Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu  (Przeczytany 8996 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« dnia: 12 Marzec, 2017, 23:54 »
Wrzuciliśmy do archiwum nowy list wysłany do wszystkich gron starszych na całym świecie. Oto jego treść przetłumaczona na język polski

Cytuj
PILNE

Drodzy Bracia:

Piszemy do was, byście zebrali informacje na temat wszystkich głosicieli w waszym zborze, którzy są ochrzczeni 30-39 lat, 40-49 lat oraz 50 i więcej lat. Musimy otrzymać te informacje najpóźniej do 13 marca 2017. Prosimy byście pilnie zwrócili uwagę na tą prośbę poprzez wypełnienie załączonego formularza i przesłanie go poprzez jw.org do Działu Służby.

Pragniemy zapewnić że pamiętamy o was w naszych modlitwach. Przyjmijcie wyrazy chrześcijańskiej miłości


Sam formularz jest w Excelu i jest banalnie prosty. Oto link do tego formularza
A to link do samego listu na wtsarchive

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jakiemu celowi ma to służyć oraz czemu jest to tak pilne, że zostawiono starszym jedynie 4 dni na wypełnienie formularza. Jestem pewien, że wiele krajów nie zdąży w tym terminie nawet przetłumaczyć listu....
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec, 2017, 00:03 wysłana przez M »


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marzec, 2017, 00:03 »
 :o Moje gratulacje. Do polskich gron starszych jeszcze nie dotarły te listy.

Z drugiej strony - dziś jest 13 marca - być może to tylko lokalna akcja ?


Offline M

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec, 2017, 00:07 »
:o Moje gratulacje. Do polskich gron starszych jeszcze nie dotarły te listy.

Z drugiej strony - dziś jest 13 marca - być może to tylko lokalna akcja ?

List jest sygnowany do wszystkich zborów, ale ten konkretny został wysłany do Ghany. Być może do innych krajów przyjdą takie listy w innym terminie z innym ostatecznym terminem przesłania danych.
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec, 2017, 00:11 wysłana przez M »


Offline Trinity

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec, 2017, 08:17 »
Kochani bardzo wam dziękuje za wasze zaangażowanie w to żebyśmy mogli wszyscy tutaj na forum ,mieć pokarm duchowy na czas przed słuszny'  ;D

kiedyś już zbierali takie informacje: adres, pesel, nr telefonu itp. ja staram sie nie podawać, ale nie podaje nikomu, żadnej instytujcji ( jeśli tylko można)
może chcą zliczyć pogłowie w celu zrobienia jakiegoś bilansu / planu finansowego?
obrazek z ciotunią co to ma światło w lodówce a mimo to wrzuca piniądz do skarbonki musi odnieść się do wyobraźni wielkiej rzeszy.

M wybacz mi malutki oftopik
gdzieja mogę kochany znaleść grafik kongresów specjal? wiadomo jest że wiosenne różnią się od jesiennych w zależności od obwodu. program zawiera tylko rok np ,kongres bla bla na rok 2016- 2017' czy np. nasze wspaniałe centra kongresowe ,wywieszają' gdzieś swój grafik? żeby człowiek sobie sprawdził?

w moim obwodzie wczoraj był kongres na którym nie byłam a słyszałam że miał być jakiś ,mocny' wykład. jak sprawdzić jake było hasło?




Offline M

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec, 2017, 08:30 »
M wybacz mi malutki oftopik
gdzieja mogę kochany znaleść grafik kongresów specjal? wiadomo jest że wiosenne różnią się od jesiennych w zależności od obwodu. program zawiera tylko rok np ,kongres bla bla na rok 2016- 2017' czy np. nasze wspaniałe centra kongresowe ,wywieszają' gdzieś swój grafik? żeby człowiek sobie sprawdził?

w moim obwodzie wczoraj był kongres na którym nie byłam a słyszałam że miał być jakiś ,mocny' wykład. jak sprawdzić jake było hasło?

