Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja pisania listów dla braci w Rosji  (Przeczytany 85303 razy)

Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #105 dnia: 28 Marzec, 2017, 20:43 »
Nie wnikam w szczegóły dogmatyczne bo do każdej religii można się przyczepić. S skali globalnej Śj to pikuś co do zagrożenia ekstremizmem z ich strony. Rzekłabym że zerowe. Patrze globalnie a nie jednostkowo bo z ludźmi to jest tak  ,że jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził nawet...Jezus jeżeli ktoś w niego wierzy.


Offline Roszada

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #106 dnia: 28 Marzec, 2017, 20:48 »
O proszę, tu taki objaw miłości:

„Nas jednak będzie tu szczególnie interesować jeszcze inne znaczenie wyrazu »nienawidzić«. Chodzi o odczuwanie tak wielkiej niechęci lub tak silnego wstrętu do kogoś lub czegoś, że nie chcemy mieć nic wspólnego z tą osobą lub rzeczą” (Strażnica Nr 14, 1992 s. 9).

*** w92 15.7 s. 12 ***
Nienawiść do religii fałszywej i odstępstwa

*** w92 15.7 s. 12  ***
Jezus okazywał nienawiść do bezprawia także przez demaskowanie zakłamanych religiantów i dlatego Świadkowie Jehowy przejawiają dziś nienawiść do wszelkiej obłudnej nieprawości w dziedzinie religii. W jaki sposób? Rozpowszechniają literaturę biblijną, która obnaża Babilon Wielki i ujawnia, kim naprawdę jest, a mianowicie nierządnicą religijną. Jeżeli rzeczywiście nienawidzimy nieprawej obłudy religijnej, będziemy otwarcie demaskować Babilon Wielki, światowe imperium religii fałszywej.

To są miłujący wszystkich ŚJ wraz z CK. :-\
Cytuj
Nie wnikam w szczegóły dogmatyczne bo do każdej religii można się przyczepić
A ja wnikam i widzę że chcesz kit mi i innym sprzedać.
Nie z nami te numery. ;D

*** w92 15.7 s. 12  ***
Obowiązek nienawidzenia bezprawia obejmuje też nienawidzenie wszelkiej działalności odstępców.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #107 dnia: 28 Marzec, 2017, 21:32 »
Islam rosyjski (tatarski) jest zupełnie inny niż islam arabski. Nie jest ekstremistyczny. Wrzucanie Arabów do worka z Turkami, Irańczykami, Bośniakami czy Tatarami to klasyczny przykład totalnej ignorancji w sprawie kultury i religii muzułmańskiej.


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #108 dnia: 28 Marzec, 2017, 21:35 »
Problem jest taki że Pan się niczym nierożni od nich .Ja po ich czynach takich strasznych rzeczy nie widzę. Na razie kit to mi Pan chce wciskać bo gdyby mieli taką nienawiść do innowierców to nie byli by wstanie pukać do moich drzwi.Tak myślę. Ale Pan za głęboko siedzi w postawie anty względem Sj by mnie zrozumieć zresztą to forum temu służy by się wspólnie w takiej postawie nakręcać. Czy się może  mylę? Mówi Pan o miłości a sam jej Pan nie ma tzn. jest wybiórcza.

No nic odbiegamy od tematu ,na to forum trafiłam przypadkowo po zainteresowaniu się tematem listów jakie na poczcie zaczęli wysyłać ludzie do Rosji.
Reszta informacji tutaj zawartych mnie nie interesuje bo wiem że takie strony nie mają za krzty obiektywizmu a prawda leży po środku..Strona w stylu  antypis ,antypo ,sokzburaka itp. Kto interesuje się polityką ten wie co mam na myśli.Typowa monotonia i granie na jedną nutę. Tylko zastanawia mnie dlaczego domena strony  w fałszywy sposób sugeruje jakoby to forum było założone przez ŚJ skoro jest inaczej?
Nie ukrywam nabrałam się myśląc że tak jest.

Tak czy siak pozdrawiam . :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #109 dnia: 28 Marzec, 2017, 21:38 »
(...)Nie ukrywam nabrałam się myśląc że tak jest.

Tak jak nabrałaś się na miłość SJ.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #110 dnia: 28 Marzec, 2017, 21:41 »
Właśnie widzę jak Pan broni tej sprawy i ŚJ w tej kwestii.Nie zauważyłam minimalnego sprzeciwu z Pana strony co do działań władz w Rosji.

