Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu  (Przeczytany 8997 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Marzec, 2017, 11:06 »
A to ciekawy domysł. ;)
Może chcą jakieś roszady zrobić. ;D

Panie Roszada, proszę tak nachalnie się nie promować! :D


Offline 0.00

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Marzec, 2017, 11:31 »
Liczbę aktywnych głosicieli dostają co miesiąc w sprawozdaniu. Nie muszą ich ponownie liczyć jakąś ankietą...

No tak, racja  :D W rubryce mamy lata po chrzcie i zaczyna się dopiero od 30 lat. Może sobie przeliczają ilu w najbliższym czasie zejdzie z tego świata w gronie długoletnich ŚJ ;) Bo też jest podział na braci i siostry.  I tym samym jaki będzie naturalny spadek  ;)


Offline Salome

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Marzec, 2017, 14:21 »
A może jakieś rekompensaty będą przyznawać?  :) :) :) :)
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Światus

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Marzec, 2017, 14:50 »
Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jakiemu celowi ma to służyć oraz czemu jest to tak pilne, że zostawiono starszym jedynie 4 dni na wypełnienie formularza.

Wydaje mi się to mało prawdopodobne ale innego wytłumaczenia nie widzę.
Mają więcej głosicieli niż dokumentów...
Mówiąc krótko; Nie wszyscy głosiciele starej daty są uwzględnieni w "spisie ludności".
Lub;
Uważają, ze tak jest i myślą, ze poprawią sobie statystykę w Roczniku.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Marzec, 2017, 15:06 »
Wydaje mi się to mało prawdopodobne ale innego wytłumaczenia nie widzę.
Mają więcej głosicieli niż dokumentów...
Mówiąc krótko; Nie wszyscy głosiciele starej daty są uwzględnieni w "spisie ludności".
Lub;
Uważają, ze tak jest i myślą, ze poprawią sobie statystykę w Roczniku.
Jak zaczną liczyć to jeszcze się w drugą stronę doliczą.

Obecnie dostają cynka ile godzin ma zbór i ilu głosicieli się wytęża. Więc może jest obawa że zbory zawyżają ilość głosicieli?  :o

A zawyża ktoś z uwagi np na politykę łączenia zborów, w obawie żeby nie być scalonym z sąsiednim zborem np oddalonym o 30km? W realnej obawie że trzeba będzie poświęcić środki na dojazdy? a wymarzona sala sprzedana!

A może na podstawie danych stworzą idealny statystyczny zbór i trzeba będzie dopasować wyniki minimalne do statystycznego?

Następnie po roku statystyczny będzie znowu na wyższym poziomie i znów trzeba będzie dopasować wyniki do statystycznego?

No i jak EXEL dał radę wygenerować wzrost to wy nie dacie rady??!!       Hasło roczne na rok służbowy 2018  :P



KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Marzec, 2017, 15:18 »
Ej, ale przecież oni nie chcą informacji o wszystkich głosicielach, tylko o tych długoletnich. Więc nie może chodzić o poprawianie jakichkolwiek statystyk, bo dane nie są kompletne.

Może tym długoletnim będą płacić dodatek za "pracę w szkodliwych warunkach" :D Załapią się co niektórzy :D


Offline Światus

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Marzec, 2017, 15:45 »
Może tym długoletnim będą płacić dodatek za "pracę w szkodliwych warunkach" :D Załapią się co niektórzy :D

Trudne warunki to będą po Armagedonie, jak nic nie będzie a trzeba będzie sobie zbudować dom...  ;D Czyli do epoki gazu łupkowego do epoki kamienia łupanego i nazębnego?  ;D

