Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji  (Przeczytany 84697 razy)

Offline Startek

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #150 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 08:41 »
Czego potrzeba Chrześcijanom do głoszenia Chrystusa , tylko biblii do weryfikowania tego co głosi . Kiedyś używaliśmy Tysiąclatki  nim wszedł przekład nowego światła , i powrocilśmy do innych przekładów biblii odrzuciwszy nowe światło. Rosjanie gdy powrócą do swoich przekładów Pisma Świętego mają możliwość wybudzenia się z WTSu . Byle tylko strażnica nie muliła im mózgów.


Offline gedeon

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #151 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 08:43 »
Ogólnie zgadzam się z Tobą w pozostałej części postu bo dotyczy wolności wyznania poszczególnych osób (i dlatego zgadzam się że zakaz wprowadzony w Rosji jest złym pomysłem, a powyżej podjąłem jedynie próbę wyszukania jego pozytywnych stron skoro już wszedł w życie), ale nie zgadzam się z powyższym. To właśnie fakt, że organizacje religijne mają obecnie pozostawioną tak dużą swobodę działania sprawia, że chociażby w naszym kraju władze nie są w stanie nic zrobić z patologicznymi sytuacjami u świadków Jehowy (i w innych podobnych ruchach) bo tamci zasłaniają się takimi rzeczami jak "tajemnica spowiedzi", czy "prawo wewnętrzne związku". Gedeon mógłby napisać książkę o tym jak ludzie z różnych ministerstw go odsyłali jeden do drugiego, bo żaden nie ma kompetencji w tych sprawach. Religie jak wszystko inne powinny być przez państwo nadzorowane czy ich nauki są zgodne z prawem i czy ich wytyczne nie rodzą patologicznych zachowań.

Całkowicie zgadzam sie z M
Należy pamiętać, że wyrok Sądu dotyczy działalności korporacji a nie zakazu wyznawaniu wiary.
Głównym zarzutem była szowinistyczna treść publikacji z czym się całkowicie zgadzam.
Możemy wylewać krokodylowe łzy nad dolą ŚJ w Rosji a kto uroni łezkę nad tymi co stracili życie w wyniku presji odmowy krwi, kto uroni łezkę nad rozbitymi rodzinami?
ŚJ w Rosji mogą swobodnie wyznawać swoja wiarę ale nie maja prawa korzystać z infrastruktury tej korporacji i rozpowszechniać literatury, to nie ogranicza ich wiary, maja przecież Biblię niech wrócą do jej studiowania, może nabiorą więcej Bożej mądrości.

Oto kilka szowinistycznych cytatów z literatury SJ

Cytuj
KULT WIZERUNKOW.
3 Niektórzy od lat mają w domach „święte obrazy” i inne przedmioty kultu. Czy ty  również   je masz? Jeżeli tak, to modlitwa do Boga bez ich pomocy może ci się  wydawać dziwna lub nawet niestosowna. Niewykluczone też , że  jesteś do tych rzeczy przywiązany. Ale to Bóg decyduje, jak powinniśmy oddawać Mu cześć , a z Biblii dowiadujemy się że On nie życzy sobie, byśmy w tym celu posługiwali się wizerunkami (Wyjścia 20:4, 5; Psalm 115:4-8; Izajasza 42:8;1 Jana 5:21).
 Możesz więc opowiedzieć się za religią prawdziwą  niszcząc  należące do ciebie przedmioty związane z religią fałszywą. Koniecznie musisz spojrzeć na nie tak jak Jehowa—uznać je za „obrzydliwość ” (Powtórzonego Prawa 27:15).
(Czego naprawdę uczy Biblia str. 155)