A ze piszą listy to co mają wyjść na ulice i strajkować,złapać za broń  by miał pan kolejny powód do narzekań? Z Pana nastawieniem to myślę że  co by SJ nie zrobili to już dla zasady jest be,najgorsze na świecie itp.

Wiem jakie jest to forum ale w pewnych sytuacjach można się spiąć na jakieś wyżyny obiektywizmu a przede wszystkim racjonalnego  podejścia do sprawy.

Potraktuję to jako brak podstawowej wiedzy u Pani, na temat sytuacji jaka panuje w tej chwili w Rosji  oraz brak znajomości historii Świadków Jehowy. Postaram się być grzeczny.

Nie wnikam w szczegóły dogmatyczne bo do każdej religii można się przyczepić. S skali globalnej Śj to pikuś co do zagrożenia ekstremizmem z ich strony. Rzekłabym że zerowe. Patrze globalnie a nie jednostkowo bo z ludźmi to jest tak  ,że jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził nawet...Jezus jeżeli ktoś w niego wierzy.

To zacznij wnikać w dogmaty!  Bo tak jak w radykalnym islamie, liderzy nakazują zakładać pasy Szachida na dzieci, tak Liderzy Świadków Jehowy nakazują nie podawać dzieciom krwi w sytuacji zagrożenia ich życia. Tu śmierć i tam.

Dzieci w islamie  cierpią z powodu ostracyzmu jeżeli stają się innowiercami.
Dzieci Świadków cierpią z powodu ostracyzmu jeżeli stają się innowiercami.
Tu cierpienie i tam.


Zanim się wypowiesz to postaraj się wziąć pod uwagę to, że rozmawiasz tu z różnymi osobami.  Przynajmniej z jedną osobą, która z dogmatem o krwi się nie zgodziła i dzięki temu dzisiaj jej dziecko żyje. Przynajmniej
z jedną osobą, która za wiarę w Ck siedziała 2 lata w więzieniu. Przynajmniej z kilkoma, które zostały wielokrotnie  seksualnie wykorzystane tylko ze względu na zasadę dwóch świadków.
Dlatego zacznij wnikać w dogmaty, bo właśnie o to chodzi, że te dogmaty niosą za sobą nieszczęście, a nawet śmierć naszych najbliższych.
Obudź się! Poczytaj najpierw trochę historii o ŚJ za nim wejdziesz na jw.org i przepadniesz. Bo widać, że już jesteś  zindoktrynowana przez grupę o której nie masz pojęcia. My mamy, doznaliśmy przez nią wielu cierpień. Żyjemy dalej i po to jesteśmy tu na forum, po to robimy takie manifestacje, żeby ostrzec takie osoby jak Ty aby nie pakowały się w coś o czym nie mają pojęcia.

Tak więc „ Przebudźcie się !„ Panie OKSANKA i skakannka 
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Salome

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #111 dnia: 28 Marzec, 2017, 22:12 »

Zanim się wypowiesz to postaraj się wziąć pod uwagę to, że rozmawiasz tu z różnymi osobami.  Przynajmniej z jedną osobą, która z dogmatem o krwi się nie zgodziła i dzięki temu dzisiaj jej dziecko żyje. Przynajmniej
z jedną osobą, która za wiarę w Ck siedziała 2 lata w więzieniu. Przynajmniej z kilkoma, które zostały wielokrotnie  seksualnie wykorzystane tylko ze względu na zasadę dwóch świadków.

Może też warto by było zapytać, jak się czują osoby, które po odejściu z organizacji nie widziały parę lat swoich dzieci albo wnuków? Albo facet, którego zostawiła zindoktrynowana przez SJ żona? A może młody chłopak, który został wyrzucony z domu i wydziedziczony przez własnych rodziców? Albo osoba, która po latach wyleciała z pracy u "kochanych" braci i straciła jedyne źródło utrzymania?

Oksanko, musisz sobie zdawać sprawę, że takie osoby są tu wśród nas na forum. Trudno im przychodzi obiektywizm i idealizowanie nauk Świadków Jehowy.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline OKSANKAskakanka :)

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #112 dnia: 28 Marzec, 2017, 22:19 »
Islam rosyjski (tatarski) jest zupełnie inny niż islam arabski. Nie jest ekstremistyczny. Wrzucanie Arabów do worka z Turkami, Irańczykami, Bośniakami czy Tatarami to klasyczny przykład totalnej ignorancji w sprawie kultury i religii muzułmańskiej.
Totalną ignorancją  jak dla mnie jest  wyciąganie wniosków takich jak Panu pasują.  Mówiąc o muzułmanach napisałam ogólnie i nie interesuje mnie jak oni się tam dzielą i na co bardziej interesują mnie czyny . Chce Pan powiedzieć że w ostatnim czasie czy latach muzułmanie nie przeprowadzili ataków terrorystycznych w Rosji?


