Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica  (Przeczytany 13152 razy)

Offline Roszada

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Kwiecień, 2017, 18:55 »
Dyrektor jest tylko jeden.Ten z Torunia  ;D
Ten to mógłby być już szefem Radiokomitetu. :)


Offline Roszada

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 10:08 »
A czy terminem i instytucją biblijną jest jw.org? ;)

A czy "transfuzja krwi" to termin biblijny? :-\


Offline Roszada

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 10:00 »
No prosze jakie to biblijne słowo: "Korporacje" i to Świadków Jehowy. ;D

*** dx86-15 Korporacje ***
KORPORACJE
(Patrz: Pensylwańskie Towarzystwo Biblijne i Traktatowe — Strażnica; Stowarzyszenia; Zarejestrowane Nowojorskie Towarzystwo Biblijne i Traktatowe — Strażnica; nazwy krajów)


Offline Roszada

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 11:13 »
Biblijne chrzty ŚJ. :)

   „Po paru latach mama przyjęła prawdy biblijne, które poznała, i w roku 1925 została ochrzczona; odbyło się to w korycie do pojenia koni” (Strażnica Nr 17, 1989 s. 23).

„Zostałem ochrzczony 27 lutego 1949 roku w metalowym korycie, którego farmerzy używali do pojenia zwierząt. Miałem wówczas 17 lat” (Strażnica 15.05 2014 s. 17).

„Kiedy Raoul postanowił usymbolizować chrztem swe oddanie się Bogu, potrzebny był odpowiedni zbiornik z wodą. Z pomocą przyszedł kapelan więzienny, udostępniając na ten cel czarną trumnę. Wypełniono ją po brzegi wodą. Ale wyglądało na to, że Raoul się w niej nie zmieści. Dlatego obaj starsi musieli wspólnym wysiłkiem dopilnować, by zgodnie z biblijnym wymaganiem został całkowicie zanurzony” (Przebudźcie się! Nr 22, 2001 s. 19-20).

„Ochrzczony w leju po bombie” (Przebudźcie się! Nr 24, 2005 s. 13).

„Zostałem ochrzczony w beczce na śmieci” („Rocznik Świadków Jehowy 2003” s. 126).

„Chrzest w beczce po rybach, Zenica, rok 1994” („Rocznik Świadków Jehowy 2009” s. 204).

„Następnego dnia zostałem ochrzczony w letniej wodzie pobliskiej łaźni publicznej” (Strażnica Nr 23, 1998 s. 29).

„Ileż radości sprawił nam widok siedmiu osób ochrzczonych w dużej kadzi służącej do dezynfekowania owiec, a teraz wypełnionej ciepłą wodą przyniesioną bańkami na mleko!” (Strażnica Nr 23, 1988 s. 23).

„Przeprowadzenie chrztu w porze suchej często jest utrudnione, gdy zgromadzenie odbywa się z dala od rzeki; są więc tacy, których ochrzczono w beczce” (Strażnica Nr 20, 1990 s. 24).

„Po okolicznościowym wykładzie w dziesięciominutowych odstępach szliśmy pojedynczo wąską dróżką do pralni i tam w betonowej kadzi nas ochrzczono” (Przebudźcie się! Nr 3, 2003 s. 17).

„Jeszcze w przeddzień tego zgromadzenia wieczorem brat Delaunoy z paryskiego biura Towarzystwa Strażnica wygłosił przemówienie do chrztu, który następnie odbył się w wannie, w piwnicy miejscowego oddziału Towarzystwa” (Strażnica Rok XCVI [1975] Nr 7 s. 18).

„Nie mieliśmy wanny, a pobliska rzeczka była zbyt mała. Ale w okolicy jest dużo pól ryżowych z kanałami nawadniającymi. Niektóre były wystarczająco głębokie i czyste, by zanurzyć w nich człowieka. Pamiętam pierwszy chrzest na takim polu” („Rocznik Świadków Jehowy 2009” s. 186-187).

„»(…) Po wykładzie udałem się z dwoma braćmi do jadalni, gdzie stała wielka kadź do mycia garnków i patelni«. Ten »basen do chrztu« wypełniała zimna woda, co Norberto pamięta do dziś, bo była wtedy zima” („Rocznik Świadków Jehowy 2001” s. 182).


Offline Roszada

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 21:03 »
A ja nie chciałbym :(:

„Zostałem ochrzczony w beczce na śmieci” („Rocznik Świadków Jehowy 2003” s. 126).


Offline Startek

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Kwiecień, 2017, 21:13 »
Dla ciebie ani Dyrektor, ani Ojciec, ani Doktor. :-\
A nie widziałeś ojców bezdzietnych?
Ja kilku znam.
Nie mędrkuj więc.
Nie biblijne jest nazywanie ludzi ojcem lub Ojcem Świętym , nie dotyczy rodziców . Termin Ojciec Święty jest zarezerwowany tylko dla Boga.


Offline Roszada

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sierpień, 2017, 19:34 »
A ja mam zamiar napisać długiiiiii artykuł pt.

