Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja pisania listów dla braci w Rosji  (Przeczytany 85253 razy)

od-nowa

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #120 dnia: 28 Marzec, 2017, 23:08 »
Totalną ignorancją  jak dla mnie jest  wyciąganie wniosków takich jak Panu pasują.  Mówiąc o muzułmanach napisałam ogólnie i nie interesuje mnie jak oni się tam dzielą i na co bardziej interesują mnie czyny . Chce Pan powiedzieć że w ostatnim czasie czy latach muzułmanie nie przeprowadzili ataków terrorystycznych w Rosji?
Wzajemnie Oksano, totalną ignorancją jest wyciąganie wniosków takich jak Pani pasują.
Cytuję Oksanę:
"Właśnie widzę jak Pan broni tej sprawy i ŚJ w tej kwestii.Nie zauważyłam minimalnego sprzeciwu z Pana strony co do działań władz w Rosji.

A ze piszą listy to co mają wyjść na ulice i strajkować,złapać za broń  by miał pan kolejny powód do narzekań? Z Pana nastawieniem to myślę że  co by SJ nie zrobili to już dla zasady jest be,najgorsze na świecie itp.

Wiem jakie jest to forum ale w pewnych sytuacjach można się spiąć na jakieś wyżyny obiektywizmu a przede wszystkim racjonalnego  podejścia do sprawy."

A co Użytkownik Forum miałby niby zrobić wg Ciebie Oksano?
Pojechać do samego Putina?
Przecież podchodzi do sprawy racjonalnie.
Zarzuty nie na miejscu i oczekiwania bezzasadne.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2017, 23:14 wysłana przez od-nowa »


Offline Exodus

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #121 dnia: 28 Marzec, 2017, 23:18 »
Potraktuję to jako brak podstawowej wiedzy u Pani, na temat sytuacji jaka panuje w tej chwili w Rosji  oraz brak znajomości historii Świadków Jehowy. Postaram się być grzeczny.
.

Tak więc „ Przebudźcie się !„ Panie OKSANKA i skakannka

I widzi OKSANKA i skakanka z kim ma do czynienia ?
Cichutko dodam,że jest to mój brat !  :) Prawdziwy....
 Dżentelmen (ang. gentleman, fr. gentilhomme, hiszp. gentilhombre, wł. gentiluomo) – współcześnie mężczyzna o dobrym, uprzejmym, wspaniałomyślnym i kurtuazyjnym zachowaniu, bardzo miły.

Ja jestem innego pokroju. :(
 Patrzę zawsze na produkty i czytam czy aby przed użyciem nie trzeba potrząsnąć.


od-nowa

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #122 dnia: 28 Marzec, 2017, 23:22 »
A to już moja sprawa ;) A na pewno nie do pisania w tym temacie.
Możesz założyć odpowiedni temat/ wątek.
Dla "swojej Tobie wiadomej sprawy", którą podzielisz się z tymi, którzy dzielą się z Tobą swoimi sprawami. ;)


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #123 dnia: 28 Marzec, 2017, 23:40 »
Bardzo prawdziwe zdanie. Na tym forum nie doświadczy pani obiektywnej prawdy (w małych ilościach przynajmniej). W większości korzystają z niego osoby rozczarowane Świadkami Jehowy lub przez nich skrzywdzone. I przez taki filtr należy brać większość wypowiedzi. I faktycznie domena pod którą forum jest dostępne jest bardzo myląca...

Ja nie widzę złych intencji ani oskarżeń. Tylko stonowane i racjonalne podejście.

Tak twierdzisz,  Dobry Pasterzu,  że piszą tu osoby rozczarowane  lub skrzywdzone przez ŚJ czyli nieobiektywne?!
Być może do takiego forum już wkrótce ( licząc dzień za rok) dołączą kolejne takie osoby , kiedy to w imię Boga będą znosić represje, jakie to dopiero się okaże, tylko po to by ocalić majątek CK , myślisz , że jak ta prawda do nich dotrze będą niesłusznie rozczarowani ?
Ich rozczarowanie będzie nieobiektywne?

Nie widzisz złych intencji w wypowiedziach tej Pani? Widzisz tylko stonowane i racjonalne podejście?
W takim razie nie jesteś Dobrym Pasterzem
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #124 dnia: 28 Marzec, 2017, 23:56 »
Ja nie jestem skrzywdzony przez ŚJ. Widzę bezsens całego konceptu głównie z punktu widzenia słabości doktryny. Ale znam wiele osób skrzywdzonych. Spróchniałe drzewo nie wyda dobrych owoców.


od-nowa

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #125 dnia: 29 Marzec, 2017, 00:28 »
Bardzo prawdziwe zdanie. Na tym forum nie doświadczy pani obiektywnej prawdy (w małych ilościach przynajmniej). W większości korzystają z niego osoby rozczarowane Świadkami Jehowy lub przez nich skrzywdzone. I przez taki filtr należy brać większość wypowiedzi. I faktycznie domena pod którą forum jest dostępne jest bardzo myląca...