Cytuj
12 Kolejną odrażającą praktyką powszechną w Babilonie Wielkim jest oddawanie czci obrazom i figurom. Jehowa nazywa je „obrzydliwościami” oraz „gnojowymi bożkami” (Powt. Pr. 29:17). Kto chce się podobać Bogu, musi wystrzegać się bałwochwalstwa — w myśl tego, co On sam powiedział: „Jam jest Jehowa. To jest moje imię; i chwały mojej nie oddam nikomu innemu ani mej sławy rytym wizerunkom” (Izaj. 42:8). w12 15.6 ss. 14-18


yanco

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #152 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 09:00 »
Skoro mowa o scenariuszach to ja bym wolał taki by ludzie przejrzenia na oczy i zobaczyli prawdę o WTS bez działania władz po prostu by SJ spokojnie wyszli sami z matrixa tak jak większość z was no może bez tego odrzucenia . Tak normalnie jak przeprowadzka jak przesiadka do nowego autobusu a WTS przestaje istnieć . Żeby było bez wielkiego bólu z nadzieją na przyszłość . Przecież korporacje padają padnie i ta . Na mieszance prawdy i fałszu daleko nie pojedzie się . Widzicie to po sobie . Tylko trzeba odwagi by sięgnąć do innych źródeł poza strażnica . Będzie dobrze inaczej być nie może . 😃


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #153 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 09:26 »
Ja jednak uważam, że źle się stało i jestem oburzony - Rosja Putina to państwo w coraz większym stopniu totalitarne.  Zakazywanie świadkom Jehowy swobody praktyk cofa ten kraj do lat 80-tych.
Wolność sumienia i religii to swobodny wybór własnego światopoglądu. Bez jakiejkolwiek ingerencji ze stron władzy państwowej, ani osób trzecich. Wolność wyznania to prawo do reprezentowania swojego światopoglądu oraz postępowania w zgodzie z własnym sumieniem. Z wolności sumienia i wyznania powinni móc korzystać wszyscy obywatele, cudzoziemcy i bezpaństwowcy.

Elementami wolności sumienia i religii są: swoboda wyboru przekonań, wolność praktyk wykonywanych publicznie i prywatnie, prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem, prawo do milczenia w sprawie religii, wolność tworzenia zrzeszeń religijnych. Te wszystkie podstawy swobód wyznania zostają teraz w Rosji zniszczone. Jest to też zagrożenie dla swobód wszystkich innych obywateli tego kraju, bo jest to tylko kolejny krok Putina w umacnianiu swojej władzy despotycznej.

Każde państwo powinno zagwarantować związkom wyznaniowym pewną pozycję prawną w państwie i określony stopień niezależności. Związki muszą mieć swobodę samostanowienia w sprawach własnej religii.

W ogólnym zarysie pewnie masz rację. Zawsze uważałem, że np. prawo własności to prawo święte i konfiskata majątku w takim wypadku jest o jeden krok za daleko. Należy jednak pamiętać, że to matka Rosja, a i ojcu Putinowi musi się ta delegalizacja opłacać z punktu widzenia strategicznego(bo prawosławie)  jak i finansowego(bo dolary uciekają do USA)

Może jestem bardziej przyziemny, ale oburzenie moje jest na pewno większe, kiedy widzę cierpienie bliskich, zmarłej zindoktrynowanej osoby, czy bezbronnego dziecka, za które zdecydowano, że ma umrzeć w imię brooklyńskiej doktryny o transfuzji krwi.

Jestem oburzony kiedy rodzice wywalają swoje dziecko z domu na ulicę tylko dlatego, że nie zgadza się z Brooklynem. Jestem wkurzony kiedy rozbijane są małżeństwa, bo jedna ze  stron nie wierzy w rok 1914 i zazębiające się pokolenie, albo kiedy babcia Anderson nie może poznać swoich wnuków ponieważ śmiała bronić ofiar pedofilii i pogroziła Panom z WTS-u.