Grafiki zgromadzeń nie są niestety nigdzie oficjalnie dostępne, jedynie w poszczególnych zborach na tablicy ogłoszeń można czasami przeczytać gdzie odbędą się następne zgromadzenia wiosenno/jesienne.

Natomiast posiadamy nagrania wideo z obu tegorocznych zgromadzeń, więc jeśli masz tyle cierpliwości, to możesz obejrzeć bez jechania nigdzie: https://wtsarchive.com/tag/zgromadzenia (dwie pierwsze pozycje).


Offline 0.00

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marzec, 2017, 08:36 »
może chcą zliczyć pogłowie w celu zrobienia jakiegoś bilansu / planu finansowego?

Zgadzam się z Tobą Trinity. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi właśnie o pieniążki. Pewnie zliczają aktywnych głosicieli, bo aktywni pewnie coś wrzucają i szacują ile będą mogli zebrać w 2017 albo i 2018. Zresztą mają wgląd do tego ile każdy zbór wrzuca do skrzyneczki na 'ogólnoświatową działalność'. A jak nie mają to poproszą o to starszych i wszystko mają jak na tacy ile mniej więcej każdy aktywny głosiciel wrzuca. Czysta księgowość  ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marzec, 2017, 08:43 »
Zgadzam się z Tobą Trinity. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi właśnie o pieniążki. Pewnie zliczają aktywnych głosicieli, bo aktywni pewnie coś wrzucają i szacują ile będą mogli zebrać w 2017 albo i 2018. Zresztą mają wgląd do tego ile każdy zbór wrzuca do skrzyneczki na 'ogólnoświatową działalność'. A jak nie mają to poproszą o to starszych i wszystko mają jak na tacy ile mniej więcej każdy aktywny głosiciel wrzuca. Czysta księgowość  ;)

Liczbę aktywnych głosicieli dostają co miesiąc w sprawozdaniu. Nie muszą ich ponownie liczyć jakąś ankietą...


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Marzec, 2017, 08:47 »
Tutaj chodzi o coś innego. Szukają liczby głosicieli o konkretnym stażu po chrzcie. Mi to wygląda na zalążek jakiegoś nowego światła...


Offline Trinity

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Marzec, 2017, 08:54 »
Za moich czasów to przeżyłam już ze 3 takie ,spisy ludności' w każdym zborze w jakim byłam. nie robi to na mnie takiego wrażenia.


Offline Roszada

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Marzec, 2017, 10:24 »
Tutaj chodzi o coś innego. Szukają liczby głosicieli o konkretnym stażu po chrzcie. Mi to wygląda na zalążek jakiegoś nowego światła...
A to ciekawy domysł. ;)
Może chcą jakieś roszady zrobić. ;D


Offline Dietrich

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Marzec, 2017, 10:26 »
Trinity, adres i telefon to jeszcze rozumiem, ew. datę urodzenia. Ale numer PESEL? W jakim celu?


Offline Roszada

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Marzec, 2017, 10:38 »
Cytuj
którzy są ochrzczeni 30-39 lat, 40-49 lat oraz 50 i więcej lat

Może chcą tamte chrzty unieważnić. ;)

Możliwe, że w niektórych wypadkach organizowania chrztu nie zadano w przeszłości kandydatom specjalnych pytań, na które by mogli wyraźnie odpowiedzieć w dowód swojej wiary, swego posłuszeństwa i oddania. Niemniej jednak pominięcie tych pytań przez mówcę, wskutek czego kandydaci nie mogli dać głośno swych twierdzących odpowiedzi, nie ujmuje ważności chrztu przeprowadzonego przy takiej okazji” (Strażnica Nr 8, 1967 s. 9).