Offline Overthinker

Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #113 dnia: 28 Marzec, 2017, 22:31 »
Na razie kit to mi Pan chce wciskać bo gdyby mieli taką nienawiść do innowierców to nie byli by wstanie pukać do moich drzwi.Tak myślę. Ale Pan za głęboko siedzi w postawie anty względem Sj by mnie zrozumieć zresztą to forum temu służy by się wspólnie w takiej postawie nakręcać. Czy się może  mylę? Mówi Pan o miłości a sam jej Pan nie ma tzn. jest wybiórcza.
To jest forum osób o różnych poglądach, mimo takich różnic widoczny jest względny szacunek do siebie nawzajem. U Świadków Jehowy jest akceptowany jedynie pogląd zgodny z oficjalną wersją ich wierzeń. Za otwarte mówienie o innych i brak chęci zmiany zostaje się wykluczonym. W praktyce, najbliższa rodzina czuje się zobowiązania aby traktować Cię jak najgorszego wroga. W mojej ocenie jest to ekstremizm, czyli nawoływanie do nienawiści. Jedynym powodem takiej postawy mogą być inne poglądy syna, córki, matki czy ojca - najbliższej rodziny. Wszystko jest ubrane w subtelną argumentację o miłości do wykluczonych, potrafią wytłumaczyć nawet największą zbrodnię. Czy nie jest to fanatyzm religijny w bardziej cywilizowanym wydaniu?

Tak, Świadkowie Jehowy wykonują również pożyteczną pracę w społeczeństwie. Wielu osobom pomogli wyjść z nałogów, poradzić sobie z problemami, biorą udział w resocjalizacji więźniów. To na plus.
Ale wszystko jest robione w konkretnym celu: założyć studium biblijne i wciągnąć do sekty. Nie jest to bezinteresowne działanie. Taka osoba, kiedy odczuwa wdzięczność, czuje się zobowiązana aby jeszcze więcej dawać od siebie Organizacji.

Polecam zainteresować się ogólnie pojętym tematem sekt. Jest wiele prac charakteryzujących metody sekciarskie i Świadkowie Jehowy wyraźnie stosują takie działania.
Przykładowy artykuł: http://zobaczjestem.pl/psychomanipulacja-sektach/

Jedną z motywacji władz Rosji jest właśnie ukrócenie działań takich ugrupowań. Co prawda, ich sposób represji jest daleki od ideału. Powinni edukować społeczeństwo zamiast odgórnie coś zakazywać ale to jest jakiś początek.

Wysłałem list o podobnej tematyce do Prokuratora Generalnego Rosji. Jeśli w ogóle przeczytają te listy, otrzymają obraz obu stron. Zgadnijcie, która strona podaje rzeczowe argumenty, a która pisze głównie o emocjach? :)


« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2017, 22:33 wysłana przez Overthinker »
- Dzień dobry, czy przypadkiem nie jest Pani oszustką?
- Ależ skąd! - powiedziała Strażnica.
Podczas gdy ona jest.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #114 dnia: 28 Marzec, 2017, 22:31 »
Totalną ignorancją  jak dla mnie jest  wyciąganie wniosków takich jak Panu pasują.  Mówiąc o muzułmanach napisałam ogólnie i nie interesuje mnie jak oni się tam dzielą i na co bardziej interesują mnie czyny . Chce Pan powiedzieć że w ostatnim czasie czy latach muzułmanie nie przeprowadzili ataków terrorystycznych w Rosji?

Właśnie widzę, że Cię nie interesują te podziały. Delegalizacja islamu w Rosji nie uderzyłaby w tych, co zamachy robią (Arabowie), bo ich w Rosji nie ma, a w Tatarów, którzy zamachów nie robią. Ale skoro Cię to nie interesuje to po cóż o to pytasz?


od-nowa

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #115 dnia: 28 Marzec, 2017, 22:42 »
Pytałam o faktyczne przykłady do podżegania do nienawiści a nie jeden wyrywek zdaniowy za którym nie idą czyny .Ostracyzm nie występuje tylko w ich religii ale jest najbardziej widoczny bo wynika chyba to z tego że są konsekwentni w to w co wierzą.