Może znowu będą zmieniać naukę o pokoleniu... Do tej pory się zazębiało a teraz zacznie sie zagryzać  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Marzec, 2017, 15:59 »
Tak sobie posiedziałem z modlitwą  ;) nad tym krótkim bardzo listem.I wniosek na gorąco jest taki..
Chcą określić ilość dinozaurów by wydłużyć którąś "naukę".
I wtedy okaże się czy opłacalny jest bunt starych wilków którzy już witali się z gąską w nowym świecie, jeśli tak określamy np. że od 1914 -2014 minął okres drugiego oczyszczania ludu bożego.Miał w tym udział rząd Australijski i Rosyjski a teraz kto dochowa wierności po takich aferach to już jest usynowiony i czeka na koniec ze znakiem na czole..oczywiście człowiekiem  z kałamażem jest CK..
Jak ktoś nie wierzy to potwierdzone info. ;)


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Marzec, 2017, 16:07 »
Te przedziały oznaczają osoby ochrzczone w latach:
         - 1967
1967 - 1977
1977 - 1987

Działo się coś na styku tych okresów w doktrynie? Coś do czego można by się odnieść?

Inna hipoteza: może chcą wprowadzić nowe kolumny w sprawozdaniu w roczniki?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Marzec, 2017, 16:23 »
Te przedziały oznaczają osoby ochrzczone w latach:
         - 1967
1967 - 1977
1977 - 1987

Działo się coś na styku tych okresów w doktrynie? Coś do czego można by się odnieść?

Inna hipoteza: może chcą wprowadzić nowe kolumny w sprawozdaniu w roczniki?

Pierwsze dwa przedziały są silnie związane z rokiem 1975, a wtedy wiadomo co się działo. Gorączka złota
Ten ostatni - nic szczególnego chyba...

Gdyby chcieli wprowadzić kolumnę w roczniku, to by dołożyli takie informacje do sprawozdania i przekazywałoby się co miesiąc, ewentualnie w rocznym "raporcie analitycznym". Ale w środku roku?

Ni cholery do niczego to nie pasuje.


Offline M

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Marzec, 2017, 17:33 »
Istnieje też możliwość, że faktycznie ten list poszedł tylko do Ghany bo tam jest jakaś specyficzna potrzeba z tym związana (nie wiem, domy starców chcą budować? niee, to już było ;D), a po prostu zapomnieli dodać dopisku w nagłówku.


Offline Roszada

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Marzec, 2017, 17:38 »
A może po prostu chcą się mieć czym chwalić:
mamy taki, a taki procent braci, którzy "wytrwali" w organizacji 70 lat. :)
Taki przykład:

„Pewien sługa Boży pełniący od 66 lat służbę pełnoczasową napisał: »Jak daleko sięgam pamięcią, stale miałem wyraźne poczucie, że czas nagli. W mojej świadomości Armagedon zawsze był pojutrze«...” (Strażnica Nr 17, 1997 s. 19);



Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Marzec, 2017, 21:47 »
Nagłówek listu sugeruje, że temat nie dotyczy tylko Ghany, a raczej skierowany jest rzeczywiście do wszystkich zborów.

Nie wiem czy należy łączyć to z jakąś doktryną, ale jeśli tak, to przychodzi mi jeszcze do głowy kwestia krwi. W tamtych latach stanowisko to, było najbardziej radykalne - być może najwięcej ofiar z tamtych lat i największe ryzyko procesów w razie ewentualnego złagodzenia zakazu transfuzji (pewnie to tylko moje pobożne życzenia).



 
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec, 2017, 21:55 wysłana przez ZłoteDziecko »
Panie Boże daj mi nowy software..


Offline skywalker

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Marzec, 2017, 21:54 »
Po pierwsze - zawsze mnie wnerwiało, że przychodził list np. 14 marca , że do 13 marca trzeba podać coś... widać to standard

Po drugie - pewnie będzie przelicznik : ilość lat po chrzcie x 1 $ co miesiąc. Robią listę, żeby potem nie uciekali ci , co mają płacić :)
"Poznacie prawdę , a prawda Was wyswobodzi"... Prawdę poznałem - czas się wyswobodzić...


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy list - ankieta w sprawie daty chrztu
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Marzec, 2017, 08:21 »
A może jakieś rekompensaty będą przyznawać?  :) :) :) :)
Za wysługę lat najbardziej mi się podoba . Brawo Ty.