Ja nie widzę złych intencji ani oskarżeń. Tylko stonowane i racjonalne podejście.
Piszesz, że nie widzisz "przynajmniej" oskarżeń? To jest  to racjonalne podejście Oksany?
To proszę:
Problem jest taki że Pan się niczym nierożni od nich .Ja po ich czynach takich strasznych rzeczy nie widzę. Na razie kit to mi Pan chce wciskać bo gdyby mieli taką nienawiść do innowierców to nie byli by wstanie pukać do moich drzwi.Tak myślę. Ale Pan za głęboko siedzi w postawie anty względem Sj by mnie zrozumieć zresztą to forum temu służy by się wspólnie w takiej postawie nakręcać. Czy się może  mylę? Mówi Pan o miłości a sam jej Pan nie ma tzn. jest wybiórcza.
Dobry Pasterzu osoby skrzywdzone przez system organizacji ŚJ  i  przez samych ŚJ, są jak najbardziej wiarygodne w przekazywaniu obiektywnej prawdy o tym ugrupowaniu religijnym.
Są żywym dowodem, tego co dzieje się wśród ŚJ.
A Ty wystawiasz negatywną opinię i ludziom i samemu Forum.
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2017, 00:39 wysłana przez od-nowa »


Offline Wychowany-w-nieprawdzie

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #126 dnia: 29 Marzec, 2017, 00:38 »
Obym się mylił.. ale moim zdaniem ( a próbuje przekonać każdego ze swojego otoczenia) ta cała akcja się skończy ZAKAZEM. Dla poszczególnych Świadków w Rosji, nieświadomych niecnych mechanizmów organizacji, jestem godny współczuć następstw w postaci w ich rozumieniu "prześladowań". Ale jak M wykazał. W swoim liście sami się prosili (mam tutaj na myśli organizacje jako samą w sobie) mianowicie prosili się o wpierd** ( jak to potocznie można nazwać). Dlatego też dla dobra sprawy, żeby nie myśleli o sobie jako o narodzie wybranym przez Jehowę i żeby co najgorsze nie upatrywali tutaj ingerencji Jehowy (w przypadku odrzucenia przez sąd zakazu). Lepiej żeby zakazali działalności.

Dla jasności dla mnie Jehowa=Organizacja

ps. Słyszałem od kolegi który ma dostęp do  prywatnych grup ŚJ na fb że porównują to do walki Jehowy z narodem Egipskim ze starego testamentu. Oprócz wybuchu śmiechu mam pewną refleksję... podzielę się nią z wami.. niech wyślą tego swojego gumowego Letta z procą na Putina niczym Dawid na Goliata [ich świadomość grupowa, którą określam jako schizofrenia zbiorowa (w domyśle Religijna)  pewnie ucieszyłaby się z takiego obrotu sprawy]

ogółem czekam na najbliższą środę.
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2017, 00:40 wysłana przez Wychowany-w-nieprawdzie »


od-nowa

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #127 dnia: 29 Marzec, 2017, 00:44 »
Oksano czytaj i głęboko przemyśl, nie obarczając winą "Bogu ducha winnych" Forumowiczów o to co przywódcy CK zgotowali  Świadkom Jehowy w imię swoich chorych żądz materialnych, czy też żądzy władzy, czy też nie wiem czego jeszcze.
Tragiczne.
Tak dla dobrego przykładu, niech któryś z CK odda swoje luksusowe życie w raju nad jeziorkiem w USA za rodzinę ŚJ z Rosji.
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2017, 01:07 wysłana przez od-nowa »


Offline CzarnySmok

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #128 dnia: 29 Marzec, 2017, 01:25 »
Bardzo prawdziwe zdanie. Na tym forum nie doświadczy pani obiektywnej prawdy (w małych ilościach przynajmniej). W większości korzystają z niego osoby rozczarowane Świadkami Jehowy lub przez nich skrzywdzone. I przez taki filtr należy brać większość wypowiedzi. I faktycznie domena pod którą forum jest dostępne jest bardzo myląca...

Ja nie widzę złych intencji ani oskarżeń. Tylko stonowane i racjonalne podejście.