I jeszcze raz podkreślę nie ma się co cieszyć z działań władz Rosji wymierzonych w ŚJ znanych tylko z tego że pukają do drzwi.
Trzeba być niespełna rozumu by takie działania popierać. Teraz oni a potem?
Oksano, powyższe Pani słowa, nie są zgodne z prawdą.
Faktycznych przykładów jest tu na Forum wiele, nawet Pani nie zapoznała się z nimi ( lub je lekceważy), a CK swoimi słowami zacytowanymi przez Roszadę ze zródeł Towarzystwa Strażnica, manipuluje i nawołuje do nienawiści czynnych/ aktywnych Świadków Jehowy, skutkiem czego sa zniszczone więzy rodzinne/ przyjaznie.
Proszę poczytać do jakich tragedii dochodzi w rodzinach, proszę poczytać jak czynni ŚJ wypowiadają się na temat tych osób, które opuściły org. bo dłużej nie dało się samego siebie oszukiwać, że to jest "religia prawdziwa".
Tu na Forum sobie Pani znajdzie wypowiedzi ŚJ, że odstępcy to "gnój duchowy"," pies wymiocinach swoich", " świnia tarzająca się w błocie", " do takich osób, które odeszły z org. nie  mówi się zwykłego dzień dobry (co jest podstawa kultury osobistej), bo " nie rzuca się pereł między świnie", " szatan nas opętał" i "będziemy leżeć jak gnój na polu".
Przecież Oksano wiesz bardzo dobrze, że to nie jest oznaką miłości, jest oznaką nienawiści.
Wniosek: ŚJ  mówią, że naśladują Pana Jezusa, a swoim postępowaniem zaprzeczają temu, gdyż Pan Jezus nawet z grzesznikami jadał, i uzdrawiał grzeszników.

Kto się tutaj cieszył z działań władz Rosji?
Kto i w jaki sposób tutaj popierał działania Putina/ władz Rosji?
To są zarzuty w stronę niewinnych niczemu osób, które z Tobą Oksano tutaj dyskutują.

Pisanie sobie, dla samego pisania Oksano i oskarżanie nas tutaj o złe intencje, zle świadczy, oj zle.

Nikt tutaj nie zaciera rąk z radości z powodu  zaistnienia niebezpieczeństwa cierpień innych ludzi!
 
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2017, 22:49 wysłana przez od-nowa »


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #116 dnia: 28 Marzec, 2017, 22:44 »
Reszta informacji tutaj zawartych mnie nie interesuje bo wiem że takie strony nie mają za krzty obiektywizmu a prawda leży po środku.

Bardzo prawdziwe zdanie. Na tym forum nie doświadczy pani obiektywnej prawdy (w małych ilościach przynajmniej). W większości korzystają z niego osoby rozczarowane Świadkami Jehowy lub przez nich skrzywdzone. I przez taki filtr należy brać większość wypowiedzi. I faktycznie domena pod którą forum jest dostępne jest bardzo myląca...

Pisanie sobie, dla samego pisania Oksano i oskarżanie nas tutaj o złe intencje, zle świadczy, oj zle.

Ja nie widzę złych intencji ani oskarżeń. Tylko stonowane i racjonalne podejście.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #117 dnia: 28 Marzec, 2017, 22:45 »
Właśnie widzę jak Pan broni tej sprawy i ŚJ w tej kwestii.Nie zauważyłam minimalnego sprzeciwu z Pana strony co do działań władz w Rosji.

Takie rzeczy jak te trzeba potępiać bez względu kogo to dotyczy kiedy w grę wchodzi łamanie praw człowieka.
I inna istotniejsza kwestia . Prawo związane jest z ekstremizmem  więc pytanie do Pana co u SJ jest tak ekstremistycznego że muzułmanie będą mogli w Rosji legalnie działać a np.SJ nie?
Według statystyk tych pierwszych jest 10% a tych drugich mniej niż 1%.

Czy w historii Rosji ŚJ byli tam podżegaczami do wystąpień przeciw władzy? Obalali carów? Brali udział w strajkach ,zamieszkach? A może przeprowadzali ataki terrorystyczne?
Pitoli Pan ciągle o tej kasie . Ludzie z tego co mi wiadomo dobrowolnie dają pieniądze z ta różnicą że mogę od nich dostać za darmo Biblię czy inne publikacje o treści religijne a np w takim KK  mimo że  utrzymuje się ich miedzy innymi z moich podatków(czy tego chcę czy nie) za Biblię tysiąclatkę musiałam wydać nie małe pieniądze z własnej kieszeni.

