Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania  (Przeczytany 12436 razy)

Offline Roszada

Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« dnia: 31 Marzec, 2017, 11:31 »
Już mamy Strażnicę nr 4, 2017:

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/

Zapraszamy do studium osobistego i refleksje. :)
Co tam w trawie piszczy...


Offline Estera

Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec, 2017, 13:17 »
   Ty Roszado, jesteś bardziej na czasie, niż niejeden świadek Jehowy.
     :) :) :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec, 2017, 13:22 »
s. 14:

"Niektórzy odkrywcy twierdzili, że odnaleźli zaginiony raj."

Zaraz, zaraz, ja znam takich co tak twierdzili :):

„Ogród Eden może zachowany.
Całkiem uzasadnione wydaje się pytanie, co się stało z ogrodem Eden. Pismo Św. powiada nam, że był otoczony wysokiemi górami, że był dostępny tylko od wschodu i że znajdował się w okolicy góry Ararat. Na górze Ararat stanął też korab Noego, który odtąd ukryty jest w wiecznym śniegu. Zdaje nam się, iż rozsądne jest przypuszczenie, że Bóg zachował ogród Eden i że we właściwym czasie uczyni go dostępnym dla ludzi” („Złoty Wiek” 15.06 1927 s. 389 [ang. 09.03 1927 s. 871]; patrz też ang. „Złoty Wiek” 05.11 1924 s. 93-94).


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marzec, 2017, 19:04 »
s. 3:

"Wyznawcy niemal wszystkich głównych religii wierzą w nieśmiertelność duszy ludzkiej"

A ŚJ wierzą że "dusze żyjące", to znaczy ich pomazańcy też żyją po śmierci. Nieśmiertelne dusze żyjące. :)
Rosną oni w siłę.

Gorszycielu s. 11-12 coś dla Ciebie. ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marzec, 2017, 20:28 »
No, no, no. Rzeczywiście artykuł wartościowy, bo popularyzuje starodruk :)


Offline ihtis

Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 14:04 »
Już mamy Strażnicę nr 4, 2017:

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/

Zapraszamy do studium osobistego. :)
Co tam w trawie piszczy...

Czy mi się zdaje, że Roszada sprytnie wszystkich wywiódł w pole, i otworzył swój prywatny internetowy Zbór. Po co zachęcać ludzi do czytania Strażnicy i mącenia se w głowie. Jeśli to jest zatruty pokarm, to zachęcanie do karmienia się z takiego źródła jest wystawianiem ludzi na niebezpieczeństwo.
Wydaje mi się, że Roszada się uzależnił od Strażnicy, i nie wie o tym (teraz jak to czyta, budzi się pewnie w nim uśmiech i myś: nie jestem uzależniony, studiuje naukowo, itd).
Najgorsze, że wciąga w to czytelnictwo innych. Ktoś kto opuścił Zbór, i szuka jeszcze prawdy, i jest na tym forum, i natrafi na apele Roszady, aby czytać i studiować Strażnicę, może się pogubić. Nie po to odchodzi się z Organizacji, by teraz regularnie, czytać Strażnicę - nawet pod pozorem szukania błędów.
Jak Roszada nie może wytrzymać, i jest uzależniony - niech czyta - ale po co wciągać w to innych.
Odkrywasz fałsz ŚJ odchodzisz, i najlepiej za sobą zostawić ten okrutny świat sekty. Po co kontynuować coś, od czego się człowiek chce odciąć.
A tu mamy rozwijane i rozpowszechniane czytelnictwo Strażnicy. Ciekaw jestem, co na to proboszcz lub biskup Roszady, gdyby się dowiedział, że Jegomość - wszak ze wszech-stron czcigodny, poważny, i mądry - namawia ludzi do studium Strażnicy? Ach, koszula się obróciła na drugą stronę.






« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2017, 14:06 wysłana przez ihtis »


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 18:24 »
A kto ci nakazuje?
Zaproszenie to nie nakaz.
Tyle co nasmarowałeś, to byś w tym czasie przeczytał jakąś odtrutkę. ;D


Offline Asturia

Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 18:59 »
niepotrzebne wypociny, tu nie ma niewolniczego systemu WTS, jak masz ochotę to czytasz i komentujesz pod tym co pisze Roszada, nie pasuje to nie czytasz, proste, dla ciebie nic ciekawego a dla nowych bardzo wartościowe materiały, cały czas zarejestrują się tu nowe osoby, ludzie którzy nie wiedzą jakie perełki zawierają publikacje własnego kultu a chcieli by wiedzieć, więc materiały Roszady będą pomocne, ja osobiście nie wierzę w dogmat trójcy i takie materiały omijam, ale chętnie czytam inne rarytasy z historii i starszych publikacji kultu 7 dziadków, nie rozumiem sens takich postów, czy mamy się bać że będziemy wciągnięci w nową sektę pod przewodnictwem Roszady?


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 19:06 »
A tak w ogóle to ta nowa Strażnica ma już 302 języki. ;D
Poprzedni numer miał 300.
Muszą rekordy bić ciągle, bo Jehowa patrzy z góry. :(
Nakład ten sam ale języki dwa przybyły. To znaczy, że w jakichś językach odjęli z nakładu. ;)
Spadło czytelnictwo? :-\


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 19:14 »
Ihtis
Prima aprilis czy ty na powaznie ?  :o


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Kwiecień, 2017, 19:17 »
Ihtis
Prima aprilis czy ty na powaznie ?  :o
Może ma kryzys, albo tarło, bo ihtis to ryba. ;D


Offline ihtis

Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 06:20 »
Ihtis
Prima aprilis czy ty na powaznie ?  :o

To był wpis dwuwarstwowy. Z jednej strony, faktycznie, 1 kwietnia, a więc można mniej na poważnie, czego apostołowie Roszady nie zauważyli.
Z drugiej strony, jakby się wczytać, w to co napisałem, to jest w tym chyba jaka myśl do refleksji nad granicą pomiędzy analizowaniem literatury pod kontem szukania „perełek” a jakimś wewnętrznym PRZYMUSEM tej czynności, - przymusem, którego wielu nie zauważa, i co więcej, nie wie skąd się to bierze.
Moja teza prosta, czy tak drobiazgowe studium nie stało się „nierozpoznaną obsesją”?


Offline gerontas

Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 07:13 »

Moja teza prosta, czy tak drobiazgowe studium nie stało się „nierozpoznaną obsesją”?

Ihtis, jedni biegają inni jeżdżą na rowerze, jeszcze inni nałogowo oglądają telewizję a jeszcze inni...
Każdy swoje hobby ma.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 08:01 »
Nie przypuszczalem , ze przyjdzie mi bronic Roszady na tym forum , ale sprobuje . ;D.
Ihtis
Byc moze slyszales kiedys juz to zdanie : NAJWIEKSZYM WROGIEM SWIADKOW JEHOWY SA ICH WLASNE PUBLIKACJE .
Roszada dziala na tym forum w zgodzie z ta wlasnie zasada  i mysle ,ze  odwala calkiem dobra robote.
A czy to jakas obsesja  czy cos innego  to juz nie nasza sprawa .  Kazdy z nas ma swoje wlasne motywy zajmowania sie  problematyka SJ .


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 4, 2017 do rozpowszechniania
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Kwiecień, 2017, 09:16 »
Cytuj
będziemy wciągnięci w nową sektę pod przewodnictwem Roszady?
Już mamy taką sektę. ;D
Międzywyznaniową z dodatkiem agnostyczno-ateistycznym. :)
Studiujemy sobie na luzie, bez uwag CK. ;)
Każdy widzi co widzi.
Poza tym popełniłem błąd w pierwszym poście, bo to nie Strażnica do studium tylko do rozpowszechniania. :-\

A zachęcam do przeglądnięcia, bo sam jestem leniwy, i jak pisałem w innym wątku, każdy coś tam wychwyci i "w kupie" coś tam znajdziemy. ;D