Wtrące tylko swoje 3 grosze: Gdy ktoś mówił, że SJ to, SJ tamto, SJ jeszcze coś innego - zamykaly mi się oczy i uszy jeszcze bardziej niż wtedy gdy w szkole pani wywoływała mnie do tablicy, a ja udawałem głuchoniemego porażonego ślepotą. Dopiero zacząłem mysleć czytając kompilację nauk doktrynalnych, sprawdzając z tekstami źródłowymi zmiany poglądów o 180 stopni opierające się ciągle na tym samym wersecie,  analizując fakty związane z przynależnością do ONZu czy info o  inwestowaniu w  fundusze, a to wszystko głównie dzięki forom. Tutaj jest olbrzymi dział z 'prawdą obiektywną' bez zbędnych komentarzy, gdzie kazdy sam może wyciągnać wniosk i dojść do 'swojej' prawdy - obiektywnej czy nieobiektywnej.

 A dla mnie nazwa 'SJwPL' jest jak najbardziej trafna - tutaj naprawdę można sprawdzić jacy jesteśmy. My - Polacy, my - ŚJ - byli, obecni, niedoszli - bez zbędnej otoczki i znaczka www.jw.org gdzie wszystko jest miłe, kolorowe, piękne i słodkie...
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2017, 01:28 wysłana przez CzarnySmok »


Offline M

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #129 dnia: 29 Marzec, 2017, 01:35 »
A dla mnie nazwa 'SJwPL' jest jak najbardziej trafna - tutaj naprawdę można sprawdzić jacy jesteśmy. My - Polacy, my - ŚJ - byli, obecni, niedoszli - bez zbędnej otoczki i znaczka www.jw.org gdzie wszystko jest miłe, kolorowe, piękne i słodkie...

Podczas gdy jestem w stanie zrozumieć, że sama domena może być źle zrozumiana przez osoby, które trafiają tu z wyszukiwarki, to już podpis w logo wyraźnie sugeruje, że nie jest to oficjalny serwis i na pierwszym miejscu wymienia te osoby, których u nas najwięcej - czyli byłych ŚJ.


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #130 dnia: 29 Marzec, 2017, 06:54 »
Wzajemnie Oksano, totalną ignorancją jest wyciąganie wniosków takich jak Pani pasują.
Cytuję Oksanę:
"Właśnie widzę jak Pan broni tej sprawy i ŚJ w tej kwestii.Nie zauważyłam minimalnego sprzeciwu z Pana strony co do działań władz w Rosji.

A ze piszą listy to co mają wyjść na ulice i strajkować,złapać za broń  by miał pan kolejny powód do narzekań? Z Pana nastawieniem to myślę że  co by SJ nie zrobili to już dla zasady jest be,najgorsze na świecie itp.

Wiem jakie jest to forum ale w pewnych sytuacjach można się spiąć na jakieś wyżyny obiektywizmu a przede wszystkim racjonalnego  podejścia do sprawy."

A co Użytkownik Forum miałby niby zrobić wg Ciebie Oksano?
Pojechać do samego Putina?
Przecież podchodzi do sprawy racjonalnie.
Zarzuty nie na miejscu i oczekiwania bezzasadne.
Zarzuty bezzasadne? Ciekawe. Co ma zrobić ? Napisać listy podżegające do nieanwiści wobec Sj o czym wcześniej tutaj napisano dlatego min. założyłam konto.


Offline skywalker

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #131 dnia: 29 Marzec, 2017, 07:19 »

ps. Słyszałem od kolegi który ma dostęp do  prywatnych grup ŚJ na fb że porównują to do walki Jehowy z narodem Egipskim ze starego testamentu. Oprócz wybuchu śmiechu mam pewną refleksję... podzielę się nią z wami.. niech wyślą tego swojego gumowego Letta z procą na Putina niczym Dawid na Goliata [ich świadomość grupowa, którą określam jako schizofrenia zbiorowa (w domyśle Religijna)  pewnie ucieszyłaby się z takiego obrotu sprawy]

ogółem czekam na najbliższą środę.

Sorry ale nie wytrzymałem ze śmiechu wizualizując sobie tą scenę :) Miś Fuzzy, który z gumowej procy wali do Putina i się przy tym uśmiecha...

A tak całkiem serio - to bardzo mądra ( w mniemaniu CK ) polityka. Jak będzie zakaz - to będzie wzrost. Pod zakazem ludzie bardziej się motywują i polaryzują. Nie będzie za dużo nieokreślonych - wszak to prześladowania - trzeba jasno się postawić - najlepiej po stronie Jehowy !