Czy są ekstremistami? Nie wiem, nauczyłem się tak mówić coraz częściej. Ale czy chciałbym żeby ktoś powstrzymał ich od takiego postępowania?
Oczywiście, że tak.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 09:42 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #154 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 09:49 »
Może jeszcze zaczną chrzanić, że Rosja to król północy :P

w moim zborze juz tak mówili, jakieś 4 lata temu  ::)
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #155 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 09:56 »
w moim zborze juz tak mówili, jakieś 4 lata temu  ::)

Ostatnie wieści z 2015 r.:

*** w15 15.5 s. 30 ***
Jako pilni badacze Słowa Bożego, niecierpliwie wyczekujemy momentu, w którym zobaczymy, kto okaże się „królem północy”

Oficjalna nauka:

*** w93 1.11 s. 21 ***
Kto więc jest obecnie królem północy? Czy w jego roli występuje któryś z krajów wchodzących wcześniej w skład Związku Radzieckiego? A może całkowicie zmieni on swą tożsamość, jak to już bywało wcześniej? Tego jeszcze nie wiemy. Kto będzie królem północy, gdy spełnią się słowa z Księgi Daniela 11:44, 45? Czy znów dojdzie do rywalizacji między dwoma królami? A co się stanie z ogromnymi arsenałami nuklearnymi, nagromadzonymi w wielu krajach? Tylko czas może dostarczyć odpowiedzi na te pytania.


Offline gedeon

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #156 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 09:58 »



Czy są ekstremistami? Nie wiem, nauczyłem się tak mówić coraz częściej. Ale czy chciałbym żeby ktoś powstrzymał ich od takiego postępowania?
Oczywiście, że tak.

Oto jeden z komentarzy na http://wiadomosci.wp.pl/swiadkowie-jehowy-zdelegalizowani-w-rosji-6114145651378305a

Ali
wczoraj (23:01)

Cytuj
Bóg wkrótce zabije Putina i jego rodzinę, Trumpa, Merkel i miliardy innych ludzi żyjących na ziemi żeby Świadkowie Jehowy mogli spokojnie żyć. Ale jest dobra nowina: wystarczy zostać gorliwym Świadkiem żeby przeżyć. Świadkowie Jehowy nie są organizacją ekstremistyczną.

Korporacyjna nauka miłości przez nienawiść tak widzi otaczający nas świat.
Wyćwiczyli ich dobrze żądając bezwarunkowego posłuszeństwa.

Cytuj
. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie.STRAŻNICA (WYDANIE DO STUDIUM) LISTOPAD 2013, str 20 par 17

Korporacja poszła o krok za daleko, uczą ich bezczelności a jak powiedzą zabij "poganina" sąsiada. Dlatego niech uczą się pokory i wspólnego ekumenicznego życia.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 10:25 wysłana przez gedeon »


Offline Roszada

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #157 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 10:04 »
Cytuj
żeby Świadkowie Jehowy mogli spokojnie żyć
A kto im przeszkadza spokojnie żyć?
Mają swoje sale królestwa, mają media, ale jeszcze muszą stojaki wystawiać na mieście i chodzić po domach, by ludziom udowadniać, że są Babilonem Wielkim do zniszczenia w Armagedonie z przeznaczeniem na obornik. :-\
Ot tolerancja. ;)


Offline Salome

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #158 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 10:41 »
Wprowadzenie zakazu w Rosji może nieść za sobą wiele poważnych konsekwencji nie tylko dla aktywnych Świadków Jehowy, ale także dla eksów. Wydaje mi się, że w sytuacji, gdy wielbienie Boga będzie odbywało się całkowicie w podziemiu, członkowie rodzin, którzy są obecnie odstępcami lub staną się nimi w niedalekiej przyszłości zostaną jeszcze bardziej odsunięci i odseparowani od rodzin SJ.

Zapewne pojawią się w tej kwestii listy zza oceanu z instrukcjami dotyczącymi konieczności zachowania najwyższego bezpieczeństwa, tak żeby znienawidzeni wykluczeni nie mogli zadenuncjować władzom miejsca spotkań SJ,  metod głoszenia, sposobu kolportażu zakazanej literatury itd.

Odstępcy będą więc podwójnym wrogiem, bo będą podejrzewani o potencjalną współpracę z aparatem państwowym. Dopiero się zacznie.....
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline M

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #159 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 10:51 »
Sprawy mogą potoczyć się różnie, nie ma co panikować dopóki nie okaże się dokładnie co ten zakaz będzie oznaczał dla szeregowych ŚJ. Osobiście cały czas mam nadzieję, że spełni się łagodny scenariusz w którym ucierpią jedynie struktury organizacyjne, a nie sami szeregowi ŚJ.

