Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji  (Przeczytany 84803 razy)

Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #330 dnia: 20 Lipiec, 2017, 22:51 »
Roszada -słuchałem ostatnio informacji BBC i w ostatnim roku w samym USA zmarło około 3 i pół tysiąca osób przez transfuzje krwi zarażonych chorobami od dawców - to są tylko statystyki  ;)
Ja bym wolał takie informacje z Polski.
Nie wiem od kogo w USA pobierają krew. :-\
U nas są jakieś rygory co do procedur.


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #331 dnia: 20 Lipiec, 2017, 22:58 »
Roszada -słuchałem ostatnio informacji BBC i w ostatnim roku w samym USA zmarło około 3 i pół tysiąca osób przez transfuzje krwi zarażonych chorobami od dawców - to są tylko statystyki  ;)

Te statystyki nie są prawdziwe, są o rzędy wielkości za wysokie. Według danych FDA w roku 2011 odnotowano 30 przypadków śmierci wywołanych bezpośrednio transfuzją krwi, a także 28 przypadków w których nie można wykluczyć transfuzji jako powodu śmierci. 58, a 3500 to dość spora różnica, a biorąc pod uwagę że w USA żyją 323 miliony ludzi, gdyby Świadkowie Jehowy przyjmowali krew to umierałby tam z tego powodu jeden ŚJ na 5 lat.

Dla porównania - według tych wyliczeń w USA rocznie jakieś 150 Świadków Jehowy umiera z powodu odmowy przyjęcia krwi (przy czym dane te są zapewne zaniżone, ponieważ dotyczą tylko dwóch rodzajów przeprowadzanych operacji.

Edit: Znalazłem dane z FDA na rok 2015. W tym roku w wyniku podania krwi zmarło 41 osób, więc jeszcze mniej niż w omawianym wyżej roku 2011.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2017, 23:03 wysłana przez M »


Offline sawaszi

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #332 dnia: 20 Lipiec, 2017, 23:07 »
Krew była pobierana od więzniów i przypadkowych dawców (bez kontroli) i tak się stało - to tylko ? statystyki.


Offline Asturia

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #333 dnia: 20 Lipiec, 2017, 23:10 »
a jest jakaś informacja ilu osobom w USA transfuzja uratowała życie?
wtedy można porównywać te dane i stwierdzić czy warto zaryzykować

Cytuj
Krew była pobierana od więzniów i przypadkowych dawców (bez kontroli) i tak się stało - to tylko ? statystyki.

bez kontroli? mówimy o USA czy Zimbabwe?
naprawdę to dziwne
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2017, 23:12 wysłana przez Asturia »


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #334 dnia: 20 Lipiec, 2017, 23:18 »
a jest jakaś informacja ilu osobom w USA transfuzja uratowała życie?
wtedy można porównywać te dane i stwierdzić czy warto zaryzykować

Tyle znalazłem:

Cytuj
Co dwie sekundy ktoś w USA potrzebuje przetoczenia krwi
Źródło: http://www.redcrossblood.org/learn-about-blood/blood-facts-and-statistics

Cytuj
Około jedna osoba na 7, która trafia do szpitala będzie potrzebowała krwi
Źródło: http://www.bloodsource.org/Donate/Blood-Facts-FAQs

Cytuj
Rocznie 4.5 milliona Amerykanów umarłoby gdyby nie otrzymali transfuzji krwi
Źródła: https://www.bnl.gov/hr/blooddrive/56facts.asp, https://www.nhlbi.nih.gov/health/health-topics/topics/bt/whoneeds

Nawet jeśli te liczby są mocno zawyżone (zakładam, że są), to nadal są one o wiele rzędów wielkości większe niż liczba osób, które w wyniku podania krwi zmarły.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2017, 23:22 wysłana przez M »


Offline Asturia

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #335 dnia: 20 Lipiec, 2017, 23:27 »
dzięki M, te staty są porażające na korzyść transfuzji nawet jeżeli mocno zawyżyli


Offline sawaszi

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #336 dnia: 20 Lipiec, 2017, 23:42 »
Asturia tego nie podano i nie wiem tego - a ile ludzi rocznie ginie na wojnach , ilu ludzi umiera z głodu ilu jest mordowanych przez niby ludzi ? .Kto prowadzi takie statystyki ??,-ja tego nie ogarniam . Tak M ,krew jest życiem płynącym w naszych żyłach i tętnicach - każdy ma swoją (osobniczą) - ja mam grupy 0 -RH ujemy > najstarsza odmiana krwi (myśliwego)  ;) - ponoć przyjmie się prawie każdemu - ale nie oddawałem jeszcze nikomu i nie zaszkodziła tysz nikomu  :)                                                     


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #337 dnia: 21 Lipiec, 2017, 10:33 »
Czy ze źródeł angielskich wynika co do uzasadnienia wyroku to co podaje Fronda?
Cytuj
Rosyjski wymiar sprawiedliwości wyszedł z założenia, że organizacja Świadków Jehowych jątrzy w społeczeństwie, krzewiąc nietolerancję, rozdzielając rodziny oraz narażając zdrowie swoich członków, na przykład skłaniając ich do rezygnacji z transfuzji krwi z powodów religijnych.