I kolejna kwestia to taka że zawsze staje w obronie kiedy władza która jest utrzymywana przez obywateli łamię prawo a nawet własną konstytucję w której wpisane jest prawo do wolności wyznania.

A ze piszą listy to co mają wyjść na ulice i strajkować,złapać za broń  by miał pan kolejny powód do narzekań? Z Pana nastawieniem to myślę że  co by SJ nie zrobili to już dla zasady jest be,najgorsze na świecie itp.

Wiem jakie jest to forum ale w pewnych sytuacjach można się spiąć na jakieś wyżyny obiektywizmu a przede wszystkim racjonalnego  podejścia do sprawy.

Odnosząc się do kwesti porównania muzułmanów do świadków DLACZEGO ROSJA NIE ZABRAŁA SIĘ OD RAZU ZA MUZUŁMANÓW TYLKO WOLI OD MNIEJSZEJ GRUPY WYZNANIOWEJ?

Wysnułem swego czasu na tym forum przypuszczenie lub jak kto woli proroctwo że chichotem historii będzie sytuacja kiedy to pierwszą a nie ostatnią obaloną religią będą Świadkowie Jehowy.   Dlaczego?
Przede wszystkim z uwagi na optymalną wielkość wyznania dającą możliwość zebrania szeregu informacji zwrotnych w trakcie demontażu ugrupowania.
Aby we współczesnym demokratycznym lub ,,demokratycznym" świecie zdelegalizować ugrupowanie należy posiadać mechanizmy prawne.
Na podstawie eksperymentu z Świadkami można wypracować komplet mechanizmów następnie je przetestować na Świadkach a potem wyciągnąć wnioski i zabrać się po kolei za inne ugrupowania w Rosji albo innych krajach.

Gdyby zabrać się wpierw za muzułmanów, to polała by się krew nim dopięto by formalności.

A tak będzie można zastosować sprawdzoną Niemiecką strategię wojny błyskawicznej briekzkrieg.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #118 dnia: 28 Marzec, 2017, 22:49 »
Bardzo prawdziwe zdanie. Na tym forum nie doświadczy pani obiektywnej prawdy (w małych ilościach przynajmniej). W większości korzystają z niego osoby rozczarowane Świadkami Jehowy lub przez nich skrzywdzone. I przez taki filtr należy brać większość wypowiedzi. I faktycznie domena pod którą forum jest dostępne jest bardzo myląca...

Cieszę się, że przyznałeś, że SJ krzywdzą ludzi.


od-nowa

  • Gość
Odp: Akcja pisania listów dla braci w Rosji
« Odpowiedź #119 dnia: 28 Marzec, 2017, 22:50 »
Bardzo prawdziwe zdanie. Na tym forum nie doświadczy pani obiektywnej prawdy (w małych ilościach przynajmniej). W większości korzystają z niego osoby rozczarowane Świadkami Jehowy lub przez nich skrzywdzone. I przez taki filtr należy brać większość wypowiedzi. I faktycznie domena pod którą forum jest dostępne jest bardzo myląca...

Ja nie widzę złych intencji ani oskarżeń. Tylko stonowane i racjonalne podejście.
Każdy odczuwać może inaczej, zwłaszcza, że Oksana w moim odczuciu ma pretensje do byłych Śj, co odczytuję w jej zarzutach.
Oksanie nie wystarczy kilka zdań ze Straznic o mowie nienawisci do odstepców, zacytowanych przez Roszade, tylko pamietajmy, że to jest powtarzane ciagle na zebraniach , kongresach, w rozmowach prywatnych. To skutkuje wypranym mózgiem i bezrefleksyjnym poddaniem sie stosowaniem ostracyzmu wspieranym nienawiscia.
Do czego doprowadza takie nauczanie ck?
Do spluwania na chodnik, gdy przechodzi członek rodziny, nazywany odstepca.
Ale Dobry Pasterzu, Oksanie to jest za mało.
A Tobie, to tez za mało?
Jak to? Na tym Forum nie ma obiektywnej prawdy? Nie!? a przezycia ludzi to wyssane z palca?
A cytowane tresci z publikacji ŚJ, do potwierdzania, ze tutaj sie nie kłamie, to też nie obiektywna prawda?
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2017, 23:05 wysłana przez od-nowa »