Trata tata i może chcą wyprostować pewne kwestie.
Dziś (od roku 1985) przecież chrzczą 'w imię organizacji':

„Pod koniec przemówienia do chrztu, jakie będzie wygłoszone na każdym zgromadzeniu, kandydaci będą mogli z głębokim zrozumieniem i serdeczną wdzięcznością odpowiedzieć na dwa proste pytania, czym dadzą do zrozumienia, że zdają sobie sprawę z następstw pójścia za przykładem Chrystusa. Oto pierwsze z nich:
Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swoje grzechy i oddałeś siebie Jehowie, aby spełniać Jego wolę?
Drugie pytanie brzmi:
Czy zdajesz sobie sprawę, że przez swoje oddanie i chrzest stajesz w szeregach Świadków Jehowy związanych z organizacją kierowaną duchem Bożym?
Odpowiadając na te pytania słowem tak, kandydaci uzewnętrzniają właściwy stan serca, uprawniający ich do chrześcijańskiego chrztu” (Strażnica Rok CVI [1985] Nr 12 s. 21).

a kiedyś tego nie było:

„Jeżeli podobnie czujesz pragnienie służenia Jehowie Bogu i gotów jesteś wziąć na siebie jarzmo Chrystusowe, to proponujemy ci rozważenie następujących dwóch pytań, które są zadawane wszystkim kandydatom do chrztu:
(1) Czy okazałeś skruchę z powodu swoich grzechów i odwróciłeś się od nich, stwierdziwszy wobec Jehowy Boga, że jesteś potępionym grzesznikiem, który potrzebuje zbawienia, i czy uznałeś, że to zbawienie pochodzi od Niego, od Ojca, za pośrednictwem Jego Syna, Jezusa Chrystusa?
(2) Czy na podstawie tej wiary w Boga i w Jego postanowienie co do zbawienia oddałeś siebie Bogu bez zastrzeżeń, aby odtąd spełniać Jego wolę, objawioną tobie przez Jezusa Chrystusa i przez Biblię dzięki oświecającej mocy ducha świętego?” (Strażnica Rok XCV [1974] Nr 15 s. 13).

"Biblię" zastąpiła "organizacja". :)
No i tamci mają 'nieważny' chrzest. ;)
Statut coś podaje o "ważnym chrzcie", który sprawia, że stajesz się ŚJ.


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Marzec, 2017, 10:54 »
Roszada - ty to masz skojarzenia :D

Unieważnić chrzty - oznacza konieczność nowych chrztów. A to oznacza rozwiązanie problemy z coraz to mniejszą ilością chrztów na zgromadzeniu. A i zapewne sprawozdania roczne da się ładnie w ten sposób podrasować.

No ale to tylko spekulacje. Równie dobrze możliwe że planują drukowanie specjalnych plakietek z rangami za odpowiedni staż po chrzcie - jak gody w małżeństwie :)

Poczekamy zobaczymy.


Offline Roszada

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Marzec, 2017, 10:56 »
Ano właśnie, jakby wzrosła liczba chrztów. ;D
Nie zaskoczyłem, że dla organizacji najważniejsze cyferki powtarzanych chrztów, a nie nowi ludzie. ;)
Cytuj
możliwe że planują drukowanie specjalnych plakietek z rangami za odpowiedni staż po chrzcie - jak gody w małżeństwie
To by zaczęli obchodzić nie "urodziny" a "chrzcieliny". Srebrne, złote, diamentowe.
Biblia nie zakazuje. :)
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec, 2017, 10:58 wysłana przez Roszada »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Marzec, 2017, 11:04 »
Pamiętam jak NO wypytywał na spotkaniu usługujących: gdzie pracujesz, co robisz, masz żonę, ile masz dzieci, w prawdzie od urodzenia itp.

Jako że jestem dowcipny to jak przyszła na mnie kolej to powiedziałem wpierw 44 (poważnie pozwoliłem sobie na to bo atmosfera przy ciastku i kawie była)  :P

44 to mój rozmiar buta odparłem kiedy NO nie zrozumiał. A potem wyrecytowałem oczywiście co robię gdzie i po co  :)