Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2017:Obecność  (Przeczytany 27186 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #135 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 07:40 »
Jestem Chrześcijaninem bez denominacji ,  spożywamy Wieczerzę Pańską  gdy się spotykamy w gronie chrześcijan .

A po czym poznajecie, że jest to własnie Wieczerza, a nie zwykła kolacja?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Fantom

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #136 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 07:53 »
może poznają po tym,że wino zamienia się w krew,a chleb w ciało?Ciekawe po czym uczniowie Jezusa poznawali,ze to nie zwykła kolacja,a Wieczerza.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Startek

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #137 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 08:02 »
 Ochrzczony byłem w kościele katolickim i tam jestem zapisany w księgach ,  jakiś czas byłem  świadkiem  i oni mnie wykopali i nawet nie wiem czy jestem oficjalnie skreślony z listy . Dzisiaj jestem ochrzczonym chrześcijaninem i nie należę do jakiejś religii czy organizacji . Fantom dobra odpowiedź  ,nie muszę już odpowiadać .


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #138 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 08:04 »
Ochrzczony byłem w kościele katolickim i tam jestem zapisany w księgach ,  jakiś czas byłem  świadkiem  i oni mnie wykopali i nawet nie wiem czy jestem oficjalnie skreślony z listy . Dzisiaj jestem ochrzczonym chrześcijaninem i nie należę do jakiejś religii czy organizacji . Fantom dobra odpowiedź  ,nie muszę już odpowiadać .

3 chrzty...

Który ważny?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Startek

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #139 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 08:22 »
3 chrzty...

Który ważny?
No właśnie ! Pamiętasz swój chrzest ?, chyba nie , ktoś to zrobił za ciebie .  Drugi to był parodią lub wypaczeniem tego co nakazał Chrystus . Jak zostałem zanurzony u świadków ,odrazu coś mi nie pasowało i czegoś tam zabrakło .  Trzeci Chrzest wynikł z mojej wewnętrznej potrzeby .


yanco

  • Gość
Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #140 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 08:43 »
może poznają po tym,że wino zamienia się w krew,a chleb w ciało?Ciekawe po czym uczniowie Jezusa poznawali,ze to nie zwykła kolacja,a Wieczerza.

Bo tak powiedział Pan. Nie wierzysz Bogu ?


Tusia

  • Gość
Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #141 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 09:09 »
Jestem Chrześcijaninem bez denominacji ,  spożywamy Wieczerzę Pańską  gdy się spotykamy w gronie chrześcijan .

Ja pytałem o co innego. Jak często przystępujesz do Sakramentu Eucharystii.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #142 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 09:24 »
No właśnie ! Pamiętasz swój chrzest ?, chyba nie , ktoś to zrobił za ciebie .

Czyli nieważny?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Startek

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #143 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 10:44 »
Ja pytałem o co innego. Jak często przystępujesz do Sakramentu Eucharystii.
  ? Nie wiem co to jest ?



Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #144 dnia: 20 Kwiecień, 2017, 10:48 »
  ? Nie wiem co to jest ?
To poszukaj słowo "Eucharystia" w Biblii greckiej. ;D
Poszukaj słowo "Sakrament" w Biblii greckiej. :-\

Po co Ty chodzisz na spotkania biblijne skoro nie masz zielonego pojęcia o słowach biblijnych?
Idź na jakiś kurs biblijny pierwszego stopnia. :)


Offline gangas

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #145 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 00:45 »
 Tak sie przyglądam i pacze a tu dyskus urwał się, Tusia pyta ile razy przystępujesz do sakramentu eucharystii,  ktoś inny czy wino i chleb raz do roku a potem tylko chleb w postaci płatka, myć te nogi i komu, w wannie czy nie, czy to symbol czy nakaz, Tomek jak zwykle od czapy pytania. I null zero konsensusu. Pewnie tak będzie dopóki jakieś ciało kierujące się tym nie zajmie. Zgłaszam swą kandydaturę i szukam 6 ochotników. ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Startek

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #146 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 19:10 »
Ja obchodzę wieczerzę Pańską , i w biblii wyraźnie tak napisano po Polsku . Dlatego Roszada świętuj sobie jak chcesz i pokaż mi w polskiej biblii    że Pan ustanowił Sakrament Eucharystii . Nie mam przekładu linearnego Grecko - Polskiego więc nie sprawdzę .


Offline PoProstuJa

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #147 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 19:29 »
Nie kłóćcie się już! Niech każdy przyjdzie z umytymi nogami i po sprawie! :D


Offline HARNAŚ

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #148 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 19:53 »
Nie kłóćcie się już! Niech każdy przyjdzie z umytymi nogami i po sprawie! :D
I własnym prowiantem i popitką


Offline Startek

Odp: Pamiątka 2017:Obecność
« Odpowiedź #149 dnia: 29 Kwiecień, 2017, 20:53 »
Jakie wino mam przynieść ?  Może być Egri Bikaver ? Z pewnością się nada , bo to moje ulubione . Bo takie krwiste .
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2017, 20:59 wysłana przez Startek »