Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: We are the champions  (Przeczytany 6742 razy)

Gorszyciel

  • Gość
We are the champions
« dnia: 20 Luty, 2017, 23:47 »
Jeśli ktoś ma kilkanaście minut, które może stracić, zachęcam do obejrzenia przemówienia Löscha i do komentarzy:

https://tv.jw.org/#pl/video/VODStudio/pub-jwban_201611_1_VIDEO

Mnie zszokowało po pierwsze zniechęcanie do wierzenia komukolwiek, poza nim (w tym mediom). Po drugie orędownik nowych świateł mówi, że prawda nie jest względna (!?) Konkluzja: Ciało Kierownicze jest orędownikiem prawdy, choć nie działa pod wpływem natchnienia - "NIE MA DZIŚ BOŻEGO NATCHNIENIA" wg niego. Ale trzeba ufać niedoskonałemu niewolnikowi.
Na koniec papka o głoszeniu prawdy i byciu rzecznikiem prawdy (szkoły, więzienia, klasztory - ochrzczenie matki przełożonej klasztoru w Meksyku).
Mówi też, że nie są aroganccy, mówiąc, że tylko ŚJ znają prawdę, bo Jezus też mówił, że jest prawdą...

I na koniec cytat z prologu:
"Kłamstwo jest przeciwieństwem prawdy. Wiąże się z mówieniem czegoś niewłaściwego osobie upoważnionej do poznania stanu faktycznego. [...] Jest takie niemieckie przysłowie: Kto raz skłamie, temu się nie wierzy, choćby mówił prawdę".

A co wy sądzicie?


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Luty, 2017, 23:56 »
9:33 do 9:45 - Jezus ufa "Niewolnikowi"! Czy ty też ufasz ??

Ha ha dobre. Trzeba mieć naprawdę tupet.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty, 2017, 00:02 »
9:33 do 9:45 - Jezus ufa "Niewolnikowi"! Czy ty też ufasz ??

Najpierw gada o niemówieniu rzeczy niepotwierdzonych (że to kłamstwa), a potem jak Filip z konopii wyskakuje z takim zdaniem, którego z logicznego i zdroworozsądkowego punktu widzenia pozbawione jest wartości, gdyż nie sposób sprawdzić jego prawdziwości.


Offline Woland

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty, 2017, 04:10 »
Najpierw gada o niemówieniu rzeczy niepotwierdzonych (że to kłamstwa), a potem jak Filip z konopii wyskakuje z takim zdaniem, którego z logicznego i zdroworozsądkowego punktu widzenia pozbawione jest wartości, gdyż nie sposób sprawdzić jego prawdziwości.
tak, bo on nam zabrania mówić niepotwierdzone bujdy. Jemu wolno.
Co wolno wojewodzie... relatywizm moralny


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Luty, 2017, 06:43 »
Przemówienie członka CK i logika..błagam was wątek o kabaretach jest w innej części forum ;)
Osobiście nienawidzę jak rozciąga się definicję normalnego słowa tu champion tak aby pasowały do wyssanych z palca myśli..
Czy ty też ufasz niewolnikowi..proszę potwierdzić na podstawie Biblii zasadność tego pytania.
Ja do niewolnika tak naprawdę nic nie mam nawet szacunku..
Pozdrawiam groby pobielane z warwick z wyrazami szczerej pogardy i obrzydzenia..


Offline gerontas

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty, 2017, 08:17 »
Mnie poruszyły słowa: " Jezus posługuje się niewolnikiem aby prowadzić swój lud."
To już nawet Duch Święty nie jest potrzebny, wystarczy ciało kierownicze (niewolnik). To po pierwsze aroganckie, a po drugie, niebiblijne.


Offline Asturia

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Luty, 2017, 08:53 »
Mnie poruszyły słowa: " Jezus posługuje się niewolnikiem aby prowadzić swój lud."

Tak jest, dlatego też otrzymaliśmy nowe wytyczne i możemy na podstawie jednego pytania zdecydować czy jesteś niewolnikiem Boga i Jezusa, czy masz wiarę w nich?
Nasze nowe pytanie brzmi:
Czy wierzysz, że ciało kierownicze, niewolnik omylny i nie natchniony, to kanał łączności z Bogiem?
Nie wierzysz? No to opuszczaj matrix, bo to nie jest miejsce dla niewierzących.
ha ha ha ;D  ;D


Offline Startek

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Luty, 2017, 10:18 »
Czy wierzysz niewolnikowi którego nie ustanowił Jezus Chrystus w 1914 - 19 , ale ustanowi gdy przyjdzie w Wielkiej Chwale . No to kto go ustanowił ? Jest nienatchniony przez Ducha Świętego  , więc przez kogo został natchniony , i przez  tyle lat głosił kłamstwa ? 


Offline Roszada

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Luty, 2017, 12:08 »
Zauważcie, że nigdy nie wymienili z nazwisk tego niewolnika ustanowionego w 1919 roku.
Przecież to powinno być podstawą, by później pokazywać jacy ludzie stanowili następców tego pierwotnego niewolnika.