Z tego co czytałem do 5 dni ma ukazać się pisemne uzasadnienie wyroku. Może ono rozjaśni trochę sprawę.


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #160 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 11:45 »
Oto jeden z komentarzy na http://wiadomosci.wp.pl/swiadkowie-jehowy-zdelegalizowani-w-rosji-6114145651378305a

Cytat: Ali_wczoraj_(23:01)
Bóg wkrótce zabije Putina i jego rodzinę, Trumpa, Merkel i miliardy innych ludzi żyjących na ziemi żeby Świadkowie Jehowy mogli spokojnie żyć. Ale jest dobra nowina: wystarczy zostać gorliwym Świadkiem żeby przeżyć. Świadkowie Jehowy nie są organizacją ekstremistyczną.

Korporacyjna nauka miłości przez nienawiść tak widzi otaczający nas świat.
Wyćwiczyli ich dobrze żądając bezwarunkowego posłuszeństwa.

Korporacja poszła o krok za daleko, uczą ich bezczelności a jak powiedzą zabij "poganina" sąsiada. Dlatego niech uczą się pokory i wspólnego ekumenicznego życia.
Czytam i nie dowierzam...

Naprawdę nie dostrzegłeś, Gedeonie, złośliwej ironii w słowach przytoczonego komentarza?!
Ja jestem 100% pewny, że zacytowany przez Ciebie komentarz NIE został napisany przez świadka Jehowy, ale przez przeciwnika tej organizacji, który użył środka stylistycznego, jakim jest ironia.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #161 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 11:49 »
Naprawdę nie dostrzegłeś, Gedeonie, złośliwej ironii w słowach przytoczonego komentarza?!
Ja jestem 100% pewny, że zacytowany przez Ciebie komentarz NIE został napisany przez świadka Jehowy, ale przez przeciwnika tej organizacji, który użył środka stylistycznego, jakim jest ironia.

Można jak Ty i jak Gedeon to interpretować. Komunikujemy nie tylko słowami, ale też niewerbalnie i pozawerbalnie. Dlatego tak trudno interpretować nawet prosty komunikat.


Offline Sebastian

Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #162 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 11:55 »
Można jak Ty i jak Gedeon to interpretować. Komunikujemy nie tylko słowami, ale też niewerbalnie i pozawerbalnie. Dlatego tak trudno interpretować nawet prosty komunikat.
na korzyść mojej interpretacji przemawia okoliczność że ostatnie zdanie komentarza zaprzecza nastawieniu emocjonalnemu wyrażonemu w poprzednich zdaniach.

Ponadto przedostatnie zdanie brzmiałoby (nawet w ustach fanatycznego ŚJ) bardzo sztucznie.

Przyglądając się cytatowi wnikliwiej, widzimy że już pierwsze zdanie jest sformułowane w sposób który trudno przypisać (nawet gorliwym i fanatycznym) świadkom Jehowy.

Każdy ŚJ podkreśla że armagedonowa zagłada jest konieczna albo dla (1) uświęcenia imienia Jehowy lub realizacji jego zamierzenia albo (2) podkreśla korzyści takie jak brak chorób śmierci przestępczości itd.

Nigdy absolutnie nigdy ŚJ nie sięgają po taki niekorzystny dla nich argument że "niech zginą miliardy byleby mnie Janowi Kowalskiemu wreszcie żyło się wygodnie".

Drugie zdanie także jest ironiczne. ŚJ nigdy nie sięgają po retorykę że "wystarczy zostać ŚJ", ale przeciwnie: to przeciwnicy wielokrotnie wkładają takie słowa w usta ŚJ i mówią że ŚJ chcą aby ktoś "zapisał się" do ŚJ.

