Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jehowa "Bogiem wojny" czy 'Bogiem pokoju"?  (Przeczytany 11812 razy)

Offline Startek

Odp: Jehowa "Bogiem wojny" czy 'Bogiem pokoju"?
« Odpowiedź #60 dnia: 18 Marzec, 2017, 14:27 »
ABBA , na ten temat może nie na forum napiszę  do Ciebie  Wieczorem .


Offline Stanisław Klocek

Odp: Jehowa "Bogiem wojny" czy 'Bogiem pokoju"?
« Odpowiedź #61 dnia: 18 Marzec, 2017, 15:25 »
Jak dla mnie sprawa jest jasna... Bóg Stworzyciel rodzaju ludzkiego,choć niewidzialny objawiał się ludziom stopniowo poprzez swoje działanie...
Gdzie ta jasność? Może objawił się tak, jak tu a może tak? Tak jak sobie dziś ludzie znajdują wyobrażenia objawień, tak też podobnie pisarzom biblijnym. Po prostu zjawiska przyrody itp. dostosowywali do swych urojonych wyobrażeń. Kiedy spotkała porażka na wojnie, 1 Krl 8:33, lub głód z powodu suszy 1 Krl 8:35, to przypisali, że ktoś zgrzeszył. Natomiast gdy wygrali wojnę z powodu dobrej taktyki, lub jakiejś zarazy wroga, to swą zasługę wykorzystywali do propagandy, przypisując Bogu 2 Sam 5:20, aby zwielokrotnić posłuszeństwo poddanych i postrach ościennych krajów, i potomnym aż po dziś.


Pisarze i redaktorzy ustalający treść Biblii w swej propagandzie zawsze starali się zamieszczać różne"furtki" alternatywne na ewentualne różne sytuacje niepowodzenia. Dla przykładu:  Bóg po stworzeniu powiedział coś w rodzaju "rubta co chceta beze Mnie" w słowach ,,odpoczął" Rdz 2:2 . Nic nie dodając Pwt 4:2. Jak obecnie wiadomo, nawet Jezus się do tego nie zastosował, mówiąc coś odwrotnego:  Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam Ja 5:17. Więcej niema potrzeby opisywać, jak to Bóg nabierał różne kształty w wyniku ewolucyjnych wyobrażeń, od jednoosobowego, po Trójedynego. Powodzenia dla tych, którzy ten impas uważają za coś nieskomplikowanego.
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec, 2017, 15:27 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline morwa

Odp: Jehowa "Bogiem wojny" czy 'Bogiem pokoju"?
« Odpowiedź #62 dnia: 18 Marzec, 2017, 15:47 »
Skoro piszesz , że Jehowa , objawił  się Abrahamowi ,Jakubowi i Izaakowi ale swego imienia im nie objawił , to dlaczego czytasz w strażnicy
i przekładzie nowego świata , że np Abraham modlił się do JEHOWY , skoro tego imienia nie znał? bo bóg wyjawił je dopiero setki lat później
Ostatnio nie czytuję Strażnic,a sam dobrze wiesz,że zdarzają się w nich często naduzycia... Mnie interesuje Biblia nie Straznica...


Offline HARNAŚ

Odp: Jehowa "Bogiem wojny" czy 'Bogiem pokoju"?
« Odpowiedź #63 dnia: 18 Marzec, 2017, 18:38 »
Mnie interesuje Biblia nie Straznica...
Mnie  natomiast interesują inteligentni ludzie , a takich na tym forum nie brakuje , dlatego tu jestem.



Offline Litwin

Odp: Jehowa "Bogiem wojny" czy 'Bogiem pokoju"?
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Marzec, 2017, 19:42 »
No cóż, rubta nie róbta na jedno wychodzi. Dziwi mne tylko, że nie trzymacie się tematu. A tak na marginesie, ten "poprawiacz" koryguje tekst jak mu się podoba, więc nie czepiajmy się  ortografi, bo często to nie od nas zależy, a nie zawsze zauważymy, że trzeba coś  skorygować.