Jeśli to prawda, a to dla mnie ważne, to widać, że nie zagrożenie 'terroryzmem' ŚJ, jak w przypadku fanatyków muzułmańskich, wchodzi w rachubę, a czynniki społeczne.
Proszę Kaisera czy M albo inna osobę znająca dobrze ang. zlustrować to w meduach angielskich.


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #338 dnia: 21 Lipiec, 2017, 23:20 »
Jest delegacja na fotce:

https://www.jw.org/en/news/releases/by-region/russia/supreme-court-appeal-witnesses-show-international-support/

Ani jednej kobiety.
Trzymają swoje parytety.
Kobiety do sprzątania Betel :(


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #339 dnia: 22 Lipiec, 2017, 09:59 »
No to Sanderson może odetchnąć z ulgą. Pstryknął fotkę wrócił do Warwick i jeszcze została mu jedna sprawa do załatwienia.

Musi znowu nakręcić odcinek z Misiem Letem ,,Jak to Jehowa na pobłogosławił w batalii prawnej w Rosji"

Drapie się bidak w główkę i pisze scenariusz:  A więc Jehowa nam pobłogosławił bo zawsze nam błogosławi. Tym razem jego wola jest taka aby był zakaz, liczymy na to że nie potrwa on zbyt długo a braci prosimy o nieustanne modlitwy w tej sprawie. Oczywiście zakaz nie oznacza że Szafarz z Warwick nie przyjmie darów od braci z Rosji. Teraz skoro macie niższe koszty obsługi Korporacji i spotykacie się w domach to czyż nie jest logiczne że macie możliwość wysłać nam więcej kasy ?!!!  ;)


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #340 dnia: 22 Lipiec, 2017, 20:45 »
za (linkowaną przez Roszadę) frondą
Cytuj
Przeciwko tej decyzji już wcześniej protestowała zarówno Cerkiew jak i Kosciół katolicki. Nie z powodu jakiejś miłości dla sekty Jehowych, ale ze względu na zasadę wolności religijnej. Powstały po prostu obawy, że państwo może w przyszłości represjonować także inne wspólnoty religijne. Szczególne wątpliwości mają tu katolicy.

jak myślicie, czy strażnica wspomni kiedyś o bratniej pomocy udzielonej Małej Cichodajce przez Wielką Nierządnicę?! :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lechita

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #341 dnia: 23 Lipiec, 2017, 13:16 »
za (linkowaną przez Roszadę) frondą
jak myślicie, czy strażnica wspomni kiedyś o bratniej pomocy udzielonej Małej Cichodajce przez Wielką Nierządnicę?! :)

Tak nakazywałaby zwykła ludzka przyzwoitość i uczciwość historyczna, ale do tego WTS musiałby mieć "ludzką" twarz, a w to trudno mi uwierzyć.
No, chyba , że się pomylę  ;)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #342 dnia: 23 Lipiec, 2017, 13:23 »
Powiem wam że jak siedzę sobie przy stole z świadkami jehowy i tak sobie jemy i pijemy i wtem ktoś zagaił: ,,słyszeliście że w Rosji sprawa przegrana" to powiem wam w szczegółach jak potoczyła się rozmowa:

1 osoba: Wiemy (koniec komentarza).
2 osoba: aha.
3 osoba: Ale dobre to jedzenie  ;D ;D ;D

Temat się nie kleił. Ja bym go oczywiście był w stanie skleić jednak na wszystko jest wyznaczony czas pod niebiosami  8-)


Offline Startek

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #343 dnia: 23 Lipiec, 2017, 15:43 »
Powiem wam że jak siedzę sobie przy stole z świadkami jehowy i tak sobie jemy i pijemy i wtem ktoś zagaił: ,,słyszeliście że w Rosji sprawa przegrana" to powiem wam w szczegółach jak potoczyła się rozmowa:

1 osoba: Wiemy (koniec komentarza).
2 osoba: aha.
3 osoba: Ale dobre to jedzenie  ;D ;D ;D

Temat się nie kleił. Ja bym go oczywiście był w stanie skleić jednak na wszystko jest wyznaczony czas pod niebiosami  8-)
. Chłopie znasz zasady ? Nie jadamy z odstępcami , i ludźmi którzy nie przynoszą nauk Chrystusowych .  Oj Motylku , nie dobrze , oj nie dobrze . Musi co zapraszamy na komitet .  Potraktujemy cię łagodnie , bądź co bądź doniosłeś sam na siebie i publicznie wyjawileś swój grzech  jadania z grzesznikami .😋☺☺☺


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #344 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:10 »
Teraz dopiero zauważyłem,że ta grupa ŚJ jest uśmiechnięta od ucha do ucha.
Tak się cieszą z delegalizacji?

https://www.jw.org/en/news/releases/by-region/russia/supreme-court-appeal-witnesses-show-international-support/

No tak to w większości amerykańce. ;)
Co tam parę milionów dolarów straty. Zbierze się nowe. ;D