Niebiblijna terminologia i nazewnictwo Świadków Jehowy

   Świadkowie Jehowy słyną z tego, że ogłaszają wszem i wobec, iż ich wszystkie nauki mają uzasadnienie w Biblii. Także ich nazewnictwo i terminologia są ponoć biblijne.
   Ale to nie wszystko, bo Towarzystwo Strażnica całe chrześcijaństwo oskarża o ‘niebiblijność’. Na płytce Watchtower Library (Biblioteka Strażnicy) słowo niebiblijn* występuje prawie 500 razy i w większości kierowane jest ono wobec Kościoła Katolickiego.
   Biblijność naszych nauk ukazaliśmy między innymi w książce pt. W obronie wiary i do niej odsyłamy zainteresowanych tym zagadnieniem.
   Tu zaś ukażemy przede wszystkim niebiblijną terminologię i nazewnictwo Świadków Jehowy.    Warto więc by zainteresowani tą kwestią mieli pod ręką taki zbiór słów i terminów związanych z naukami Towarzystwa Strażnica.
Nie każdy wtedy pozwoli Świadkom Jehowy wmawiać mu, że ich wykładnia i zwyczaje są oparte jedynie na Biblii. Wiele bowiem słów, które używają oni nie występuje nawet w Piśmie Świętym w Przekładzie Nowego Świata, które wydaje od roku 1950 ta organizacja.
   W artykule naszym będziemy wymieniać zarówno stare, jak i nowe określenia, które występują w publikacjach Świadków Jehowy.
....


Offline Helleboris

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Sierpień, 2017, 21:14 »
Termin nr 1: Świadkowie Jehowy.... :D
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Villa Ella

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Sierpień, 2017, 22:54 »
W przypadku powyższego cytatu, dotyczącego możliwości wsparcia Organizacji, trudno zaprzeczyć, że oni chcą jedynie naszego dobra...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline trampek

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Sierpień, 2017, 10:51 »
Termin nr 1: Świadkowie Jehowy.... :D

Termin Świadkowie Jehowy pochodzi z Izajasza ;)

To może ktoś mi powie gdzie w pismach przeczytam takie terminy jak :
Trójca, papież, hostia, najświętszy sakrament, Matka Boska, czyściec, koloratka, kolęda, odpust, kodeks kanoniczny, limes, sutanna, tiara. To tak na początek ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Sierpień, 2017, 18:51 »
Termin Świadkowie Jehowy pochodzi z Izajasza ;)

To może ktoś mi powie gdzie w pismach przeczytam takie terminy jak :
Trójca, papież, hostia, najświętszy sakrament, Matka Boska, czyściec, koloratka, kolęda, odpust, kodeks kanoniczny, limes, sutanna, tiara. To tak na początek ;)
To jest w tej samej księdze gdzie są terminy: :zdawanie owocu, zbiórka do służby, nadzorca obwodu, sala królestwa, kongres, jw.org, biuro oddziału, ciało kierownicze, stojaki z literaturą, broszury, strażnica, przebudźcie się, samochód dla nadzorcy (no może w tamtych czasach, koń, albo muł dla nadzorcy) ;)
Więc jak widzisz można się licytować bez końca.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Sierpień, 2017, 19:00 »
U ŚJ występują dwa rodzaje słów niebiblijnych:

1. takie których w Biblii nie ma wcale (np. organizacja, Ciało Kierownicze)

2. takie które choć w Biblii istnieją, ale oni łączą je bez upoważnienia. Przykładowo słowo dziadek jest (jakiś tam dziadek) i słowo Jehowa jest. Ale oni robią z Jehowy Dziadka. ;D To samo robią z terminem "Świadkowie Jehowy". Znaleźli słowo Jehowa i znaleźli słowo świadkowie, więc cuzamen do kupy są ŚJ.


Offline Startek

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Sierpień, 2017, 19:35 »
Termin Świadkowie Jehowy pochodzi z Izajasza ;)

To może ktoś mi powie gdzie w pismach przeczytam takie terminy jak :
Trójca, papież, hostia, najświętszy sakrament, Matka Boska, czyściec, koloratka, kolęda, odpust, kodeks kanoniczny, limes, sutanna, tiara. To tak na początek ;)
Do kogo zostały skierowane  słowa w Izajasza  i dlaczego ?   Czy te słowa odnoszą się do was trampek , czy może do kogo innego ? Na co wskazuje kontekst ? Czy słowa. ,, wy jesteście moimi świadkami "  zostały skierowane do ludzi w dwudziestym wieku , czy do określonego narodu .
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2017, 20:25 wysłana przez Startek »


Tusia

  • Gość
Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:12 »
To może ktoś mi powie gdzie w pismach przeczytam takie terminy jak :
Trójca, papież, hostia, najświętszy sakrament, Matka Boska, czyściec, koloratka, kolęda, odpust, kodeks kanoniczny, limes, sutanna, tiara. To tak na początek ;)

Weź do ręki katolickie pisma, to tam przeczytasz.


Offline Roszada

Odp: Niebiblijna terminologia Towarzystwa Strażnica
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Sierpień, 2017, 20:24 »
Cytuj
Cytat: trampek w Dzisiaj o 10:51

    To może ktoś mi powie gdzie w pismach przeczytam takie terminy jak :
    Trójca, papież, hostia, najświętszy sakrament, Matka Boska, czyściec, koloratka, kolęda, odpust, kodeks kanoniczny, limes, sutanna, tiara. To tak na początek ;)
Czyli wy bijecie Murzynów dlatego, że KK też bije. ;D

KK ma prawo używać różnych słów, bo nie tylko na Biblię się powołuje, ale i na tradycję.

Ale ŚJ ponoć uczą z samej Biblii i z tradycją nie mają nic wspólnego.
Jeśli z Biblii nie biorą tych słów, a tradycja jest od szatana, to od kogo biorą te słowa ŚJ?