A tak to jakaś enigmatyczna masa. ;D

Jak mówimy o gremium apostolskim to znamy ich imiona.
A niewolnik anonimowy? :)
A może mają coś do ukrycia?


Offline Światus

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Luty, 2017, 14:24 »
Mnie zszokowało po pierwsze zniechęcanie do wierzenia komukolwiek, poza nim (w tym mediom). Po drugie orędownik nowych świateł mówi, że prawda nie jest względna (!?)

Te dwa zdania się nie wykluczają. To może być szokujące a raczej groźne dla obecnych i przyszłych ŚJ. Jak zwykle, wszystko trzeba czytać od końca.

1. Prawda nie jest względna = istnieje tylko jedna prawda.
2. Tylko my znamy prawdę = inni kłamią.

Dla mnie wygląda to na coraz większe zamykanie się sekty na wpływy "świata".
Nie zdziwię się jeśli będą coraz częściej "zachęcać" do oglądania jedynie JW Brodka, i do porzucenia zwykłej TV na rzecz literatury, studium osobistego, wzmożonej służby, angażowania się w Szkołę "Demokratyczną" itp  ;)
CK chce być jedynym źródłem informacji dla ŚJ.
A także, może to być spóźnione "gaszenie pożaru" po Australii i/lub zabezpieczenie na przyszłe podobne doniesienia, niekoniecznie dotyczące pedofilii a np. finansów.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline ihtis

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Luty, 2017, 15:07 »
Bądźmy jednak uczciwi, i przyznajmy,
że całość jest logiczna i dobrze przygotowana.
Każda myśl wynika z poprzedniej i całość prowadzi do konkretnych wniosków.
Podziwiać, że Pan z głowy to mówi, z głowy cytuje nawet Strażnicę sprzed kilku lat. Pogratulować pamięci :)
Jedyny minus całości, że zasadniczo nie zgadzamy się z doktryną ŚJ.
No może jest kilka pytań: Jeśli teraz niewolnik nie jest natchniony, tak jak byli apostołowie w I wieku, to skąd lepsze zrozumienie prawdy w XXI wieku aniżeli było w I kiedy żyli natchnieni uczniowie? itd.
I jeszcze taka refleksja, - czemu on jest taki smutny? Przynajmniej mam takie wrażenie.

« Ostatnia zmiana: 21 Luty, 2017, 15:19 wysłana przez ihtis »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Luty, 2017, 15:16 »
Wg mnie logiczna nie jest, bo za fundament całej logiki uznał tezę: "Jezus ufa niewolnikowi", która całkowicie pozbawiona jest sprawdzalności czy jest prawdziwa czy fałszywa, a przez to nie ma wartości logicznej. Ale zgadzam się z Tobą - ŚJ to łyknie jak pelikan.


Offline Estera

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Luty, 2017, 15:21 »
Mnie poruszyły słowa: " Jezus posługuje się niewolnikiem aby prowadzić swój lud."
To już nawet Duch Święty nie jest potrzebny, wystarczy ciało kierownicze (niewolnik). To po pierwsze aroganckie, a po drugie, niebiblijne.
     Cała WTS przesiąknięta jest arogancją ostatniego, możliwego stopnia.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: We are the champions
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty, 2017, 15:24 »
Podziwiać, że Pan z głowy to mówi, z głowy cytuje nawet Strażnicę sprzed kilku lat. Pogratulować pamięci :)

Nie zapominajmy, że to telewizja. A telebim za kamerą, to co? Kiedyś pod kamerą była kartka, ale to już przeszłość.

Można mieć dobrą pamięć i ona mu niewątpliwie pomaga w tym wystąpieniu, ale wtedy zawsze powiesz coś naturalnie. Warto btata 'Loche' porównać z wystąpieniami na kongresach.
A to jest tekst czytany (tak jak kiedyś odczyt) wielokrotnie ćwiczony.


Offline Woland

Odp: We are the champions
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Luty, 2017, 16:18 »
Wg mnie logiczna nie jest, bo za fundament całej logiki uznał tezę: "Jezus ufa niewolnikowi", która całkowicie pozbawiona jest sprawdzalności czy jest prawdziwa czy fałszywa, a przez to nie ma wartości logicznej. Ale zgadzam się z Tobą - ŚJ to łyknie jak pelikan.
Przepraszam , ale sprostuję.
Jezus ufa niewolnikowi , którego jeszcze nie uznał za wiernego i roztropnego , bo dopiero wskaże tego wiernego niewolnika w trakcie przeglądu. A przegląd nastąpi bezpośrednio przed armagedonem.
Jak zatem jezus może ufać niewolnikowi wiernemu i roztropnemu w formie siedmiu członków CK, skoro nie miał miejsce przegląd i Jezus nie wskazał kto jest niewolnikiem wiernym i roztropnym i czy niewolnik w ogóle był wierny, czy może bił współbraci?
Wg obecnego światła SJ spodziewają się że CK zostanie wskazane przez jezusa jako wierny niewolnik w trakcie przeglądu i na tej podstawie są mu (CK) posłuszni. Ale Jezus nie wskazał jeszcze żadnego niewolnika. I już ufa temu niewolnikowi którego nie wybrał. Git - pali mi się mózg