Żal mi poszczególnych jednostek w Rosji. Siedmiu naćpanych swoją mądrością starców wymyśla coś w Ameryce, reszta bezmyślnych to podchwytuje i pisze w nieskończoność listy, po czym sprowadza na jednostki jeszcze większe prześladowania. Obym się mylił, ale skoro Putin nikogo się nie boi to dziadków chyba też...
"Poznacie prawdę , a prawda Was wyswobodzi"... Prawdę poznałem - czas się wyswobodzić...


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #132 dnia: 29 Marzec, 2017, 08:59 »
Totalną ignorancją  jak dla mnie jest  wyciąganie wniosków takich jak Panu pasują.  Mówiąc o muzułmanach napisałam ogólnie i nie interesuje mnie jak oni się tam dzielą i na co bardziej interesują mnie czyny . Chce Pan powiedzieć że w ostatnim czasie czy latach muzułmanie nie przeprowadzili ataków terrorystycznych w Rosji?

Aby choć trochę zrozumieć Rosję i jej konflikt z muzułmanami, proponuję zapoznać się z książką:
" Głową o mur Kremla " autorstwa Krystyny Kurczab Redlich.
Na tej podstawie dopiero, można wypowiadać się o muzułmanach w Rosji.
Brutalna prawda o władzy Putina i o próbie przetrwania narodu czeczeńskiego.


Offline Brat Jaracz

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #133 dnia: 29 Marzec, 2017, 09:25 »
Wtrące tylko swoje 3 grosze: Gdy ktoś mówił, że SJ to, SJ tamto, SJ jeszcze coś innego - zamykaly mi się oczy i uszy jeszcze bardziej niż wtedy gdy w szkole pani wywoływała mnie do tablicy, a ja udawałem głuchoniemego porażonego ślepotą. Dopiero zacząłem mysleć czytając kompilację nauk doktrynalnych, sprawdzając z tekstami źródłowymi zmiany poglądów o 180 stopni opierające się ciągle na tym samym wersecie,  analizując fakty związane z przynależnością do ONZu czy info o  inwestowaniu w  fundusze, a to wszystko głównie dzięki forom. Tutaj jest olbrzymi dział z 'prawdą obiektywną' bez zbędnych komentarzy, gdzie kazdy sam może wyciągnać wniosk i dojść do 'swojej' prawdy - obiektywnej czy nieobiektywnej.

Bingo :) Jak napisałem w swoim wątku powitalnym: proces wybudzenia bardzo często rozpoczyna się w czterech ścianach, w towarzystwie komputera i własnych wątpliwości. Potrzeba otwartości umysłu i szerszego postrzegania określonych zagadnień. Jeśli ktoś chce znaleźć odpowiednie narzędzia, to je znajdzie - niekoniecznie trzeba mu je wciskać do rąk. A w przypadku wielu świadków usilna działalność misyjna odstępców, choćby w najlepszej wierze, może zadziałać dokładnie odwrotnie. Większość wątpiących świadków nie potrzebuje końskich zastrzyków z prawdy, ale dyskretnej kroplówki.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #134 dnia: 29 Marzec, 2017, 09:30 »
Sorry ale nie wytrzymałem ze śmiechu wizualizując sobie tą scenę :) Miś Fuzzy, który z gumowej procy wali do Putina i się przy tym uśmiecha...

A tak całkiem serio - to bardzo mądra ( w mniemaniu CK ) polityka. Jak będzie zakaz - to będzie wzrost. Pod zakazem ludzie bardziej się motywują i polaryzują. Nie będzie za dużo nieokreślonych - wszak to prześladowania - trzeba jasno się postawić - najlepiej po stronie Jehowy !

Żal mi poszczególnych jednostek w Rosji. Siedmiu naćpanych swoją mądrością starców wymyśla coś w Ameryce, reszta bezmyślnych to podchwytuje i pisze w nieskończoność listy, po czym sprowadza na jednostki jeszcze większe prześladowania. Obym się mylił, ale skoro Putin nikogo się nie boi to dziadków chyba też...


Nie tylko po zamkniętych grupach to krąży..niestety wylało się do internetu. >:(
To co się w tym temacie odwala to poprostu brak kultury i słów.
Ja jestem wstanie zrozumieć kogoś poruszonego czyimś cierpieniem i jak taka osoba pisze nawet do Obamy czy samego Papieża, to niech pisze.
Ale osoby które szczycą się szacunkiem do Biblii robią takie coś? Jedno słowo HIPOKRYCI.