W rozmowie ze ŚJ możemy raczej usłyszeć ogólniki o "spełnianiu Bożych wymagań" itp. rzeczy ale nigdy o przynależności organizacyjnej.

Ukoronowaniem wypowiedzi jest trzecie zdanie, stojące w kontrze do poprzednich i podkreślające absurdalność intencji przypisywanej świadkom Jehowy przez autora komentarza.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 12:06 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #163 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 12:34 »
Wprowadzenie zakazu w Rosji może nieść za sobą wiele poważnych konsekwencji nie tylko dla aktywnych Świadków Jehowy, ale także dla eksów. Wydaje mi się, że w sytuacji, gdy wielbienie Boga będzie odbywało się całkowicie w podziemiu, członkowie rodzin, którzy są obecnie odstępcami lub staną się nimi w niedalekiej przyszłości zostaną jeszcze bardziej odsunięci i odseparowani od rodzin SJ.

Zapewne pojawią się w tej kwestii listy zza oceanu z instrukcjami dotyczącymi konieczności zachowania najwyższego bezpieczeństwa, tak żeby znienawidzeni wykluczeni nie mogli zadenuncjować władzom miejsca spotkań SJ,  metod głoszenia, sposobu kolportażu zakazanej literatury itd.

Odstępcy będą więc podwójnym wrogiem, bo będą podejrzewani o potencjalną współpracę z aparatem państwowym. Dopiero się zacznie.....

Pójdźmy dalej z tą "paniką". Ciekawy jestem jednego. Jeżeli zbory, pójdą do podziemia to oczywiste jest, że Komitety Sądownicze będą jeszcze bardziej tajne niż są teraz. O ile dla osób przebudzonych, które mają zamiar odejść, nie będzie to miało żadnego znaczenia, to już dla dzieci poszkodowanych np. przez pedofilów w organizacji, może mieć.

Myślę że sprawy będą jeszcze bardziej ukrywane przez "starszych egzekutorów z KS" na niekorzyść tych dzieci. Im bardziej sprawa będzie obrzydliwa, tym bardziej będzie się mówić poszkodowanym, że jeżeli to wypłynie i dowiedzą się o tym władze, to może to zaszkodzić rozwojowi organizacji Bożej i przywrócenia praw Świadkom Jehowy w Rosji.
 
Będą mówili rodzicom poszkodowanych dzieci ...."że należy czekać na Jehowę, że teraz nie jest czas na zgłaszanie "złych spraw", bo to może zniesławić organizację, a  tego z pewnością byście nie chcieli.....bracia."
 
 
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2017, 12:47 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


yanco

  • Gość
Odp: Rozprawa w sprawie legalności Świadków Jehowy w Rosji
« Odpowiedź #164 dnia: 21 Kwiecień, 2017, 12:36 »


Nigdy absolutnie nigdy ŚJ nie sięgają po taki niekorzystny dla nich argument że "niech zginą miliardy byleby mnie Janowi Kowalskiemu wreszcie żyło się wygodnie".

Drugie zdanie także jest ironiczne. ŚJ nigdy nie sięgają po retorykę że "wystarczy zostać ŚJ", ale przeciwnie: to przeciwnicy wielokrotnie wkładają takie słowa w usta ŚJ i mówią że ŚJ chcą aby ktoś "zapisał się" do ŚJ.

W rozmowie ze ŚJ możemy raczej usłyszeć ogólniki o "spełnianiu Bożych wymagań" itp. rzeczy ale nigdy o przynależności organizacyjnej.

Ukoronowaniem wypowiedzi jest trzecie zdanie, stojące w kontrze do poprzednich i podkreślające absurdalność intencji przypisywanej świadkom Jehowy przez autora komentarza.

No Sebastian odważny i pewny siebie jesteś ręcząc za wszystkich SJ . Sam słyszałem jak padły słowa zobaczysz zginiesz w armagedonie . A roszady trzeba by się spytać czy podobnych tekstów nie ma w publikacjach WTS . Na pewno są rysunki bardzo sugestywne . A z nauk WTS spokojnie takie wnioski można wysunąć .