Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Plecak na wielki ucisk  (Przeczytany 6742 razy)

Offline chmura

Plecak na wielki ucisk
« dnia: 07 Marzec, 2017, 16:18 »
Spotkalam ostatnio siostrę a ona mi opowiada jak to udało jej się juz skompletować cały plecak ucieczki: karimaty, spiwory, buty do wędrówki,bieliznę termoaktywną, konserwy , pieczywo chrupkie itp. Trzyma te zapasy nieopodal drzwi.
Sama nie wiedziałam jak to skomentować.
Usciskalam ją i poszlam w swoją stronę, być może nie spotkam jej szybko jeśli schowa się do piwnicy lub gdzieś ucieknie. ;)


Nareszcie żyję :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marzec, 2017, 16:52 »
Z tymi plecakami to tak na poważnie?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marzec, 2017, 16:55 »
Z tymi plecakami to tak na poważnie?
Tak.
...


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:06 »
Nie wiem co dziwnego w tych plecakach? Każdy powinien takie mieć. Na wypadek klęski żywiołowej, wojny i innych nieprzewidzianych zdarzeń. To tak jak z gaśnicą w samochodzie - każdy ma ale nikt nie używa. Mimo to chyba nikt nie powie że to nierozsądne.

Sam nie mam takiego plecaka, ale kiedyś sobie zorganizuję, oby nie za późno :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:09 »
Nie wiem co dziwnego w tych plecakach? Każdy powinien takie mieć. Na wypadek klęski żywiołowej, wojny i innych nieprzewidzianych zdarzeń. To tak jak z gaśnicą w samochodzie - każdy ma ale nikt nie używa. Mimo to chyba nikt nie powie że to nierozsądne.

Sam nie mam takiego plecaka, ale kiedyś sobie zorganizuję, oby nie za późno :)

A jakiego żywiołu spodziewasz się w miejscu w którym mieszkasz?


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:10 »
Powódź


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:33 »
Powódź

To dobrze że masz plecaczek. Ja się nie spodziewam niczego, więc nie mam.


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:35 »
To dobrze że masz plecaczek. Ja się nie spodziewam niczego, więc nie mam.

Pisałem wyżej - nie mam. I nie o to mi chodziło. Chciałem się dowiedzieć co w tym dziwnego?


Tusia

  • Gość
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:36 »
Spotkalam ostatnio siostrę a ona mi opowiada jak to udało jej się juz skompletować cały plecak ucieczki: karimaty, spiwory, buty do wędrówki,bieliznę termoaktywną, konserwy , pieczywo chrupkie itp. Trzyma te zapasy nieopodal drzwi.
Sama nie wiedziałam jak to skomentować.

Ja bym zaproponował siostrze Czerwone Wierchy:




KaiserSoze

  • Gość
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:44 »
Pisałem wyżej - nie mam. I nie o to mi chodziło. Chciałem się dowiedzieć co w tym dziwnego?

W plecaczku? Nic, jeżeli ma służyć czemuś konkretnemu. Ale my w Polsce w większości żyjemy w miejscach niezagrożonych naturalnymi katastrofami. Więc plecak spakowany na wojnę/kataklizm jest .... oględnie mówiąc .... nieprzydatny. Szczególnie napakowany produktami spożywczymi.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Marzec, 2017, 17:51 »
Pisałem wyżej - nie mam. I nie o to mi chodziło. Chciałem się dowiedzieć co w tym dziwnego?


Poczytaj, proszę ten wątek.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/napisz-my-znajdziemy-odpowiedni-dzial/plecaki/

Chodzi o sprawienie wrażenia, że koniec jest tuż, tuż... i masz się bać o siebie i swoją rodzinę, a oni Ck pomoże Ci przetrwać, o ile będziesz lojalny i będziesz słuchał ich "wskazówek".

Pod zdjęciem, które pokazał Tusia powyżej masz wyjaśnienie. Nie będziesz w łączności poniesiesz śmierć. Film z kongresu jest bardzo wymowny i nie pozostawia wątpliwości. Ck ma patent na zbawienie i jest drogą do Chrystusa. A tak naprawdę Jezusem i Bogiem "wycierają tylko sobie twarz, żeby nie powiedzieć gębę."
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 18:06 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:00 »
Dzięki za wyjaśnienie. Faktycznie na wypadek armagedonu to taki plecaczek jest nawet niestosowny. Wszakże:

Cytuj
Wyjścia 14:13 Wówczas Mojżesz powiedział do ludu: „Nie lękajcie się. Stójcie niewzruszenie i oglądajcie wybawienie, które Jehowa dziś wam zgotuje.”.

byłoby to kwestionowanie obietnic Boga.



KaiserSoze

  • Gość
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Marzec, 2017, 18:04 »
Dzięki za wyjaśnienie. Faktycznie na wypadek armagedonu to taki plecaczek jest nawet niestosowny. Wszakże:

byłoby to kwestionowanie obietnic Boga.

Hejka, fantastycznie to podsumowałeś :)
"Rozsądek podpowiada nam jednak...." <- tak zaczynać się będzie strażnicowy akapit, który obali twoje twierdzenia ;)


Offline chmura

Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Marzec, 2017, 19:55 »
Ja bym zaproponował siostrze Czerwone Wierchy:


O nie. Nie chciałabym by w Tatrach koczowały grupy Świadków z plecakami. To moje ukochane trasy :) i wolę gdy jest pusto:):)
Nareszcie żyję :)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Plecak na wielki ucisk
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Marzec, 2017, 22:51 »
Zapisz sie do prepersów.
Prepersi nie zrzeszają się w grupy i nie chwalą się swoimi zapasami ponieważ nie chcą aby w razie sytuacji kryzysowej stali się ,,sklepem spożywczym" dla rozwścieczonych tłumów. W Polsce jest około 100 000 prepersów (ale skąd wyliczona  ta liczba to nie wiem a wyczytałem).

Prepers to osoba co stara się okopać w domu z ogromnymi zapasami i/lub ma kryjówkę z zapasami.

Survivalowiec ma plecak ,,BOB" a w nim zapasy jedzenia na 7 dni nóż filtr wody tabletki uzdatniające śpiwór folię parakord (sznurek) krzesiwo kompas zapalniczkę świeczkę odzież dodatkową płyn do dezynfekcji piłkę żyłkową do drewna latarkę  i parę drobiazgów.

Czasem/często ludzie są i Prepersem i Survivalowcem

JA OSOBIŚCIE ZGADZAM SIĘ Z TYM:   Lepiej być przygotowanym i się nie doczekać niż nie być przygotowanym i dać ciała.

Ponadto gadżety wspomniane powyżej świetnie się przydają na biwaku w domu ogrodzie samochodzie  :)

CO DO ZAGROŻENIA TO NAJARDZIEJ PRAWDOPODOBNE TO Blackout (BRAK ENERGI ELEKTRYCZNEJ Z UWAGI NA FATALNY STAN PRZECIĄŻONEJ SIECI)

« Ostatnia zmiana: 07 Marzec, 2017, 22:54 wysłana przez Efektmotyla »