielu innych jest szczęśliwych i prowadzi bogate emocjonalnie życie pozbywszy się jakiejkolwiek wiary w jakiegokolwiek boga. Nie ubolewaj nad losem tych ludzi, bo jest to zupełnie niepotrzebne, oni są szczęśliwi i zapewne nie potrzebują uszczęśliwiania na siłę.
A w kwestii formalnej.
 Pamiętaj też że wszelkie próby przekonywania uczestników tego forum do przyjęcia Twoich poglądów religijnych nie będą akceptowane. W tym miejscu dyskutujemy głównie o religii śJ o i wszystkim co z tym jest związane, dzielimy się swoimi przeżyciami, swoją wiedzą o tej organizacji, obnażamy jej błędy. Natomiast wyznawany obecnie przez uczestników światopogląd jest prywatną sprawą każdego z osobna. Musisz też pamiętać że wielu byłych śJ ma swoisty rodzaj alergii na wszelkie próby nawracania, co jest niestety spuścizną po latach spędzonych w tej destrukcyjnej religii.
 Mam nadzieję że uszanujesz to. Pozdrawiam  :)
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień, 2017, 07:29 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 10:38 »
Cytuj
Dla mnie adwentowy i adwentystyczny to synonimy
A dla mnie to nie synonimy. :-\
Ktoś kto będzie słuchał Ciebie i mnie zrozumie nie wiem jak. :-\


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 11:25 »
Roszado Twoje wypowiedzi w tym watku mają zły wydźwięk. Nie rozumiem Twojego zachowania, które ma na celu zniechęcenie Marka do wyrażania swoich opinii.
Toć napisałem powyżej:

"Twoje prywatne wierzenia nie są tu tak istotne jak Twoje doświadczenia."


Offline Woland

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 12:02 »
To będzie 10 forum na którym chce wlepić to co podałem powyżej.
Mam udawać tak jak Ty, że ciesze się, iż tu zlatują się powoli sekciarze?

Niektóre kwestie trzeba w zarodku tępić, by nie zabagnić forum.
Tam gdzie biosławka wpuszczali to nie mogli się pozbyć jego setek wklejek z dziesiatków forum.
to tak jak ty, Roszado
Nie mam nic przeciwko, pisz, Marku


Offline leniuch

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 13:00 »

Cytuj
Warto się przywitać, bo to miłe i czyni to miejsce przyjaźniejszym.

Witam serdecznie. Ja uważam, że każdy ma prawo pisać w swoim wątku swoje przemyślenia, i wskazywać czym się różnią od tych WTSowych.


Nie wiem, czy nazywanie nowych użytkowników w ich wątku powitalnym "zlatującymi się sekciarzami" jest miłe i przyjazne.

To będzie 10 forum na którym chce wlepić to co podałem powyżej.
Mam udawać tak jak Ty, że ciesze się, iż tu zlatują się powoli sekciarze?

Niektóre kwestie trzeba w zarodku tępić, by nie zabagnić forum.
Tam gdzie biosławka wpuszczali to nie mogli się pozbyć jego setek wklejek z dziesiatków forum.

Takie tępienie w zarodku to przecież strategia WTSowa jest...


Offline Iza

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 13:36 »
Toć napisałem powyżej:

"Twoje prywatne wierzenia nie są tu tak istotne jak Twoje doświadczenia."
Oh, Roszada, wiesz ze Cie lubię i szanuje, za dobra robotę jaka wykonujesz niestrudzenie, ale przeciez kazdy na forum moze dać wyraz swym poglądom i opiniom, czyż nie ?
Dajmy Markowi szanse :-*
To Wrocławianin, wiec ma u mnie fory ;)
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 14:20 »
Cytuj
Takie tępienie w zarodku to przecież strategia WTSowa jest...
Idź na forum biblia webd to zobaczysz ilu tam cudaków.
Dopuść tu takich to zobaczysz co zrobią z forum.
Tam już nikt nie panuje na tym.
Byłem, widziałem, doświadczyłem.

Wyzywano mnie od chorych psychicznie, o wizytach u psychiatry itp.

Jak chcecie tu słuchać prywatnych proroctw to przecież dałem link z podpisem jego imienia i nazwiska i już możecie komentować te proroctwa.
Po co udawać że nie widzicie tego.

Powtarzam: nie interesują mnie proroctwa tego gościa, a interesują mnie jego przeżycia z Towarzystwa.

Powiem nawet tak. Jak takich ludzi będzie się tu spraszać do wygłaszania prywaciarskich proroctw, to dla mnie tu miejsca nie będzie. :-\
Cytuj
To Wrocławianin, wiec ma u mnie fory ;)
Nie wspomniał o manifestacji?
Nie słyszał?
Nie był? :(


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 19:28 »
Cytuj
Cytat: Roszada w Wczoraj o 23:16

    To będzie 10 forum na którym chce wlepić to co podałem powyżej.
    Mam udawać tak jak Ty, że ciesze się, iż tu zlatują się powoli sekciarze?

    Niektóre kwestie trzeba w zarodku tępić, by nie zabagnić forum.
    Tam gdzie biosławka wpuszczali to nie mogli się pozbyć jego setek wklejek z dziesiatków forum.

to tak jak ty, Roszado
Nie mam nic przeciwko, pisz, Marku
Ależ Wolandzie, ja mogę nawet dziś się usunąć jeśli mnie zastąpisz.
Widzę jak przebierasz już nogami.
Mnie na tych 10 forach nie ma już od dawna.
A jak mi pokażesz na którymś forum założony przeze mnie dział o Nowych Światłach, w takiej postaci jak tu, to masz u mnie nagrodę.


Offline leniuch

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 20:44 »
Pax! Pax między chrześcijany!


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 20:46 »
Pax! Pax między chrześcijany!
Żeby tu same chrześcijany były, to by się dogadały jak Kargul z Pawlakiem ;D, ale tu i od innych bogów są, a i ateusze. :)
I ci co są za, a nawet przeciw. ;)


Offline Iskierka

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 22:06 »
Witaj Marku, :)

Zanim zechcesz się podzielić pewnymi przemyśleniami z Biblii, zorientuj się czy warto tracić swój cenny czas, bo widzę tu groźby wyrzucania pewnych postów do kosza. Co zaśmieca, a co nie zaśmieca forum?- pytanie retoryczne. ;)


Offline Lechita

Odp: Witam wszystkich ciepło i bardzo serdecznie.
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 00:02 »
Roszado dobrze prawisz. Wódki Ci polać! Azaliż jako świadomy Słowianin powiem tak: Jeśli chłopina chce się przemyśleniami podzielić to niechaj się i dzieli. Byle nie głosił  :( Zobaczmy co ma do powiedzenia. Wszak tolerancja i różnorodność jest ozdobą tego forum. Jeśliby agitować zaczął za swą opcją to wtedy można go ukrócić bez problemu. Chyba, że się mylę to o wybaczenie proszę. 
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper